Regulamin forum


Drogi Użytkowniku!

Pamiętaj że bierzesz odpowiedzialność za swoje wypowiedzi, dlatego ostrożnie dobieraj słowa uwzględniając fakt, że nie jesteś wystarczająco anonimowy.

Administrator forum, zastrzega sobie prawo do usuwania wątków bądź pojedynczych wypowiedzi, na podstawie art. 14 ust. 1 ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną o treści:

„Nie ponosi odpowiedzialności za przechowywane dane ten, kto udostępniając zasoby systemu teleinformatycznego w celu przechowywania danych przez usługobiorcę nie wie o bezprawnym charakterze danych lub związanej z nimi działalności, a w razie otrzymania urzędowego zawiadomienia lub uzyskania wiarygodnej wiadomości o bezprawnym charakterze danych lub związanej z nimi działalności niezwłocznie uniemożliwi dostęp do tych danych”.



Autor
Wiadomość
Tytuł:
Post Wysłano: 22 maja 2007, 15:18

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 09 kwie 2007, 11:39
Posty: 89
GG: 0
Samochód: Iveco
Lokalizacja: Osterode am Harz

Cytuj:
Czesc

Dzięki za odpowiedź. Mam jeszcze jedno pytanie. Doszły mnie słuchy, że w tej firmie jaet taki okres próbny. Stary kierowca testuje przez miesiąc nowego i to On decyduje o przyjęciu danego pracownika. Czy to prawda?
Czy spowodowana jest ta rotacja? kierowcy sami rezygnują czy są zwalniani?
Czy jak jeździsz za granicą to jest wymaga znajomość języka?
Jeśli tak to jakiego?
Z góry bardzo dziękuję!

Pozdrawiam :D
Jest tzw "szkółka" ale Ona w zasadzie to trwa u drugiego kierowcy z tydzień a umowa podpisana jest na początek na okres próbny-3 miesiące a jak pójdzie się juz na swoje to wtdy zmiana umowy na odpowiedni okres czasu...jeśli młody się sprawdzi to zostaje przyjęty,ale nie słyszałem jeszcze,że kogoś odrzucili bo kierowca jest na wage złota przy tej liczbie aut a kierowcy zwalniaja sie zazwyczaj sami i to przez to....słabi wymiekaja.Znajomosc jezyka nie jest wymagana,ale dla męża lepiej jakby jakiś znał,najlepiej Niemiecki,dużo łatwiej by mu było...


Tytuł:
Post Wysłano: 25 maja 2007, 15:58

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 01 mar 2007, 17:18
Posty: 38
Lokalizacja: Nowy Sącz

Mam dwa pytania:
1)Jeżeli firma rico zakupuje nowe autka to na jaką baze trafiają i od czego to zależy?? A jeżeli np. chciałbym teraz iśc do nich i pracowac u nich to czy siąde na takie renaut premium?
2)Ja ostatnio jak wracałem z Krakow w strone Brzeska drogą E40 i gdzieś w okolicach Bochi patrze na parking koło stacji orlen a tam stoi to oto auto: Obrazek.
Może mi ktoś powiedziec czy rico obsługuje te kierunki, tzn. Kraków i Reszów???


Tytuł:
Post Wysłano: 25 maja 2007, 17:17

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 09 kwie 2007, 11:39
Posty: 89
GG: 0
Samochód: Iveco
Lokalizacja: Osterode am Harz

Auta trafiają głównie do Wrocławia,Polkowic,Schopsdorfu to różnie bywa :) tak jak teraz własnie stoi pełno MANów XLX w Schopsdorfie gotowych do obsadzenia....Jeśli pójdziesz do pracy do PRP to róznie może być z obsadą auta bo np. inny kierowca ten u którego jestes na szkółce w nagłej potrzebie będzie musiał wrócic do domu(np. smierć kogoś bliskiego itp.) to wtedy te auto już przypada Tobie,taki przypadek miał ASP,że On już na swoje usiadł po 2 godzinach pracy we firmie bo wsiadł do gościa na szkółke,który szedł na urlop...hehe :) albo będziesz musiał przejąć auto gdzieś w świecie,tak było z moim bratem,że przejął auto od Goscia gdzieś na śląsku bo tamten złamał sobie obojczyk... i co do tej obsady różnie bywa :) bo jeśli po tym tygodniu kierowca z którym jeździsz stwierdzi że potrafisz jeździć samemu i jak zjedziecie na baze to wtedy zasiadasz na swoje auto,które Ci przydzielą...aha i zgadza się RICO obsługuje takie kierunki jak Kraków czy Rzeszów....mój brat kilka razy był koło Rzeszowa (mój tata pochodzi z Łańcuta) i kilka razy u dziadków na grobach przy okazji był podczas przejazdu...


Tytuł:
Post Wysłano: 27 maja 2007, 13:05

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 sie 2005, 21:26
Posty: 227
Samochód: DAF
Lokalizacja: Bolesławiec

Pare moich fotek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

_________________
Rogo Logistic


Tytuł:
Post Wysłano: 28 maja 2007, 13:29

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 sie 2005, 21:26
Posty: 227
Samochód: DAF
Lokalizacja: Bolesławiec

Dodam małą sesyjke Ricolotów :lol:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

_________________
Rogo Logistic


Tytuł:
Post Wysłano: 01 cze 2007, 14:58

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 sie 2005, 21:26
Posty: 227
Samochód: DAF
Lokalizacja: Bolesławiec

Widziałem na żywo Longline z Rico i T pod patelniami leciały na niemieckiej A2 mam tylko foto T piękna jest :lol:
Obrazek

_________________
Rogo Logistic


Tytuł:
Post Wysłano: 02 cze 2007, 13:32

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 sie 2005, 21:26
Posty: 227
Samochód: DAF
Lokalizacja: Bolesławiec

Prosze bardzo
Obrazek Obrazek

_________________
Rogo Logistic


Tytuł:
Post Wysłano: 13 cze 2007, 23:39
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 26 kwie 2006, 12:28
Posty: 106
GG: 12479927
Samochód: MAN TGL 12.240 LX
Lokalizacja: Trzcianka

W sobote pobudka o 6;00, wychodze z kabiny zaspamy patrze a tu RICO stoi :) No to jakbym mógł nie wykorzystac tego... Zdjęcia słabe ponieważ słońce było naprzeciwko mnie ... Ale teraz to chyba każdemu doskwiera... :) A więc daje moje zdjęcia Volva FH RICO w dość ciekawej konfiguracj (pierwszy raz spotkalem FH w tandemie)

Obrazek Obrazek Obrazek


Tytuł:
Post Wysłano: 15 cze 2007, 19:40
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 kwie 2006, 18:17
Posty: 692
GG: 8426213
Samochód: Scania R420
Lokalizacja: Bochnia

Na stronie RiCö pojawił się link do kamerki, która przedstawia budowę jakiegoś budynku. Czy ktoś wie co to jest :?:


Tytuł:
Post Wysłano: 15 cze 2007, 19:54
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 lut 2006, 19:31
Posty: 764
Samochód: Volvo FH 440
Lokalizacja: Meszna

Oprócz tego pojawił się tam autobus

Obrazek

(c) ricoe-group.com

Może ten budynek to jakaś nowa siedziba firmy, poszerzają swoje horyzonty skoro chyba biorą się za przewóz ludzi, chyba że to pokazówka :)


Tytuł:
Post Wysłano: 15 cze 2007, 20:22

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 maja 2006, 14:13
Posty: 111
Lokalizacja: Bartoszyce

A może ten autobus to dla kierowców :lol: Wiadomo że Rico ma kierowców z całej PL, to może służyć jako transport dla mieszkających np. na północy Polski :lol: zbiera sie ekipa z tej części i takim autobusikiem wiozą ich np. na urlop :D (to takie tylko moje wymysły).

_________________
Kubuś Puchatek zanim napisał jakiś post, to siadał i walił się w głowę pluszową łapą, mówiąc „myśl, myśl, myśl…”
Wy też myślcie zanim coś napiszecie !


Tytuł:
Post Wysłano: 15 cze 2007, 20:53

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 sie 2005, 21:26
Posty: 227
Samochód: DAF
Lokalizacja: Bolesławiec

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

_________________
Rogo Logistic


Tytuł:
Post Wysłano: 16 cze 2007, 0:58
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 sty 2006, 16:05
Posty: 839
Samochód: kadetem tera

Pod A6 :arrow:
Obrazek
Na A6 :arrow:
Obrazek

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=YTdDuklzIxk

"MAM WYJE BANE NA TIRY!"


Tytuł:
Post Wysłano: 18 cze 2007, 14:24

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 01 mar 2007, 17:18
Posty: 38
Lokalizacja: Nowy Sącz

Również do Krakowa na "14 Trakerskie Spotkanie" firma Rico przujechała swoim pokazowym autem które jest wyżej. Poszedłem do tego autka i było tam dwoch kierowców któży jeżdżą w rico jeden 10 lat drugi 3 lata(zdjęcie jedengo z nich będzie w ojeje galeri jak dam zdjecia ze spotkania). Gdy tam wchodziłem jakiś gościu pytał się o prace w rico i widzocznie chciał w niej pracowac, a ja przysłuchałem się tej rozmowie i dowiedziałem się że: gdy już zostaniesz przyjęty jedziesz do nich na całodniowy kurs przygotowawczy (BHP, obsługa tacho itp.) potem idziesz na szkółke i tam od 1 tygodnia do max. 3 miesiące a potem jazda własnym zestawem. Jeżeli chodzi o zarobki to są one zestawione TUTAJ i ten gościu co pracuje w rico 3 lata mówił że mniej jak 5 tys. to on nie zarobił. Mówił że wsztsko zależy od tyspozytora.

Jeszcze dostałem coś takiego:
ObrazekObrazekObrazekObrazek


Tytuł:
Post Wysłano: 20 cze 2007, 0:06

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 cze 2007, 0:09
Posty: 344
GG: 0
Samochód: Nyska V8 Tandem
Lokalizacja: Gdzieś przy DK12 :)

ojciec robił u nich 3 lata, z początku jak się przyjął to było nieźle, płaca dobra, na czas wszystko grało,ale popracował rok,półtora i zaczęło się,poprzyjmowali nowych,młodych jeszcze najlepiej kawalerów bez rodzin to wiadomo ze taki na kasę nie będzie patrzał za bardzo,bardziej poleci na zestaw jaki dostanie a w Rico zestaw dostajesz od ręki i na unię.
Ojciec jako starszy kierowca miał przerąbane bo zaczęli zwalniać starych i przyjmowali coraz to młodszych.Starym obcięli stawki bo młody pojedzie za niższą stawkę i nie będzie marudził jak dostanie mniej,starszy wiadomo ma rodzine na utrzymaniu to potrzebuje tej kasy.
To raz.Druga sprawa to zaczęli obciążać za przepały.Pomimo że ojciec zgłaszał że auto więcej bierze, oni mówili że tak ma być, że jest dobrze,a przyszło co do czego to potrafili zabrać nawet i 1000 .Oczywiście ojciec nie kradł paliwa bo jest uczciwy, wiedział o tym że w Rico można się na tym dorobić ale nic nie ukradł.Są tacy co ściągają paliwo ojciec znał tam takich, on nie ściągał a płacił za to. :? Dlatego zrezygnował.Nie zarabiał już tyle ile na początku, firma się popsuła i odszedł.
Firma nie była zła ale się popsuła.Słyszałem pogłoski że niby się tam poprawiło,ale tak to jest jak się usłyszy jakieś ploty od kogoś.Ostatnio gadałem z kumplem ojca co jeździ w Rico i mówi że dalej kanał, za paliwo obcinają jak skurczybyk, ze zjazdami jest gorzej,opowiadał jak 2 tygodnie jeździł po uni i prosił sie o ładunek do kraju to pod koniec tygodnia napisali mu że ładuje do Francji. :( Mówi że nie jest kolorowo i że planuje odejść do ND.Myślę że dobrze by zrobił.
Fakt Rico to dobra firma ale dla młodych, dla starszych kierowców nie ma tam już miejsca.
Co do barw Rico to myślę że bardzo się wyróźniają, kiedyś na Świecku jak ojciec jeździł jeszcze to jak widzieli napis Rico to zaraz ściągaja na bok i rewizja.
Nie dziwię się, kiedyś na tankszteli w Niemczech koleś z Rico nowe Volvo potraktował sztachetą.Oczywiscie był nawalony....hehe
Firma dobra dla tych co naprawdę kochają trucki i nie ważne za jakie pieniądze pojedzie ważne jakim ciągnikiem.
Nie mówię, bo kiedyś to była naprawdę dobra firma. :wink:


Tytuł:
Post Wysłano: 20 cze 2007, 21:09

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 sie 2005, 21:26
Posty: 227
Samochód: DAF
Lokalizacja: Bolesławiec

Rico odbiera nowe Premium widziałem w poniedziałek jak przejeżdzałem przez Pietrzykowice obok serwisu Renault
Obrazek
jechało ich z 15 sztuk reszta stała na placu niektore jeszcze nie oklejone

_________________
Rogo Logistic


Tytuł:
Post Wysłano: 24 cze 2007, 0:51

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 09 kwie 2007, 19:20
Posty: 175
GG: 1361427
Samochód: Scania R420 Topline
Lokalizacja: Wrocław

ciekawy woz RiCo :arrow:
Obrazek
Shot at 1969-12-31
ze strony RiCo

_________________
Bednarski, Nysa

"Niezły syf mają na bazie. To ma być firma? To jakiś PGR nie firma."
"Jeżeli ktoś ma burdel i syf na swoim podwórku to odrazu świadczy o człowieku."
- Leszek Foss


Tytuł:
Post Wysłano: 24 cze 2007, 16:23
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 17 paź 2006, 20:52
Posty: 196
GG: 90800
Samochód: Romet V8 4.3 TDI
Lokalizacja: POS

A wiec jest to specjalny pojazd "terminalowy"
Ma hydraulicznie podnoszone siodło. Podnosi się ono dość wysoko dzięki czemu nie ma konieczności składania nóg podporowych.

Sądząc po długości ma on również specjalną podnoszoną ramę do nadwozi wymiennych. I tu rama również podnosi się na tyle wysoko, że nie trzeba składać nóg.


Tytuł:
Post Wysłano: 30 cze 2007, 20:09

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 sie 2005, 21:26
Posty: 227
Samochód: DAF
Lokalizacja: Bolesławiec

Przepraszam że zdjęcia jakościowo słabe ale robiłem je podczas traski
Obrazek Obrazek Obrazek

_________________
Rogo Logistic


Tytuł:
Post Wysłano: 01 lip 2007, 12:07
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2007, 23:22
Posty: 50
GG: 0
Lokalizacja: Wrocław

Cytuj:
MAŃKOa co i gdzie to coś jest na tym drugim zdjęciu???
To jest baza w Schopsdorfie kolego. Zjazd 76 z autostrady A2, potocznie zwany Cezarem.

A co do naczep potrąconych przez wiadukt, to od cholery ich właśnie na Schopsdorfie stoi ;)

_________________
http://picasaweb.google.pl/bartosz.kurc ... yOSobieRiC


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: