Regulamin forum


Drogi Użytkowniku!

Pamiętaj że bierzesz odpowiedzialność za swoje wypowiedzi, dlatego ostrożnie dobieraj słowa uwzględniając fakt, że nie jesteś wystarczająco anonimowy.

Administrator forum, zastrzega sobie prawo do usuwania wątków bądź pojedynczych wypowiedzi, na podstawie art. 14 ust. 1 ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną o treści:

„Nie ponosi odpowiedzialności za przechowywane dane ten, kto udostępniając zasoby systemu teleinformatycznego w celu przechowywania danych przez usługobiorcę nie wie o bezprawnym charakterze danych lub związanej z nimi działalności, a w razie otrzymania urzędowego zawiadomienia lub uzyskania wiarygodnej wiadomości o bezprawnym charakterze danych lub związanej z nimi działalności niezwłocznie uniemożliwi dostęp do tych danych”.



Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 23 mar 2011, 0:35

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 mar 2011, 0:28
Posty: 5
GG: 0
Samochód: c 5 break

witam mógłbyś coś konkretnego powiedziec co tam gadaja bo tez ze slaska jestem i troche daleko do tej bazy w zaganiu a moze jest ktos chetny do wspolnej podrózy z okolic czestochowy na 25 marca podaje tel 880553975 zawsze mniejsze koszta i razniej hehehe


Post Wysłano: 05 kwie 2011, 19:29
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 wrz 2008, 14:51
Posty: 72
GG: 7426624
Samochód: VW
Lokalizacja: Gdynia

dziś dostałem oferte,że mogę podjechać na rozmowe w przyszły piątek,ale zdania o tej firmie dają do myślenia,no i kawałek miałbym do nich/538km,


Post Wysłano: 01 maja 2011, 5:31

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 27 sty 2011, 4:49
Posty: 60
Samochód: LT,Vito
Lokalizacja: Lubsko

Jeśli ktoś będzie jechał do Żar na rozmowę, to proszę napisać na PW to z chęcią możemy się spotkać.


Post Wysłano: 11 maja 2011, 10:40

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 maja 2011, 9:59
Posty: 3
GG: 0

Ja bede jechał w najbliższych dniach do Żar.

Wie ktoś moze czy owe szkolenie jest płatne? W sensie, czy mi za to zapłacą, jako za poświecony czas. Zawsze tak bylo w przypadku moich innych pracodawców..

:?


Post Wysłano: 23 cze 2011, 21:48

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 cze 2011, 21:01
Posty: 12
GG: 0

witam wszystkich forumowiczów :)

Chciałem nieco odnowić temat...
Z racji tego, że nie mam praktycznie żadnego doświadczenia w kierowaniu zestawami C+E bo dopiero zdałem prawko to jutro bede dzwonił w sprawie pracy do de rooy, ale po przeczytaniu 12 stron praktycznie samych negatywnych opinii na ich temat troszeczke sie przeraziłem :/
chciałbym was zapytać jak sytuacja w tej firmie wygląda OBECNIE bo w tym temacie ostatnie posty które dokładnie opisywały sytuację we firmie są z co najmniej zeszłego roku albo i dalej. Od tej pory coś mogło się zmienić, np. warunki zatrudnienia szkolenie, płace, tabor itd. Bardzo proszę o opinie ludzi obecnie zatrudnionych we firmie, lub mających zamiar się zatrudniać lub może ludzi którzy w ostatnim czasie byli na szkoleniu.
Z racji mojego braku doświadczenia chciał bym tam spubować bo kuszą zatrudnianiem "żółtodziobów" ... No chyba że zna ktoś inną firmę która mnie zatrudni z Poznania, Wrześni, Słupcy i okolic :P :D


Post Wysłano: 24 cze 2011, 23:39
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 25 paź 2009, 17:34
Posty: 60
GG: 0
Lokalizacja: LB

Cytuj:
witam wszystkich forumowiczów :)

Chciałem nieco odnowić temat...
Z racji tego, że nie mam praktycznie żadnego doświadczenia w kierowaniu zestawami C+E bo dopiero zdałem prawko to jutro bede dzwonił w sprawie pracy do de rooy, ale po przeczytaniu 12 stron praktycznie samych negatywnych opinii na ich temat troszeczke sie przeraziłem :/
chciałbym was zapytać jak sytuacja w tej firmie wygląda OBECNIE bo w tym temacie ostatnie posty które dokładnie opisywały sytuację we firmie są z co najmniej zeszłego roku albo i dalej. Od tej pory coś mogło się zmienić, np. warunki zatrudnienia szkolenie, płace, tabor itd. Bardzo proszę o opinie ludzi obecnie zatrudnionych we firmie, lub mających zamiar się zatrudniać lub może ludzi którzy w ostatnim czasie byli na szkoleniu.
Z racji mojego braku doświadczenia chciał bym tam spubować bo kuszą zatrudnianiem "żółtodziobów" ... No chyba że zna ktoś inną firmę która mnie zatrudni z Poznania, Wrześni, Słupcy i okolic :P :D
Wiesz firma która non stop się ogłasza, i bierze bez doświadczenia raczej za różowo w niej nie ma. Choć rozmawiałem z kilkoma kierowcami co sobie chwalili De Rooya. U mnie w firmie z dwoma byłymi "de rooyowcami" nie narzekali. Zawsze te dwa, trzy miesiące się przemęczysz. Zawsze to już doświadczenie. Teraz pojawia się coraz więcej ogłoszeń. Może wreszcie zacznie brakować szoferów i zacznie się "kryzys z kierowcami"...

P.S. Z jakiego jesteś regionu Polski jesteś? Bo może mam firmę co też bez doświadczenia biorą. A wiem że potrzebują szoferów.


Post Wysłano: 25 cze 2011, 20:16

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 cze 2011, 21:01
Posty: 12
GG: 0

Narazie nie zadzwoniłem, ale widzę ze znowu jest ich ogłoszenie :P tak średnio co dwa tygodnie sie ukazuje.
Kolego "evanger" jestem z wielkopolski, okolice wrześni w wlkp. Więc jeżeli ta firma jest z okolicy wrześni, słupcy, konina, poznania itp to słucham Cię uważnie :D


Post Wysłano: 26 cze 2011, 17:55
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 25 paź 2009, 17:34
Posty: 60
GG: 0
Lokalizacja: LB

Cytuj:
Narazie nie zadzwoniłem, ale widzę ze znowu jest ich ogłoszenie :P tak średnio co dwa tygodnie sie ukazuje.
Kolego "evanger" jestem z wielkopolski, okolice wrześni w wlkp. Więc jeżeli ta firma jest z okolicy wrześni, słupcy, konina, poznania itp to słucham Cię uważnie :D
To firma ze wschodu, ale latają z Dolnego Śląska. Tyle że jak ja jeździłem to bez doświadczenia dawali śmieszne pieniądze....


Post Wysłano: 19 sie 2011, 10:51

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 19 sie 2011, 10:42
Posty: 1
GG: 0

Ja tam nie narzekam. Pracuje w De Rooyu już 5 miesięcy i jeszcze poniżej 5500 nie zszedlem - dla osoby która jest bez doświadczenia to chyba nie jest tak źle i do tego jest wyżywienie i nocleg także cala kasę mam dla siebie. Może i jest trochę ciężko ale chyba warto sie przemeczyc przez te pol roku żeby zdobyć to doswiadczenie a potem droga do innych firm stoi otwarta


Post Wysłano: 19 sie 2011, 15:48
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 20 maja 2010, 12:11
Posty: 406
GG: 6451835
Samochód: Crafter
Lokalizacja: Strzegom/Jaroszów [DK5]

Cytuj:
Tyle że jak ja jeździłem to bez doświadczenia dawali śmieszne pieniądze....
Cytuj:
Pracuje w De Rooyu już 5 miesięcy i jeszcze poniżej 5500 nie zszedlem - dla osoby która jest bez doświadczenia
:mrgreen:

Te 5500 to przez te 5 miesięcy? :wink:

_________________
ford transit/volvo fh.


Post Wysłano: 03 paź 2011, 11:34

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 03 paź 2011, 11:22
Posty: 1
GG: 13386702

Wybiera sie ktoś na szkolenie w nablizszym czasie ze świętokrzyskiego, ewentualnie katowic,łodzi częstochowy, krakowa???


Post Wysłano: 14 paź 2011, 22:29

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 12 paź 2011, 19:50
Posty: 2
GG: 0

Czy ktoś był ostatnio na szkoleniu. Czy przyjmują kierowców ? Ogłoszenie jest na okręta ale może to tylko ściema żeby mieć w zanadrzu nowych kierowców ...


Post Wysłano: 15 paź 2011, 8:34

Cytuj:
Czy ktoś był ostatnio na szkoleniu. Czy przyjmują kierowców ? Ogłoszenie jest na okręta ale może to tylko ściema żeby mieć w zanadrzu nowych kierowców ...
Zadzwoń, zapytaj, spróbuj, przekonasz się sam. Takie domysły nic nie dadzą.


Post Wysłano: 16 paź 2011, 15:45

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 12 paź 2011, 19:50
Posty: 2
GG: 0

Cytuj:
Zadzwoń, zapytaj, spróbuj, przekonasz się sam. Takie domysły nic nie dadzą.
Pewnie tak zrobię ale przecież forum służy między innymi po to aby się czegoś dowiedzieć "z drugiej" niezależnej strony :)" Może ktoś jest na bieżąco ...


Post Wysłano: 02 lis 2011, 7:43
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 31 mar 2011, 20:56
Posty: 124
GG: 211681
Samochód: Megane III GT, Mazda 323 for USA :)

sam trafiłem na ich ogłoszenie, zacząłem szperać w necie.

Czy ktoś ma coś konstruktywnego i aktualnego do napisania nt. tej firmy ??

pozdrawiam
soko

_________________
B-'01A-'08C-06.'11
C+E-08.'11 KW przysp.10.'11
http://www.MuzeumKomorek.pl


Post Wysłano: 02 lis 2011, 12:51

Cytuj:
Czy ktoś ma coś konstruktywnego i aktualnego do napisania nt. tej firmy ??
Rozmawiałem ostatnio z kolegą, który był u nich na tym szkoleniu. Opowiadał, że tłuką do głowy, że odpoczynek dobowy tylko 9h, odpoczynek tygodniowy tylko 24h i jazda. Za wszelkie przegięcia niby pokrywają koszty kary. Jeździsz wiecznie za wysoki (nawet 4,5m) bez pozwoleń. Trasa ściśle wytyczona jak masz jechać, żeby omijać wiadukty etc.

Nie jest to moja opinia, tylko to co usłyszałem.


Post Wysłano: 12 gru 2011, 17:45
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 lut 2007, 20:39
Posty: 2088
GG: 1
Samochód: R420
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Znowu się ogłaszają

http://www.pracuj.pl/praca/kierowca-mie ... ta,2279313

to musi być niezła szkoła życia i jeszcze te kilka tygodni w podwójnej.
Co nie zmienia faktu, że nikomu nie zaszkodzi spróbować.

Sama jazda paręset kilometrów w ciemno też jest mglista.


Post Wysłano: 12 gru 2011, 19:13

Firma ogłasza się co 2-3 dni na wszystkich znanych stronach z ofertami pracy.


Post Wysłano: 23 lut 2012, 9:26

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 02 sie 2009, 11:16
Posty: 4
GG: 7135885

Witam , z innego forum wklejam dobitny opis de rooya Rzeź niewiniątek czyli de rooy, cała prawda o »
de rooy - Cała prawda o firmie.
Piszę ten post z siedziby w SON, o firmie dowiedziałem się z internetu więc pojechałem. Czytałem dużo złych opinii w internecie ale mimo to chciałem spróbować. W Żarach mieliśmy spotkanie z dwiema osobami. Panem szkoleniowcem od teorii i panią od księgowości. Spotkanie trwało może 4 godziny a od poniedziałku rozpoczęliśmy szkolenie. Na szkoleniu rozmawialiśmy o: - godzinach pracy 56-34-56 (3h załadunek (tacho jako przerwa) 4, 5h jazdy (w teorii bo nie zawsze trafisz na parking więc jedziesz więcej) - 45min przerwy (na której masz sprawdzić stan załadunku) 4, 5h jazdy 3h przerwy (rozładunek lub załadunek w tym czasie a na tacho pokazujesz pauze) 1h jazdy i 9 h przerwy. Czyli 12h na dobę z czego faktycznie śpisz może 5h. Nie da się? Otóż da, firma już na bazie w SON informuje o drugiej karcie tacho którą dostaniesz na załadunki i na dojazdy do fabryki DAF (i inne). Pojazdy są w dużej części wyposażone w tacho analogowe gdzie często "giną" wykresówki. Kierowcy jeżdżą pijani lub pod wpływem narkotyków o czym świadczy stan pojazdów, smród w kabinie od alkoholu moczu i inne fekalia. Jeśli przejdziesz szkolenie w Żarach to jedziesz na SON, zaraz po przyjeździe dociera do ciebie jaki błąd popełniłeś. Baraki w których śpisz nazywają się "Auszwic" a budynek plenerów "Akwarium" gdzie również znajduje się "Szuflandia" w której będziesz pobierał swoje "pojazdy" w założeniu że przejdziesz szkolenie. Ubikacja i natryski, jak sama nazwa Auszwic wskazuje że nie ma na co liczyć, syf brud smród kiła i mogiła. Weźcie dobre klapki i środki do czystości w raz z papierem toaletowym bo naprawdę się przyda. Szkolenie w SON polega na obserwowaniu i nie rozmawianiu. Zadasz pytanie to cię oleją i ci nie odpowiedzą. Liczy się to co potrafisz i jak załadujesz pojazd na lawetę. Pamiętaj że to co wiesz w teorii i praktyce bierze w łeb jak tylko trochę popada lub będzie zima. Tak czy siak z mojej 13 osobowej grupy zostały 2 osoby, które i tak zostaną odesłane do domu. Dlaczego a dlatego, iż Unia sponsoruje szkolenia dla de rooya za organizowanie nowych miejsc pracy. Czyli defakto oni zarabiają na nas tym więcej im więcej jest kursantów.
Fakty:
Plusy- przyjmą bez doświadczenia, Dobre jedzenie w Żarach, Ładne sprzątaczki w SON :), Wynagrodzenie za szkolenie + Diety za szkolenie w SON, Jazda szkoleniowa nowymi ciągnikami na szkoleniu w SON, Przypomnienie teorii pracy i możliwości obchodzenia regulacji prawnych, Szkolenie z tacho cyfrowego i Bord Computera, Szkolenie na temat Winiet i Opłat, Tuneli i innych ciekawostek.
Minusy- Żary- brak, SON- szkoleniowcy nie mają zielonego pojęcia o tym jak przekazać swoją wiedzę, spadnie lekki deszczyk to nie potrafią wjechać pojazdem na platformę (lawetę) a oczekują że my tego dokonamy, Zachowanie pewnej pani Anny* (wysoka blondynka co według niektórych starych kierowców awansowała nie przez pracę... ) która próbowała nam wmówić, iż pijani rozwaliliśmy kuchnie w 13 chłopa w sobotę podczas gdy do bazy w Son dojechaliśmy w Niedzielę w nocy :/, Auszwic jest w opłakanym stanie prycze piętrowe śmierdzą alkoholem i moczem, prysznice zostały by spalone przez sanepid lub jednostkę epidemiologiczną. Pojazdy są uszkodzone i bite, jeździsz na tym na co trafisz, auta nie są przypisane do kierowców (patrz Szuflandia). Pijani i naćpani kierowcy. Utrudnienia pogodowe podczas załadunku cennych pojazdów (zrobisz szkodę to masz po premii), podwójne karty tacho (twoja i niewidzialnego kolegi z podwójnej obsady), Zaświadczenie o niekaralności w tej firmie nie istnieje przez co uważaj na to co do kogo mówisz. 6 miesięcy lojalka lub 10, 000zł kary za wypowiedzenie umowy. Ohydne jedzenie w SON. Brak pojazdów dla nowych kierowców którzy przeszli całe szkolenie i muszą czekać na Aszwic za marne grosze. Fałszowanie czasów pracy i jazdy. Czas pracy 15 godzin dziennie, czas jazdy 10godzin x 5. Pauza na tacho=ładowanie rozładowywanie pojazdów. Kryminaliści i polacy w akwarium którzy myślą że są lepsi od ciebie i dają ci to do zrozumienia tak samo traktuje cię firma.

Podsumowanie:
Mimo tego że ci mówią abyś się zwolnił od poprzedniego pracodawcy to nie rób tego zawsze masz gdzie wrócić a szkolenie możesz zrobić na chorobowym tak jak inni z mojej grupy. We Francji i Anglii jak cię złapią na przegiętym tacho to idziesz do więzienia. To i inne minusy przyczyniły się do tego, iż wypowiedziałem umowę. Prawa jazdy nie wygrałem na loterii. Tak czy siak firma nadaje się do kasacji.


Post Wysłano: 23 lut 2012, 12:11
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 maja 2007, 19:04
Posty: 118
GG: 0
Lokalizacja: Grudziądz

Kolego trochę dramatyzujesz , ale chyba aż tak źle nie jest bo mają kierowców i z tego co wiem to złych pieniędzy nie zarabiają , wiadomo praca nie należy do łatwych na takim zestawie.Ale wiadomo nie można mieć wszystkiego , tym bardziej kierowcy bez doświadczenia.

Słyszałem o tym , że ich trzepią na Angli najbardziej bo za wysoko , za długo itp...

_________________
http://fifus.picturepush.com/ --> http://remigiuszwiniewski.picturepush.com/


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: