Regulamin forum


Drogi Użytkowniku!

Pamiętaj że bierzesz odpowiedzialność za swoje wypowiedzi, dlatego ostrożnie dobieraj słowa uwzględniając fakt, że nie jesteś wystarczająco anonimowy.

Administrator forum, zastrzega sobie prawo do usuwania wątków bądź pojedynczych wypowiedzi, na podstawie art. 14 ust. 1 ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną o treści:

„Nie ponosi odpowiedzialności za przechowywane dane ten, kto udostępniając zasoby systemu teleinformatycznego w celu przechowywania danych przez usługobiorcę nie wie o bezprawnym charakterze danych lub związanej z nimi działalności, a w razie otrzymania urzędowego zawiadomienia lub uzyskania wiarygodnej wiadomości o bezprawnym charakterze danych lub związanej z nimi działalności niezwłocznie uniemożliwi dostęp do tych danych”.



Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 03 sty 2010, 1:24
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 21 lut 2008, 20:19
Posty: 808
Samochód: Toyota Corolla
Lokalizacja: Balbriggan, IRL

Jeżeli to prawda co do stawek podanych prze kolege powyżej to chyba nie najgorzej :?: oczywiście zdaje sobie sprawe że to zależy od przestoi, ja mogę dodać od siebie że FM obsługuje fabryke Cadbury na Wrocławskich Bielanach i zawsze jak przejeżdżałem to pełno ich zestawów stało pod Cadbury.

_________________
VOLVO FAN!!!


Post Wysłano: 03 sty 2010, 15:18
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 maja 2008, 21:25
Posty: 388
GG: 4287442
Samochód: Volvo V40
Lokalizacja: Wiązownica

Cytuj:
To ja powiem tak.. jako przewoźnik możesz wziąć sobie z Fm zestaw i nim dla nich jeździć . Oni zapewniają Ci na niego pracę .. istnieje możliwość tankownia u nich z tego co pamiętam ostatnio paliwo sprzedawali po 3.75 cena jako taka przystępna paliwo stosunkowo dobrej jakości . Więc jeżdżąc przez nich autem wziętych od nich i kupując u nich paliwo na koniec miesiąca dostajesz czyste pieniądze .
Ludzie jeżdżą u nich różnie jedni tacho za okno i but inni zgodnie z tarczkami . ogólnie to nikt nikogo nie ciśnie . Kilometry płacą puste jak i pełne ..
Stawki za km wyglądają tak
0-5 zestawów 2.15 netto za km
5-15 zestawów 2.50 netto za km
15- i więcej zestawów 2.85 netto za km.
Kolego ty masz na myśli zestaw ale Ciągnik + Naczepa. A może wiesz jak jest jak ktoś ma naczepę i ciągnik swój.
Jeśli ja np. kupuję sam ciągnik (leasing) a naczepę biorę od nich to stawki takie same czy inne.


Post Wysłano: 03 sty 2010, 19:14

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 lip 2007, 17:31
Posty: 305
Lokalizacja: Bülow - Niemcy

Fm ostatnio wygrał przetarg na obsługę sklepów Ikea więc często wożą mebelki a jak wiadomo to za ciężkie nie jest nigdy nie było na aucie więcej jak 15 ton ;d
A co tych stawek to podałem tak jak bierzesz od nich auto i naczepę .. z tego co wiem przewoźników z samymi ciągnikami na razie nie potrzebują .. Ale jeśli kupisz ciągnik czy zestaw u nich oni Ci na niego zapewnią pracę .


Post Wysłano: 03 sty 2010, 19:31
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 maja 2008, 21:25
Posty: 388
GG: 4287442
Samochód: Volvo V40
Lokalizacja: Wiązownica

A jeśli zakupię u nich to płacę normalnie leasing tak jak w banku a dają nowe zestawy czy używane.


Post Wysłano: 03 sty 2010, 19:40

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 lip 2007, 17:31
Posty: 305
Lokalizacja: Bülow - Niemcy

Używane .. tak jeśli u nich jeździsz to oni Ci potrącają ratę za zestaw która jest wcześniej ustalona i paliwo a wypłacają Ci czysty pieniądz. Jak chcesz wiedzieć coś więcej to napisz na Gadu 7937934 albo Pw.


Post Wysłano: 03 sty 2010, 19:53
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 kwie 2006, 18:17
Posty: 692
GG: 8426213
Samochód: Scania R420
Lokalizacja: Bochnia

Cytuj:
Używane .. tak jeśli u nich jeździsz to oni Ci potrącają ratę za zestaw która jest wcześniej ustalona i paliwo a wypłacają Ci czysty pieniądz. Jak chcesz wiedzieć coś więcej to napisz na Gadu 7937934 albo Pw.
Czyli z tych stawek co podałeś trzeba odliczyć jeszcze koszt raty za zestaw??


Post Wysłano: 03 sty 2010, 19:59

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 lip 2007, 17:31
Posty: 305
Lokalizacja: Bülow - Niemcy

Tak dokładnie kolego. To jest stawka jaka Ty netto dostajesz jako przewoźnik . A rata za zestaw jest osobną sprawą .


Post Wysłano: 03 sty 2010, 22:22
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 maja 2008, 21:25
Posty: 388
GG: 4287442
Samochód: Volvo V40
Lokalizacja: Wiązownica

Wiesz może kolego jakich ciągników jest najwięcej. Volvo, Scania itp.


Post Wysłano: 03 sty 2010, 22:37

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 lip 2007, 17:31
Posty: 305
Lokalizacja: Bülow - Niemcy

Oni maja wszystkiego po trochu... jeżdżą Dafy Scanie Volva Renówki ... czego widziałem najwięcej ciężko powiedzieć...


Post Wysłano: 04 sty 2010, 0:05
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 08 gru 2007, 16:53
Posty: 349
GG: 10729981
Samochód: Bmw
Lokalizacja: Orzesze

Moim zdaniem najwiecej jest renowek.


Post Wysłano: 04 sty 2010, 7:41

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 31 gru 2008, 16:14
Posty: 16
GG: 1399538
Samochód: Mercedes Actros MPIII 1848

Cytuj:
Fm ostatnio wygrał przetarg na obsługę sklepów Ikea więc często wożą mebelki a jak wiadomo to za ciężkie nie jest nigdy nie było na aucie więcej jak 15 ton ;d
A co tych stawek to podałem tak jak bierzesz od nich auto i naczepę .. z tego co wiem przewoźników z samymi ciągnikami na razie nie potrzebują .. Ale jeśli kupisz ciągnik czy zestaw u nich oni Ci na niego zapewnią pracę .
Kolego FM już dawno wozi dla Ikei. Często ładujemy się w Krośnie w Hucie Szkła do Magazynu Ikei w Jarostach i wcale nie jest lekko bo 25t szklanek.... Co do tego że można od nich wziąć cały zestaw to pierwsze słyszę... Można wziąć od nich naczepę ale ciągnik to musisz mieć swój. No i stawki takie jak wyżej już ktoś napisał. Jakby ktoś potrzebował jakiegoś info to zapraszam na gg albo priv. (od kwietnia 2009 jeżdżę u podwykonawcy FM-u)


Post Wysłano: 04 sty 2010, 11:41

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 lip 2007, 17:31
Posty: 305
Lokalizacja: Bülow - Niemcy

Kolega ja właśnie jeżdżę też dla Fm -u I ja wożę właśnie z Jarost do Gdańska do ikei i nigdy nie było na aucie więcej jak 15 ton. Na powrotach wożę do Jarost tapczaniki albo materace więc też ciężko nie ma nigdy. Może się kiedyś w Jarostach spotkamy ;)


Post Wysłano: 04 sty 2010, 17:21
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 25 lip 2007, 10:45
Posty: 478
GG: 5718619
Samochód: Scania R560 6x4
Lokalizacja: KaRsIn

A na weekendy też jeździsz na Jarosty? My kiedys jak pod Erontransem na puszkach jeździliśmy to każdy weekend był spędzany w Jarostach jeden, dwa ok, ale jak w tygodniu staliśmy a na weekend wyjazd to troszku nie bardzo.


Post Wysłano: 04 sty 2010, 22:09

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 lip 2007, 17:31
Posty: 305
Lokalizacja: Bülow - Niemcy

Nie nie ja na weekendy do domku ... Zawsze w niedziele w nocy do Jarost na pusto :P


Post Wysłano: 05 sty 2010, 2:09
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 maja 2008, 21:25
Posty: 388
GG: 4287442
Samochód: Volvo V40
Lokalizacja: Wiązownica

Jak wygląda sprawa z kursami przydzielają ci stałe kursy ? (Mieszkam w k/Jarosławia woj. Podkarpackie). Często ich widzę pod fabryką ciastek LU Polska w Jarosławiu zawsze codziennie stoi ich po 5 zestawów przeważnie to podwykonawcy ale naczepy z logiem FM. Jak ktoś chce jeździć po Polsce to bierze naczepę i mówi ze tylko krajówkę obracam, a oni dają ci kraj. Czy to zależy jakie dyspo.? :)


Post Wysłano: 05 sty 2010, 9:01

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 lip 2007, 17:31
Posty: 305
Lokalizacja: Bülow - Niemcy

W sumie to oni robią tak że obsługujesz cały czas jeden region .. albo jeździsz po całym kraju a na weekend załatwiają Ci ładunek do domu. A autko musisz mieć nie starsze niż 10 lat . Za naczepę którą bierzesz od nich i ciągasz musisz płacić . To są przeważnie nowe naczepy Schmitza . Spłatę takiej naczepy mogę rozłożyć Ci nawet na 8 lat.


Post Wysłano: 05 sty 2010, 11:45
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 wrz 2008, 19:23
Posty: 262
GG: 4086883
Samochód: Ducato
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki

czyli oni daja naczepe i te 2zl z hakiem za ciaganie ich naczep? a ja musze za to zaplacic leasing tej naczepy i paliwo czy jak? bo dziwnie jest to napisane

_________________
B C D


Post Wysłano: 05 sty 2010, 13:40

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 24 lip 2006, 23:05
Posty: 170
GG: 7828199
Lokalizacja: Szczecin

Cytuj:
ja musze za to zaplacic leasing tej naczepy i paliwo czy jak? bo dziwnie jest to napisane
Tak kolego, jezdzisz za te 2 zl z groszami i od tego co wyjezdzisz jest potracane paliwo i rata leasingowa.
Cytuj:
Jeśli u nich jeździsz to oni Ci potrącają ratę za zestaw która jest wcześniej ustalona i paliwo a wypłacają Ci czysty pieniądz


Post Wysłano: 05 sty 2010, 14:11
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 maja 2008, 21:25
Posty: 388
GG: 4287442
Samochód: Volvo V40
Lokalizacja: Wiązownica

Powiedźmy ze biorę od nich naczepę na te 8 lat oni mi wyliczają ratę. Po tym okresie spłaty to naczepa przechodzi na moją własność. :roll: A paliwo to się tankuje na ich koszt dają ci kartę paliwową np. UTA czy DKV, i z tej karty potrącają za paliwo. :?: :?: :)


Post Wysłano: 05 sty 2010, 17:33

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 lip 2007, 17:31
Posty: 305
Lokalizacja: Bülow - Niemcy

Tak naczepa po spłacie jest twoją własnością. Te 8 lat to maksymalny okres na jaki możesz wziąć naczepę. Minimalny to 4 bo FM tak ma leasingi.
A co do paliwa to masz taki jakby żeton który przykładasz do automatu który wydaje paliwo. Tankować można tylko na dwóch stacjach na razie w Tomaszowie Mazowieckim i Mszczonowie .


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: