Regulamin forum


Drogi Użytkowniku!

Pamiętaj że bierzesz odpowiedzialność za swoje wypowiedzi, dlatego ostrożnie dobieraj słowa uwzględniając fakt, że nie jesteś wystarczająco anonimowy.

Administrator forum, zastrzega sobie prawo do usuwania wątków bądź pojedynczych wypowiedzi, na podstawie art. 14 ust. 1 ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną o treści:

„Nie ponosi odpowiedzialności za przechowywane dane ten, kto udostępniając zasoby systemu teleinformatycznego w celu przechowywania danych przez usługobiorcę nie wie o bezprawnym charakterze danych lub związanej z nimi działalności, a w razie otrzymania urzędowego zawiadomienia lub uzyskania wiarygodnej wiadomości o bezprawnym charakterze danych lub związanej z nimi działalności niezwłocznie uniemożliwi dostęp do tych danych”.



Strona 5 z 15 [ Posty: 283 ] Przejdź na stronę Poprzednia 13 4 5 6 715 Następna
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 17 kwie 2012, 21:30
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 gru 2007, 21:07
Posty: 258
GG: 2578718
Lokalizacja: Lublin

Cytuj:
Nie no, w Mobilisie nie jeżdżą stare auta, ale i tak są to padliny. Firma obsługuje trasy ZTM poza ścisłym centrum, bardziej osiedlowe/dzielnicowe. 28 jadę PB do Lublina i wracam tego samego dnia. Ciekawe jak będzie :)
Jeszcze co do Mobilisu to warto wspomnieć, że "Dla zapewnienia komfortu i bezpieczeństwa naszych pasażerów flota grupy Mobilis została rozszerzona o 24 nowe autobusy marki Iveco Crossway, 20 sztuk autobusów Kapena Ciaciamali, 40 minibusów Kapena Daily oraz 100 wyremontowanych autobusów marki Mercedes 404 i Volvo B10B." oraz "Ponadto nasza flota rozszerzyła się o 5 nowych, luksusowych autokarów turystycznych marki Scania Touring, które spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. ".

Więc nie jest tak źle, jeżeli chodzi o transport regionalny. :)

_________________
Scania V8 Power


Post Wysłano: 12 maja 2012, 10:54
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 lut 2007, 20:57
Posty: 1532
Samochód: fabia

Krótki wywiad z Brian'em Souter'em, właścicielem PolskiegoBUS'a.

Ciekawsze cytaty:
Cytuj:
Jako pierwsi w Polsce wprowadzamy na trasy krajowe autokary piętrowe, wkrótce będziemy serwować na naszych pokładach bezpłatny catering.
Cytuj:
Chcemy zawsze utrzymać niskie ceny biletów, a ponieważ teraz będziemy mieli większe, 89-osobowe, piętrowe autokary, tanich biletów będzie jeszcze więcej.
W sumie nie zauważyłem, ale sa już nawet zdjęcia:

http://phototrans.pl/1014,13741,1384.html

_________________
Czerwone i bure


Post Wysłano: 12 maja 2012, 11:29

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5924

Cóż, ja dostrzegam inny pozytywny aspekt rozwoju tej firmy: od kilku tygodni w autobusach lokalnego PKMu jest darmowy hotspot. Sądzę, że znaczący wpływ na ten ruch miało wprowadzenie WiFi do autobusów PB i pokazanie, że się da. Z tego co czytałem to już chyba 3 PKM na Śląsku.


Post Wysłano: 12 maja 2012, 11:49
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 lut 2007, 20:57
Posty: 1532
Samochód: fabia

Cytuj:
Cóż, ja dostrzegam inny pozytywny aspekt rozwoju tej firmy: od kilku tygodni w autobusach lokalnego PKMu jest darmowy hotspot.
Pudło ;) Ten internet w PKM, który działa od 1 maja (a właściwie parę dni wcześniej) to akcja reklamowa ING Banku Śląskiego. Będzie on dostępny tylko do końca czerwca. Inna sprawa, że z tego co wiem na linii Jaworzno-Katowice WI-FI było już wcześniej i działa na koszt przewoźnika. Ale tak czy owak, nie sądzę żeby to miało jakiś związek z PB :P I nie uważam też żeby to miało jakiś większy sens. Bo o ile w takim PB siadasz wygodnie i kiblujesz kilka kolejnych godzin, to do komunikacji miejskiej wsiadasz i wysiadasz i raczej nie myślisz o korzystaniu z internetu w tym czasie.

_________________
Czerwone i bure


Post Wysłano: 12 maja 2012, 14:08

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5924

Kurcze, nie mogę znaleźć artykułu, na podstawie którego napisałem o tym internecie w Śląskich PKMach, więc póki co zostawmy ten wątek ;)

Natomiast w PKM Jaworzno WiFi zostało uruchomione początkiem kwietnia w autobusach jeżdżących głównie na liniach Jaworzno-Katowice, Jaworzno-Sosnowiec (najdłuższych). I prawdę mówiąc jesteś lekko w błędzie jeśli chodzi o korzystanie z tego gadżetu :P Taka podróż trwa, zależnie od linii, ok 40-50 min, w godzinach szczytu zdarza się więcej. Korzystam z WiFi, przeglądam w autobusie strony, artykuły, które właściwie codziennie lubię przejrzeć i ta 1h jazdy nie jest czasem straconym, bo dzięki temu odpuszczam sobie w domu czytanie "prasówki", jestem godzinę do przodu z czasem ;)

Uważam tą inicjatywę za zasługę PB, bo była to nowość nowość na naszym rynku, dość mocno rozreklamowana właśnie za pośrednictwem w/w firmy. Coraz więcej firm przewozowych decyduje się na WiFi w pojazdach, co cieszy.


Ostatnio zmieniony 12 maja 2012, 15:05 przez Leszek, łącznie zmieniany 1 raz.
Myślę, że czas już na przenosiny tematu do działu "Firmy transportowe" :-)


Post Wysłano: 12 maja 2012, 19:22
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 lut 2007, 20:57
Posty: 1532
Samochód: fabia

Cytuj:
Kurcze, nie mogę znaleźć artykułu, na podstawie którego napisałem o tym internecie w Śląskich PKMach...
Nieistotne - internet będzie do 30 czerwca. W autobusach PKM Katowice nawet sam go montowałem ;) EOT
Cytuj:
Uważam tą inicjatywę za zasługę PB, bo była to nowość nowość na naszym rynku, dość mocno rozreklamowana właśnie za pośrednictwem w/w firmy. Coraz więcej firm przewozowych decyduje się na WiFi w pojazdach, co cieszy.
Jakiś czas temu byłem na prezentacji w PKS Radom, gdzie panowie z zarządu dopytywali min. o możliwość zainstalowania dostępu do internetu w swoich autobusach, "bo pojawił się przewoźnik, który to ma". Niestety dla PKSu każdy grosz jest ważny i raczej nieliczni porwą się na taką ekstrawagancję.

_________________
Czerwone i bure


Post Wysłano: 12 maja 2012, 20:47
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 gru 2007, 21:07
Posty: 258
GG: 2578718
Lokalizacja: Lublin

Ja podobnie jak wermar2 uważam, że PolskiBUS przyczynił się znacząco do podniesienia standardów w postaci WiFi. Dla przykładu, jakiś czas temu PKS "Polonus" Warszawa ogłosił przetarg na nowe autokary (2 Sory LH10,5, 5 Sorów LH12 i 5 Scanii Touring). Wszystkie zostały wyposażone w WiFi na pokładzie. Myślę, że było to spowodowane konkurencją w postaci PB. Ostatnio również czytałem artykuł w którym prezes PKS Wschód mówił, że w kolejnym przetargu na dostawę autobusów, pojazdy będą wyposażone w internet.

Moim zdaniem PolskiBus znacząco podniósł standardy komunikacji międzymiastowej, a konkurencja w obawie o klientów uposaża swoje floty, aby stać się konkurencyjnym. A wszystko to na plus dla pasażerów. :)

_________________
Scania V8 Power


Post Wysłano: 13 maja 2012, 20:25

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 maja 2010, 0:20
Posty: 283
GG: 0
Samochód: mercedes 124 200D
Lokalizacja: Chełm

Cytuj:
Dla przykładu, jakiś czas temu PKS "Polonus" Warszawa ogłosił przetarg na nowe autokary (2 Sory LH10,5, 5 Sorów LH12 i 5 Scanii Touring). Wszystkie zostały wyposażone w WiFi na pokładzie.
Na początku marca (7go albo 8go), 5 białych scanii z wifi zajechało w konwoju na dworzec zachodni ;)


Post Wysłano: 23 maja 2012, 17:21

Jadę już dzisiaj drugi raz Polskim Busem (najpierw raniutko, bo o 4 nad ranem z Gdańska do W-wy, teraz właśnie wracam). Ogólnie jestem BARDZO mile zaskoczony.

Po pierwsze cena biletu, fakt, w tą stronę dałem 40 dychy (bilet kupiony rzutem na taśmę 5 minut przed odjazdem), to jednak wcześniej zarezerwowana podróż kosztowała mnie 17 zł. Dwa razy tyle kosztuje mnie prawie powrót z Gdańska do rodzinnego Mrągowa przeciętnym PKS-em.

Dwa, standard jazdy, naprawdę wygodnie się siedzi, mam wifi (jakie jest, takie jest, ale jest), spokojnie mogłem się wpiąć w kontakt, fotele, mimo, że zrobione z jakiejś tandetnej podróbki skóry, są o niebo bardziej komfortowe niż te tapicerowane plastiki ...

Trzy, miłą niespodzianką, jaka mnie spotkała, jest darmowa kawa, ciastko i woda wedle uznania, myślałem, że to kwestia tak porannego kursu, ale w tą stronę również dostaliśmy, dla mnie bomba.

Ogólnie rzecz ujmując, jest rewelacyjnie, jedynie szkoda mi trochę tych dziewczyn, które muszą latać i usługiwać podróżnym (aż głupio mi na początku było), ale ok, taka praca, sztuczny uśmiech wymuszony.

Z punktu widzenia kierowcy, przedsiębiorcy, no, może jak wyżej koledzy pisali, aż takiego szału nie ma, ale z punktu widzenia pasażera, jest bomba i na obsługiwanych trasach, nie mam już zamiaru tłuc się nawet pociągiem, gdyby nawet było drożej zgodziłbym się dopłacić, a przy takich kwotach, jest elegancko.

Pozdrowienia gdzieś z Strzegowa :D.


Post Wysłano: 23 maja 2012, 19:30

Od 6 czerwca PolskiBus uruchamia połączenie z Warszawy do Rzeszowa z przystankiem w Ostrowcu Świętokrzyskim. Na razie trzy razy dziennie. Mają tam jeździć również piętrowe autokary.


Post Wysłano: 23 lip 2012, 15:38

PolskiBus.com uruchamia połączenia z Radomia do Warszawy

Mamy dla Ciebie super wiadomość! Wprowadzamy dogodne połączenia z Radomia do Warszawy.

Trasę łączącą Radom z Warszawą obsługiwać będą nowe autokary PolskiBus.com, które zapewnią pasażerom aż 70 miejsc siedzących. Pojazdy wyposażone zostały w wygodne, uchylne, skórzane fotele, bezpłatne Wi-Fi**, klimatyzację, toaletę oraz gniazdka elektryczne pozwalające na podłączenie laptopa lub telefonu komórkowego. PolskiBus.com nie pobiera żadnych ukrytych opłat za przewożony bagaż. Autokary PolskiBus.com posiadają także jedne z najbardziej ekologicznych silników w Europie, zapewniających niską emisję dwutlenku węgla do środowiska.

W czasie pierwszych tygodni od uruchomienia sprzedaży, duża liczba biletów PolskiBus.com będzie dostępna w cenie 1 zł*, a ceny wszystkich biletów na tej trasie zostaną dodatkowo obniżone. Bilety możesz rezerwować on-line na stronie http://www.polskibus.com.

Nowe połączenia zostaną uruchomione w piątek, 3 sierpnia br. Już teraz możesz rezerwować bilety na stronie http://www.polskibus.com. Ceny rozpoczynają się od 1 zł + 1 zł opłaty za rezerwację. Aby zapewnić pasażerom jak najkorzystniejsze ceny biletów, zachęcamy do wcześniejszego dokonywania rezerwacji. Dzięki ofercie PolskiBus.com możesz cieszyć się najwyższą jakością międzymiastowych podróży w korzystnych cenach.

Według rozkładu jazdy PolskiBus.com autokary z Radomia do Warszawy będą odjeżdżać aż 12 razy dziennie od poniedziałku do piątku i 6 razy dziennie w weekendy i święta. Pełny rozkład jazdy znajdziesz na: http://www.polskibus.com/rozk%C5%82ad-jazdy

Autokary PolskiBus.com z Warszawy do Radomia będą odjeżdżać z dwóch przystanków i kończyć swoją trasę na Dworcu PKS przy ulicy Prażmowskiego 8 w Radomiu. Więcej szczegółów poniżej:

Warszawa Metro Wilanowska – Warszawa Przystanek autobusowy Rzymowskiego 02 (w pobliżu Galerii Mokotów) – Radom PKS

Radom PKS – Warszawa Przystanek autobusowy Postępu 01 (w pobliżu Galerii Mokotów) – Warszawa Metro Wilanowska


Post Wysłano: 23 lip 2012, 21:44

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 22 kwie 2012, 12:33
Posty: 71
GG: 0

Ale ktoś niesamowity majątek włożył w tą firmę.. Ciekawe jak z rentownością w realnym rozrachunku


Post Wysłano: 23 lip 2012, 22:05

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 08 cze 2009, 19:33
Posty: 1085
GG: 2300025
Samochód: 106.530 SC
Lokalizacja: ZSW, ZGL, ZS

Ktoś, czyli Sir Brian Souter. A rentowność musi być w porządku, skoro gość na tym zbija miliony w USA, Kanadzie i UK.


Post Wysłano: 23 lip 2012, 23:40

Z tego co wiem, to w Polsce jeszcze chyba inwestuje, ale nie zarabia, ale wkrótce firma ma przynosić zyski.


Post Wysłano: 25 lip 2012, 18:46

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 22 kwie 2012, 12:33
Posty: 71
GG: 0

mk to nie wiesz że u nas jest Polska a nie np USA ?


Post Wysłano: 25 lip 2012, 22:01
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 26 mar 2006, 0:33
Posty: 295
GG: 0
Lokalizacja: z nienacka

A co ty myślisz, że ktoś wchodzi na polski rynek bez odpowiednich badań rynku?? To nie jest otwieranie warzywniaka na osiedlu, tylko inwestowanie milionów, więc jest to poprzedzone szczegułowymi analizami, prognozami itp itd.


Post Wysłano: 25 lip 2012, 22:40
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 maja 2008, 21:25
Posty: 388
GG: 4287442
Samochód: Volvo V40
Lokalizacja: Wiązownica

Kto ma chwilę czasu niech sobie poczyta. :wink:

http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,116 ... nasza.html


Post Wysłano: 04 sie 2012, 16:08

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 maja 2010, 0:20
Posty: 283
GG: 0
Samochód: mercedes 124 200D
Lokalizacja: Chełm

Szczerze to na trasie Lublin - Wawa nie zauważyłem żeby np ContBusy traciły klientów, mało tego często widze jak jeżdżą bisami. Transway czy BigBus tez często puszczają wysokie pokłady zamiast busów. Auta PB natomiast często tamują ruch na dk 17....


Post Wysłano: 02 wrz 2012, 10:08

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 wrz 2010, 11:55
Posty: 3267
Lokalizacja: eu

Post Wysłano: 29 gru 2012, 19:29
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 lis 2006, 10:43
Posty: 723
Lokalizacja: Lublin

KLIK

Czyżby konkurencja burzyła się ze względu na to, że ludzie wybierają PB za większy komfort i atrakcyjniejsze ceny? :>

Zresztą.. Nie znam się na prawie, ale:
Cytuj:
(...) Polskie prawo, w odróżnieniu od prawa lotniczego, nie zezwala na sprzedawanie biletów w różnych cenach na tych samych trasach, a oni to robią. Chcemy tylko równego traktowania wszystkich na rynku (...)
Przecież ceny są porównywalne z innymi przewoźnikami. Przykład: Lublin-Warszawa. Cena rezerwacji w dniu przed podróżą wynosi 23 zł. Podobnie zapłacimy w Contbusie, Big Busie czy innych tego typu firmach. Niższa cena w PB jest jedynie w przypadku, kiedy zarezerwujemy bilet z dużym wyprzedzeniem, czyli kwalifikuje się to jako specjalne promocje, których prawo zdaje się nie zabrania. Mam rację czy jest inaczej?


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 5 z 15 [ Posty: 283 ] Przejdź na stronę Poprzednia 13 4 5 6 715 Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: