Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 05 mar 2014, 13:08

Niebawem rozpoczyna się przyjmowanie zgłoszeń do Drivers’ Fuel Challenge 2014 – międzynarodowego konkursu Volvo Trucks w jeździe ekonomicznej. Konkurs jest otwarty dla wszystkich kierowców zawodowych, niezależnie od tego, jakiej marki samochodem ciężarowym jeżdżą na co dzień. Finał zostanie rozegrany 19 września br. w Szwecji.
Więcej na: http://www.volvotrucks.com/trucks/polan ... ubId=17251

Z informacji wynika, że zgłoszenia do konkursu będą przyjmowane od 10 marca 2014. Widać, że Volvo zmieniło trochę zasady punktacji:
Cytuj:
(...)Dlatego też uczestnicy Drivers' Fuel Challenge będą oceniani nie tylko według rzeczywistego zużycia paliwa, ale także pod kątem zachowań oddziałujących na ekonomikę paliwową, takich jak przewidywanie sytuacji drogowej, hamowanie oraz wykorzystanie silnika i skrzyni biegów.(...)
Kto się wybiera na konkurs? Ja, tak jak w dwóch poprzednich edycjach, zapewne będę próbował sił w Siedlcach :)


Post Wysłano: 11 mar 2014, 9:24
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 mar 2008, 23:53
Posty: 102
GG: 4585677
Lokalizacja: Koszalin

Cytuj:
Z informacji wynika, że zgłoszenia do konkursu będą przyjmowane od 10 marca 2014.
Widzisz gdzieś formularz zgłoszeniowy? Czy w jakiś inny sposób należy się rejestrować?


Post Wysłano: 11 mar 2014, 13:20

Ja już się wczoraj zarejestrowałem: https://volvotrucksevent.com/VolvoClien ... index.html


Post Wysłano: 11 mar 2014, 14:32
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 mar 2008, 23:53
Posty: 102
GG: 4585677
Lokalizacja: Koszalin

Cytuj:
Ja już się wczoraj zarejestrowałem: https://volvotrucksevent.com/VolvoClien ... index.html
Faktycznie jest formularz. Na głównej stronie nie mogłem znaleźć żadnych informacji.


Post Wysłano: 26 mar 2014, 19:18

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 mar 2010, 18:10
Posty: 390
Samochód: co się trafi
Lokalizacja: Ustka

Jak zwykle, znaleźć ten formularz to masakra, ostro się natrudziłem w zeszłym roku. Ja już tez zapisany:)


Post Wysłano: 26 mar 2014, 19:58
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 sie 2005, 15:04
Posty: 2873

Byłem w zeszłym roku. W sumie to z czystej ciekawości nowego Volvo. Ale do rzeczy. Z boku usiadł jakiś pan "Heniek", który zastępował jakiegoś innego pana, który to z kolei nie mógł przybyć tego dnia. W ogóle nie był żadnym instruktorem, tylko kierowcą holownika w serwisie, a jego ocena jazdy sprowadziła się do spisania średniego zużycia z komputera. :mrgreen: A jak wróciłem do serwisu, to przyleciał kolega pana "Henia", pan "Zdzisiek" i od razu zaczął pytać, czy jestem kierowcą i czy nie szukam roboty. :lol:


Post Wysłano: 26 mar 2014, 20:24

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 15 wrz 2009, 16:06
Posty: 641
GG: 1
Lokalizacja: Elbląg

Zapisałem się :lol: zobaczymy co szefunio na to hahaha


Post Wysłano: 10 kwie 2014, 0:49
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 lis 2009, 18:59
Posty: 4061
GG: 1
Samochód: brak
Lokalizacja: Jawor

Zaklepałem termin.
Ktoś wie na ile istotny jest nr karty kierowcy?
Bo w zeszłym roku zły wpisałem i tak już zostało.

_________________
1. forowicz Wagi Ciężkiej


Post Wysłano: 10 kwie 2014, 8:58
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 mar 2008, 23:53
Posty: 102
GG: 4585677
Lokalizacja: Koszalin

Cytuj:
Jak zwykle, znaleźć ten formularz to masakra, ostro się natrudziłem w zeszłym roku. Ja już tez zapisany:)
Cześć. Gdzie się zapisałeś? Ja mam termin 19. kwietnia w Sycewicach.

Mam prośbę do osób które brały udział w poprzednich edycjach o krótki opis jak wyglądało ocenianie. Przecież w różnych miastach mamy różne warunki, ukształtowanie terenu, itd., co w bardzo dużej mierze wpływa na zużycie paliwa. Jak jest z limitami czasowymi? Jak trafię kilka razy pod rząd na czerwone światło to mam pecha i odpadam? W różnych miastach będą różnej długości odcinki do pokonania. Czy w każdym z miast wyłaniany jest jeden finalista, który następnie bierze udział w finałach krajowych?


Post Wysłano: 12 kwie 2014, 10:20

Cytuj:
(...)Mam prośbę do osób które brały udział w poprzednich edycjach o krótki opis jak wyglądało ocenianie. Przecież w różnych miastach mamy różne warunki, ukształtowanie terenu, itd., co w bardzo dużej mierze wpływa na zużycie paliwa. (...)
Polecam przestudiowanie Regulaminu, bądź-co-bądź zmienionego w tegorocznej edycji.
W poprzednich edycjach liczyło się samo zużycie paliwa (jak najniższe przy nieprzekraczalnym limicie czasu 28 min.). Każdy z uczestników przejeżdżał daną trasę wg swojego uznania i z każdej eliminacji (miasto czy też mikroregion) było wyłanianych 3 kierowców z najniższym zużyciem paliwa. Tych trzech awansowało do finał tzw. makroregionu (w którego skład wchodziło 3 lub 4 mikroregiony), z którego to 3 najlepszych szło do finału ogólnopolskiego i zwycięzca tegoż finału reprezentował Polskę na finale Europy Centralnej.

Kornel na Twoim miejscu kontaktowałbym się z Organizatorem i wyprostował całą sytuację, bo gdybyś awansował wyżej (czego Ci życzę) to może być lekki zgrzyt.

A tak na marginesie - Siedlce, 13.05, godz. 10:00. Mam nadzieję, że w tym roku nie będzie problemów, jakie w zeszłym roku towarzyszyły aktualizacji oprogramowania samochodu... :twisted:


Post Wysłano: 16 kwie 2014, 17:00
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 lis 2009, 18:59
Posty: 4061
GG: 1
Samochód: brak
Lokalizacja: Jawor

Cytuj:

Kornel na Twoim miejscu kontaktowałbym się z Organizatorem i wyprostował całą sytuację, bo gdybyś awansował wyżej (czego Ci życzę) to może być lekki zgrzyt.
Wysłałem maila i nareperowali już nr karty.
Wg. info z Volvo ważna karta jest niezbędna do odbycia jazdy, w przeciwieństwie do YETD.

_________________
1. forowicz Wagi Ciężkiej


Post Wysłano: 18 kwie 2014, 11:28
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 sie 2010, 11:43
Posty: 181
GG: 24570715

Pytanko, może ktoś brał udział. W ubiegłorocznej edycji w oddziale Siedleckim, jaką trasą się jeździło?
Jakie wyniki były do osiągnięcia, nigdy FH nie jeździłem i nie wiem czego się spodziewać.


Post Wysłano: 18 kwie 2014, 11:51

Cytuj:
Pytanko, może ktoś brał udział. W ubiegłorocznej edycji w oddziale Siedleckim, jaką trasą się jeździło?
Jakie wyniki były do osiągnięcia, nigdy FH nie jeździłem i nie wiem czego się spodziewać.
Taka: https://mapy.google.pl/maps?saddr=Soko% ... 2&t=m&z=11
Nawrotka na Bliskiej, a nie w bocznej drodze, jak pokazało Google.

Wyniki - o ile pamięć mnie nie myli - coś 25,1 czy też 24,8.


Post Wysłano: 18 kwie 2014, 12:10
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 sie 2010, 11:43
Posty: 181
GG: 24570715

Heh, toć to cały czas prosto się jedzie :) Nie ma się czym wykazać, tempomat i jazda.

Czyli wygra ten kto będzie miał pogodę "z wiatrem" xD


Post Wysłano: 18 kwie 2014, 19:30

Cytuj:
Heh, toć to cały czas prosto się jedzie :) Nie ma się czym wykazać, tempomat i jazda.(...)
No i tu możesz się zdziwić. I to bardzo...
Jest parę "niewinnych" podjazdów, teren zabudowany, przejazd kolejowy (stop), "oberek" na Bliskiej. A to rozpędzanie kosztuje. I to drogo...


Post Wysłano: 18 kwie 2014, 19:34
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 lis 2009, 18:59
Posty: 4061
GG: 1
Samochód: brak
Lokalizacja: Jawor

Chyba dałeś się sprowokować Marcin.

_________________
1. forowicz Wagi Ciężkiej


Post Wysłano: 23 kwie 2014, 14:17
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 sie 2010, 11:43
Posty: 181
GG: 24570715

Cytuj:
Cytuj:
Heh, toć to cały czas prosto się jedzie :) Nie ma się czym wykazać, tempomat i jazda.(...)
No i tu możesz się zdziwić. I to bardzo...
Jest parę "niewinnych" podjazdów, teren zabudowany, przejazd kolejowy (stop), "oberek" na Bliskiej. A to rozpędzanie kosztuje. I to drogo...

Podczas normalnej jazdy nie przejmował bym się takimi rzeczami. Ale skoro przejazd ma być zgodny z przepisami ruchu drogowego to robi się ciekawie. Pojedziemy zobaczymy.


Post Wysłano: 13 maja 2014, 12:12

Cytuj:
(...)A tak na marginesie - Siedlce, 13.05, godz. 10:00. Mam nadzieję, że w tym roku nie będzie problemów, jakie w zeszłym roku towarzyszyły aktualizacji oprogramowania samochodu... :twisted:
To se kutfa pojeździłem...
Serdecznie gratuluję poczucia powagi organizowanej imprezy przez Volvo Trucks o/Siedlce. Dlaczego? Otóż już drugi raz w przeciągu dwóch lat samochód przeznaczony do jazd konkursowych się ... ZEPSUŁ. Nikt z tego oddziału nie poczuł się na tyle odpowiedzialnym, by poinformować osoby biorące udział w konkursie, że z przyczyn technicznych jazdy zaplanowane na wtorkowe przedpołudnie się nie odbędą.
Personel Volvo o/Siedlce nie widzi problemu w tym, że osoby biorące udział w konkursie przyjeżdżają niejednokrotnie z daleka i są odprawiane z kwitkiem. Praca i życzliwość osób odpowiedzialnych za konkurs w mojej opinii kształtuje się na poziomie zerowym. Zdecydowanie nie polecam korzystania z ich usług jako organizatorów konkursu.
Jednak są jeszcze ludzie "na poziomie" i potrafią przepisać na prośbę w innej lokalizacji i w dogodnym terminie.

Jeszcze raz "gratuluję" poczucia odpowiedzialności i poważnego podejścia do klientów w Siedlcach.


Post Wysłano: 13 maja 2014, 13:37
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 sie 2012, 14:41
Posty: 2638
Samochód: F90 19.362
Lokalizacja: SY

Cytuj:
Personel Volvo o/Siedlce nie widzi problemu w tym, że osoby biorące udział w konkursie przyjeżdżają niejednokrotnie z daleka
Też bym nie widział problemu, po to organizuja w ponad 20 serwisach na terenie calego kraju zeby ludzie mieli w miare blisko, jak ktos z Tarnowa wybiera Siedlce to juz jego pomysł trefny bardziej lub mniej.

_________________
"Zawsze choć przez chwile chciałem jeździć TIRem"


Post Wysłano: 13 maja 2014, 14:04
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 sie 2010, 11:43
Posty: 181
GG: 24570715

Ja dzisiaj byłem o 12. Auto świeżo po naprawie było, ale działało xD

Wynik 25.0l, jak na pierwszy kontakt z Volvo i kompletny brak znajomości trasy, no bad 8)


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: