Strona 1 z 1 [ Posty: 14 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 01 mar 2013, 18:39
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 sty 2013, 22:57
Posty: 42

Witam , ostatnimi czasy postanowiłem skleić coś z tegorocznych ferii zimowych , miałem dość dużo materiału więc podzieliłem na części i na razie cz.1 z wypadu do Francji , zauważyłem znaczną większość zdjęciowych relacji , ale myślę , że kilka moich filmików też się przyjmą :wink:

Trasa do Francji część 1 :
http://www.youtube.com/watch?v=WLzdRBN8XR0

Na razie jedyne mogę dodać kilka zdjęć z trasy z cz.1 ;) :
Ogólnie jak wyglądała trasa na mapie :
Obrazek

Naczepa spotkana w Hannoverze :
Obrazek

Na załadunku opon w Continental'u :
Obrazek

Pauza 9h w Niemczech :
Obrazek

Inne :
ObrazekObrazek Obrazek

No i Granica z Francją :
Obrazek
Wszystkie rady oceny i komentarze mile widziane , pozdrawiam :)


Post Wysłano: 10 mar 2013, 0:52
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 sty 2013, 22:57
Posty: 42

Część druga wyprawy , zaczyna się od Przejazdu prze Metz , dojeżdżamy do Lyonu na lotnisko , gdzie kręcimy weekend i w pon. rozładunek , kolejny w okolicach Dijon i z powrotem do Lyonu na 3-eci rozładunek . Po dniu czekania spedycja daje namiary na miejsce załadunku , nie daleko miejscowości Lure we Francji , gdzie ładujemy 24 tony płyt paździerzowych do Niemiec ...
Zapraszam część 2 :

http://www.youtube.com/watch?v=YXlrHkVp ... 5sf1bZgmmM

Kilka fotek ,

A46 we Francji :
ObrazekObrazek
Pauza 45min :
Obrazek

Parking "pod kogutem ":
Obrazek

Weekend :
Obrazek

Na rozładunek :
Obrazek

2-gi rozładunek , opony :
Obrazek

Na lotnisku :
Obrazek

W stronę Niemiec :
ObrazekObrazek


Post Wysłano: 15 mar 2013, 22:20
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 sty 2013, 22:57
Posty: 42

Sory że post pod postem ale nikt nie komentuje więc pisze ;)

Trzecia i ostatnia część , zaczyna się w okolicach Nancy ( F ) , przejazd przez Luxembourg i zagłębie Niemiec , Pauza na Autohof'ie przy A2 , na kolejny dzień rozładunek 24 tony płyt paździerzowych , załadunek hamulców w Hannoverze i Kartonów w Herzbergu niedaleko dawnej siedziby RiCo w Osterode , nocna jazda do domu , pauza na granicy w Zgorzelcu i zjazd do domu , na koniec Wiadukt w Bolesławcu a z Bolesławca to już nie całe 10 km do domu .... :) ,

Zapraszam do obejrzenia i do komentowania :) .

"Winter road to France" 3 :

http://www.youtube.com/watch?v=ofusbZMVrH0


Widoki we Francji :
Obrazek
W Luxembourgu :
Obrazek

Po rozładunku płyt , na pace ja zakładający deski :
Obrazek

Obok fabryki był stajnia z końmi ;) :
Obrazek

Graffiti w Koloni , zdjęcie zrobione stojąc w korku :
Obrazek

Volvo na Pauzie :
Obrazek

No i Ostatnie zdjęcie z Osterode , Po RiCo został już tylko szyld na budynku :
Obrazek
Trasa trwała 8 dni , zrobiliśmy 3800 km :)


Post Wysłano: 16 mar 2013, 13:28

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 cze 2011, 15:50
Posty: 20
GG: 0

Szkoda że tak mało zdjęć, ale jest ciekawie :D .


Post Wysłano: 16 mar 2013, 21:47
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 sty 2013, 22:57
Posty: 42

Nie kierowałem się zdjęciami , głównie chodziło mi o filmik , ale tak jakoś wyszło , na koniec mogę dać fotkę zestawu też z trasy zapomniałem dodać do wcześniejszych postów , Na urzędzie e
celnym w Lyonie na Lotnisku :)
Obrazek


Post Wysłano: 17 maja 2013, 11:57
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 sty 2013, 22:57
Posty: 42

Witam , Taki ostatnio sklejony filmik :) Zapraszam

Bolesławiec - Wrocław - Bolesławiec


http://www.youtube.com/watch?v=AkjBC5S1pM4


Przyszedł maj i majowe trasy się pojawiły :) , ja jednak nie miałem okazji pojechać nigdzie na majówkę , ale w ostatni piątek kiedy wróciłem ze szkoły zadzwonił do mnie tato i zapytał . czy może pojechał bym z nim do Wrocławia :) , Trasa krótka bo krótka tylko 230 km , 110km w jedną , 120km w drugą i koniec , ale z chęcią pojechałem . Jakoś koło godz 16.30 brat zawiózł mnie na Stację przy autostradzie na LSSE Legnickie , w Szczytnicy przy A4 . Z tamtą przez A4 , potem A8 zjechaliśmy na krajówki i dojechaliśmy do Wrocławia , gdzie odbył się rozładunek , a raczej tylko odpięcie naczepy . Aby ktoś inny ją rozładował , zwykle kierowca musi sam wycofać pod rampę i dopiero później ja odpiąć lub pojechać z nią do Niemiec , ale akurat nam się udało , na firmie , przed wyjazdem , pomogliśmy koledze z firmy podpiąć źle zaparkowaną naczepę , po kilku próbach udało się . My samym "koniem" pojechaliśmy na serwis Mercedesa w Pietrzykowicach , gzie czekała na nas naczepa , którą ktoś inny przywiózł , bo na zakładzie nie było już miejsca . Podpięliśmy ją , fajnie się trafiło , bo była to nowa KOGEL , niecałe 25000 km przebiegu . Na serwisie Mercedesa stał DAF XF 105 z naszej firmy , trochę pobaje żyliśmy i w drogę . Z powrotem A4 aż do zjazdu na Bolesławiec / Zgorzelec Na DK 94 , zaraz po zjeździe na krajówkę zjeżdżamy na Parking , bo był koniec czasu i musieliśmy zrobić 45 minut przerwy , w między czasie kawka , ja herbatka i kanapeczki :) , chwilę później zajeżdża kolega któremu pomagaliśmy podpiąć naczepę . Przerwa skończona i można jechać , przez Rodzinny Tomaszów docieramy do parkingu , gdzie tato przeważnie trzyma auto , Tak się kończy ta oto " opowieść " , W sobotę rano tato pojechał na weekend na Zagłębie do Niemiec , tam w poniedziałek pozbierał 5 miejsc i we wtorek już był w domu teraz jedzie do Niemiec i w piątek powinien być :)

Zapraszam do obejrzenia filmiku :)


Post Wysłano: 08 cze 2013, 20:07
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 sty 2013, 22:57
Posty: 42

Witam. ostatnio miałem okazję pojechac w trasę na południe Niemiec :) Postanowiłem , że trochę bardziej opiszę i dodam fotki :)

DLA ZACIEKAWIONYCH : podrzucam link do krótkiej zapowiedzi trasy :)

http://www.youtube.com/watch?v=oC7IVLXYVI0

Jako że zbliża się koniec roku , klasy jeżdżą na wycieczki co wiąże się z brakiem nauczycieli , co się dobrze złożyło , mieliśmy dwa dni wolnego czwartek i piątek . We wtorek popołudniu przyjechał do domu tato i powiedział , że załadował w Strzegomiu kostkę granitową i jedzie z nią do Goppingen w Baden-Wurttenbergi .Nie czekając dłużej spakowałem się , trochę posiedzieliśmy i o 11 wieczorem wyjechaliśmy na bazę zatankować się i prosto na granice w Zgorzelcu gdzie robiliśmy pauzę do 2 w nocy. Plan był żeby wykręcić pauzę na Porcie 2000 ale był na maxa zawalony więc pojechaliśmy trochę dalej .O 2:07 wyjechaliśmy , przekroczyliśmy granice i A4 dojechaliśmy do Dresden , które miało problem z poziomem rzeki co było dobrze widać ... przy zjeździe na A72 towarzyszył nam wschód słońca i dotarliśmy do A9 ,którą to powędrowaliśmy na Południe do Nurnbergi i odbiliśmy na A6 , gdzie spotkałem Nowe VOLVO z Pawtransu , tylko mi mignęło przez dłuższą chwilę , ale aparatu wyciągnąć nie zdążyłem ... A piękne było :) Z A7 na A6 i zjazd na Aalen na B29 zna której to Polakowi z Daf'a na skrzyżowaniu w mieście Schwäbisch Gmünd Rozsypały się tarcze hamulcowe , osobówka przed nami ledwo ominęła tarczę i prawie wjechała pod Volvo FH na przeciwnym pasie , Ojciec na CB zawołał Polaka i powiedział o co chodzi , jechali we dwóch więc stanęli na najbliższym parkingu . My w Lorch odbiliśmy na Goppingen do którego było już tylko może 30 km . Serpentynami trochę zwalniał pod górki , ale jak 24 tony na pace ... .W końcu po przejechaniu centrum dojechaliśmy na Zakład gdzie rozładowali nas i ok godz 16 w południe spedytorka przysłała nam SMS że załadunek mamy jutro w Bretten . Za bardzo na s to nie ucieszyło , bo w Bretten tam gdzie " nasza " firma się ładuje, ładują dopiero w godz popołudniowych , ale nic... udaliśmy się A8 obok Stuttgartu , były godziny szcytu więc bez korków się nie obyło ... na pompie i wykonaliśmy 21 godz pauzy :/ , Na parkingu spotkałem nowego MANA , którego udało mi się uchwycić , w międzyczasie posprzątaliśmy pakę w naczepie bo takie ładunki jak kostka brudzą podłogę ,pozwijaliśmy pasy i mieliśmy czas wolny , jakoś pod wieczór poszliśmy do pobliskiej wioski na zakupy bo zaczęło brakować nam napojów :) . W czwartek o godz 1 popołudniu ruszyliśmy do Bretten . Po załadunku ruszyliśmy w drogę powrotną . W radiu usłyszeliśmy że na A6 jest 12km "stau" więc postanowiliśmy zmienić trasę i odbiliśmy na A81 do Wurzburgu i jedną z nowszych Niemieckich "autobanów" A71 , gdzie znajduje się najdłuższy tunel w Niemczech . Pauza 45 min i mały grilek na patelni :D , po obfitej kolacji dalej w drogę , bo zostało jeszcze 4,5h jazdy . Wjeżdżając na A4 przy Erfurcie , można zobaczyć , że autostrada zmienia sie z każdym kolejnym kilometrem . Z dwóch zaczynają robić trzy pasy .Przed Dresden na CB można było usłyszeć różne teorie , że most nad rzeką zamknięty , że Miasto zalane i autostradę zamykają ... itp., ale nic nie było po za wysokim poziomem wody w korycie rzeki . Jako że tunel na powrocie przed granicą jest zamknięty , doszło nam 10 km objazdu i tak "wylądowaliśmy na granicy w Zgorzelcu/Jędrzychowicach i pauza do rana . Rano około godz 10 wyjechaliśmy i dotarliśmy do DK94 , którą to już powędrowaliśmy do domu .


Zdjęcia :

Wyjazd o zachodzie słońca / Już na A4 w Niemczech /Mgła na A 72
ObrazekObrazekObrazek

Takie "ło" / Mostek nad autostradą / Na A9
ObrazekObrazekObrazek

Magnuma w Lusterku /Ciekaw logo / Rozjazd A9 i A3
ObrazekObrazekObrazek

Rozładunek kostki / Lotnisko Stuttgart / Takie tam
ObrazekObrazekObrazek

Pauza / Przestawiliśmy się w inne miejsce na tym samym parkingu /Nowy MAN /Klasyk Volvo z pomocy drogowej
ObrazekObrazekObrazekObrazek

BMW / hiszpańska firma , za kierownicą Polak / DAFik
ObrazekObrazekObrazek

Porsche / Śniadanie / trochę artystycznie
ObrazekObrazekObrazek

Zakupy / nasz ładunek / Żeby nie było , że nic nie robię :)
ObrazekObrazekObrazek

Takie se na pace /Most na A70 / W tunelu
ObrazekObrazekObrazek

Tunel z zakazem dla ADR 3klasy / Na ławeczce
ObrazekObrazekObrazek

Artystycznie / Zachód słońca / Pauza na Granicy
ObrazekObrazekObrazek


http://www.youtube.com/watch?v=oC7IVLXYVI0

I w sumie to By Było na Tyle Pozdrawiam i zapraszam do komentowania.
Obrazek


Post Wysłano: 11 cze 2013, 14:22

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 lis 2012, 20:34
Posty: 42
GG: 121345
Samochód: ford

Masz GPS'a w nim zamontowanego firmowego?
Jeśli tak to czy ktoś z firmy wytycza Ci trasę którą masz jechać?

Ciekaw jestem czy na miedzynarodowce jest tak jak u mnie w firmie, że logujesz sie do systemu i pokazuje aktualne zadanie i wytyczoną przez kogoś trasę.


Post Wysłano: 12 cze 2013, 18:16
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 sty 2013, 22:57
Posty: 42

Nie nie , nie mamy nawigacji firmowej. Tras tez nam nikt nie wyznacza , możemy podróżować wedłów własnego uznania , raz możemy jechac A9 innym razem A7 czy npA2 itp . Systemu też nie mamy , jak się rozładujemy , to piszemy do spedytorki że jesteśmy rozładowani i ona nam przysyła SMS , zlecenie nr ładunku miasto itp.


Post Wysłano: 18 cze 2013, 14:48
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 sty 2013, 22:57
Posty: 42

Witam i zapraszam do obejrzenia pierwszej części w mojej wyprawy , tak więc pokrótce . W czwartek wieczorem wyjechaliśmy z domu , tankowanie na bazie i pauza 3h na granicy bo sen nas łapał . Dojeżdżamy do Miejsca rozładunku drogami A4,A71,A9,A6,A7 , B29 i B297 , rozładowujemy 24 tony kostki w Goppingen i jedziemy na Parking mijając Stuttgart .Stajemy ma CPNie i robimy 21 godz pauzy . tak się kończy część pierwsza

http://www.youtube.com/watch?v=C0t45LAxGwk

Pozdrawiam .


Post Wysłano: 22 lip 2013, 22:40
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 sty 2013, 22:57
Posty: 42

Siemanko :) witam was , zapraszam na ten nie za długi oraz za krótki filmik , z trasy do Niemiec na zagłębie , głównie centralne Niemcy oraz kawałek Dolnego Śląska , skąd startowaliśmy ;)

http://www.youtube.com/watch?v=PmqdMz2i ... 5ddWgwt550

Na razie tyle , a kiedy uporam się ze zdjęciami postaram się zamieścić fotorelację :)

Pozdrawiam maniek ;)


Post Wysłano: 04 gru 2013, 19:54
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 sty 2013, 22:57
Posty: 42

Taki tam filmik z wakacji :) Jest to 3 część z trasy PL- D - PL - D - PL . Dla zaciekawionych pozostałe części można znaleźć na kanale . Zapraszam do subskrypcji jeśli chcesz być na bieżąco

http://www.youtube.com/watch?v=t3ML1pSXs_Y

Pozdrawiam .


Post Wysłano: 18 lut 2014, 21:34
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 sty 2013, 22:57
Posty: 42

Siemka , Pierwsza trasa w 2014 roku .
Zapraszam więcej info w Opisie :)


First time in 2014

Pozdrawiam.


Post Wysłano: 27 kwie 2014, 18:20
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 sty 2013, 22:57
Posty: 42

Trasa sprzed Świąt .

Zapraszam :

Sobotnia trasa do Wrocławia

Pozdrawiam :)


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 14 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: