Regulamin forum


Drogi Użytkowniku!

Pamiętaj że bierzesz odpowiedzialność za swoje wypowiedzi, dlatego ostrożnie dobieraj słowa uwzględniając fakt, że nie jesteś wystarczająco anonimowy.

Administrator forum, zastrzega sobie prawo do usuwania wątków bądź pojedynczych wypowiedzi, na podstawie art. 14 ust. 1 ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną o treści:

„Nie ponosi odpowiedzialności za przechowywane dane ten, kto udostępniając zasoby systemu teleinformatycznego w celu przechowywania danych przez usługobiorcę nie wie o bezprawnym charakterze danych lub związanej z nimi działalności, a w razie otrzymania urzędowego zawiadomienia lub uzyskania wiarygodnej wiadomości o bezprawnym charakterze danych lub związanej z nimi działalności niezwłocznie uniemożliwi dostęp do tych danych”.



Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 05 sty 2010, 18:33
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 maja 2008, 21:25
Posty: 388
GG: 4287442
Samochód: Volvo V40
Lokalizacja: Wiązownica

Cytuj:
Tak naczepa po spłacie jest twoją własnością. Te 8 lat to maksymalny okres na jaki możesz wziąć naczepę. Minimalny to 4 bo FM tak ma leasingi.
A co do paliwa to masz taki jakby żeton który przykładasz do automatu który wydaje paliwo. Tankować można tylko na dwóch stacjach na razie w Tomaszowie Mazowieckim i Mszczonowie .
To trochę kiepsko jak na 2 stacjach tylko. :roll: A można tankować za swoje pieniądze np. na stacji Shell a później się z nimi rozliczyć. Jak myślisz kolego ile tak średnio na miesiąc wychodzi km. :)


Post Wysłano: 05 sty 2010, 19:53

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 lip 2007, 17:31
Posty: 305
Lokalizacja: Bülow - Niemcy

Gwarantują 8 tys km miesięcznie . W okresie letnim więcej . Z tego co wiem jeśli masz mniejsze zbiorniki np 700 l to oni tak Ci ułożą robotę żebyś mógł sobie pojechać i do tankować . Jeśli byś wziął od nich naczepę chłodnie to stawkę masz 2.30 netto za km.


Post Wysłano: 05 sty 2010, 19:56
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 maja 2008, 21:25
Posty: 388
GG: 4287442
Samochód: Volvo V40
Lokalizacja: Wiązownica

Aby u nich jeździć to trzeba mieć działalność gospodarczą oraz licencje. Czyli wszytko jak normalna firma transportowa. :?:


Post Wysłano: 05 sty 2010, 20:23

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 lip 2007, 17:31
Posty: 305
Lokalizacja: Bülow - Niemcy

No to jest chyba już oczywiste i nie wymaga odpowiedzi.


Post Wysłano: 05 sty 2010, 20:34
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 25 sty 2009, 18:09
Posty: 60
GG: 0
Samochód: DAF 105 460 SC
Lokalizacja: ZgR

A możesz napisać ile potrącają miesięcznie za naczepę jak ma się na 4 lata lub na 8 lat leasing .
pzdr.


Post Wysłano: 05 sty 2010, 21:02

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 lip 2007, 17:31
Posty: 305
Lokalizacja: Bülow - Niemcy

Tego nie wiem .. ja płacę za firankę 1000 zł miesięcznie .


Post Wysłano: 23 lut 2010, 22:33

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 lut 2010, 22:23
Posty: 2
GG: 0
Samochód: ford chłodnia

witam,
prosze o informacje jak wygladaja warunki placowe dla chlodni?
jak ogolnie z platnosciami( terminowosc), iloscia miesiecznych kilometrow, stawki za km
otrzymalem propozycje z fm.
fresh w ciagu kilku miesiescy daj do podpisania kilka aneksow ze zmianami stawek....
bede wdzieczny za kazda informacje, co do warunkow dla chlodni


Post Wysłano: 24 lut 2010, 14:36
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 maja 2008, 21:25
Posty: 388
GG: 4287442
Samochód: Volvo V40
Lokalizacja: Wiązownica

Cytuj:
witam,
prosze o informacje jak wygladaja warunki placowe dla chlodni?
jak ogolnie z platnosciami( terminowosc), iloscia miesiecznych kilometrow, stawki za km
otrzymalem propozycje z fm.
fresh w ciagu kilku miesiescy daj do podpisania kilka aneksow ze zmianami stawek....
bede wdzieczny za kazda informacje, co do warunkow dla chlodni
Czytałeś ten temat od początku ??, przejrzyj temat od początku a trochę rzeczy się dowiesz.


Post Wysłano: 25 lut 2010, 12:55

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 lut 2010, 22:23
Posty: 2
GG: 0
Samochód: ford chłodnia

czytalem temat od poczatku.
nie mam tira, mam chlodnie ford transit 350 EF HD
mysle, ze stawki i warunki wspolpracy sa inne, stad moje pytanie.
bede wdzieczny za kazda informacje,


Post Wysłano: 25 lut 2010, 14:39
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 08 gru 2007, 16:53
Posty: 349
GG: 10729981
Samochód: Bmw
Lokalizacja: Orzesze

Najlepiej poprostu wykonać do nich telefon i sie zapytać:P


Post Wysłano: 30 maja 2011, 16:22
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 lis 2009, 19:07
Posty: 177
GG: 7502228
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Post Wysłano: 30 maja 2011, 19:03

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 lis 2005, 12:42
Posty: 471
Lokalizacja: KACZOGRÓD

A jak tam w FMie cyrki z paletami? dalej taki meksyk jak kiedyś?

_________________
http://kubamich1-kubamich1truckmodelsfa ... gspot.com/


Post Wysłano: 31 maja 2011, 13:01
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 21 lut 2008, 20:19
Posty: 812
Samochód: Toyota Corolla
Lokalizacja: Balbriggan, IRL

Mój znajomy rozpoczął z nimi współpracę, kupił swoją naczepę firankę, stawka 2.75 zł/ km, z ich naczepą 2.4, gwarantują 8000 km miesięcznie, jeżeli ciąga się ich naczepę to spłaca się raty w wysokości 2000 złotych miesięcznie, ale nie pytałem się go przez jaki okres :]

_________________
VOLVO FAN!!!


Post Wysłano: 29 lip 2011, 16:05
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 gru 2007, 21:27
Posty: 79
GG: 9124715
Lokalizacja: Bydgoszcz

Chłodnia 2,65
Izoterma/Firanka 2,35

Dopłaty do paliwa od 4 gr do 10 zależy od miesiąca :)
Można u nich tankować cena 4,88 (dzień dzisiejszy)

Chłodnia 1410 zł
Firanka 650 zł
Izoterma 850 zł

Ceny jeżeli chodzi o wynajem przy opcji z zakupem cena za naczepę jest zmienna bo zależy od rocznika okresu itp.

:) FV po całym miesiącu płatna po 14 dniach.

Wszystkie kwoty netto

_________________
Otwarcie kabiny-22 sekundy
Potem czas traci znaczenie.


Post Wysłano: 04 wrz 2011, 14:07

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 lis 2005, 12:42
Posty: 471
Lokalizacja: KACZOGRÓD

Ostatnio widziałem kilka nowych piętnasto metrowych naczep z FM-u. Ma ktoś może fotki?

_________________
http://kubamich1-kubamich1truckmodelsfa ... gspot.com/


Post Wysłano: 26 lis 2011, 18:19

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 26 lis 2011, 17:12
Posty: 4
GG: 0

Witam,
a jak wygląda sytuacja z solówkami w FM Logistic ?


Post Wysłano: 17 wrz 2012, 20:18
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 17 wrz 2008, 21:48
Posty: 539

Odkopie, może po przeczytaniu tego ktoś się zastanowi 10razy czy tam iść i się nie wkopie w bagno...
taaa FM, tak jak to kierowcy oraz inni pracownicy mówią Fabryka Marzeń...obiecywanie bajek, a potem całkiem co innego, te terminy płatności(14 dni-teraz podobno zmienili na 60), paliwo , ich myjnia,serwis,naczepy,gwarantowane 8tys km itd to jedno wielkie śmiechu warte.
jeżdziłem u podwykonawcy FMu, rok.książkę można by napisać odnośnie tej firmy...
nikomu nie polecam pod każdym względem (jako podwykonawca, bo kierowca to kwestia dogadania się z szefem),Ci co tam jeżdzą i mają z tego kase to tylko i wyłącznie jak mają stare auta i to kilka nie jedno czy dwa (nie płacą leasingów, kredytów itd) i kombinują na wszelkie sposoby...za mojej kadencji pare dużych firm padło -które jezdziło legalnie, normalnymi autami...
właśnie przez takie firmy cały rynek jest popsuty!
wiem że nigdzie nie ma dobrze, ale takie firmy to już ostateczność...

PS.i nie Warszawa tylko Mszczonów, bo tam jest główna siedziba


Post Wysłano: 17 wrz 2012, 21:17

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 wrz 2010, 19:49
Posty: 106
GG: 3510215
Samochód: Opel Vectra

Cytuj:
Odkopie, może po przeczytaniu tego ktoś się zastanowi 10razy czy tam iść i się nie wkopie w bagno...
taaa FM, tak jak to kierowcy oraz inni pracownicy mówią Fabryka Marzeń...obiecywanie bajek, a potem całkiem co innego, te terminy płatności(14 dni-teraz podobno zmienili na 60), paliwo , ich myjnia,serwis,naczepy,gwarantowane 8tys km itd to jedno wielkie śmiechu warte.
jeżdziłem u podwykonawcy FMu, rok.książkę można by napisać odnośnie tej firmy...
nikomu nie polecam pod każdym względem (jako podwykonawca, bo kierowca to kwestia dogadania się z szefem),Ci co tam jeżdzą i mają z tego kase to tylko i wyłącznie jak mają stare auta i to kilka nie jedno czy dwa (nie płacą leasingów, kredytów itd) i kombinują na wszelkie sposoby...za mojej kadencji pare dużych firm padło -które jezdziło legalnie, normalnymi autami...
właśnie przez takie firmy cały rynek jest popsuty!
wiem że nigdzie nie ma dobrze, ale takie firmy to już ostateczność...
PS.i nie Warszawa tylko Mszczonów, bo tam jest główna siedziba



Wszystko w temacie , palety palety i jeszcze raz palety , obcinane km... szczyt bezmyślności ciągnik z GTL-a + naczepa z FM ;) Jedna pewna rzecz,że płacą pzred czasem...to fakt!


Post Wysłano: 17 wrz 2012, 21:41

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 lut 2012, 22:26
Posty: 103
GG: 7563414

Co Jakis czas dzwonia i namawiaj do wstawiania samochodówdo nich. Moj Ojciec jezdzil u nich chyba 4 lata.Co chwila jakies dziwne obciazenia. Praktycznie caly czas rotacja przewozników. Oglaszaja sie co jakis czas na e-transport ze poszukuja przewoznikow, ale nie podaja nazwy firmy heh. Ogolnie nie polecam!!


Post Wysłano: 17 wrz 2012, 21:54
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 17 wrz 2008, 21:48
Posty: 539

z paletami to jeszcze idzie upilnować,ale reszta temat rzeka
palet się tony oprzerzucałem żeby potem nie mieć obciążenia.
łącznie przez rok coś za 3 palety zapłaciłem, co mi odbili ,więc można powiedzieć że czyste konto, w porównaniu do innych...
ale na samym początku babki w mszczonowie tam gdzie się zdaje LP, wprowadziły mnie w błąd ze jeżeli nie odbieram palet bo jest "brak palet na wymiane" to wystarczy wpis (a trzeba wpis+pieczątka,lub wpis +telefon z kodem i nazwiskiem osoby z działu palet)
na koniec miesiąca dzwoni szef i mówi że jest obciążenie za palety na mnie na coś 3.5tys zł!!
że niby wziąłem a nie zdałem,a ja ich nie wziąłem...temat wyprostowałem ale było gorącooo


PS.nie chcę się rozpisywać , ale powiem jeszcze jedno, poziom wiedzy "planerów" jak to się nazywają jest ŻENUJĄCY , nie dość że są złośliwi, to jeszcze tak jak mówie, o transporcie, planowaniu tras i pracy kierowców nie wiedzą nic.pierwsze lepsze z ulicy by tak samo zapalanował pracę jak nie lepiej nawet...
najlepsze jak kiedyś mi wmawiali że mogę izotermą w zakaz wakacyjny jechać bo wiozę ciastka a to jest spożywka, i kazał jechać...(oczywiście odmówiłem)


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: