Regulamin forum


Drogi Użytkowniku!

Pamiętaj że bierzesz odpowiedzialność za swoje wypowiedzi, dlatego ostrożnie dobieraj słowa uwzględniając fakt, że nie jesteś wystarczająco anonimowy.

Administrator forum, zastrzega sobie prawo do usuwania wątków bądź pojedynczych wypowiedzi, na podstawie art. 14 ust. 1 ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną o treści:

„Nie ponosi odpowiedzialności za przechowywane dane ten, kto udostępniając zasoby systemu teleinformatycznego w celu przechowywania danych przez usługobiorcę nie wie o bezprawnym charakterze danych lub związanej z nimi działalności, a w razie otrzymania urzędowego zawiadomienia lub uzyskania wiarygodnej wiadomości o bezprawnym charakterze danych lub związanej z nimi działalności niezwłocznie uniemożliwi dostęp do tych danych”.



Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 22 lis 2012, 17:49
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 wrz 2006, 20:01
Posty: 300

Cytuj:
Wie ktoś coś o warunkach pracy?

3 wypowiedzi wyżej kolega napisał o warunkach pracy... serio myślisz że coś się mogło zmienić na plus :roll: :?:


Post Wysłano: 22 lis 2012, 19:25
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 lut 2009, 18:30
Posty: 1724
GG: 1
Lokalizacja: Częstochowa SC

Ostatnio odebrali TGXa który jest 40tys.cięźarówką wyprodukowaną w Niepołomicach.


Post Wysłano: 22 lis 2012, 21:58
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 21 gru 2008, 19:03
Posty: 1314
Samochód: TGL / A4
Lokalizacja: SKL

Cytuj:
Ostatnio odebrali TGXa który jest 40tys.cięźarówką wyprodukowaną w Niepołomicach.
Jakaś specjalna wersja?

Tak jak ja wyżej wspominałem, teraz mają mieć tylko TGXy (biały c.s. + czarna firanka Schmitz).


Post Wysłano: 22 lis 2012, 22:12
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 lis 2009, 18:59
Posty: 4061
GG: 1
Samochód: brak
Lokalizacja: Jawor

Cytuj:
Ostatnio odebrali TGXa który jest 40tys.cięźarówką wyprodukowaną w Niepołomicach.
To ten co ma zabazgrane drzwi? Czy po prostu nowe już są opisywane?

_________________
1. forowicz Wagi Ciężkiej


Post Wysłano: 22 lis 2012, 22:12
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 lut 2009, 18:30
Posty: 1724
GG: 1
Lokalizacja: Częstochowa SC

Zwykły biały 18.440 xlx.Aut to oni mają trochę


Post Wysłano: 22 lis 2012, 22:14
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 lis 2009, 18:59
Posty: 4061
GG: 1
Samochód: brak
Lokalizacja: Jawor

Cytuj:
Aut to oni mają trochę
Tyle to akurat wiem i również zdążyłem zaobserwować bo przypadkiem ten sam kierunek obsługuje.

_________________
1. forowicz Wagi Ciężkiej


Tytuł:
Post Wysłano: 15 sty 2013, 20:40

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 01 lip 2012, 14:09
Posty: 10
Samochód: Honda Civic
Lokalizacja: świętokrzyskie

Jak tam koledzy u Mielczarka, warto iść do tej firmy "po doświadczenie"?

Słyszałem, że kokosów tam nie ma, ale aktualnie cholernie ciężko znaleźć cokolwiek sensownego z zerowym doświadczeniem - wszędzie tylko słyszy się, że "kryzys, zima i roboty ni ma" :D

Jakiś czas temu dzwoniłem tam zapytać o pracę, to powiedziano mi, że za daleko mieszkam (220 km od Zduńskiej) i z tego względu nie ma szans na przyjęcie. Faktycznie zatrudniają tam tylko kierowców z łódzkiego i najbliższych okolic i nie da się tego "obejść"?

Dla mnie nie problem 2x w miesiącu dojechać do roboty, bo to raptem 3h spokojnej jazdy, ale nie szło gościa przegadać, stwierdził, że na pewno będę się spóźniał po weekendach i tak dalej, mówił że mieli kierowców z daleka to wiecznie były z nimi takie problemy i teraz takich unikają. Po tej rozmowie w zasadzie dałem sobie spokój z tą firmą - liczyłem, że faktycznie znajdę coś bliżej domu, no ale po paru tygodniach intensywnego szukania zaczynam mieć wątpliwości...

Jeśli ktoś załapał się do Mielczarka, a mieszka dość daleko od bazy, niech da cynk, co tam naściemniał, żeby go zatrudnili ;)

Z góry dzięki za pomoc


Post Wysłano: 06 maja 2013, 17:35
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 27 sie 2012, 14:43
Posty: 78
Lokalizacja: Zduńska Wola/Łódź

Słyszałem że kierowca bez doświadczenia musi podpisać aneks na dwa lata,jeżeli odejdzie wcześniej musi zapłacić karę(ok. 7000zł). Obciążają za paliwo(tak samo jak Agromex),podobno za płyn do spryskiwaczy,lampy i środki czystości kierowca musi sam zapłacić.A wypłaty za pierwsze parę miesięcy nie sięgają 3000zł.Flota w przyszłości ma mieć 500 zestawów.Teraz obsługują całą Europę i daleki wschód.


Post Wysłano: 06 maja 2013, 22:01

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 18 gru 2011, 2:26
Posty: 4
GG: 10109908

Wiadomości które przedstawiłeś niestety ale pochodzą chyba z wikipedii parkingowej. Mielczarek obrabia tylko Francję, Hiszpanie i Portugalie, na wschód nie jeździ, na wyspy również, a informacje ile pojazdów ma liczyć flota w przyszłości pewnie nie wie sam szef. Z wekslem podobno prawda, ale taka że młodzi go podspisują że jeśli uszkodzą obcinają z wypłaty. Tyle co wiem na ten temat.
Pozdrawiam.

_________________
A-01.06.2012
B-21.05.2012
C-13.08.2012
CE-15.01.2013


Post Wysłano: 06 maja 2013, 22:32

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 lut 2013, 18:35
Posty: 18
Lokalizacja: Mazowieckie

Patrzac na te dzisiejsze stawki to watpie rozrosnie sie do 500 aut :) Ma ktos jakies info ile placa im za taki fracht Swiecie - Hiszpania ? i jak z powrotami czy tez sa tak samo płatne ?


Post Wysłano: 08 maja 2013, 14:45
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 27 sie 2012, 14:43
Posty: 78
Lokalizacja: Zduńska Wola/Łódź

Cytuj:
Wiadomości które przedstawiłeś niestety ale pochodzą chyba z wikipedii parkingowej. Mielczarek obrabia tylko Francję, Hiszpanie i Portugalie, na wschód nie jeździ, na wyspy również, a informacje ile pojazdów ma liczyć flota w przyszłości pewnie nie wie sam szef. Z wekslem podobno prawda, ale taka że młodzi go podspisują że jeśli uszkodzą obcinają z wypłaty. Tyle co wiem na ten temat.
Pozdrawiam.

Co do kierunków to masz racje,pomyliłem się.Ale co do wekslów to młody kierowca bez doświadczenia podpisuje na dwa lata kontrakt,jeśli wcześniej się zwolni to płaci karę pieniężną(do naszej firmy doszedł kierowca od Mielczarka,zrobił jedno kółko i się zwolnił,teraz ma do zapłacenia około 7000zł).


Post Wysłano: 01 wrz 2013, 14:43

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 24 lis 2007, 16:51
Posty: 28
Lokalizacja: Łódź

Firma cały czas się rozrasta. Składów muszą dokupywać bo z kasą za frachty gorzej. I czymś musi nadrabiać. Plac jest poszerzany. Na ten moment jest prawie 300 składów. A do końca roku ma przyjść jeszcze koło 80. Cały czas ogłoszenia są jeśli chodzi o nabór kierowców. Myślę, że i płace dla kierowców będą i wyższe (Chociaż cholera to tam wie). Przecież w końcu zacznie tych kierowców brakować ze względu na kilka czynników.
Po 1. Niż demograficzny
Po 2. Wysokie koszta zrobienia prawa jazdy
Po 3. Funkcjonująca w pobliżu Biedronka, która zatrudniać musi również trochę kierowców.
Pomijając już przy tym inne firmy transportowe.

Prawda jest taka, że Mielczarek wkrótce wykończy działające małe firmy transportowe w pobliżu. On będzie mógł sobie pozwolić na minimalnie mniejsze stawki. Inne firmy już raczej nie.

Jednak zawsze istnieje jedna prawdziwa sentencja: "Wszędzie dobrze gdzie nas nie ma"

_________________
Si_Em_aS_z_K.O*


Post Wysłano: 01 wrz 2013, 21:28

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 26 lip 2013, 14:42
Posty: 7
GG: 4812617
Samochód: Astra F

No tak, ale z tego co czytam (nie wiem na ile to jest prawdą) każą podpisywać weksel, a jeśli jest w dodatku in blanco, to już chyba tylko naprawdę zdesperowani pójdą tam do pracy, ewentualnie niedoinformowani, co nie wiedzą czym im grozi podpisanie takiego papieru. W moim przypadku, weksle od razu skutecznie zniechęcały mnie do aplikacji do takiej firmy. I co to za tłumaczenie, że kierowca podpisuje, żeby się właściciel zabezpieczył... Przed czym? Na konia ma AC, na ładunek ubezpieczenie. Prawda jest taka, że kwit mu jest potrzebny tylko do tego, żeby kierowca za bardzo nie fikał i nie domagał się podwyżek, tylko spuszczał głowę w dół i wegetował w kabinie.

_________________
Kat B. - 07.03.2011r. Kat C. - 10.08.2012r.
KW - 11.10.12r. Kat. C+E - 06.08.13r.
04.07.15r. - obecnie - Kierowca silosa w Poll-Nussbaumer :-P


Post Wysłano: 01 wrz 2013, 21:42

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 01 maja 2012, 14:05
Posty: 263
GG: 0
Samochód: Mazda 626

Cytuj:
Słyszałem że kierowca bez doświadczenia musi podpisać aneks na dwa lata,jeżeli odejdzie wcześniej musi zapłacić karę(ok. 7000zł). Obciążają za paliwo(tak samo jak Agromex),podobno za płyn do spryskiwaczy,lampy i środki czystości kierowca musi sam zapłacić.A wypłaty za pierwsze parę miesięcy nie sięgają 3000zł.Flota w przyszłości ma mieć 500 zestawów.Teraz obsługują całą Europę i daleki wschód.
Z jakiej racji kierowca bez doświadczenia musi podpisywać aneks do umowy jeżeli będzie chciał odejść wcześniej ?


Post Wysłano: 01 wrz 2013, 21:50

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 26 lip 2013, 14:42
Posty: 7
GG: 4812617
Samochód: Astra F

W sumie też chciałbym się dowiedzieć czy rozmawiamy o aneksie czy o lojalce, bo w sumie to 2 różne rzeczy. Chociaż dla kierowcy to jak różnica między batem, a batem...

_________________
Kat B. - 07.03.2011r. Kat C. - 10.08.2012r.
KW - 11.10.12r. Kat. C+E - 06.08.13r.
04.07.15r. - obecnie - Kierowca silosa w Poll-Nussbaumer :-P


Post Wysłano: 20 wrz 2013, 14:15

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 lis 2006, 17:21
Posty: 191
Lokalizacja: Zduńska Wola/łodzkie

Cytuj:
Po 3. Funkcjonująca w pobliżu Biedronka, która zatrudniać musi również trochę kierowców.
Pomijając już przy tym inne firmy transportowe.
no tam jedyny plus że jeździsz wkoło komina i codziennie w domu :D
biedronka nie zatrudnia kierowców, jest 5 firm podwykonawczych co ciągają ich naczepy-ROL.KO, LKW, MENA, EF, i teraz Nowa (3 ciągniki chyba narazie)

mam na codzień kontakt z kierowcami i jest średnio szałowo-sporo zależy też od podwykonawcy niby wszyscy jeżdżą dla biedronki ale każdy płaci innaczej i jeździ innaczej :D


Post Wysłano: 20 wrz 2013, 20:47
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 11 lip 2007, 8:58
Posty: 1502
Samochód: DAF 105XF 460
Lokalizacja: Dolnośląskie

Cytuj:
Cytuj:
Słyszałem że kierowca bez doświadczenia musi podpisać aneks na dwa lata,jeżeli odejdzie wcześniej musi zapłacić karę(ok. 7000zł). Obciążają za paliwo(tak samo jak Agromex),podobno za płyn do spryskiwaczy,lampy i środki czystości kierowca musi sam zapłacić.A wypłaty za pierwsze parę miesięcy nie sięgają 3000zł.Flota w przyszłości ma mieć 500 zestawów.Teraz obsługują całą Europę i daleki wschód.
Z jakiej racji kierowca bez doświadczenia musi podpisywać aneks do umowy jeżeli będzie chciał odejść wcześniej ?
z takiej że to nie ty tam stawiasz warunki- tylko albo je akceptujesz i wsiadasz albo szukasz gdzie indziej
a z innej beczki to firma płaci za paliwo do 30l/100km a powyżej kierowca :lol:

_________________
a nikt ci za darmo nie da!!!


Post Wysłano: 20 wrz 2013, 23:15

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 19 sie 2013, 23:20
Posty: 30

ciekawy mają system pracy. 21 dni w trasie i 45h w domu.
aneks trzeba podpisać na 2 lata, zwalniasz się to 4 do 7 tyś kary.


Post Wysłano: 25 lis 2013, 19:49
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 27 sie 2012, 14:43
Posty: 78
Lokalizacja: Zduńska Wola/Łódź

Podobno znieśli aneks,podwyższyli wypłatę(bo nikt nie chciał jeździć),posiadają jakiś "kontrakt" z holendrami.Zestawów ma być docelowo 500szt.Przynajmniej raz na tydzień biorą kolejny zestaw


Post Wysłano: 25 lis 2013, 20:22
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 21 gru 2008, 19:03
Posty: 1314
Samochód: TGL / A4
Lokalizacja: SKL

Warto dodać, że testują czarną Scanie Streamline.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: