Regulamin forum


Drogi Użytkowniku!

Pamiętaj że bierzesz odpowiedzialność za swoje wypowiedzi, dlatego ostrożnie dobieraj słowa uwzględniając fakt, że nie jesteś wystarczająco anonimowy.

Administrator forum, zastrzega sobie prawo do usuwania wątków bądź pojedynczych wypowiedzi, na podstawie art. 14 ust. 1 ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną o treści:

„Nie ponosi odpowiedzialności za przechowywane dane ten, kto udostępniając zasoby systemu teleinformatycznego w celu przechowywania danych przez usługobiorcę nie wie o bezprawnym charakterze danych lub związanej z nimi działalności, a w razie otrzymania urzędowego zawiadomienia lub uzyskania wiarygodnej wiadomości o bezprawnym charakterze danych lub związanej z nimi działalności niezwłocznie uniemożliwi dostęp do tych danych”.



Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 27 lip 2010, 11:45
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 08 gru 2007, 16:53
Posty: 349
GG: 10729981
Samochód: Bmw
Lokalizacja: Orzesze

A Rico w ostateczności upadło, czy ktoś odkupił tą firmę, tak jak np. Trans Południe??


Post Wysłano: 28 lip 2010, 20:58

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 lut 2010, 13:12
Posty: 284
GG: 527470
Samochód: Opel corsa B
Lokalizacja: Krzycko Wielkie

Nikt nie kupił firmy bo banki i firmy leasingowe zajęły wierzytelności ( pojazdy i naczepy ).
Gadałem z jednym kierowcą co u nich robił to mówił ze ma do dziś kluczyki i od auta bo jak upadła firma to po 3 miechach przyszedł jakiś komornik i miał klucze i zabrał auto tylko chciał dowód rej. od mercedesa a reszty dokumentów nie chciał i w dodatku miał kierowcę z Niemiec i zabrał auto na licytację . Śmieje się że może kiedyś do jakiegoś merca będą pasowały .
Na jakimś forum pisali że ci co w Polkowicach robili to maja firmę we Wrocławiu tylko
pod inną nazwą oraz że kierowcy to rodzina tych z biur z Polkowic i 30 aut mają . :/
Bardzo dużo aut wróciło z Niemiec z Licytacji do Polski a jak znał trochę Niemiecki i gadał z tym co auta odbierał to mógł je po wycenie odkupić . Do dziś są ich naczepy na sprzedaż na mobile.de . kilka tyg. temu widziałem że kierowca ma cały samochód w barwach Rico i zagadałem do niego a on mówił że kupił w Niemczech cały zestaw za grosze z małym przebiegiem bo był nowy . Napisów nie ściąga bo jest piekarnie oklejony . :D

_________________
Wielkopolska, Mam B,C,C/E,KW,KK,ADR.


Post Wysłano: 28 lip 2010, 22:26

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 mar 2008, 16:34
Posty: 712
Lokalizacja: SM

Naczepy są względnie tanie a to z jednego powodu. Większość z nich jest po "kapitalnych" remontach, piaskowanie, nowe osie , plandeki i zarejestrowane jako RICOE z odpowiednio nowym rokiem produkcji. :wink:


Post Wysłano: 28 lip 2010, 23:57
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 17 kwie 2010, 21:04
Posty: 194
Samochód: Corsa D
Lokalizacja: Mikołów

Nie raz widzę ich naczepy jak jeszcze sie poruszają :D a te auta na licytacjach to po ile szło kupić?

_________________
MAN TGA 18.410


Post Wysłano: 29 lip 2010, 21:35

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 sty 2010, 16:48
Posty: 87
GG: 6375157
Samochód: MB Actros
Lokalizacja: Starogard Gdański

Ja również dużo widziałem naczep w ich barwach, najwięcej oczywiście w okolicach Wrocławia.


Post Wysłano: 30 lip 2010, 4:37
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 wrz 2006, 23:43
Posty: 555
GG: 71830
Samochód: saicento z kratką
Lokalizacja: Bjalistoko

A słyszeliście, że Rico padło?

_________________
DAS IS DER UBERFALL!!!!
Jestem w kółku różańcowym WC, dbam o ojczysty język polski.


Post Wysłano: 30 lip 2010, 10:50
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 17 lip 2008, 11:25
Posty: 15
Samochód: Passat TDI
Lokalizacja: Grodzisk Wlkp.

Cytuj:
A słyszeliście, że Rico padło?
Kolego od ponad 2 latach to wiemy :shock:

_________________
B 2006
C 2008
C+E 2009


Post Wysłano: 30 lip 2010, 10:56
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 maja 2008, 22:32
Posty: 1482
GG: 6330420
Samochód: CLK Black Series
Lokalizacja: Warszawa

Cytuj:
Cytuj:
A słyszeliście, że Rico padło?
Kolego od ponad 2 latach to wiemy :shock:
A ja myślałem, że oni cały czas działają bo tyle ich naczep jeździ po drogach ;(

_________________
Cichanos und Gibon Internationale Spedition u. Logistik GmbH & Co. KG, Hamburg (D) member.


Post Wysłano: 30 lip 2010, 20:09

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 lut 2010, 13:12
Posty: 284
GG: 527470
Samochód: Opel corsa B
Lokalizacja: Krzycko Wielkie

Tak , naczepy ich mozna kupić w komisach w niemczech np:
http://szukaj.pl.mobile.eu/pojazdy/show ... eNumber=51

Na każdej stronie są ich byłe naczepy na sprzedaż bo były w leasingu i przejęli a potem sprzedają za pośrednictwem komisów

Co do ciągników to wiem ze niektóre już w Niemczech miały odklejane napisy w komisach.
Na CB radiu śmiali się z jednego co jechał Mercem z poodklejanymi napisami że niezły klej miały i bardzo widać te ślady . Ciągników nie widziałem od 6 mieś. na mobile.de bo chyba te 2 lata co by miały stać to by zaczęły korodować. A wiadomo ze ciągniki się zmienia częściej niż naczepy .

@trailer15
Może widzieliśmy tę sam zestaw .
Cenny były zawsze z 500Euro taniej niż normalnie . Ceny nie podam bo nie pamiętam

Tak jak napisałem wcześniej kierowcy odkupywali od nich zestawy bo jak jeździł w ricoe na jednym to na własną działalność poszedł i jest podwykonawcą .
@Borek
Padli w 2008 roku w Marcu . Ojciec i syn mieli tę firmę ojciec nie schodził po niżej kosztów a syn chciał objąć polski rynek i z szedł po niżej kosztów i padli bo długi były .
Na tym filmie jest naczepa w 6:22 minuta .
http://www.youtube.com/watch?v=LgypiuV8 ... =recentlik

Czemu ma zielone blachy i dlaczego oni mieli zielone te blach jak po PL jeździli ?? ricoe miało takie jak jeździli może ktoś kupił niedawno naczepę od nich bo kabina nie od riceo


Do administracji linki maja na celu informacje z jakich roczników są naczepy i cenny ich . Proszę ich nie usuwać nie jestem zadnym Handlowcem ani nie oferuje sprzedaży i pośrednictwa w kupnie .

_________________
Wielkopolska, Mam B,C,C/E,KW,KK,ADR.


Ostatnio zmieniony 30 lip 2010, 20:22 przez szmitz, łącznie zmieniany 3 razy.

Post Wysłano: 30 lip 2010, 23:48
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 maja 2008, 22:32
Posty: 1482
GG: 6330420
Samochód: CLK Black Series
Lokalizacja: Warszawa

Z tym, że nie wiem że padli to żartowałem. W latach ich świetności sporo ich zestawów "stołowało" się w Osterode am Harz w PEMI'e.

_________________
Cichanos und Gibon Internationale Spedition u. Logistik GmbH & Co. KG, Hamburg (D) member.


Post Wysłano: 31 lip 2010, 2:26

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 21 lip 2010, 20:21
Posty: 472
Lokalizacja: Ruda Śląska

Po kiego kija jeszcze wspominacie jednego z największych wrogów na rynku? Nie byli idealną firmą bo ideałów nie ma. Nie rozumie także dlaczego odkopujecie temat skoro firmy już dawno nie.


Post Wysłano: 31 lip 2010, 12:54
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 lip 2007, 22:15
Posty: 2812
GG: 772271
Lokalizacja: Pudzików Woj. Łódzkie

Cytuj:
Po kiego kija jeszcze wspominacie jednego z największych wrogów na rynku? Nie byli idealną firmą bo ideałów nie ma. Nie rozumie także dlaczego odkopujecie temat skoro firmy już dawno nie.
Moze i wrogów ale w pewnym czasie dali wielu osobom prace za dość dobre pieniądze dzięki czemu ludzie mogli założyć rodziny wybudować domy itp.
I chyba co najwazniejsze mozna bylo zdobyc tam doswiadczenie

_________________
Marianex podjedź no do przodu bo Grzeniu kiprował będzie


Post Wysłano: 31 lip 2010, 13:22
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 08 gru 2007, 16:53
Posty: 349
GG: 10729981
Samochód: Bmw
Lokalizacja: Orzesze

Może nie byli najlepsza firmą, ale miłą dla oka. Jak widzę na drodze naczepę z Rico, to uśmiech sam się pojawia :)


Post Wysłano: 31 lip 2010, 13:58
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 25 gru 2006, 16:12
Posty: 137
GG: 1605293
Lokalizacja: Głogów

Cytuj:
Cytuj:

... dali wielu osobom prace za dość dobre pieniądze dzięki czemu ludzie mogli założyć rodziny wybudować domy itp.
Ty chyba z choinki spadłeś w lipcu! Złodziejstwo na każdym kroku nic więcej, a najbardziej śmiać mi się chciało jak Ricoe padało i pokazywali rodziny stojące po zasiłek... kierowcy zarabiali po 4-8 tys, na boku mieli swoje, a siedzi gość z rodzina przed kamera i mówi, ze na chleb nie maja!

_________________
NAJLEPSZA polska galeria ciężarówek w sieci www.trucksfoto.pl


Post Wysłano: 31 lip 2010, 14:01
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 lip 2007, 22:15
Posty: 2812
GG: 772271
Lokalizacja: Pudzików Woj. Łódzkie

Cytuj:
Cytuj:
Cytuj:

... dali wielu osobom prace za dość dobre pieniądze dzięki czemu ludzie mogli założyć rodziny wybudować domy itp.
Ty chyba z choinki spadłeś w lipcu! Złodziejstwo na każdym kroku nic więcej, a najbardziej śmiać mi się chciało jak Ricoe padało i pokazywali rodziny stojące po zasiłek... kierowcy zarabiali po 4-8 tys, na boku mieli swoje, a siedzi gość z rodzina przed kamera i mówi, ze na chleb nie maja!
Nie rozumiem twojego postu najpierw mowisz ze spadlem z choinki a potem popierasz moja wypowiedz

_________________
Marianex podjedź no do przodu bo Grzeniu kiprował będzie


Post Wysłano: 01 sie 2010, 11:08
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 wrz 2007, 10:01
Posty: 1208
Lokalizacja: Janów k.Częstochowy

Cytuj:
Cytuj:
Po kiego kija jeszcze wspominacie jednego z największych wrogów na rynku? Nie byli idealną firmą bo ideałów nie ma. Nie rozumie także dlaczego odkopujecie temat skoro firmy już dawno nie.
Moze i wrogów ale w pewnym czasie dali wielu osobom prace za dość dobre pieniądze dzięki czemu ludzie mogli założyć rodziny wybudować domy itp.
I chyba co najwazniejsze mozna bylo zdobyc tam doswiadczenie
Naprawde, przez pare lat pracy było kogoś stać na wybudowanie domów. A założenie rodziny nie ma nic z tym wspólnego. Więc nie pisz głupot, bo jak czytam takie posty to...

_________________
Pozdrawiam
Leszek


Straż pożarna Częstochowa


Post Wysłano: 19 mar 2011, 18:46
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 lip 2009, 18:38
Posty: 391
GG: 5115038
Samochód: ładny
Lokalizacja: WLKP(PL)

Ostatnio szukali kierowców, mają baze gdzieś tam...nie pamiętam już ale niedaleko tego no...szukają ciągle kiermanów, może być bez doświadczenia.

_________________
Nightcrawler


Post Wysłano: 20 mar 2011, 12:06
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 gru 2008, 23:49
Posty: 139
GG: 7261507
Samochód: Scania R420
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski

nie mozna mowic bardzo zleo rico, bo 11 stron opini mowi chyba samo za siebie. gdzie jest temat o upadlosci firmy??

_________________
Kat. B - jest wrzesień 2006 - 1 raz
Kat. C - jest sierpień 2009 - 3 raz
Kat. C+E - jest kwiecień 2010 - 2 raz

przewóz rzeczy - sierpień 2009
karta kierowcy - marzec 2011


Post Wysłano: 20 mar 2011, 12:57
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 27 lut 2010, 11:32
Posty: 207
GG: 2251162
Samochód: Man Tga
Lokalizacja: Szczecin

Upadła tylko Polska część firmy znaczy oddział Polski.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: