Strona 1 z 15 [ Posty: 285 ] Przejdź na stronę 1 2 3 4 515 Następna
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 28 lis 2005, 0:35

Ja mam tylko taką jedną malutką:
Mianowicie, gdy jest pęknięta lub zbita obrysówka na dachu i popada deszcz to woda poprzez podsufitkę (nad szybą czołową) dostaje się do środka.

A zalety to:
Po pierwsze niesamowita moc i malutkie spalanie
3.Bezawaryjność
4.Małe koszty eksploatacji
5.Najwieksza z posród wszystkich kabin w europejskich truckach kabina Super Spase Cab
6.Niesamowicie wysoki komfort podczas jazdy i postoju
7.Ogromna ilość obszernych schowków
8.Baaardzo długa wieczność samochodu
9.Prosty a jak mocny silnik
10.Bardzo wygodny i poręczny kształt deski rozdzielczej
...Wiecie chłopaki że ja mógłbym jeszcze tak wymiwniać i wymieniać ale nie chce was zanudzać, wiec myślę że 10 starczy. Teraz wy... :wink:

Piszcie i wady i zalety, tylko prosze obiektywnie :wink:


Tytuł:
Post Wysłano: 28 lis 2005, 13:08
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 sie 2005, 15:04
Posty: 2873

Jak dla mnie to w XF95 zbyt wysoki tunel i taki kwadraciak, ale ma pojemne schowki... Tak szczerze to WEDŁUG MNIE to najbrzydsza ciężarówka... I hate it.


Tytuł:
Post Wysłano: 28 lis 2005, 18:35

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 sty 2005, 18:22
Posty: 304
Lokalizacja: się biorą dzieci??

Cytuj:
co ty możesz wiedzieć o innych markach...
Ciekawe co ty możesz wiedzić jak dla ciebie to tylko istnieje DAF i tyle i tylko to zachwalasz a inne to już bllee bo nie DAF :roll:

_________________
4 8 15 16 23 42 EXECUTE


Tytuł:
Post Wysłano: 15 gru 2005, 20:14
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 28 sie 2005, 9:17
Posty: 399
GG: 0

Cytuj:
lepszymi od Dafa sa tylko Scania i Volvo reszta to CHŁAM!!!!!!!!!!
Ja bym powiedział nie że Volvo i Scania są lepszymi od Dafa tylko że Daf, Scania, Volvo to są trzy porządne marki :D Tylko z tego co mi wiadomo volvo trochę za dużo pali.


Tytuł:
Post Wysłano: 15 gru 2005, 20:19

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 10 paź 2005, 14:33
Posty: 326
Lokalizacja: Suwałki, Dublin

Tez tak słyszałem ze Volva pala sporo ...Wiele ludzi chwali sobie Volva ale ich wiecej nie kupuja bo za duzo pala

_________________
International Haulage


Tytuł:
Post Wysłano: 15 gru 2005, 20:21
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 kwie 2005, 23:22
Posty: 2429
Samochód: Scania
Lokalizacja: Jelcz Laskowice

No R620 na Moskwę to faktycznie same góry :lol: Człowieku przecież tam jest niemal non-stop płasko... Jest kilka wzniesien, ale to w sumie nic poważnego :lol: Proponuję kursy na południe: Rumunia, Bułgaria, Turcja... nie wspomnę już o Bliskim Wschodzie ;)
Mówisz, że "reszta to chłam" a na jakiej podstawie? Nam zarzucasz, że bez podstaw oceniamy Dafa, a Ty bez podstaw oceniasz pozostałe marki :? A poza tym, jakby było tak jak mówisz, to praktycznie inne marki poza tymi trzema by nie istniały, albo miałyby wyraźnie niższe wyniki sprzedaży, a tego powiedzieć nie można...


Tytuł:
Post Wysłano: 15 gru 2005, 20:35

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 10 paź 2005, 14:33
Posty: 326
Lokalizacja: Suwałki, Dublin

huehe wiem jak wyglada droga do Moskwy...na białorusi zadnej gorki ale na rosji np.koło "zrodełka" jest z 3 takie srednie co trzeba redukowac z połowke czy moze wychodzi na calym nie pamietam juz...no wy oceniace Dafa bez podstaw to ja oceniam cała reszte tak samo...i ty jezdziłes Magnum 480 i to z silnikiem od Volva a Daf 430 to troche roznica jest...

[ Dodano: Czw, 15.12.2005, 19:39 ]
a z ta Moskwa przytoczyłem taki przykład bo stary mi mowił jak było bo mieli okazje sie sprawdzic z tym samym ładunkiem nowymi samochodami nie na kazdej innej wiekszej gorce znajduje sie z innym rywalem aby sprawdzac swoje moce ;)

_________________
International Haulage


Tytuł:
Post Wysłano: 15 gru 2005, 21:06
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 kwie 2005, 23:22
Posty: 2429
Samochód: Scania
Lokalizacja: Jelcz Laskowice

Słuchaj, to nie jest tak, że jeździłem tylko Magnum przecież... I mówisz, że oceniamy Dafa bez podstaw, co w moim przypadku jest absolutną nieprawdą, gdyż mój wujek posiada XF'a, a i jedna z zaprzyjaźnionych firm transportowych użytkowała Dafy, od modelu 2800 począwszy...


Tytuł:
Post Wysłano: 15 gru 2005, 21:23

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 10 paź 2005, 14:33
Posty: 326
Lokalizacja: Suwałki, Dublin

Dobra dosc tego przekonywania co jest silniejsze ładniejsze i wogole :D ;).Ogolnie mysle ze trucki ze srednia moca czyli min. Daf 430 Magnum 440 Volvo 420 Scania 420 Iveco 430 Man 430 no i Merc 440(ale co do mercedesow to moim zdaniem sa to najsłabsze ciezarowki,nie wiem jak te nowe MPII ale starsze 430 konne to poraszka) maja podobne osiagi co do radzenia sobie na gorach,tak samo jest w wyzszej klasie mocy 460-480 i nie ma co porownywac tych klas do siebie :) Duuuuuuzo zalezy od kierowcy :D

_________________
International Haulage


Tytuł:
Post Wysłano: 15 gru 2005, 23:59

Według mnie bardzo dobre są XF i R. Fh nie jest złym samochodem ale dużo pali a to jest poważny minus. I ta skośna przednia szyba... :/


Tytuł:
Post Wysłano: 19 gru 2005, 17:57
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 paź 2005, 23:08
Posty: 1697
Lokalizacja: Chełmek

Ja jezdzilem i mam pozytywne wrazenia, kazdy niech oceni subiektywnie ale mi sie lepiej nim jezdzilo niz FH co pewno wielu oburzy....
podobalo mi sie wykonczenie, wyciszenie wnetrza jesli chodzi o jazde to niezly komfort, silnik tez niezle idzie jak na swoja moc,
natomiast najbardziej mi przeszkadzal wysoki tunel przez ktory nie da sie swobodnie wyprostowac w space cabie....i gorne lozko taka prowizorka troche.. :lol:
ogolnie niezle autko.


Tytuł:
Post Wysłano: 24 gru 2005, 12:23

Cytuj:
totalna prostota i okaz twojej wiedzy (raczej jej braku) technicznej.
A może twoj brak styczności z DAFem lub nadmierne zapatrzenie w Volvo bo tylko takim jeżdziłeś, a może miałeś przyjemność się przejechać raz :?: Czy może jednak jedno i drugie :?:


Tytuł:
Post Wysłano: 24 gru 2005, 13:34

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 gru 2005, 19:58
Posty: 48
Lokalizacja: Przystajń

Heh kłutnie jak na kazdym forum ja tu nowy jestem ale takie cuś mnie smieszy każdy lubi co innego. A co do ciężarówek to tata jezdzi starawą renią 380 kucy z kwadratowym liczniczkiem furka smiga prawie 100 a tacho rysuje 90 i jak narazie to żaden Daf go nie wyprzedził :)

_________________
Drogi one prowadzą Cię do domu? nie one są Twoim domem.........


Tytuł:
Post Wysłano: 20 mar 2006, 18:30
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 28 sie 2005, 9:17
Posty: 399
GG: 0

Levuss Niechciałbym widzieć w jakich warunkach te samochody były testowane. Sam widzisz że Volvo twojego Ojca niepali 36l/100L a z tego co widadać to Volvo tyle tu pali i mało tego ma najlepszy wynik :|


Post Wysłano: 20 mar 2006, 18:46

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 lut 2006, 16:55
Posty: 1359
Samochód: Duży
Lokalizacja: WLKP

I znowu zmiana tematu..... :( Uszanujcie to,że założył ten temat nawet taki człowiek jak Mariusz(bez obrazy....) i nie piszcie prosze tu w temacie od WADACH i Zaletach DAF-a XF o spalaniu VOLVO.....Mamy najlepsze jak do tej pory forum i niech tak pozostrnie.......... :D ....A swoją drogą Moderatorzy to śpią?,...czy są do przystroju.....Albo mamy pożadne forum,albo dziecinade.... :( Są tematy o VOLVO,Scanii,RVI,wiec naprawde nie robmy wiekszego gnoju niz jest.... :(

_________________
Fan Transportu

Nowe spodnie - 300zł,
Nowy telefon - 1500zł,
Obecność na WC - bezcenne...


Tytuł:
Post Wysłano: 20 mar 2006, 19:20
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 28 sie 2005, 9:17
Posty: 399
GG: 0

Cytuj:
I znowu zmiana tematu..... Sad Uszanujcie to,że założył ten temat nawet taki człowiek jak Mariusz(bez obrazy....) i nie piszcie prosze tu w temacie od WADACH i Zaletach DAF-a XF o spalaniu VOLVO....
Moim zdaniem ta zmiana tematu jest taka pół na pół. Wkońcu to jest temat o zaletach i wadach Dafa a na ankiecie między innymi Daf jest też porównywany :D


Tytuł:
Post Wysłano: 30 mar 2006, 19:19
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 17 lip 2005, 16:35
Posty: 1122
Lokalizacja: Parczew

Cytuj:
Levuss Niechciałbym widzieć w jakich warunkach te samochody były testowane. Sam widzisz że Volvo twojego Ojca niepali 36l/100L a z tego co widadać to Volvo tyle tu pali i mało tego ma najlepszy wynik
też nie wiem w jakich warunkach były testowane auta akurat w tym teście ale napewno nie na prostym odciku napewno były to jakieś cykle mieszane ze małymi podjazdami i na zmianę odcinkami prostymi a czy te Volvo akutaz z tego testu pali tak czy inaczej to już przeszłoś VOLO wygrało ten test i było najlepsze więc na ten tema konic kropka każdy sobie przeczytał ile co paliło i nie ma sie co sprzeczać

_________________
umarła we mnie wiara, nadzieja
EEV 460
Volvo at night


Tytuł:
Post Wysłano: 26 kwie 2006, 14:32
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 19 kwie 2006, 22:34
Posty: 246
GG: 9590680
Samochód: Żółty
Lokalizacja: Piekary Śląskie

jezdzilem z tata wieloma truckami ale uwazam ze xf ssc, ktorym jezdzi obecnie jest super :D duza moc silnika (480) wygodne lozka i fotele, obszerne schowki, moim zdaniem ladny wyglad zewnetrzny, wysoka jakosc wykonania :D :D :D szkoda tylko ze tulejki w kabinie tak szybko sie zuzywają :( no i ze pod maska nie moze mruczec V-ka :lol:

_________________
Już odlatuję, wszystko mi jedno gdzie...
Niech ktoś spróbuje na chmurze złapać mnie!


Tytuł:
Post Wysłano: 05 maja 2006, 16:25

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 04 maja 2006, 12:57
Posty: 1
Lokalizacja: niepamiętam

Przedstawie wam ankiete z testu dłógodystansowego z TRAILER magasiene.
OCENA PRACY JEDNOSTKI DAFIK RENIA SCACANKA
NAPĘDOWEJ
-kultura pracy 4.22 4.00 4.33
-moc i noment
obrotowy 4.22 3.85 4.55
-zużycie paliwa 3.00 3.57 4.33
-praca skrzyni
biegów 4.55 3.57 3.55
-głosność silnika 3.77 3.85 4.00
WSZYSTKO TO JEST OCENIANE W 5 STOPNIOWEJ SKALI
Jesli chodzi o osiagi to motor DAF-a jest lepszy od silnika Reni i nieznacznie gorszy od SCANI.
Spalanie DAF-a to w granicach 31.4 l/100 a SCANI 30 Reni 31
Ale jestem pewien że DAF w nodelu XF 105 miał by jeszcze bardziej zblizone osiagi do SCANI i podobne spalanie
To na tyle i Pozdrawiam
Aha i z tego co wiem DAF niewypuścił jeszcze V8 tylko same R6 chyba ze sie myle


Tytuł:
Post Wysłano: 13 maja 2006, 13:56

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 lut 2006, 18:19
Posty: 5
Lokalizacja: mazury

mnie podoba sie dafik sam takim pomykam smigalem juz wieloma markami ale jako jedynym jeszcze nigdzie nie stalem na drodze aniech nie wypowiadaja sie ludzie ktorzy tylko siedza z boku i pisza ze tato mowil ze dana marka jest najlepsz sam wsiac za stery i wtedy sie wypowiadajcie tylko nie na nowe wtedy dowiecie sie co to znaczy klucz czy srubokret narka.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 15 [ Posty: 285 ] Przejdź na stronę 1 2 3 4 515 Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: