Strona 7 z 12 [ Posty: 236 ] Przejdź na stronę Poprzednia 15 6 7 8 912 Następna
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 26 paź 2008, 20:49

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 paź 2008, 20:39
Posty: 11
GG: 0
Samochód: Seat

Kazdy na tym forum ma prawo do wygłaszania swoich opini na temat aut. Wiem ze moze tym postem uraze kogoś. dla mnie wnętrze stralisa jest za bardzo plastikowe i przypomina mi bardziej zabawke z tymi kolorami wnętrza i tablicy rozdzielczej niż ciężarówke. wiem ze wiele osób się z tym nie zgodzi i ma do tego pełne prawo, ale wątpie szczerze zeby dorównywało wykonczeniem dla volva lub scanii. po prostu wyrazam swoją opinie.


Post Wysłano: 31 paź 2008, 23:38
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 cze 2008, 17:07
Posty: 82
GG: 0

Cytuj:
Jak ojciec kupywał stralisy to zaoferowano mu dwa silniki jeden 13 l drugi 15l
za ten większy było 30 tys dopłaty więc teraz mamy dwa z 13l silnikami są dość ekonomiczne nie spalą więcej niż 30l pod ładunkiem rzecz jasna co prawda worzą
zżyny drewna i płytę wiórową
Nie ma w Stralisach silnika 15l! Pomieszałeś coś.


Post Wysłano: 01 lis 2008, 20:31
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 lis 2007, 0:05
Posty: 272
GG: 7218297
Samochód: xf106
Lokalizacja: CB

Cytuj:
Mariano, czy mógłbyś wkleić zdjęcie całego twojego zestawu jak i ze środka?. A na jakich kierunkach ty nim jeździsz?.
Pozdrawiam serdecznie.
odpowiem za niego ponieważ nie wiem czy będzie na forum ponieważ ma nawal roboty ... ;)

główne kierunki jakie on obsługuje to Bayery , Beneluxy i francja co do zdiec będzie ciężko ponieważ samochód stoi w Niemczech i jeździ pod niemiecka bandera ... ;) w kierunki polskie raz na ruski rok :P


Post Wysłano: 06 lis 2008, 22:38

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 wrz 2008, 20:46
Posty: 43
GG: 0

Musze przyznać, vże gdybym miał wybierać czy kupić Stralisa czy szweda(Volvo/Scanie) to wybrałbym to pierwsze. Jakość porównywalna, a niektórzy twierdzą że lepsza. Poza tym szwedów w transporcie jak psów. I juz mi się przyjadł ich widok a tak ogólnie to i tak dla mnie nie ma to jak 8) MAGNUM 8) i nic nie może mi go obrzydzić. Pozdro. :> :> :> :>

_________________
A ja wolę... Magnum


Post Wysłano: 07 lis 2008, 15:51
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 gru 2005, 20:01
Posty: 2591
Samochód: Szybki
Lokalizacja: Szczecin

Cytuj:
Musze przyznać, vże gdybym miał wybierać czy kupić Stralisa czy szweda(Volvo/Scanie) to wybrałbym to pierwsze. Jakość porównywalna, a niektórzy twierdzą że lepsza. Poza tym szwedów w transporcie jak psów. I juz mi się przyjadł ich widok a tak ogólnie to i tak dla mnie nie ma to jak 8) MAGNUM 8) i nic nie może mi go obrzydzić. Pozdro. :> :> :> :>
Z racji tego, że przejadły Ci się Volvo i Scanie jesteś w stanie poświęcić 3 dni zamiast jednego na serwisie, i zapłacić 2 razy więcej? Każdy ma swoje typy, Iveco - bynajmniej Strails 1 do najlepszych nie należało, a o dwójce będzie się można wypowiadać dopiero za jakiś czas, tak więc...

Opinie o Magnum zachowaj dla siebie, albo publikuj je w odpowiednim temacie, bo nijak tu nie pasują.

_________________
Przyłożenie zewnętrznego silnego magnesu do czujnika ruchu (impulsatora) zamontowanego przy skrzyni biegów skutkuje wyrównaniem pola elektromagnetycznego w cewce nadajnika, a w rezultacie prowadzi do tego, że tachograf otrzymuje sygnał odpowiedni dla pojazdu nieruchomego.


Post Wysłano: 07 lis 2008, 17:31

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 wrz 2008, 20:46
Posty: 43
GG: 0

Cytuj:
Cytuj:
Musze przyznać, vże gdybym miał wybierać czy kupić Stralisa czy szweda(Volvo/Scanie) to wybrałbym to pierwsze. Jakość porównywalna, a niektórzy twierdzą że lepsza. Poza tym szwedów w transporcie jak psów. I juz mi się przyjadł ich widok a tak ogólnie to i tak dla mnie nie ma to jak 8) MAGNUM 8) i nic nie może mi go obrzydzić. Pozdro. :> :> :> :>
Z racji tego, że przejadły Ci się Volvo i Scanie jesteś w stanie poświęcić 3 dni zamiast jednego na serwisie, i zapłacić 2 razy więcej? Każdy ma swoje typy, Iveco - bynajmniej Strails 1 do najlepszych nie należało, a o dwójce będzie się można wypowiadać dopiero za jakiś czas, tak więc...

Opinie o Magnum zachowaj dla siebie, albo publikuj je w odpowiednim temacie, bo nijak tu nie pasują.

Sam wypowiadajac się o Stralisie II (o któregomi mi chodziło) porównujesz je do szwedów a to przecież nie jedyny odnośnik. Więc i ja pisząc o tym co bym wybrał porównuje Stralisa do tego co mi się podoba.

_________________
A ja wolę... Magnum


Post Wysłano: 07 lis 2008, 17:45
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 gru 2005, 20:01
Posty: 2591
Samochód: Szybki
Lokalizacja: Szczecin

Owszem, przecież nie neguję tego, że porównujesz Iveco do szwedów. Przeczytaj dokładnie co napisałem.

_________________
Przyłożenie zewnętrznego silnego magnesu do czujnika ruchu (impulsatora) zamontowanego przy skrzyni biegów skutkuje wyrównaniem pola elektromagnetycznego w cewce nadajnika, a w rezultacie prowadzi do tego, że tachograf otrzymuje sygnał odpowiedni dla pojazdu nieruchomego.


Post Wysłano: 07 lis 2008, 18:33

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 wrz 2008, 20:46
Posty: 43
GG: 0

Cytuj:
Owszem, przecież nie neguję tego, że porównujesz Iveco do szwedów. Przeczytaj dokładnie co napisałem.

a mnie chodziło o to, że skoro można do szwedów do do Magnum także mam nadzieje, że to rozwiązuje sprawe :)

_________________
A ja wolę... Magnum


Post Wysłano: 07 lis 2008, 19:03

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 sie 2008, 12:21
Posty: 488
Samochód: DAF XF 106.460
Lokalizacja: Rybnik

Na rozluźnienie tematu. :)

Obrazek

Ah, ta pogoda...


Post Wysłano: 07 sty 2009, 11:20

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 24 lip 2007, 13:03
Posty: 228
GG: 7
Samochód: Służbowy
Lokalizacja: GSL

To ja też dodam coś od siebie:

Obrazek
Stralis II 450KM

Obrazek
Stralis II ALL BLACKS 500KM EURO 5

Zakaz rozpowszechniania bez mojej zgody!

_________________
A -> 09.12.2009 ;)
B -> 09.12.2009 ;)


Post Wysłano: 02 mar 2009, 18:56
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 lut 2008, 23:08
Posty: 13
GG: 6187151
Samochód: Volvo fh 12 380
Lokalizacja: Łańcut :)

Mariano mam prośbę czy mógłbyś wstawić zdjęcie całego twojego zestawu zdjęcie może być takie jak masz w avatarze tylko większym rozmiarze będę wdzięczny i ciągle czekam na dodanie do działu do garażu

_________________
Człowiek samotny włóczący się po europie to właśnie ja dzięki temu żyje dzięki temu jestem wolnym człowiekiem !!
To nie kabina jest naszym domem lecz droga,droga która kiedyś zaprowadzi nas do celu....

Pozdrawiam Hanss


Post Wysłano: 02 mar 2009, 21:41

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 18 sty 2008, 19:51
Posty: 48
GG: 0
Lokalizacja: [PL]==[D]

Cytuj:
Mariano mam prośbę czy mógłbyś wstawić zdjęcie całego twojego zestawu zdjęcie może być takie jak masz w avatarze tylko większym rozmiarze będę wdzięczny i ciągle czekam na dodanie do działu do garażu

Dawno mnie tu nie bylo a jednak nadal pamiętacie o mnie pamiętacie :)

Co do stralisa niestety juz nie jezdze nim . Mam już swoje lata i nie chcialem jezdzic na miedzynarodowce :( A był potrzebny silny samochód bo aktualnie Stralis lata z papierem z niemiec do Austri i Szwajcarii , a papier do lekkich nie należy, a teren tez nie jest przyjemny. Ale zdjecia moge te starsze wrzucic :)

1 Obrazek
2 Obrazek

Razem z zejsciem ze stralisa , dostalem nowy samochód

http://www.rupprecht-logistik.de/Fuhrpark.html :)

Pozdrawiam serdecznie wszystkich :D
Dziekuje Pawłowi za pomoc z miniaturkami zdjęc :)


Post Wysłano: 03 mar 2009, 17:34
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 lut 2008, 23:08
Posty: 13
GG: 6187151
Samochód: Volvo fh 12 380
Lokalizacja: Łańcut :)

Witajcie :)
Mariano a jak wrażenia z jazdy stralisem II Jak wynosiło spalanie.Jak ci się spisywała automatyczna skrzynia biegów.Jak byś miał jeszcze zdjęcia z tras to bym był wdzięczny jak byś je wkleił.Ta stronka co podałeś coś nie otwiera się a czym teraz jeździsz jeśli można wiedzieć??


Pozdrawiam Cię gorąco!

_________________
Człowiek samotny włóczący się po europie to właśnie ja dzięki temu żyje dzięki temu jestem wolnym człowiekiem !!
To nie kabina jest naszym domem lecz droga,droga która kiedyś zaprowadzi nas do celu....

Pozdrawiam Hanss


Post Wysłano: 03 mar 2009, 19:33
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 27 gru 2007, 14:02
Posty: 293
GG: 0
Samochód: wypasione
Lokalizacja: Wrocław

Może ja odpowiem jak to wygląda u mnie. Już od jakiegoś czasu jeździ u mnie podobny Stralis o mocy 500 KM i Euro 5 z automatyczną skrzynią biegów w systemie 6 x 2 z pusherem.
Spalanie w moim egzemplarzu to aktualnie 36l/100km. Liczone z tankowań. Powodem tak wysokiego spalania jest częsta praca auta na jałowym biegu podczas prac za/wyładunkowych.
Auto porusza się jedynie po Polsce.

_________________
Życie jest piękne ! - powiedział Prosiaczek ... i rzucił się w przepaść.


Post Wysłano: 03 mar 2009, 20:45

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 18 sty 2008, 19:51
Posty: 48
GG: 0
Lokalizacja: [PL]==[D]

Cytuj:
Mariano a jak wrażenia z jazdy stralisem II
Wsiadając pierwszy raz do stralisa pierwszej generacji, byłem lekko zakłopotany, jakoś odpychała mnie jego linia i w ogóle nowatorskie rozwiązania, może dlatego że w tym czasie jeździłem Manem Tga. Ale po zmianie firmy i otrzymaniu nowego stralisa nie byłem zadowolony z decyzji szefa. Ale przeliczylem się ;) . Stralis był po prostu rodzynkiem 2 lata temu w okresie wakacji. a do tego jeszcze full wypas. :) To na parkingach inni kierowcy zaczepiali mnie i pytali czy mogą zobaczyć środek, przejechać sie itd . :D Ogólnie wrażenia z jazdy Bardzo dobre . Stralis zapewniał mi bardzo dobre warunki odpoczynku i pracy . :)
Cytuj:
Jak wynosiło spalanie.
Roźnie z nim było przez pierwsze 100 tys palił mi w granicy 32-33 L później już palił 30-32 , praktycznie tylko jeździł po Bawarii od czasu do czasu westwalia ewentualnie schwardzwald :)
Cytuj:
Jak ci się spisywała automatyczna skrzynia biegów.
Przed stralisem jeździlem TGA z automatem i mogę powiedzieć smiało ! Skrzynia automatyczna która jest na wyposażeniu stralisa II ma owiele mniejsze przelożenie co za tym idzie , samochód jest żywszy i bardziej dynamiczny niz TGA
Cytuj:
Jak byś miał jeszcze zdjęcia z tras to bym był wdzięczny jak byś je wkleił.
Niestety nie posiadam
Cytuj:
Ta stronka co podałeś coś nie otwiera się a czym teraz jeździsz jeśli można wiedzieć??
Mercedes Actros 1844 Bluetec 5 :)

Obrazek
Cytuj:
Pozdrawiam Cię gorąco!
Dziekuje , ja ciebie również :)


Post Wysłano: 03 mar 2009, 21:30
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 gru 2005, 20:01
Posty: 2591
Samochód: Szybki
Lokalizacja: Szczecin

O! Więc może jesteś w stanie porównać wnętrze Mp2 z Iveciem 2 generacji? :>

_________________
Przyłożenie zewnętrznego silnego magnesu do czujnika ruchu (impulsatora) zamontowanego przy skrzyni biegów skutkuje wyrównaniem pola elektromagnetycznego w cewce nadajnika, a w rezultacie prowadzi do tego, że tachograf otrzymuje sygnał odpowiedni dla pojazdu nieruchomego.


Post Wysłano: 04 mar 2009, 23:40
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 lut 2008, 23:08
Posty: 13
GG: 6187151
Samochód: Volvo fh 12 380
Lokalizacja: Łańcut :)

Dzięki Mariano za wyczerpującą odpowiedź :) . Czy mógłby mi ktoś powiedzieć jak wygląda zmiana biegów w automacie i w noralnej skrzyni czy jest na przebitke czy za pomocą przełącznika tak jak np w volvie ?Czy posiada ktoś jeszcze jakieś zdjęcia wnętrza nowego stralisa?.

Pozdrawiam Hanss :!:

_________________
Człowiek samotny włóczący się po europie to właśnie ja dzięki temu żyje dzięki temu jestem wolnym człowiekiem !!
To nie kabina jest naszym domem lecz droga,droga która kiedyś zaprowadzi nas do celu....

Pozdrawiam Hanss


Post Wysłano: 05 mar 2009, 17:44
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 20 sty 2008, 21:17
Posty: 151
GG: 0

Cytuj:
Czy mógłby mi ktoś powiedzieć jak wygląda zmiana biegów w automacie i w noralnej skrzyni czy jest na przebitke czy za pomocą przełącznika tak jak np w volvie ?

Manualna skrzynia ma przebitkę.


Post Wysłano: 05 mar 2009, 21:24

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 18 sty 2008, 19:51
Posty: 48
GG: 0
Lokalizacja: [PL]==[D]

Cytuj:
Czy mógłby mi ktoś powiedzieć jak wygląda zmiana biegów w automacie i w noralnej skrzyni czy jest na przebitke czy za pomocą przełącznika tak jak np w volvie ?Czy posiada ktoś jeszcze jakieś zdjęcia wnętrza nowego stralisa?.
Jezeli chodz o automat to na konsoli środkowej w lewym górnym rogu przełaczników sa 3 białe :) one wlasnie sa od tego :)

Mam kilka zdjeć stralisa w środku :) (zapomnialem o nich)
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
Cytuj:
O! Więc może jesteś w stanie porównać wnętrze Mp2 z Iveciem 2 generacji? :>
Tak jestem w stanie porównać kabine Megaspace i Activespace :)
Mercedes jak i Iveco posiadają bardzo wygodne leżanki i schowki, ale trzeba przyznać ze actros posiada bardzo obszerna i bardzo fajnie rozwiązana lodówkę i płaska podłogę :). Ale brakuje mi kilku rzeczy z iveca np: Wielofunkcyjny wyświetlacz na górnym leżance ,duża skrzynia pod dolnym łóżkiem , Nawigacji specjalnej dla cieżarówek. Ogólnie mało mogę powiedzieć na temat mercedesa bo spędzam w nim max trasę 3 dniową a w stralisie czasami po 2 tygodnie .

Pozdrawiam :)


Post Wysłano: 08 mar 2009, 16:15
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 cze 2008, 17:07
Posty: 82
GG: 0

Mariano kto to wnętrze tak wykończył? Powiem szczerze, że bardzo mi się podoba.
Zastanawiam się tylko czy to było robione na zamówienie?


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 7 z 12 [ Posty: 236 ] Przejdź na stronę Poprzednia 15 6 7 8 912 Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: