Regulamin forum


Drogi Użytkowniku!

Pamiętaj że bierzesz odpowiedzialność za swoje wypowiedzi, dlatego ostrożnie dobieraj słowa uwzględniając fakt, że nie jesteś wystarczająco anonimowy.

Administrator forum, zastrzega sobie prawo do usuwania wątków bądź pojedynczych wypowiedzi, na podstawie art. 14 ust. 1 ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną o treści:

„Nie ponosi odpowiedzialności za przechowywane dane ten, kto udostępniając zasoby systemu teleinformatycznego w celu przechowywania danych przez usługobiorcę nie wie o bezprawnym charakterze danych lub związanej z nimi działalności, a w razie otrzymania urzędowego zawiadomienia lub uzyskania wiarygodnej wiadomości o bezprawnym charakterze danych lub związanej z nimi działalności niezwłocznie uniemożliwi dostęp do tych danych”.



Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 02 maja 2007, 16:39
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2006, 16:11
Posty: 713
GG: 41206084
Samochód: SCANIA R420
Lokalizacja: Augustów

Firma Fraja A/S dziala na rynku transportowym od 1985 roku.
W chwili obecnej zatrudniamy 220 osob w dziale spedycji a nasze roczne obroty wynosza 400 mln PLN.
Sredni roczny przyrost obrotow to 20%.
Kontrakty z przewoznikami z Danii, Niemiec, Holandii, Polski i Litwy.
http://www.freja.dk

Freja A/S
kontakt: Artur Koc
Ul. Torshøjvej 45
8362 Hørning/Dania

tel: 004587402727
kom: 004521778513
fax: 004587488248
mail: ako@freja.dk

Obrazek

(C) http://www.lkw-infos.eu

Wie ktoś może coś o polskim oddziele?


Post Wysłano: 13 maja 2014, 23:35
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 lut 2007, 16:06
Posty: 2139
GG: 6845711
Samochód: prawo fotelowiec
Lokalizacja: Gryfino

Odkopuje kotleta, coś ktoś może powiedzieć o ciąganiu ich naczep ? Jak z płacą u nich ?

_________________
www.flickr.com/marekjastrzebski


Post Wysłano: 14 maja 2014, 13:01
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 lip 2005, 20:55
Posty: 2885
GG: 1
Lokalizacja: Gdynia

Podobno cholernie długi termin płatności... 60 dni, stawki nie powiem, ale Bułgarów i Rumunów na Szwecji z ich naczepami jest mnóstwo


Post Wysłano: 15 maja 2014, 22:04
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 27 lut 2010, 11:32
Posty: 207
GG: 2251162
Samochód: Man Tga
Lokalizacja: Szczecin

Cytuj:
Odkopuje kotleta, coś ktoś może powiedzieć o ciąganiu ich naczep ? Jak z płacą u nich ?
Ojciec ciąga ich naczepy , nie ma tragedii 82 euro centa za km 500 euro za naczepę miesięcznie , tata nie narzeka jak na razie :wink:


Post Wysłano: 16 maja 2014, 10:36
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 lis 2010, 15:12
Posty: 251
GG: 8587289
Samochód: 500dxi
Lokalizacja: trójmiasto/kaszuby

Cytuj:
500 euro za naczepę miesięcznie , tata nie narzeka jak na razie
500 euro za wynajem naczepy miesięcznie to równie dobrze mogła by być rata leasingu :wink: a spłacałby sobie a nie komuś :]

_________________
PL - Skandynawia


Post Wysłano: 16 maja 2014, 11:59

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 lut 2011, 20:02
Posty: 132
GG: 0
Samochód: Peugeot Boxer L3H3/ Audi a4
Lokalizacja: Kraków

być może jest tak że wypożyczenie naczepy jest na zasadach jej wykupu?

_________________
B, BE, C, CE


Post Wysłano: 16 maja 2014, 15:25
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 27 lut 2010, 11:32
Posty: 207
GG: 2251162
Samochód: Man Tga
Lokalizacja: Szczecin

Wypożyczasz ją tylko , 500 euro dużo trochę ale za to pieniądze na czas :wink:


Post Wysłano: 16 maja 2014, 19:26
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 lut 2012, 11:06
Posty: 3213

Popytajcie Barona od nas z forum. On ciąga Freje


Post Wysłano: 16 maja 2014, 21:54
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 10 lut 2010, 13:36
Posty: 871
Samochód: jakiś tam Tyr...
Lokalizacja: GPS signal not found...

Niech sam się wypowie by wszyscy wiedzieli ;)

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

_________________
"...a niepodzielnie królującą elitę stanowią świętokrzyscy patelniarze..."


Post Wysłano: 17 maja 2014, 0:12
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 10 gru 2011, 15:14
Posty: 606
Samochód: TGL 12.250 tandem

Cytuj:
Popytajcie Barona od nas z forum. On ciąga Freje
Już nie ciąga ;) Dobrej opini o Freji nie wystawi :P


Post Wysłano: 17 maja 2014, 1:09
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 lip 2005, 20:55
Posty: 2885
GG: 1
Lokalizacja: Gdynia

500 euro za naczepe to nie dużo, my mamy 15000 SEK miesięcznie za chłodnie z otwieranym bokiem :) ktoś wie ile km w miecha nakręcą w tej Freji? I przedewszytkiem czy jest to międzynarodówka czy wala kabotaż? Bo Bułgary na Szwecji to raczej nie wyjeżdzaja za granicę :D


Post Wysłano: 17 maja 2014, 10:55
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 lut 2012, 11:06
Posty: 3213

Cytuj:
Cytuj:
Popytajcie Barona od nas z forum. On ciąga Freje
Już nie ciąga ;) Dobrej opini o Freji nie wystawi :P
Ja z Baronem rozmawiałem jakieś 2 m-ce temu i w tedy jego opinia była niezbyt pozytywna i zastanawiał się nad rozstaniem.


Post Wysłano: 17 maja 2014, 11:53
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 kwie 2008, 18:25
Posty: 264
Samochód: Jelcz
Lokalizacja: Międzyzdroje

Jeździłem pod Freją w Helsingborgu, szeryf narzekał właśnie na 60-cio dniowy termin płatności oraz na to, że 100 kmów pod podjęcie ładunku Freja nie płaciła, niby to normalne, ale jak robiliśmy przerzut po Szwecji to ucinali dwa razy po 100 kmów, z tym że była to jako jedna trasa, więc to nie było w porządku według mego szefa. Edler, Bułgarzy pod Freją jeżdżą normalnie pełne kółka na Niemcy, Benelux, Francję i Szwajcarię. Kilometrów wychodziło około 7 do 10 tys. kmów w miesiąc, zdarzało się ponad 10, ale bardzo rzadko. W każdym razie pauza 9 godzin to było wydarzenie, cały czas 11 godzin lub więcej. Od początku kwietnia nie jeżdżę już pod Freją, musiałem kręcić pauze 66 godzin a rozładunek był na poniedziałek w Szwajcarii, dostałem polecenie odprowadzenia naczepy do Dinotransu w Lubece, gdzie zaraz zaczepił ją Filipińczyk i śmiało poleciał dalej. Koledzy którzy jeżdżą dalej pod Freją mówili mi, że ostatnimi czasy bardzo dużo Dinotransu zaczęło jeździć właśnie pod Freją, więc stawki pewnie ostro poszły w dół.

_________________
Tu 5 sekund, tam 10 sekund i masz godzinę

Poepen in de broek?


Post Wysłano: 19 maja 2014, 20:01

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 08 lis 2008, 22:08
Posty: 61
GG: 0
Samochód: ISUZU

Cytuj:
Cytuj:
Cytuj:
Popytajcie Barona od nas z forum. On ciąga Freje
Już nie ciąga ;) Dobrej opini o Freji nie wystawi :P
Ja z Baronem rozmawiałem jakieś 2 m-ce temu i w tedy jego opinia była niezbyt pozytywna i zastanawiał się nad rozstaniem.

Minęło więcej czasu niż 2 miesiące nawet sporo niż więcej :)
Z Freją rozstałem się na przełomie listopad/grudzień. Może podam suche fakty.
-termin płatności , najprościej na przykładzie. Za miesiąc styczeń kaska wpłynie na nasze konto w pierwszy poniedziałek marca.
Więc nie jest to 60 dni. Płatności są tak punktualne że można by prawie zegarek od nich ustawiać :lol:
- naczepa , w zależności jaki kierunek i jak się dogada 500-700 euro miesięcznie i nic się sobie nie spłaca , to za wynajem. Za powstałe szkody płacimy sami. Chyba że to coś w rodzaju końca klocków, łyse opony awaria jakiegoś podzespołu to nie . Ale przecięcie plandeki , przebicie opony niekiedy i wystrzał płacimy sami.
Jest kilka oddziałów Freji dunski/taastrup i stilling / szwedzki i fiński. Ja mogę wypowiedzieć się o duńskim. Miałem okazję jeździć w obu oddziałach. Stilling ma kierunki dania-benelux , są też w dużej mniejszości dania-francja-hiszpania. Natomiast oddział taastrup dania-niemcy,dania-francja-hiszpania, dania benelux ,dania dzikie kraje(polska-słowacja,czechy,węgry , rumunia ).Więc tak robota mieszana i całościowe i drobnicowe za i rozładunki. Nie ukrywam że troszkę powodzenie w tym interesie uzależnione jest od nas samych jak i dobrej woli spedytora.Zjazdy do domu w moim przypadku tragedia. Trasa zawsze ułożona tak abyś do domu nie zajechał.Chyba że mieszkasz w szczecinie to masz szanse. Mnie osobiście nerwowo i pewnie finansowo by jeden wykończył. Skutkiem czego odstawiłem naczepę z dnia na dzień, umowa przewiduje 2 tygodnie wypowiedzenia.
Puste kilometry to 100-150 w kółku w zależności jak się dogadamy. Przykład -wracamy załadowanym autem z węgier do dani. PO ostatnim rozładunku jaki mam miejsce w dani jedziemy na załadunek. Do 100-150 km to są własnie darmowe kilometry. Robisz do załadunku 30km masz je nie płacone , od tego miejsca dalej płacone. Zrobisz do zaladunku 200km masz nie płacone 150 za pozostałe 50 masz płacone. jedziesz z tym towarem gdzies w europe potem go rozładujesz i do zaladunku wszystkie kilometry sa płatne. Aż do momentu powrotu na danie i analogicznie po ostatnim rozladunku do pierwszego zaladunku masz określoną ilość niepłatnych. Lepiej to jak w walterze.
Cięcie kilometrów- to powszechne zjawisko w spedycjach i tu także. Mnie naprawdę mocno podirytowało gdy nawet w mapach google było więcej niż na rozliczeniu. Kilometrów na niektórych kierunkach da się zrobić. Ale kilometry to nie wszystko.
Są zwroty za przejazd drogami płatnymi. W DE zwrot do euro 5 0.15e francja 0.22e itp. Jednak w większości wypadków ilośc km płatnych na rozliczeniu z freji jest inna niż ta którą policzy wam automat z tool collecta.Nie wiem jak obecnie ale po pewnej nowelizacji w zwrotach z viatolla to było parodystycznie. Wydałem 150-200 dostałem 50 :lol:
Samych psów na tej spedycji powiesić też nie mogę. Na pewno jest dobra na początek, od samego początku dostajesz dkv i ids-a a co wydasz odliczą od twojej kasy do wypłaty.
Rozstanie z freja w moim przypadku wiązało się z zamrożeniem kasy za miesiąc listopad dostałem po telefonicznej rozmowie przypominającej w maju. Oczywiście z potrąceniem za uszkodzenie naczepy , ale tego się można było spodziewać jak nie to to co innego.
Osobiście polecam na początek , komuś kto sam powozi swoje autko. Napewno nauczy się tam pracować , nauczy cierpliwości i być może będzie po jakiś czasie miał stalowe nerwy.

Suma sumarum obecnie jeżdżę w polskiej spedycji , jednej z mało polecanych. Kasa po odliczeniach taka jak we freji mi wchodzi na konto , robie 30% mniej km siedzę w weekendy w domu , zasadniczo odżyłem.


Post Wysłano: 19 maja 2014, 20:11
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 lut 2011, 13:33
Posty: 4715
GG: 1466678
Samochód: Serwis 24h
Lokalizacja: Sochaczew

Baron ja cie gdzieś w Lutym pod bydgoszczą widziałem z freją jeszcze :mrgreen:

_________________
TIR-SERWIS SOCHACZEW
Naprawa samochodów ciężarowych wszystkich marek
Masz problem Renault lub Volvem z którym nie radzi sobie ASO. Zapraszam!!
Mobilny serwis w całej UE|Serwis ADBLUE NAPRAWY POWYPADKOWE, PROSTOWANIE RAM!!
tel:+48 731-542-832/+48 664-622-456
https://www.facebook.com/LKWSERWIS


Post Wysłano: 19 maja 2014, 20:34

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 08 lis 2008, 22:08
Posty: 61
GG: 0
Samochód: ISUZU

To musiała być fatamorgana. 13 grudnia odbierałem swojego schmitza, i od tamtej pory się z nim nie rozstaje.
Daf kupiony :mrgreen: , jeszcze musze jechać odebrać .


Post Wysłano: 19 maja 2014, 20:43
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 lut 2012, 11:06
Posty: 3213

Tylko mnie nie mów, że u Dudy jeździsz bo Cię z majątku wydziedziczę :P


Post Wysłano: 19 maja 2014, 21:18

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 08 lis 2008, 22:08
Posty: 61
GG: 0
Samochód: ISUZU

Cytuj:
Tylko mnie nie mów, że u Dudy jeździsz bo Cię z majątku wydziedziczę :P
Nie szalej, może i kierowca ale jeszcze rozum mam.


Post Wysłano: 19 maja 2014, 21:34
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 lut 2012, 11:06
Posty: 3213

Cytuj:
Cytuj:
Tylko mnie nie mów, że u Dudy jeździsz bo Cię z majątku wydziedziczę :P
Nie szalej, może i kierowca ale jeszcze rozum mam.
Przywracasz mi wiarę w ludzi ;)


Post Wysłano: 01 sie 2018, 22:20

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2017, 18:44
Posty: 1

FREJA nie płaci ostatnich faktur, wystawiają bezpodstawne obciążenia. Przestrzegam

Wypowiedzieliśmy im umowę, którą rzetelnie wypełnialiśmy do końca, gdy przyszedł dzien płatności środków nie było na koncie, mail do nich- nie, nie puściliśmy, wstrzymaliśmy, bo musimy sprawdzić czy w czasie naszej współpracy (prawie dwa lata) nie było reklamacji, czy są wszystkie CMRki, czy nie było zniszczeń naczepy itp.

Mimo zgodności protokołów (bez uwag) odbiorczego i zdawczego naczepy wystawili wyimaginowaną fakturę na 2000 euro za namalowanie nowego loga firmowego, nawet gdyby sobie to odciągnęli to powinni zapłacić 8000euro, a nie zapłacili nic!

Po prostu oszuści- jakby ktoś chciał więcej „kwiatków” można dzwonić- 508 211 718- opowiem jak było!

Teraz jestem w plecy 10000 euro!


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: