Regulamin forum


Drogi Użytkowniku!

Pamiętaj że bierzesz odpowiedzialność za swoje wypowiedzi, dlatego ostrożnie dobieraj słowa uwzględniając fakt, że nie jesteś wystarczająco anonimowy.

Administrator forum, zastrzega sobie prawo do usuwania wątków bądź pojedynczych wypowiedzi, na podstawie art. 14 ust. 1 ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną o treści:

„Nie ponosi odpowiedzialności za przechowywane dane ten, kto udostępniając zasoby systemu teleinformatycznego w celu przechowywania danych przez usługobiorcę nie wie o bezprawnym charakterze danych lub związanej z nimi działalności, a w razie otrzymania urzędowego zawiadomienia lub uzyskania wiarygodnej wiadomości o bezprawnym charakterze danych lub związanej z nimi działalności niezwłocznie uniemożliwi dostęp do tych danych”.



Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 08 lip 2015, 13:51

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 sie 2013, 11:02
Posty: 130
Samochód: TGA
Lokalizacja: Kraków

Wolfzan, masz zajebiste pojęcie - chyba z własnego doświadczenia? bo to zbyt obleśne żeby ktoś mógł to wymyślić ;) bo ja jestem dziennie w domu i czegoś takiego nie znam.

Kilka stron wcześniej jakiś inny szajbus podobnie się wypowiadał, a do tego "miał w dupie innych bla bla bla"... nie mam pytań, niektórzy z "elity" która wozi ludzi ma ładnie nawalone pod dekielkiem :)

Albatros: może jechać 70, a nie może szybciej kiedy są do tego warunki?

Jak ktoś boi się jechać szybciej to po co idzie do takiej pracy? Osinobusy jeżdżą 30 km/h to na pewno jest bardzo bezpieczna prędkość w sam raz dla takich ludzi.

Tyle.


Post Wysłano: 08 lip 2015, 14:12
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 cze 2015, 15:07
Posty: 20

Cytuj:
Cytuj:
Prawie się zgadzam: Zarabia 1400, bo reszta diety... Leje na niemiecki parking, na asfalt, smród, syf... Na radio tylko wulgaryzmy, dziwki i piwo.
Ogólnie syf kila i mogiła, dziwkarstwo i poróbstwo...
Ja bym wszystkich kierowców TIRów skierował na przymusową eutanazję bo nie są godni stąpać po tym łez padole...

Zaczynam się obawiać.


Post Wysłano: 08 lip 2015, 20:48

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 maja 2015, 14:11
Posty: 52

Cytuj:
Wypowiedź typowej żonki sfrustrowanego kierowcy, której nigdy nic nie pasuje.
Nie mam męża kierowcy. A twoje komentarze pokazują jedynie że na moje argumenty nie masz kontrargumentu. Pisząc takie komentarze wywołujesz tylko niepotrzebną agresję. Pracujesz w Polskim Busie więc to co napisałam musiało dotrzeć do samego serca. A jak wiadomo - prawda w oczy kole.
Cytuj:
Prawie się zgadzam: Zarabia 1400, bo reszta diety... Leje na niemiecki parking, na asfalt, smród, syf... Na radio tylko wulgaryzmy, dziwki i piwo.
Zawsze zamiast jeździć jako kierowca możesz założyć firmę która będzie płaciła podstawę w wysokości 3 - 4,5 tyś. zł + delegację. Na prawdę nikt tego nie zabroni. Ale czy to wina pracownika że pracodawca mało płaci ? Większość rodzimych firm stać na to aby tak płaciła. Ale po co skoro mogą mniej.
Zobacz jak niektórzy kierowcy autobusów podczas pobytówek spędzają wolne dni. Tak jak napisałam w poście poprzednim. Wszystko zależy od człowieka a nie od jego stanowiska. Ale przecież po co uważać tak, jak można kogoś obrażać i szufladkować. A co śmieszniejsze pisze to kierowca który sam jeździł ciężarówką i być może jeszcze na nią wróci :oops:
Zaprawdę, ciekawe zjawisko :lol:


Post Wysłano: 08 lip 2015, 23:17
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 cze 2015, 13:00
Posty: 20

Cytuj:
Większość rodzimych firm stać na to aby tak płaciła. Ale po co skoro mogą mniej.
No właśnie po co ? Lepsza pensja to zadowolony pracownik.
Zadowolony pracownik nie odchodzi . . .
Cytuj:
Zobacz jak niektórzy kierowcy autobusów podczas pobytówek spędzają wolne dni. Tak jak napisałam w poście poprzednim. Wszystko zależy od człowieka a nie od jego stanowiska.
Nic dodać nic ująć.


Post Wysłano: 18 gru 2015, 13:57

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 15 sty 2011, 17:48
Posty: 94
GG: 0
Lokalizacja: BYDGOSZCZ

http://www.pomorska.pl/aktualnosci/art/ ... ,id,t.html

http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,193 ... rects=true

_________________
Ciężarówki: Iveco Eurocargo, Mercedes 1824, 1218, Scania 93, Volvo FL6, Magnum + cała flota Albatros Poland
Autobusy: PKS Bydgoszcz, MZK Bydgoszcz


Post Wysłano: 18 gru 2015, 15:28

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 maja 2010, 0:20
Posty: 283
GG: 0
Samochód: mercedes 124 200D
Lokalizacja: Chełm

Najgorsze jest w tej firmie to że na 620 kierowców mają 5 związków zawodowych... Nie trzymają się razem to nic nie ugrają. U mnie "szef" wymyślił przejście z umowy o pracę na samozatrudnienie to się w ciągu miesiąca z 15 kierowców zrobiło 10 a po nowym roku kolejne odejścia.


Post Wysłano: 25 gru 2015, 19:01

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 maja 2015, 14:11
Posty: 52

Post Wysłano: 25 gru 2015, 23:30

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 maja 2010, 0:20
Posty: 283
GG: 0
Samochód: mercedes 124 200D
Lokalizacja: Chełm

Jakby to się stało w Lublinie to zaraz Stanisław zrobiłby u marszałków jatkę o odebranie zezwolenia :lol:


Post Wysłano: 08 lut 2016, 11:50

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 15 sty 2011, 17:48
Posty: 94
GG: 0
Lokalizacja: BYDGOSZCZ

A w PB zwolnienia... Podają nawet do 180 osób. Usłyszałem jeszcze ciekawsza nowinę, ale wstrzymam się, bo to zwykła plota może być.

_________________
Ciężarówki: Iveco Eurocargo, Mercedes 1824, 1218, Scania 93, Volvo FL6, Magnum + cała flota Albatros Poland
Autobusy: PKS Bydgoszcz, MZK Bydgoszcz


Post Wysłano: 08 lut 2016, 21:50

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 03 lip 2012, 7:40
Posty: 183

Nawijaj w kazdej plotce tkwi ziarno prawdy.


Post Wysłano: 12 lut 2016, 19:36

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 12 lut 2016, 19:31
Posty: 2

Ciekawe z czego wynikają tak duże zwolnienia? Do tej pory nie słyszałem o równie poważnej sytuacji.

_________________
szkolenie bhp przed pracą.


Post Wysłano: 14 lut 2016, 13:35

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 maja 2015, 14:11
Posty: 52

To niestety nie są plotki.
Do firmy trafiła nowa miotła i zaczęła działać. Efektem są właśnie zwolnienia kierowców w całej Polsce. Wiele linii powołanych sprzed pół roku notuje straty. Na dodatek celem zmniejszenia kosztów zamiast obsad podwójnych na niektórych liniach rozpoczęto wprowadzać pojedyncze. Z grupy wrocławskiej zwolniono lub zwolni się około 20/25 osób. Takie grupy jak szczecińska, olsztyńska i kilka innych już zostały zlikwidowane.


Post Wysłano: 15 lut 2016, 13:49

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 15 sty 2011, 17:48
Posty: 94
GG: 0
Lokalizacja: BYDGOSZCZ

Zwolnienia w Łódzkiej, Toruńskiej, nawet w Kielcach nie przedłużali umów.

Ja zwalniając się mówiłem: Na cholerę tyle tych połączeń??? Ile ludzi dziennie ma zamiar jeździć z A, do B? Autostrady się budują (wolno, bo wolno), kolej też przyspiesza, a PB otwiera kolejne połączenia? I co z tego, że przewieźli 16000000 pasażerów? Pytanie ilu z tych paxów zapłaciło za przejazd normalną cenę, a nie 1zł, czy 8zł. PB trafia w gusta polaków: Wszystko za złotówkę... Autostrady z miskę ryżu, transport po kosztach...

_________________
Ciężarówki: Iveco Eurocargo, Mercedes 1824, 1218, Scania 93, Volvo FL6, Magnum + cała flota Albatros Poland
Autobusy: PKS Bydgoszcz, MZK Bydgoszcz


Post Wysłano: 16 lut 2016, 0:02

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 maja 2015, 14:11
Posty: 52

Kolejny po śmiertelnym najechaniu na tył litewskiej ciężarówki wypadek drogowy z udziałem tego przewoźnika :
http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-g ... Id,2146189

Albatros, miał być monopol, stabilne zatrudnienie. Jest uruchamianie nowych linii pod inną nazwą a szyldem PB, strach przed zwolnieniami.


Post Wysłano: 15 mar 2016, 11:27

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 26 cze 2008, 10:53
Posty: 512
GG: 12345722

Post Wysłano: 15 mar 2016, 11:54
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6304
Lokalizacja: Wrocław

Cytuj:
...Autostrady się budują (wolno, bo wolno)...
...kolej też przyspiesza...
autostrady buduje się tylko na wielkie imprezy, nie dla nas, ale na pokaz.
kolej tak przyspiesza, że jeszcze tylko 10 lat, a wróci do poziomu z 1939 roku.

PolskiBus powstał dzięki rzeszy pasażerów na których kolej się wypięła, ale taką formułę usługi dzisiaj proponuje już kilku przewoźników drogowych. w pierwszym okresie zgarnęli co swoje, a teraz trzeba firmę dostosować do aktualnych potrzeb rynku lub jeszcze zejść z ceną, a tego już chyba się nie da, zachowując dotychczasowy standard.

_________________
https://www.youtube.com/user/SzkolaTransportu/featured


Post Wysłano: 16 mar 2016, 21:49

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 15 sty 2011, 17:48
Posty: 94
GG: 0
Lokalizacja: BYDGOSZCZ

No i na P13 zostały, po 2 kursy...
Do P2 rewolucja: PB idzie krok do przodu, bo przez Włocławek i Płock, ale jednocześnie cofa się 2 kroki wstecz: wydłuży się czas przejazdu...
W Poznaniu zatrudniają: http://www.pracuj.pl/praca/kierowca-aut ... ta,4426884

Odprawy, kierowcy, dostali zajebiste, chociaż nie było takiego obowiązku, ze strony PB.

Właściciel PB ma kłopoty w GB. Podobno unika płacenia podatków (11 milionów funtów):
https://www.commonspace.scot/articles/3 ... -avoidance

_________________
Ciężarówki: Iveco Eurocargo, Mercedes 1824, 1218, Scania 93, Volvo FL6, Magnum + cała flota Albatros Poland
Autobusy: PKS Bydgoszcz, MZK Bydgoszcz


Post Wysłano: 17 mar 2016, 18:48

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 maja 2015, 14:11
Posty: 52

Z tą zajebistością bym nie przesadzała. Po prostu gdy ktoś przekroczył dwa lata pracy liczone są jemu trzy ostatnie pensje + 2 tyś. zł, czyli to daje, mniej więcej 11 tyś. zł. w porywach. Jeżeli pracowałeś krócej niżeli dwa lata dostaniesz dwie ostatnie pensje + 2 tyś. zł, co da około 8 tyś. zł.
Podsumowując, jeden dość dobry miesiąc z zagranicznymi turystami i masz odprawę w wersji pierwszej :wink: Nie miej jednak, faktycznie - gest, nie pasujący do tej firmy co za tym idzie bardzo pozytywny.

Dla porównania, gdy Karkosik przejął wrocławski Hutmen licząc na szybką sprzedaż działki pod hotele, galerie, parkingi czy kościoły, płacił zwalniającym się pracownikom od 30 do 45 tyś. zł odprawy bez względu ile lat się tam pracowało. Więc cóż ...

AlbatrosPoland, daj znać jak z tym kierowcą od Ciebie z grupy co poszedł pod nóż.

Pozdrawiam


Post Wysłano: 17 mar 2016, 20:26

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 15 sty 2011, 17:48
Posty: 94
GG: 0
Lokalizacja: BYDGOSZCZ

Cytuj:
Z tą zajebistością bym nie przesadzała. Po prostu gdy ktoś przekroczył dwa lata pracy liczone są jemu trzy ostatnie pensje + 2 tyś. zł, czyli to daje, mniej więcej 11 tyś. zł. w porywach
Do 2 lat przysługuje 1 miesięczna:
http://kadry.infor.pl/wynagrodzenie/odp ... wnika.html

Ta zajebistość to sprawa względna, bo na tle innych firm, to się postarali.
Cytuj:
AlbatrosPoland, daj znać jak z tym kierowcą od Ciebie z grupy co poszedł pod nóż.
Jeśli chodzi o tego z wypadku, to nie czuję się upoważniony do publicznego pisania o jego stanie. Mogę wspomnieć, że było bardzo źle, żyć będzie, ale już (chyba) nie będzie w pełni sprawny...

_________________
Ciężarówki: Iveco Eurocargo, Mercedes 1824, 1218, Scania 93, Volvo FL6, Magnum + cała flota Albatros Poland
Autobusy: PKS Bydgoszcz, MZK Bydgoszcz


Post Wysłano: 18 mar 2016, 11:32

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 maja 2015, 14:11
Posty: 52

Sądze że zrobili tak ponieważ obawiali się podejść pod zwolnienia grupowe. Nie mniej jednak, mam takie samo zdanie co Ty, ładnie z ich strony. Może dzięki temu w oczach kilku osób zyskali.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Amazon [Bot] i 13 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: