Regulamin forum


Drogi Użytkowniku!

Pamiętaj że bierzesz odpowiedzialność za swoje wypowiedzi, dlatego ostrożnie dobieraj słowa uwzględniając fakt, że nie jesteś wystarczająco anonimowy.

Administrator forum, zastrzega sobie prawo do usuwania wątków bądź pojedynczych wypowiedzi, na podstawie art. 14 ust. 1 ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną o treści:

„Nie ponosi odpowiedzialności za przechowywane dane ten, kto udostępniając zasoby systemu teleinformatycznego w celu przechowywania danych przez usługobiorcę nie wie o bezprawnym charakterze danych lub związanej z nimi działalności, a w razie otrzymania urzędowego zawiadomienia lub uzyskania wiarygodnej wiadomości o bezprawnym charakterze danych lub związanej z nimi działalności niezwłocznie uniemożliwi dostęp do tych danych”.



Strona 1 z 6 [ Posty: 116 ] Przejdź na stronę 1 2 3 4 5 6 Następna
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 11 lut 2006, 21:43

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 09 lut 2006, 1:23
Posty: 26
Lokalizacja: Białystok

Może ktoś coś dokładniej napisać o tej firmie? Dzisiaj na ulicy spotkałem się z takim zestawem, mało co mi się nie władował pod samochód, jechałem miałem zielone, a gość miał czerwone, ale na zielonej strzałce w prawo jechał i dziwne ale mnie nie widział i jechał prosto przede mnie, miałem szczęście, że zatrąbiłem i gość w ostatnim momencie się zatrzymał, bo nie wiem czy bym wyhamował, w każdym razie zestaw ten zwrócił moją uwagę (wcześniej też widziałem chyba ze 2 samochody z ich firmy) mają ładne malowanie, szczególnie naczep, szukałem stronki, ale ich witryna mi nie działa, ale adres końćzy się na "hu" więc wniosuję, że jest to firma węgierska czy tak?


Tytuł:
Post Wysłano: 11 lut 2006, 21:45
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 sie 2005, 15:04
Posty: 2873

WABERER'S to jest węgierska firma, która powstała po upadku prawdziewj historii transportu HUNGAROCAMION


Tytuł:
Post Wysłano: 11 lut 2006, 22:04

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 18 mar 2005, 16:23
Posty: 359
Lokalizacja: Łódź

Zdjęcie XF-a od Waberers'a mojego autorstwa:

Obrazek


Tytuł:
Post Wysłano: 11 lut 2006, 23:26

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 09 sty 2006, 23:44
Posty: 153
GG: 4622331
Lokalizacja: WPR

Ja do tej pory widziałem u nich tylko Dafy i Volva. A jakie trucki maja jeszcze oprocz tych??

_________________
A,B,C - są. E-jeszcze w tym roku.

Marzenie, pasja, to nas w jedność połączyło.
Naturalna segregacja, to nas wyłoniło.!


Tytuł:
Post Wysłano: 11 lut 2006, 23:27
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 kwie 2005, 23:22
Posty: 2429
Samochód: Scania
Lokalizacja: Jelcz Laskowice

Mercedes Benz ;)


Tytuł:
Post Wysłano: 11 lut 2006, 23:47

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 lut 2005, 20:21
Posty: 932
Lokalizacja: Łódź/Wieluń

Waberers ma też tandemy volvo FH, dużo ich można spotkać w Łodzi na ul. Lodowej.


Tytuł:
Post Wysłano: 12 lut 2006, 11:19
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 06 sie 2005, 10:41
Posty: 587
GG: 0
Samochód: MAN TGA XXL
Lokalizacja: Gliwice

Ich wszędzie dużo jeździ, akurat w Polsce to całkiem możliwe że właśnie w Łodzi, czasem przez Gliwice też coś przeleci, auta mają bardzo ładne, jak ktoś pojedzie na Węgry to tam tego dopiero jeździ, jedziesz normalnie drogą to przez te 5 godzin jazdy choćby, to przeleci jakieś 15 aut od nich spokojnie...:wink:
Tutaj jakaś ich strona, mówie jakaś bo wydaje mi się że na autach jest inny adres www, mianowicie coś z tym Optimum Solution...:wink:
http://www.waberers.hu/index.php


Tytuł:
Post Wysłano: 12 lut 2006, 11:39
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 lut 2005, 22:59
Posty: 122
Lokalizacja: Brzesko

Cytuj:
WABERER'S to jest węgierska firma, która powstała po upadku prawdziewj historii transportu HUNGAROCAMION
Nie upadek lecz połączenie, kilka firm weszło w spółke, Hungarocamion, Volan, Hidi-sped ( tyle wiem, a z tego co mi wiadomo to jeszcze jest chyba jedna ), bazy mają w Budapeszcie na M1 tam gdzie była baza Hungarocamiona.


Tytuł:
Post Wysłano: 13 lut 2006, 17:16
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 sie 2005, 15:04
Posty: 2873

Jeżeli tak to sorki. Nie chciałem nikogo wprowadzić w błąd.


Tytuł:
Post Wysłano: 08 mar 2006, 19:39
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 lut 2005, 22:59
Posty: 122
Lokalizacja: Brzesko

Tytuł:
Post Wysłano: 18 mar 2006, 18:38

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 08 sty 2006, 21:14
Posty: 99
Samochód: Renault Magnum 460 DXI E5
Lokalizacja: Poznań

Mam kolegę z Węgier, którego tata jeździł w Hungarocamion, a obecnie w Waberer's. Jeździ żółtym Actrosem MPII z firanką.
Firma Waberers powstała w końcu lat 90. W tym okresie państwowy przewoźnik węgierski Hungarocamion (zał.1966, 1 200 ciężarówek, odpowiednik pekaesu w Polsce) miał spore kłopoty finansowe w wyniku prowadzonej prywatyzacji. Większa część akcji kupiona została przez zagraniczne fundusze bankowe, które przejęły Hungarocamion, a także inną znaną węgierską firmę, która już w czasach komuizmu realizowała drogowe przewozy międzynarodowe - Volan Tefu i kilka mniejszych firm. Z tych wszystkich firm powstała grupa Waberer's, która jest spadkobiercą tradycji Hungarocamion. W taborze Waberers znajdują się Mercedesy, DAFy i Volvo. Początkowo były również Renault Magnum od Volan Tefu, które zostały szybko wysprzedane. Obecnie jest około 1000 ciężarówek, są to zestawy plandekowe (a raczej firanki), chłodnie i mega. Jeżdżą po całej Europie, ale firma zmienia swój wizerunek z transportowej na giganta logistycznego, jakim faktycznie jest. Pod Budapesztem mają wielkie cfentrum logistyczne. Osobiście w Polsce widzę ich rzadko, bo obsługują głównie trasy do Niemiec i innych krajów Europy Zachodniej, a do Szwecji jeżdżą w tranzycie przez porty niemieckie, a nie jak dawniej Hungarocamion przez Świnoujście. Fajna firma, ale lepszy był Hungarocamion, którego logo niestety praktycznie zniknęło już z europejskich szos...

PS. Optimum Solution to ich hasło reklamowe (z ang. Optymalne rozwiązanie), na zestawach też mają napisane często Optimum Ligistic Solution.

_________________
POLSKA--->NORWEGIA--->POLSKA
POLSKA---> SZWECJA --->POLSKA

Renault Trucks


Tytuł:
Post Wysłano: 18 mar 2006, 22:49

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 09 lut 2006, 1:23
Posty: 26
Lokalizacja: Białystok

Cytuj:
Osobiście w Polsce widzę ich rzadko, bo obsługują głównie trasy do Niemiec i innych krajów Europy Zachodniej, a do Szwecji jeżdżą w tranzycie przez porty niemieckie, a nie jak dawniej Hungarocamion przez Świnoujście
Oj wydaje mi się, że sporo jeżdżą też i na wschód. Ja dosyć często widuję ich zestawy jadące przez Białystok, na drodze tranzytowej przez miasto, jak obserwuję jadą często, tak jakby od strony Lublina, krajową 19, albo w stronę Kużnicy na Białoruś, albo krajową ósemką w stronę Budziska, na Litwę.


Tytuł:
Post Wysłano: 18 mar 2006, 23:05

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 10 paź 2005, 14:33
Posty: 326
Lokalizacja: Suwałki, Dublin

Co do aut Weberersów to nie ma chyba dnia aby nie przeleciało kilka przez Suwałki :D

Maja bardzo dużo roboty gdzieś w strone północy(moze to być Finlandia,Estonia)...Często jeżdżą w grupach po kilka aut...Maja sporo izoterm Schmitz-a przy mercedesach MP2...

_________________
International Haulage


Tytuł:
Post Wysłano: 18 mar 2006, 23:23

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 09 lut 2006, 1:23
Posty: 26
Lokalizacja: Białystok

Wszystko się zgadza, najczęściej grupami jeżdżą, przeważnie po 2, ale zdarza się, ze i więcej, najwięcej widziałem 4 jechały w grupie. Poza tym najczęściej są to Mercedesy pod firankami, przynajmniej ja takie najczęsciej widuję.

Czyli jednak w większości na Suwałki jadą i dalej na Litwę, a nie na Kuźnicę...


Tytuł:
Post Wysłano: 19 mar 2006, 13:49

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 08 sty 2006, 21:14
Posty: 99
Samochód: Renault Magnum 460 DXI E5
Lokalizacja: Poznań

1. Nie ma ich tak sporo w Polsce jak kiedyś Hungarocamion. Oczywiście, że jakieś pewnie jeżdżą, bo jesteśmy w środku Europy na skrzyżowaniu tras. Przez Suwałki podejrzewam, że jeżdżą do Finlandii przez kraje bałtyckie, bo mają podpisaną umową z Nokią i wożą ich produkty z zakładów w Finalndii na Południe. Spory kontrakt, więc dużo taboru na tym idzie. Na trasie do Moskwy widziałem od nich jedno Volvo FH na obwodnicy Mińska (Białoruś), ale mój kolega z Węgier mówi, że firma praktycznie w ogóle nie jeździ już na Wschód, a on się dobrze orientuje, skoro jego tata tam jest kierowcą.

2. Renault ma dobrą sieć serwsiową na Węgrzech, ale wybrali po prostu inne marki, rezygnując z Renault i jak słusznie zauważył Mihu Iveco, które jednak nigdy nie jeździły już w barwach Waberer's (bo miały zielone kabiny), a Magnum początkowo były, bo ciężarówki Volan Tefu miały takie barwy jak Waberer's (żółta kabina+niebieska firana). Też żałuję, że nie ma już Renówek, bo były bardzo ładne.

_________________
POLSKA--->NORWEGIA--->POLSKA
POLSKA---> SZWECJA --->POLSKA

Renault Trucks


Tytuł:
Post Wysłano: 17 wrz 2006, 21:18
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 sie 2005, 15:04
Posty: 2873

mario:

WABERER'S POLSKA Sp. z o.o.
ul. Wyzwolenia 34/36
62070 - Dopiewo
tel.: 0-61 8495051; 0-61 8495052
fax: 0-61 8495047


Tytuł:
Post Wysłano: 18 wrz 2006, 8:44

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 06 wrz 2006, 16:07
Posty: 32

Tytuł:
Post Wysłano: 18 wrz 2006, 10:04

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 lis 2005, 15:47
Posty: 57
Lokalizacja: lublin

No więc troche info o robocie: w tym roku ma być 30 zestawów mb z firanami, robota na EU, umowa o prace podstawa 900 brutto plus 22 euro dniówki za pobyt za granicami kraju plus 15 groszy/km ale ze zjazdami lipa i babka szczerze powiedziała, zjazd po 3 tygodniach na 3 max 4 dni czyli w praktyce pewnie zjazd na dwa dni po 4 tygodniach, różowo to to nie wygląda, ale to subiektywna opinia...

_________________
życie w drodze...


Tytuł:
Post Wysłano: 18 wrz 2006, 20:52

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 08 sty 2006, 21:14
Posty: 99
Samochód: Renault Magnum 460 DXI E5
Lokalizacja: Poznań

witam,
kilka informacji nt pracy w węgierskim oddziale Waberer's, które mam od mojego kolegi z Węgier, którego tata pracuje właśnie w tej firmie już od ładnych paru lat (wcześniej jeździł w Hungarocamion). Mój kolega jest z miejscowości Eger na północ od Budapesztu, ale odległości na Węgrzech nie są aż tak duże, więc jego ojciec bez problemu dojeżdża na bazę w Budapeszcie albo podjeżdża na weekendy autem do Egeru. Tata Gabora (tak nazywa się mój kolega) jeździ typowym dla firmy żółtym Actrosem MPII Megaspace z firaną Schmitza. Auto jest mu przypisane-tzn. nie zmienia co chwilę aut, tylko jeździ tym jednym (no chyba, że coś się stanie - ostatnio np. jednorazowo jechał DAFem XF bo Actros był na serwisie). Kierowcy w Waberers w większości jeżdżą w tzw. divisions czyli dywizjach tzn. jedna dywizja obsługuje kierunki zachodnie (Hiszpania, Francja, Anglia), druga środkowo europejskie (Niemcy, Polska, kraje bałtyckie) a inna Skandynawię. Nie jest to tak, że na 100% jeździsz na danym kierunku, ale często jest tak, że przez dłuższy okres kręcisz trasy w jednej dywizji. Jeśli chodzi o ich auta w Polsce, to dosyć żadko obsługują trasy do/z Polski, tylko jadą tranzytem z Węgier do Finlandii przez PL,LT,LV, EST i promem do Finaldnii, gdyż obsługują potężny kontrakt dla Noki, na którym zaangażowane jest mnóstwo aut. Kierowcy w węgierskim Waberer's są w trasie w znanym dziś systemie tzn. ok 3 tygodni w trasie+tydzien na miejscu. Często robią kółka - tzn. np z Węgier jedzie do Włoch, tam łąduje coś na Hizpanię, później do Anglii i przez Francję czy Holandię wracają do domu. Waberers wozi bardzo dużo sprzętu elektronicznego, RTV, AGD itp. Tata mojego kolegi wozi mnóstwo sprzętu Electrolux. Auta są bardzo dobre, o czym chyba nikomu nie trzeba mówić :wink: Generalnie tata mojego kumpla bardzo chwali sobie pracę w tej firmie. O zarobki dokładnie się nie pytałem, ale podobno to najlepszy pracodawca dla kierowców na Węgrzech i wielu chce tam pracować. Co się zaś tyczy oddziału w Rumunii, to faktycznie istnieje i obsługuje głównie trasy pomiędzy UE a Bałkanami, ale jeźdżą tam w większości starsze Volvo FH i DAFy przechodzące do Rumunii od węgierskiego Waberers. To wszystko co mi chwilowo przyszło do głoiwy, jak mi się coś przypomni to dopiszę.
Pozdrawiam
Rekin

PS. Polski oddział podobno też ma wozić głównie dla Electrolux...

_________________
POLSKA--->NORWEGIA--->POLSKA
POLSKA---> SZWECJA --->POLSKA

Renault Trucks


Tytuł:
Post Wysłano: 30 wrz 2006, 18:15
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 25 maja 2005, 1:01
Posty: 185
GG: 0
Samochód: (avatar) /|\
Lokalizacja: Śląsk

Ostatnio wyczytałem w gazecie z firma waberar's solution kft zamówiła 1ooo sztuk volvo fh z 13 litrowymi silnikami które mają być dostarczone do końca roku 2oo7
(Z tego co wiem to te 13 litrowe mają moc 480KM, wiem bo mamy 5 takich nowych)

źródło: Pojazy specjalne

_________________
-=Pozdrawiam wszystkich truckerów i nie tylko =-

..::--{{ BajOoo }}--::..


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 6 [ Posty: 116 ] Przejdź na stronę 1 2 3 4 5 6 Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: