Regulamin forum


Drogi Użytkowniku!

Pamiętaj że bierzesz odpowiedzialność za swoje wypowiedzi, dlatego ostrożnie dobieraj słowa uwzględniając fakt, że nie jesteś wystarczająco anonimowy.

Administrator forum, zastrzega sobie prawo do usuwania wątków bądź pojedynczych wypowiedzi, na podstawie art. 14 ust. 1 ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną o treści:

„Nie ponosi odpowiedzialności za przechowywane dane ten, kto udostępniając zasoby systemu teleinformatycznego w celu przechowywania danych przez usługobiorcę nie wie o bezprawnym charakterze danych lub związanej z nimi działalności, a w razie otrzymania urzędowego zawiadomienia lub uzyskania wiarygodnej wiadomości o bezprawnym charakterze danych lub związanej z nimi działalności niezwłocznie uniemożliwi dostęp do tych danych”.



Autor
Wiadomość
Tytuł: PeriBa, Bytom
Post Wysłano: 19 wrz 2006, 11:43

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 lis 2005, 21:00
Posty: 79
Lokalizacja: Brzeg

Ciągle zmieniające się warunki polityczne i gospodarcze, gwałtowny wzrost konkurencji oraz zmieniające się przepisy ponownie wymusiły zmiany w strukturze organizacyjnej firmy. I tak na początku 1993 roku wyłoniła się samodzielna, niezależna spółka „Periba International”, nastawiona na międzynarodowy transport i spedycję. Równolegle z nią nadal funkcjonowała PKZ „Periba”, świadcząca tylko i wyłącznie usługi agencji celnej. Taki też układ – dwie niezależne spółki pod wspólnym szyldem „Periba” – istnieje do chwili obecnej.

Ponadto pod szyldem „Periba” lub „Bayer – Bayer” działają firmy o podobnym charakterze na terenie Niemiec, Litwy i Kazachstanu.

Firma „Periba International” od samego początku wyspecjalizowała się głównie w obsłudze rynków wschodnich, realizując w szczególności transporty pomiędzy Europą Zachodnią a Rosją, Kazachstanem, Uzbekistanem, Tadżykistanem, Kirgistanem, docierając ciężarówkami nawet do Chin i Mongolii.

Załamanie rynku krajów byłego ZSRR pod koniec lat dziewięćdziesiątych XX wieku spowodowało chwilowe wycofanie się firmy z obsługi tych rejonów i przerzucenie mocy przerobowych tylko na rynki Europy Zachodniej (Niemcy, Francja, Szwajcaria, kraje Beneluksu).

Od końca 2001 roku „Periba” powróciła na rynki wschodnie, dopisując jednocześnie do listy obsługiwanych krajów Wielką Brytanię i Irlandię. W chwili obecnej większość samochodów kursuje w relacji: Wyspy Brytyjskie – kraje byłego ZSRR. Ponadto nadal przewożone są z Europy Zachodniej paczki dla prywatnych odbiorców w Polsce oraz przesyłki drobnicowe dla firm.

http://www.periba.pl


Tytuł:
Post Wysłano: 20 lis 2006, 23:25

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 06 cze 2006, 11:21
Posty: 85
Lokalizacja: Zamość/Sitaniec

A macie koledzy jakieś fotki ich taboru :?:
I nie wiecie koledzy do jakich kraji maksymalnie na wschód jeżdżą :?:


Tytuł:
Post Wysłano: 21 lis 2006, 9:49
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 28 wrz 2006, 9:45
Posty: 176
Samochód: FH 12 420
Lokalizacja: K-raków T-arnów A-meryka

Cytuj:
Europą Zachodnią a Rosją, Kazachstanem, Uzbekistanem, Tadżykistanem, Kirgistanem, docierając ciężarówkami nawet do Chin i Mongolii.
Zgadza się, z resztą na ich naczepach przy reklamie też są wskazane kierunki tej firmy. Można ich czasami spotkać na krajowej 4, tylko jak już jadą to jedzie ich około 5-10 samochodów. Z tego co zauważyłem to są to głównie białe XF-y SSC lu Many TGA z naczepami chłodniami. Bardzo ciekawy widok stanowią ich samochody które wracają ze wschodu na zachód-gdyby wstawił taki samochód w błotniste pole to niczym specjalnym by się nie odróżniał.


Tytuł:
Post Wysłano: 21 lis 2006, 11:24
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 kwie 2006, 15:36
Posty: 3140
GG: 997
Samochód: 1948
Lokalizacja: CG

Cytuj:
docierając ciężarówkami nawet do Chin i Mongolii.
Mongolia to jeszcze ale Chiny ? :shock:

_________________
Wodociągi Kieleckie w sposób wzorcowy usuwają awarie, w sposób błyskawiczny. Jesteśmy w czołówce krajowej, a nawet światowej. Liczba awarii z roku na rok maleje.


Tytuł:
Post Wysłano: 21 lis 2006, 11:27

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 lis 2005, 15:47
Posty: 57
Lokalizacja: lublin

Z tymi Chinami to tak do końca nie był bym pewny, coś tak dziwinie mi się wydaje że do kraju wielkiego muru nie można sobie tak poprostu pojechać ciężarówką z towarem, jeśli sie mylę to chylę czoła...

_________________
życie w drodze...


Tytuł:
Post Wysłano: 21 lis 2006, 11:55

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 lut 2006, 16:55
Posty: 1360
Samochód: Duży
Lokalizacja: WLKP

Z tego co słyszałem to Periba własnie dociera w najdalsze zakątki tej części Europy i Azji(mają to nawet opisane ładnie na naczepach...)A ich charakterystyczne SSC widuję też nie raz... :D

_________________
Fan Transportu

Nowe spodnie - 300zł,
Nowy telefon - 1500zł,
Obecność na WC - bezcenne...


Tytuł:
Post Wysłano: 21 lis 2006, 16:17
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 10 lut 2006, 14:03
Posty: 104
GG: 1522591
Samochód: VW
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie

Kiedys jeden z kolegów od mojego taty z firmy gdzie kiedys pracował poszedł sie tam zapytac o prace, juz załatwiał wszystkie papiery i pewnego razu spytał sie gdzie jeżdża, a gdy ci mu powiedzieli ze w głęboką Rosje i pod granice Chińska to odrazu zwątpił :| Jak rozmawiałem o tym z moim ojcem powiedział, że nigdy by tam nie poszedł :) pozdRo

_________________
NIEBIESKI... :P


Tytuł:
Post Wysłano: 22 lis 2006, 12:32

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 06 cze 2006, 11:21
Posty: 85
Lokalizacja: Zamość/Sitaniec

Na dzień dzisiejszy do Chin mogą wjeżdżać ciężarówki tylko z Caritasu. Periba może jeździć tam ale nie wiem czy uczestniczą w jakichś akcjach Caritasu.
Ale mam prosbę do was koledzy, możecie wrzucić na forum fotki z ich taborem jak macie, bo szukałem na googlach, w lkw-infos ale nic nie mogłem znaleźć. Błagam koledzy dajcie jakiś link czy poprostu wrzućcie zdjęcia. :|


Tytuł:
Post Wysłano: 22 lis 2006, 21:49

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 27 gru 2005, 23:43
Posty: 445
Lokalizacja: Sosnowiec

Bardzo ciekawa firma. Kierunki, ktore "robią" zasługują na uznanie dla kierowcow. Myslalem,ze z polskich firm dalej niz do Kazachstanu w obecnych czasach (poza paroma wyjątkami jak np. konwoj Amro) nikt sie juz nie zapuszcza, a tu jednak istnieje taka firma. Ciekawe jakie sa warunki w pracy i jak czesto widuja dom kierowcy, bo czesciej niz raz na miesiac to raczej nie...

Przyłączam sie do prośby o wrzucanie jakis fotek choćby nawet z telefonu kom.

_________________
Może się matka na jakiegoś kierowcę zapatrzyła, bo mnie do samochodów ciągnie...


Tytuł:
Post Wysłano: 03 gru 2006, 15:09

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 06 cze 2006, 11:21
Posty: 85
Lokalizacja: Zamość/Sitaniec

To macie koledzy jakieś foty??


Tytuł:
Post Wysłano: 03 gru 2006, 16:31
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 26 lis 2006, 13:56
Posty: 1311
GG: 1
Samochód: VOLVO
Lokalizacja: TSK

Firma chyba jakś wyjątkowo tajemnicza bo narazie nikt nie daje informacji o niej z pierwszej ręki.

_________________
Jak trza, to cofnę do przodu.
22.08.2016r. [*] Tomcio - przyjacielu, pamiętam.


Tytuł:
Post Wysłano: 05 gru 2006, 0:10
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 30 kwie 2006, 14:23
Posty: 48
Lokalizacja: PL

Fotki aut Periby z ich stronki, jakość troche cienka, ale tylko coś takiego było :)
Obrazek Obrazek Obrazek


Tytuł:
Post Wysłano: 05 gru 2006, 21:34

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 sie 2005, 21:26
Posty: 227
Samochód: DAF
Lokalizacja: Bolesławiec

No to ja dam moją fotke
Obrazek

_________________
Rogo Logistic


Tytuł:
Post Wysłano: 05 gru 2006, 22:04

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 maja 2006, 21:36
Posty: 76
GG: 2997346
Lokalizacja: Giżycko

Często widuje ich zestawy u siebie!! Fajny tabor maja :lol:


Tytuł:
Post Wysłano: 06 gru 2006, 11:19

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 maja 2006, 14:13
Posty: 111
Lokalizacja: Bartoszyce

Obrazek
Obrazek

Fotki znalazłem dzisiaj przeglądając otoMoto

(C) otomoto.pl


Tytuł:
Post Wysłano: 09 gru 2006, 9:48

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 06 cze 2006, 11:21
Posty: 85
Lokalizacja: Zamość/Sitaniec

Witam! Dzięki koledzy że daliście fotki taboru, w końcu się dowiedziałem jak wygląda tabor firmy Periba bo wcześniej nie miałem okazji widzieć. Jeżeli macie więcej informacji o tej firmie i jeszcze inne fotki to wrzućcie a jeżeli ktoś z was pracował w Peribie lub wie coś więcej na jej temat to dajcie znać na gg 1194263


Tytuł:
Post Wysłano: 03 sty 2007, 20:42
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2006, 16:11
Posty: 713
GG: 41206084
Samochód: SCANIA R420
Lokalizacja: Augustów

Periba wyprzedaje samochody jeszcze nie takie stare rok 2002:

Obrazek Obrazek Obrazek

(C) otomoto.pl

_________________
scania R-serie "Stronger than ever"

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
International Transport

Augustów najpiękniejsze miasto Polski


Tytuł:
Post Wysłano: 04 sty 2007, 9:03
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 06 kwie 2006, 14:55
Posty: 1587
Lokalizacja: Brzesko

Ciekaw jestem co jest powodem takiej "wyprzedazy".. Kiedys tez byl inny MAN od Nich do sprzedania.

_________________
www.Truck-Spotters.eu


Tytuł:
Post Wysłano: 04 sty 2007, 20:40

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 27 gru 2005, 23:43
Posty: 445
Lokalizacja: Sosnowiec

moze są zmuszeni do wyprzedawania taboru z powodu sytuacji finansowej...

_________________
Może się matka na jakiegoś kierowcę zapatrzyła, bo mnie do samochodów ciągnie...


Tytuł:
Post Wysłano: 21 lut 2007, 2:02
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 lip 2005, 20:55
Posty: 2885
GG: 1
Lokalizacja: Gdynia

Znalazłem ciekawa fotke z ich taboru.Kiedys pewnie takimi jeździli daleko na wschód.Nie zadroszcze kierowcy ;)

Obrazek

(C) lkw-infos.eu


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: