Regulamin forum


Drogi Użytkowniku!

Pamiętaj że bierzesz odpowiedzialność za swoje wypowiedzi, dlatego ostrożnie dobieraj słowa uwzględniając fakt, że nie jesteś wystarczająco anonimowy.

Administrator forum, zastrzega sobie prawo do usuwania wątków bądź pojedynczych wypowiedzi, na podstawie art. 14 ust. 1 ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną o treści:

„Nie ponosi odpowiedzialności za przechowywane dane ten, kto udostępniając zasoby systemu teleinformatycznego w celu przechowywania danych przez usługobiorcę nie wie o bezprawnym charakterze danych lub związanej z nimi działalności, a w razie otrzymania urzędowego zawiadomienia lub uzyskania wiarygodnej wiadomości o bezprawnym charakterze danych lub związanej z nimi działalności niezwłocznie uniemożliwi dostęp do tych danych”.



Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 29 wrz 2005, 21:25
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 kwie 2005, 23:22
Posty: 2431
Samochód: Scania
Lokalizacja: Jelcz Laskowice

Sovtransavto to rosyjski potentat transportowy. Firma została założona w połowie lat 60'tych w Moskwie i była dla rosyjskiego handlu zagranicznego tym, czym Pekaes był dla handlu zagranicznego Polski, czyli firma obsługiwała lwią część przewozów międzynarodowych dla Rosji. Sovtransavto, podobnie jak Hungarocamion współpracował swego czasu z Pekaes. Kiedyś jeździli także na Bliski Wschód. W 1968 roku otwarte zostało przedstawicielstwo w Warszawie na ulicy Grójeckiej. Przedsiębiorstwo używało zarówno pojazdów zachodnich (głównie Mercedes i Volvo) ale także rodzimych (głównie Maz). Dziś firma kupuje tylko wozy produkcji zachodniej i wykonuje przewozy w kierunkach Europa Zachodnia - Rosja.

Fotki:

Maz:
Obrazek
Obrazek
MB SK:
Obrazek
Iveco:
Obrazek
Obrazek
MB Actros:
Obrazek
Obrazek
Volvo FH:
Obrazek
Obrazek
Scania:
Obrazek
Iveco TurboStar & MB NG:
Obrazek

Firma używa tylko ciągników siodłowych z naczepami plandekowymi lub chłodniczymi, a ciągniki mają moce od 350 do 430KM.


Tytuł:
Post Wysłano: 30 wrz 2005, 6:00
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6305
Lokalizacja: Wrocław

sovtransavto stało się firmą przewozową dopiero na początku lat '90-tych.
wcześniej przewoziła towary przy okazji. kierowcy, którzy pracowali w tej firmie mieli w pierwszej kolejności prowadzić działalność wywiadowczą. co więcej według starej sowieckiej zasady, jeden (nigdy nie jeździli w pojedynczych obsadach za ZSRR) pracował niezależnie od drugiego, czyli jeden sprawdzał drugiego i na odwrót. dopiero od połowy lat '90-tych z kierowcami można rozmawiać, wcześniej na parkingach poza własnym krajem nie wychodzili z kabiny, a przy próbie rozmowy zasłaniali firanki.

_________________
https://www.youtube.com/user/SzkolaTransportu/featured


Tytuł:
Post Wysłano: 30 wrz 2005, 15:27
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 kwie 2005, 23:22
Posty: 2431
Samochód: Scania
Lokalizacja: Jelcz Laskowice

Możliwe, że to co mówisz jest prawdą, ja tego akurat potwierdzić nie mogę. Mój ojcec nigdy nie próbował rozmawiać z szoferami tej firmy, bo jakoś nigdy nie czuł specjalnej potrzeby ;)


Tytuł:
Post Wysłano: 04 sty 2006, 15:11

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 gru 2005, 16:06
Posty: 188
Lokalizacja: Dobre Miasto

Miałem kiedyś ciekawą przygodę z Sovtransavto. Bedąc w 4 czy 5 klasie podstawówki czyli w 1984 lub 85 roku nie daleko mojego domu zaparkował zielony Maz, taki jak na drugim zdjęciu od góry, czyli jak na tamte czasy-nowość!. Było to tym dziwniejsze że zestaw był zupełnie nietypowy jak na polskie realia, ba może nawet łamał przepisy. Składał się on z jednoosiowej naczepy chłodni Orlican N12Ch do której był doczepiony wózek z siodłem na którym była oparta druga taka sama naczepa. Powstał w ten sposób prawdziwy pociąg drogowy, niczym z amerykańskich filmów o długości chyba przekraczające normy. Oczywiście zaraz pobiegłem go obejrzeć. Jego kierowca wogóle nie sprawiał wrażenia tajnego agenta Kgb, był to typowy saszka, zagadaujący po rosyjsku i smiejący sie złotym zębem. Pozwolił mi zajrzeć do kabiny, i wcale w niej nie było kamer, aparatów foto ani makarowa z tłumikiem :D

_________________
pozdrawiam
Przemek


Tytuł:
Post Wysłano: 04 sty 2006, 16:52

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 10 paź 2005, 14:33
Posty: 326
Lokalizacja: Suwałki, Dublin

moze ktos wie ile posiada około ta firma zestawow...kiedys słychalem ze maja wiecej od pekaesu...troche o firmie: firma posiada wiele placowek najbardziej rozwijajaca jest chyba w moskwie, petersburgu i briańsku...jedna z ich placowe jest dosc daleko a mianowicie w Mineralnyje Wody na Kaukazie ,iveco na 4 fotce ciagnie naczepe z reklama(czy cos w tym sytlu) z tej placowki...a i jeszcze cos kiedys rowniez słyszałem ze savtransavto zakupiło kilka mercedesow SK z kierownicami po lewej stronie bo firma nastawila sie na transport do anglii(jesli to prawda to moim zdaniem jest to totalna głupota ) :)

[ Dodano: Sro, 04.01.2006, 16:09 ]
chcialem dodac ze z tymi mercami z lewymi kierownicami to było z 10-15 lat temu ;)

_________________
International Haulage


Tytuł:
Post Wysłano: 04 sty 2006, 17:44
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 kwie 2005, 23:22
Posty: 2431
Samochód: Scania
Lokalizacja: Jelcz Laskowice

Z tego co się orientuję to Sovtransavto rozpadło się na kilka spółek... Podzielonych według miast. Co do ilości posiadanego taboru to nie mam pojęcia, ale nie wydaje mi się, aby było tam więcej zestawów niż w Pekaesie ;)


Tytuł:
Post Wysłano: 04 sty 2006, 18:13
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 sie 2005, 15:04
Posty: 2873

Główna siedziba tej firmy w Polsce znajduje się w Warszawie, ale jest też odzdział w Słubicach. Tylko nie wiem dokładnie czym się zajmuje, ale chyba tylko spedycją... :wink:


Tytuł:
Post Wysłano: 04 sty 2006, 21:26

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 31 lip 2005, 12:48
Posty: 54
Lokalizacja: Wrocław CITY

Ja praktycznie za każdym razem jak mam okazje być w niemczech widuje zestawy z tej firmy :)

_________________
Wiele Dróg Wiele Myśli Daj Bóg żebym był w tym miejscu Gdzie mam być


Tytuł:
Post Wysłano: 04 sty 2006, 23:10

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 gru 2005, 16:06
Posty: 188
Lokalizacja: Dobre Miasto

Do tego nie trzeba Niemiec, ja zestawy Sovtransavto widzę codziennie :D
No, ale moje Miasto leży na trasie Olsztyn -Kaliningrad :wink:

_________________
pozdrawiam
Przemek


Tytuł:
Post Wysłano: 05 sty 2006, 16:04

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 31 lip 2005, 12:48
Posty: 54
Lokalizacja: Wrocław CITY

No petrzask ale wiesz ja mieszkam we Wrocławiu i tutaj to jeszcze nie mialem okazji widziec zestawow z tej firmy

_________________
Wiele Dróg Wiele Myśli Daj Bóg żebym był w tym miejscu Gdzie mam być


Tytuł:
Post Wysłano: 05 sty 2006, 16:16
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 kwie 2005, 23:22
Posty: 2431
Samochód: Scania
Lokalizacja: Jelcz Laskowice

Ja często widuję we Wrocławiu maszyny Sovtransavto... Złwaszcza jak "przetaczają" się Placem Grunwaldzkim...


Tytuł:
Post Wysłano: 08 sty 2006, 21:30

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 08 sty 2006, 21:14
Posty: 99
Samochód: Renault Magnum 460 DXI E5
Lokalizacja: Poznań

To Iveco ciągnie naczepę z reklamą wódki, a pochodzi z bazy Sovtransavto w Smoleńsku, przed którą niedawno byłem.

W bazie w Smoleńsku jest bardzo nowoczesny sprzęt - Iveco Stralis, Mercedes Actros, mniej Iveco takich jak na fotce. Pojazdy ze Smoleńska zawsze oznaczone są napisem "Smolensk-Expedition", zaś w rogu rejestracji mają numer 67 (każde miasto w RUS ma swoje oznaczenie:Smolensk-67, Briansk-32, Rostov n.Don-61, Moskwa-99, Samara-63, Kaliningrad-39 itd.).

Główna siedziba znajduje się w Moskwie, a oprócz Smoleńska duża baza znajduje się w Briansku. Mniejsze placówki są też w Mineralnyje Wody na Kaukazie, kilkadziesiąt km od Czeczenii (ale tylko raz widziałem Volvo FH z Sov. Min.Wody) i Petersburgu (Sovavto Petersburg).

Sovtransavto ma swoje bazy z samochodami także na Białorusi-Minsk i Brześć, za czasów ZSRR miało też bazę w Lugansku na wschodniej Ukrainie, ale po upadku ZSRR została ona sprywatyzowana i zamieniła się w firmę prywatną Transpele/LAA Trans, której pomarańczowe Volvo i Mercedesy są dziś często widoczne także na polskich drogach.

Sovtransavto tworzy jedną firmę, ale dość autonomicznie i niezaleznie od siebie funckonują bazy w konkretnych miastach, w całości nadal państwowa firma.

Dawniej tak jak mówi Cyryl, a obecnie inaczej, ale wielu kierowców nie jest zbyt uprzejmych (zrobiłem kiedyś zdjecie jednego Volvo FH z bazy w Briansku na prakingu pod Lipskiem i miałem niemiłą dyskusję z szoferem).

Sov. jest bardzo widoczne na trasach wschodnich, o czym naocznie przekonałem się jeżdżąc do/ze Smoleńska w Rosji. Jednak firma straciła swą dawną dominującą rolę. Swego czasu miała więcej samochodów jak Pekaes, ale obecnie nie sądzę aby było ich więcej.

Pozdr.
Rekin

_________________
POLSKA--->NORWEGIA--->POLSKA
POLSKA---> SZWECJA --->POLSKA

Renault Trucks


Tytuł:
Post Wysłano: 08 sty 2006, 21:36
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 kwie 2005, 23:22
Posty: 2431
Samochód: Scania
Lokalizacja: Jelcz Laskowice

Witam użytkownika Pawła Rekina :mrgreen: Dla nowycj użytkowników, którzy nie wiedzą kto to jest, to powiem tylko tyle, że nalezy mu się absolutny szacunek - tęga głowa :D Pozdrawiam i witam... ponownie ;)


Tytuł:
Post Wysłano: 08 sty 2006, 21:38
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 06 sie 2005, 10:41
Posty: 587
GG: 0
Samochód: MAN TGA XXL
Lokalizacja: Gliwice

I zdaje się że kolejny Fan Pekaesu...:twisted: Witam kolege i nieróbmy OT, Ja tylko spytam czy Paweł Rekin może jeździ w Pekaesie...:?:


Tytuł:
Post Wysłano: 08 sty 2006, 21:41
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 kwie 2005, 23:22
Posty: 2431
Samochód: Scania
Lokalizacja: Jelcz Laskowice

Nie jeździ, ale jest podobnie jak ja i, np. Mario fanem tej firmy :twisted:

PS. Paweł, a gdzie Twój avatar z Renault AE? :D Dawaj go tutaj i działamy jak za starych dobrych czasów na BTC ;)

KONIEC TEGO OT ;)


Tytuł:
Post Wysłano: 08 sty 2006, 22:12

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 18 mar 2005, 16:23
Posty: 359
Lokalizacja: Łódź

Cytuj:
nalezy mu się absolutny szacunek - tęga głowa
Zgadzam się całkowicie :wink: To, że Kolega Paweł ponownie tu zawitał jest zasługą Miha (sam Go o to prosiłem). Witam znowu na WC i życzę wielu, jak zwykle intersujących, postów :wink:


Tytuł:
Post Wysłano: 08 sty 2006, 23:04
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 sie 2005, 15:04
Posty: 2873

Wie ktoś może jaką funkcję pełni odzdział tej firmy w Słubicach??

PS. No ja niestety nie miałem okazji poznać kolegi Pawła, bo to nie za mojej kadencji; ale może kiedyś..... koniec OT :wink: :!:


Tytuł:
Post Wysłano: 08 sty 2006, 23:05
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 kwie 2005, 23:22
Posty: 2431
Samochód: Scania
Lokalizacja: Jelcz Laskowice

Z tego co się orientuję to tylko i wyłącznie spedycyjna lub agencyjno-celna ;)


Ostatnio zmieniony 08 sty 2006, 23:08 przez Mihu, łącznie zmieniany 1 raz.

Tytuł:
Post Wysłano: 08 sty 2006, 23:06
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 sie 2005, 15:04
Posty: 2873

Cytuj:
Z tego co się orientuję to tylko i wyłącznie spetycyjna lub agencyjno-celna ;)

Dzięki Mihu. A tak swoją drogą to kawał rosyjskiej historii na kołach... :wink: :wink:


Tytuł:
Post Wysłano: 09 sty 2006, 17:39

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 08 sty 2006, 21:14
Posty: 99
Samochód: Renault Magnum 460 DXI E5
Lokalizacja: Poznań

Dziękuję Wam wszystkim za miłe słowa i ciepłe przywitanie. Faktycznie, to mój serdeczny przyjaciel Mihu przypomniał mi o Wadze Ciężkiej, gdyż przez moje wyjazdy i brak czasu nie było mnie tu przez pewien okres.
Niestety w Pekaesie nie jeżdżę, choć z dumą reprezentowałbym tę firmę, gdyż jestem jej fanem. Koniec OT.

Odnośnie placówki w Słubicach, to tak jak pisze Mihu zajmuje się ona działalnością spedycyjno-celną, ale mam ich ogłoszenie z lokalnej "Wyborczej"z którego wynika, że firma ta może też organizować przewozy zlecając je taborowi zarejestrowanemu w Rosji, bądź przez Sovtransavto Polska (choć tylko kilka razy widziałem samochody z logo Sovtransavto Polska i to już dość dawno temu).

_________________
POLSKA--->NORWEGIA--->POLSKA
POLSKA---> SZWECJA --->POLSKA

Renault Trucks


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: