Regulamin forum


Drogi Użytkowniku!

Pamiętaj że bierzesz odpowiedzialność za swoje wypowiedzi, dlatego ostrożnie dobieraj słowa uwzględniając fakt, że nie jesteś wystarczająco anonimowy.

Administrator forum, zastrzega sobie prawo do usuwania wątków bądź pojedynczych wypowiedzi, na podstawie art. 14 ust. 1 ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną o treści:

„Nie ponosi odpowiedzialności za przechowywane dane ten, kto udostępniając zasoby systemu teleinformatycznego w celu przechowywania danych przez usługobiorcę nie wie o bezprawnym charakterze danych lub związanej z nimi działalności, a w razie otrzymania urzędowego zawiadomienia lub uzyskania wiarygodnej wiadomości o bezprawnym charakterze danych lub związanej z nimi działalności niezwłocznie uniemożliwi dostęp do tych danych”.



Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 03 kwie 2011, 13:12

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 sty 2011, 13:08
Posty: 61
GG: 0

Cześć
Chciałbym się dowiedzieć nt. pracy kierowcy w tej firmie. Chodzi mi dokładnie o system pracy, warunki etc. Zapewne
Wiem że przede wszystkim jeżdżą do filii owej kompanii po kraju. Non stop widuje auta z dziennymi kabinami. Więc jeżdżą pełne - puste. Często typu tandem z przyczepą na kołowrocie.
Interesuje mnie jaka firma zaopatruje brytyjskie hurtownie w produkty tej firmy ? Ponieważ nie sądzę aby KP S.A. jeździła poza granice naszego kraju.
Dzięki


Post Wysłano: 03 kwie 2011, 13:15
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 lip 2008, 9:52
Posty: 1612
GG: 1
Samochód: osobowy

Cytuj:
Często typu tandem z przyczepą na kołowrocie.
Yyyy... z czym?

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=hpiIWMWWVco


Post Wysłano: 03 kwie 2011, 13:32

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5082
Samochód: orange i grafitowy

Cytuj:
Cytuj:
Często typu tandem z przyczepą na kołowrocie.
Yyyy... z czym?
to taki rodzaj przyczepy jak się wypije za dużo piwa. :D

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Post Wysłano: 03 kwie 2011, 13:36
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 06 maja 2007, 17:40
Posty: 2082
GG: 1
Samochód: Jelcz 105 ;P
Lokalizacja: DK94

Cytuj:
Yyyy... z czym?
Chodziło mu o ciężarówkę + przyczepa z obrotnicą. http://picturepush.com/public/5318483 (Foto Szaki123.
Jeżdżą z browarów (Tychy, Poznań, Białystok, Kielce) na "swoje" placówki dystrybucyjne, markety, większe hurtownie. Powroty na pusto się zdarzają jednak dużo targają pustych butelek, kegów.
Cytuj:
Interesuje mnie jaka firma zaopatruje brytyjskie hurtownie w produkty tej firmy ? Ponieważ nie sądzę aby KP S.A. jeździła poza granice naszego kraju.
Kompanie obsługują jeszcze inne niezależne spedycje, nie tylko ich tabor.

_________________
Wysłano z budki telefonicznej...

Za Roburem wszyscy sznurem...


Post Wysłano: 03 kwie 2011, 14:59
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 28 mar 2006, 22:05
Posty: 422
Lokalizacja: Poznań

Troszeczkę wyjaśnię,jak to wygląda ta robota w KP. O samych zarobkach Ci nie powiem, bo szczerze mówiąc, nie mam zielonego pojęcia jak to z tym jest. Kompania Piwowarska to grupa w skład której wchodzą trzy browary- Poznań,Tychy i Białystok. Do tego należy doliczyć kilkanaście centrów dystrybucyjnych, rozlokowanych na terenie całego kraju. Każdy browar i każde CD ma na stanie określoną ilość samochodów, które obsługują lokalnych klientów. Samochody, jeżdżące w KP są rozliczane z czasu pracy co do minuty. Pauza jest pauzą, czas jazdy jest czasem jazdy..Z reguły jednak ciężko złamać te przepisy, gdyż trasy nie wiodą zbyt daleko od miejsca garażowania.

Sama praca polega na wywożeniu piwa z browaru ewentualnie z CD do klienta i powrót z opakowaniami- puste skrzynki, butelki, kegi oraz oczywiście zwroty itp. Piwo z browaru do centrum dystrybucyjnego dociera natomiast przy pomocy 16 spedycji (3 z Białegostoku, 5 spedycji obsługujących Tychy oraz 8 z Poznania).

Co do międzynarodówki to..sam do niedawna pracowałem w jednej ze spedycji, która właśnie obsługiwała KP i wiem, że zarówno piwo produkowane poza granicami naszego kraju jak i piwo z naszych browarów wywożone za granicę, jest transportowane samochodami należącymi do pojedynczych przewoźników, którzy ładunki mają bezpośrednio z KP. Włoskie PERONI czy czeski PILSNER dojeżdżają do nas bardzo często samochodami polskich przewoźników. W drugą stronę wygląda to, o tyle inaczej, że na browarach nie trudno spotkać samochody na zagranicznych rejestracjach, ładujące piwo w kierunku państw europejskich. Co do Wielkiej Brytanii, wiem, że i mojej poprzedniej firmie zdarzyło się wieźć tam piwo z Poznania, ale też przywozić je właśnie z Włoch i od naszych południowych sąsiadów.

W razie pytań, służę pomocą.. :) Pozdrawiam!


Post Wysłano: 03 kwie 2011, 17:17

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 lut 2010, 13:12
Posty: 284
GG: 527470
Samochód: Opel corsa B
Lokalizacja: Krzycko Wielkie

Dla KP jeździ firma Tornado.

_________________
Wielkopolska, Mam B,C,C/E,KW,KK,ADR.


Post Wysłano: 04 kwie 2011, 18:41
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 28 mar 2006, 22:05
Posty: 422
Lokalizacja: Poznań

Tak, zgadza się. Jest jedną ze spedycji, które obsługują Kompanię Piwowarską. Z Poznania to między innymi ABC Logistic, CTK z Konina, Hermespol, Mega-Pol-Trans z Piły czy właśnie Tornado.


Post Wysłano: 08 maja 2011, 14:24
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 20 cze 2010, 14:23
Posty: 490
GG: 1
Samochód: MB Atego
Lokalizacja: Białystok, Polska B

Tornado to chyba główny przewoźnik w poznańskim Lechu.

Dodać mogę, że Centra Dystrybucji, znajdują się m.in w Pabianicach, Świdniku, Warszawie, Wrocławiu, Pruszczu Gdańskim, Kretominie. Tak jak ktoś wspomniał, na powrocie czy to z Centrów czy hurtowni, zawsze do zabrania są opakowania, skrzynki czy też kegi.

_________________
Karta rowerowa - 2005r.

Mowa jest srebrem, a milczenie złotem...


Post Wysłano: 08 maja 2011, 18:08
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 28 mar 2006, 22:05
Posty: 422
Lokalizacja: Poznań

Tak, Tornado od długiego czasu posiada największe udziały (około 30 %) w wywozie piwa z Poznania, chociaż i tak na dzień dzisiejszy zmalały one od tych, jakie mieli w najlepszym okresie dla tej firmy. W Białymstoku króluje natomiast Falkowski z niemalże 40 procentowymi udziałami, Trans PP nieco ponad 30 i ostatni Grakos- przeszło 29 procent.

Do tego dochodzi Szczecin, Kraków, Rzeszów, Kielce i browary- Białystok i Tychy.


Post Wysłano: 08 maja 2011, 18:49
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 06 maja 2007, 17:40
Posty: 2082
GG: 1
Samochód: Jelcz 105 ;P
Lokalizacja: DK94

Cytuj:
Do tego dochodzi Szczecin, Kraków, Rzeszów, Kielce i browary- Białystok i Tychy.
Juz pisałem wcześniej Kielce to tez browar a nie CD. http://www.kp.pl/psi/article/424

_________________
Wysłano z budki telefonicznej...

Za Roburem wszyscy sznurem...


Post Wysłano: 08 maja 2011, 23:23
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 20 cze 2010, 14:23
Posty: 490
GG: 1
Samochód: MB Atego
Lokalizacja: Białystok, Polska B

Tak, Kielce to browar, Belgia, na wylocie na Tarnów. Grakos, pierwszy raz o takiej firmie słyszę, dwie pozostałe znam.

Od jakiegoś czasu, nie wpuszczają osób trzecich do browaru w Poznaniu. Byłem tam z Tatą w zeszły poniedziałek, no i czekało mnie rozczarowanie, kiedyś zawsze można było wjeżdżać, tylko był zakaz wychodzenia z kabiny, teraz całkowity, dobrze, że jest chociaż poczekalnia, gdzie można posiedzieć i poczekać, nie to co w Białymstoku, w dzień zabieram się na załadunki z Tatą, żeby nie musiał krążyć po mnie do domu, nie ma gdzie przysiąść i stoisz czy to na wjeździe czy na stawie przy wyjeździe, a ochrona jeszcze krzywo patrzy co tam ciekawego robisz.

_________________
Karta rowerowa - 2005r.

Mowa jest srebrem, a milczenie złotem...


Post Wysłano: 09 maja 2011, 17:12
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 28 mar 2006, 22:05
Posty: 422
Lokalizacja: Poznań

Kielce to browar-owszem..Co prawda doszły mnie słuchy,że zaprzestali produkcji, w późniejszym czasie słyszałem,że ją znacznie zmniejszyli...Jak jest,niestety nie wiem,zmieniłem firmę i zero styczności z transportem piwa..Wracając do tematu, Kielce dla Kompanii Piwowarskiej to nic innego jak CD!! Dla nas browarem były tylko Tychy i Białystok, Kielce idą jako CD, z tego względu,że zostawiamy tam nasze piwo, jest tam obsada jak i tabor należący do KP - Submiller. I tak to właśnie wygląda..

Co do wjazdu na teren, poproś spedytora o wpisanie Ciebie,jako drugiego kierowcy! Z reguły, kiedy chciałem wjechać z moim kierowcą już nie jako spedytor tylko pasażer to awizowałem się na rozpisie,wysyłałem tą listę na browar..i gotowe. Podobnie robiłem w przypadku, kiedy kierowcy zgłaszali mi, że biorą pasażerów ze sobą..


Post Wysłano: 09 maja 2011, 17:44
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 20 cze 2010, 14:23
Posty: 490
GG: 1
Samochód: MB Atego
Lokalizacja: Białystok, Polska B

Białystok, chce coś takiego, że w momencie gdy dyspozytor z danej firmy daje kierowcy trasę, to kierowca zgłasza i dyspozytor awizuje pasażera już z wyprzedzeniem, niby tak może być, ale na bramie i tak są spięcia, raz Tato tak zrobił, jednak doszło do tego, że miał pisać oświadczenie, że bierze odpowiedzialność za mnie, na terenie browaru, jednak machnął ręką i tyle, było ciepło więc mogłem czekac na bramie, co do Poznania, nie wiem jak to jest, ale jest poczekalnia więc nie muszę nigdzie się błąkać, w nie swoim mieście. Kielce nie wiem jak są oznaczone, kiedyś CD mieli gdzieś w centrum miasta, pamiętam drogę dojazdową z płyt pod taką góreczkę z zakrętem, obok żużlowa zatoka w sam raz na wykręcenie długiej pauzy, My również bierzemy od nich opakowanie, piwo zabieramy tylko z Poznania i Tych, do nich jadąc ze skrzynkami.

_________________
Karta rowerowa - 2005r.

Mowa jest srebrem, a milczenie złotem...


Post Wysłano: 09 maja 2011, 21:37
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 gru 2008, 15:02
Posty: 338
GG: 1
Samochód: Scania
Lokalizacja: Wola k/Pszczyny

Kolego Kuba Bialystok prrzepraszam ze sie wtrace ale pisze sie nie Tych tylko Tychow

_________________
http://Www.MondeoKlubPolska.pl
Dołącz do grona pasjonatów!!!

http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... q6A40oIgsM


Post Wysłano: 09 maja 2011, 21:56
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 20 cze 2010, 14:23
Posty: 490
GG: 1
Samochód: MB Atego
Lokalizacja: Białystok, Polska B

Cytuj:
Kolego Kuba Bialystok prrzepraszam ze sie wtrace ale pisze sie nie Tych tylko Tychow

Przepraszam, zdarza się.

_________________
Karta rowerowa - 2005r.

Mowa jest srebrem, a milczenie złotem...


Post Wysłano: 10 maja 2011, 21:25

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 lut 2010, 13:12
Posty: 284
GG: 527470
Samochód: Opel corsa B
Lokalizacja: Krzycko Wielkie

Opisze jak tornado i własny transport KP ( man niska kabina baz leżanki) dowozi i odbiera kontenery do eurocash Leszno. jako że mam codziennie załadunek busa w w/w hurtowni to wiem coś na ten temat.
Zestawy KP -przywożą cały zestaw Piw i odbierają transportery puste z powrotem do KP/o.Poznań (zabierają od tyskiego, Lechowskie i żubra) z czego co wiem to w poznaniu przeładowują je na odpowiednie browary.
Rozmawiałem z kierowcą z Tornado to mówił ze cześć browarków trafia do Eurocash w komornikach i dalej doładowują zestaw wodami i na hurtownie.

_________________
Wielkopolska, Mam B,C,C/E,KW,KK,ADR.


Post Wysłano: 10 maja 2011, 22:38
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 20 cze 2010, 14:23
Posty: 490
GG: 1
Samochód: MB Atego
Lokalizacja: Białystok, Polska B

U Nas auta prywaciarzy jak i browarowe dowożą piwo bezpośrednio do hurtowni, oraz auta prywaciarzy na centra również, o takich mykach nie słyszałem, a powrót to normalnie skrzynki, opakówka albo kegi.

_________________
Karta rowerowa - 2005r.

Mowa jest srebrem, a milczenie złotem...


Post Wysłano: 11 maja 2011, 13:01
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 28 mar 2006, 22:05
Posty: 422
Lokalizacja: Poznań

Brednie..nie wiem kto taki, ale naopowiadał Ci bzdur..Alboo jedzie z towarem do Leszna, albo do Komornik...i jedyne co może zabrać,to opakowania do KP..żadne wody itp..Albo źle zrozumiałeś, albo puścił bajkę..Zasady spedycji we wszystkich browarach z KP- SM są takie same- zarówno u białych niedźwiedzi, w Tychach jak i u nas..


Post Wysłano: 11 maja 2011, 15:44
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 20 cze 2010, 14:23
Posty: 490
GG: 1
Samochód: MB Atego
Lokalizacja: Białystok, Polska B

Cytuj:
Brednie..nie wiem kto taki, ale naopowiadał Ci bzdur..Alboo jedzie z towarem do Leszna, albo do Komornik...i jedyne co może zabrać,to opakowania do KP..żadne wody itp..Albo źle zrozumiałeś, albo puścił bajkę..Zasady spedycji we wszystkich browarach z KP- SM są takie same- zarówno u białych niedźwiedzi, w Tychach jak i u nas..
A jeśli hurtownia nie ma ani skrzynek, ani kegów ani opakowań na browarowe auta, to chyba na pusto wraca na Browar.

_________________
Karta rowerowa - 2005r.

Mowa jest srebrem, a milczenie złotem...


Post Wysłano: 11 maja 2011, 20:23

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 lut 2010, 13:12
Posty: 284
GG: 527470
Samochód: Opel corsa B
Lokalizacja: Krzycko Wielkie

To jakim prawem tornado jak przywozi towar to ma na naczepie 6 palet wody i 18 pal. piwa tyske,zubr,lech .
tornado dla Eurocasch też jeździ bo widzę że przywożą chrupki, proszki itp.
Ja myslę że czasami w komornikach ściągają 6 palet piwa i doładowują innymi paletami.
A z powrotem zabiera do KP puste opakowania.

_________________
Wielkopolska, Mam B,C,C/E,KW,KK,ADR.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 39 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: