Regulamin forum


Drogi Użytkowniku!

Pamiętaj że bierzesz odpowiedzialność za swoje wypowiedzi, dlatego ostrożnie dobieraj słowa uwzględniając fakt, że nie jesteś wystarczająco anonimowy.

Administrator forum, zastrzega sobie prawo do usuwania wątków bądź pojedynczych wypowiedzi, na podstawie art. 14 ust. 1 ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną o treści:

„Nie ponosi odpowiedzialności za przechowywane dane ten, kto udostępniając zasoby systemu teleinformatycznego w celu przechowywania danych przez usługobiorcę nie wie o bezprawnym charakterze danych lub związanej z nimi działalności, a w razie otrzymania urzędowego zawiadomienia lub uzyskania wiarygodnej wiadomości o bezprawnym charakterze danych lub związanej z nimi działalności niezwłocznie uniemożliwi dostęp do tych danych”.



Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 22 cze 2011, 19:44
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 lut 2007, 20:39
Posty: 2088
GG: 1
Samochód: R420
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Ja również widziałem ostatnio Polskiegobusa na jedynce, w Czechowicach.
Trudno nie zwrócić na niego uwagi ;-)

Jest to doskonały dowód na to, że "wzięli się" za to ludzie, którzy mają pojęcie o marketingu. Tak rzucające się w oczy autobusy z łatwym do zapamiętania czytelnym adresem strony internetowej nie mogą przejechać niezauważone. W zasadzie dodatkowa reklama jest niepotrzebna, a swoje zrobi też poczta pantoflowa.


Post Wysłano: 23 cze 2011, 22:53
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 maja 2007, 11:42
Posty: 394
Samochód: cokolwiek dadza

Cytuj:
Cytuj:
Z tymi biletami za 1zl, to wiadomo ze to sciema
Nie jest to żadna ściema. 10% miejsc w autobusie ma być za złotówkę, a potem czym bliżej odjazdu tym drożej.
Troche zle sie wyrazilem ;). Teraz mysle ze to glownie chwyt marketingowy i z czasem odejda od tego "bilet za 1zl", ale i tak pewnie im wczesniej lub w malo obleganym czasie zabookujesz bilet tym taniej. W kazdym badz razie smieszne byly wyliczenia ludzi gdzies tam w komentarzach ze 50 ludzi x 1zl, = 50 zl i ze jak niby oni zarobia.
Cytuj:
Cytuj:
A pamiętacie Polski Express :?:
Na początku też było świetnie......
Pod koniec (przed ogłoszeniem bankructwa) Kierowcy dotankowywali autobusy na trasie z pieniędzy "zdobytych" ze sprzedanych biletów..
Podczas prezentacji tej firmy we Wrocławiu rozmawiałem z kierowcami. Jeden z nich jeździł w Polskim Expresie. Niestety czasy przelotu mieli tak wyżyłowane, że nie byli w stanie się wyrobić. Tutaj PolskiBus ma dosyć długie czasy przelotu, ale dostosowane do realnych warunków panujących na naszych drogach więc nawet jeśli podróż ma trwać dosyć długo, to cena i warunki podróży na pewno to zrekompensują.
A to juz nie ja powiedzialem ;)


Post Wysłano: 05 lip 2011, 14:23

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5924

Post Wysłano: 28 lip 2011, 22:31

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5924

Nowa firma autobusowa bije rekordy popularności. W ciągu miesiąca działania przewiozła już blisko 100 tys. osób.
http://www.jazdaprawna.pl/index.php?opt ... &Itemid=72


Post Wysłano: 16 sie 2011, 4:15
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 maja 2008, 22:32
Posty: 1482
GG: 6330420
Samochód: CLK Black Series
Lokalizacja: Warszawa

Właśnie odebrałem mamę z Metro Wilanowska. Przyjechała z Poznania za 30zł tj. jakieś 13zł taniej jak koleją a bilet zamawiałem w sobotnim późnym popołudniem. Resztę napiszę później :)
EDIT:// Mama jest bardzo zadowolona z podróży, choć w porównaniu z kolejami była jakieś 1,5-2h dłuższa od przejazdu kolejami. Autobus komfortowy i co najważniejsze przyjazd do miasta docelowego na czas. Było małe opóźnienie w Poznaniu, ale wszystko zostało nadrobione do przystanku w Łodzi a w Warszawie byli o 3:40 (a planowany przyjazd to 4:00). Jak dla mnie to warte grzechu i bardzo dobra alternatywa dla niemrawych i drogich kolei.

_________________
Cichanos und Gibon Internationale Spedition u. Logistik GmbH & Co. KG, Hamburg (D) member.


Post Wysłano: 24 paź 2011, 20:52
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 lis 2006, 10:43
Posty: 723
Lokalizacja: Lublin

Obrazek

Taka ciekawostka w opisie. Ładnie im to idzie chyba, skoro decydują się na taki rozwój. :)


Post Wysłano: 24 paź 2011, 21:11
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 lut 2007, 20:39
Posty: 2088
GG: 1
Samochód: R420
Lokalizacja: Bielsko-Biała

No i niech im się wiedzie.
Kolega odbył już kilka podróży, włącznie z podróżą do Berlina (troche absurdalnym jest jechać z katowic do warszawy, po to żeby jechać do berlina, ale pożyjemy zobaczymy....) i jest zadowolony.


Post Wysłano: 24 paź 2011, 21:13
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 lut 2007, 20:57
Posty: 1532
Samochód: fabia

A właśnie mi przypomniałeś, bo ostatnio mijałem jednego i się zastanawiałem jak im się wiedzie. Ciekawe jakie mają obłożenie, zwłaszcza po 1 października, kiedy w świat ruszyli studenci. Przez te ciemne szyby nigdy nie widać.

ps. http://www.rp.pl/artykul/738703-PolskiB ... pedza.html - jak tak dalej pójdzie, to będzie gwóźdź do trumny kolei pasażerskich w PL :U

_________________
Czerwone i bure


Ostatnio zmieniony 24 paź 2011, 21:17 przez Harry_man, łącznie zmieniany 1 raz.

Post Wysłano: 24 paź 2011, 21:15
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 lis 2006, 10:43
Posty: 723
Lokalizacja: Lublin

Cytuj:
No i niech im się wiedzie.
(troche absurdalnym jest jechać z katowic do warszawy, po to żeby jechać do berlina, ale pożyjemy zobaczymy....)
Każdy od czegoś zaczynał, a jeśli powiększają sieć przewozów (i to pewnie nie ostatni raz) to może być coraz ciekawiej. :) Tym bardziej, że mamy do czynienia z naprawdę komfortową podróżą.

Edit.
Jeden z komentarzy do tego zdjęcia:
Cytuj:
Od kierowców wiem że mogą być kursy z pominięciem Warszawy tzn relacje np Katowice- Berlin.


Post Wysłano: 25 paź 2011, 6:18
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 lip 2009, 18:38
Posty: 391
GG: 5115038
Samochód: ładny
Lokalizacja: WLKP(PL)

Wczoraj pierwszy raz widziałem tą czerwoną strzałę. Przyjemnie się prezentuje. Może niedługo (2-3 mies.) skorzystam z ich usług.
Podobno WiFi mają w drodze, prawda to?

_________________
Nightcrawler


Post Wysłano: 25 paź 2011, 11:10
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 lut 2006, 19:31
Posty: 764
Samochód: Volvo FH 440
Lokalizacja: Meszna

Ja już kilkukrotnie widziałem ich autokar na S1 lub DK1 w bielsku, pewnie ten kursujący między Wiedniem a Warszawą. Ciekawe, bo z mapy na ich stronie wynika, że jedzie jakąś inną trasą, chyba przez Jastrzębie-Zdrój.


Post Wysłano: 25 paź 2011, 14:15
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 wrz 2011, 5:04
Posty: 463
GG: 1
Samochód: Daihatsu Sirion
Lokalizacja: Glasgow

Cytuj:
Cytuj:
Masz na myśli, że wcale nie są tanie?
Mam na myśli, że bankrutowały szybciej niż powstawały. Te które przetrwały podnoszą ceny na potęgę.
Bez przesady. Mieszkam w Glasgow od pięciu lat i regularnie latam do Polski Ryanairem. Owszem, praktycznie nie zdarzają się już takie okazje jak lot tam i z powrotem za 10 funtów 02 pensy (przy czym 10 funtow to opłata za płatność kartą, a lot po pensa i zadnych opłat - to mój rekord). ale przeciętnie zawsze lot kosztował 30-40 funtów. Teraz jest nieco drożej, ale za to wyrównało się to jakoś - nie trzeba już polować na te tanie loty wśród lotów za stówę i więcej, nie ma problemu z zakupem biletu za mniej niż 50 funtów z wyprzedzeniem kilku tygodni.

Czyli innymi słowy nie tyle drastycznie podnieśli ceny, co je ustatkowali. Nie ma już superokazji w morzu drożyzny (czasem było taniej latać Lufthansą niż Ryanairem jeśli się nie udało kupić taniego biletu) tylko jest po prostu łatwo kupić tani bilet (nie super-tani).

Inna sprawa że im już kompletnie odpieprza na pokładzie - probują Ci wcisnąć co się da, jak nie napój, to epapierosy, jak nie epapierosy to loteria, jak nie loteria to kalendarz. Ale nikt ci nie każe tego kupować - słuchawki na łeb i spać ;-)

Natomiast ta siec autobusów to jest zdaje się własnosć Stagecoacha, który w UK ma analogiczną markę zwaną Megabus. Zapewniam Cię, że firma nie bankrutuje, ma się bardzo dobrze, i pomimo silnej konkurencji wciąż otwiera nowe połączenia (aczkolwiek tylko na najbardziej rentalnych relacjach). Do tego mają fajne pomysły, niekiedy nieco zwariowane. W mojej okolicy testoali na przykład autobus amfibię mającą zastąpić zlikwidowany prom przez rzekę Clyde w Renfrew, w Edynburgu przez pewien czas w ramach testów kursował poduszkowiec do księstwa Fife (niestety, nie udało mi się nim przejechać/lecieć/płynąć? Co się robi poduszkowcem w ogóle? Sunie się chyba?)

niedawno po fazie testów wypuścili na drogi sypialny przegubowiec wożący w luksusowych warunkach ludzi nocą z Glasgow do Londynu - znajomy jechał tym, kiedy to było jeszcze w fazie testów i zapłacił 40 funtów. Dla porownania sypialny pociąg zaczyna się dobrze powyżej stówy.

_________________
Tak lubię: http://youtu.be/R15gD35BsiA

http://www.gazetae.com


Post Wysłano: 25 paź 2011, 16:48
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 lut 2007, 20:39
Posty: 2088
GG: 1
Samochód: R420
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Cytuj:
Ja już kilkukrotnie widziałem ich autokar na S1 lub DK1 w bielsku, pewnie ten kursujący między Wiedniem a Warszawą. Ciekawe, bo z mapy na ich stronie wynika, że jedzie jakąś inną trasą, chyba przez Jastrzębie-Zdrój.
Raczej nie. Ja widuję polskiego busa na DK1 w okolicach czechowic, albo na wylocie z Bielska, niemal codziennie, jak wracam z trasy.
Ta ich strona jest trochę pomerdana i chyba przesadzona w swej prostocie. Ten cały konfigurator trasy pokazuje tylko na mapach przystanki start i stop, ale nie widać przebiegu trasy.


Post Wysłano: 25 paź 2011, 17:01

Cytuj:
Ten cały konfigurator trasy pokazuje tylko na mapach przystanki start i stop, ale nie widać przebiegu trasy.
Moim zdaniem to akurat najmniejszy problem. Autobus zatrzymuje się w określonych miejscowościach, a czy pojedzie tędy czy tędy, to chyba nie ma większego znaczenia?


Post Wysłano: 25 paź 2011, 22:05
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 31 paź 2008, 13:45
Posty: 944
Samochód: MERCEDES ACTROS MPIII 1844
Lokalizacja: Siedlce

Cytuj:
Podobno WiFi mają w drodze, prawda to?
Kiedyś jak mnie wyprzedzał na autostradzie to odpaliłem swoją nokię i było wifi z polskiego busa :)


Post Wysłano: 25 paź 2011, 23:01

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5924

Cytuj:
Wczoraj pierwszy raz widziałem tą czerwoną strzałę. Przyjemnie się prezentuje. Może niedługo (2-3 mies.) skorzystam z ich usług.
Podobno WiFi mają w drodze, prawda to?
Prawda, ale z drobnymi zastrzeżeniami, które opisał ktoś na blogu, cytowanym przeze mnie, kilka postów wyżej. Sam tego nie sprawdzałem.


Post Wysłano: 26 paź 2011, 6:41
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 wrz 2007, 10:01
Posty: 1208
Lokalizacja: Janów k.Częstochowy

Jak widać firma się rozwija:
http://czestochowa.gazeta.pl/czestochow ... kolei.html

_________________
Pozdrawiam
Leszek


Straż pożarna Częstochowa


Post Wysłano: 27 paź 2011, 10:27
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 sty 2011, 18:18
Posty: 260
GG: 0

Cytuj:
Cytuj:
Podobno WiFi mają w drodze, prawda to?
Kiedyś jak mnie wyprzedzał na autostradzie to odpaliłem swoją nokię i było wifi z polskiego busa :)
Wyprzedzał :O
dzisiaj w nocy po dk10 jechał 65 w porywach nawet 73 panicznie hamując przed każdym fotoradarem a raczej jego atrapą.

_________________
Recykling 1 tony papieru pozwala oszczędzić 17 drzew, 26 500 litrów wody, od 2,3 m3 miejsca na składowisku śmieci, 320 litrów ropy, 24kg zanieczyszczeń odprowadzanych do atmosfery, 4200 kWh energii- jest to wystarczająca ilość energii, aby zasilić nią przeciętny dom przez 6 miesięcy !


Post Wysłano: 27 paź 2011, 18:01
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 lut 2007, 20:39
Posty: 2088
GG: 1
Samochód: R420
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Ja z kolei widzę polskiego busa praktycznie zawsze zasuwającego lewym pasem przy około 100 kmh.


Post Wysłano: 27 paź 2011, 18:03

Cytuj:
dzisiaj w nocy po dk10 jechał 65 w porywach nawet 73 panicznie hamując przed każdym fotoradarem a raczej jego atrapą.
Panicznie, to może złe określenie, ale jadąc do Warszawy kierowca zwalniał przed każdą miejscowością. Do jakiej prędkości nie wiem, ale zwalniał.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: