Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 19 cze 2015, 15:43
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 cze 2014, 13:40
Posty: 46
Samochód: DAF XF105
Lokalizacja: Gdynia

Wiem, wiem. Wiosna a nawet coraz bliżej lata i odbija człowiekowi ale do rzeczy. Postanowiłem zmienić wygląd wewnętrzny kabiny. Dywaniki, pokrowce na siedzenia, półka, zasłony. A co dalej zobaczymy. W czy rzecz? Dobranie kolorystyki.
Dywaniki skóropodobne już przyszły, pokrowce też już czekają na założenie. Dywaniki w kolorze szarym, zbliżonym do oryginalnego koloru podłogi a pokrowce ciemnoszare z dodatkami czarnego. Pozostają dwa elementy, myślę że najważniejsze, które mogą wizualnie dużo wnieść do auta. I tu prośba do innych kierowców o pomoc w dobraniu kolorystycznym.
Zasłony. Tak rozmyślam nad kolorem bordowym ewentualnie ciemna czerwień z dodatkami żółtego i w tym samym kolorze podwójną półkę pikowaną ale bez żółtych dodatków ;)
Do wyboru mamy jeszcze zasłony zielone, niebieskie czy też granatowe z różną kolorystyką dodatków.
Gdyby ktoś chciał pytać a po uj ci to itp gwizdy. Ano po to że w tej kabinie przebywam od Poniedziałku do Piątku, niejednokrotnie i dłużej. Mieszkam tam jak każdy z nas, truckerów. Mogę jutro wstawić fotki jak wygląda dziś i jak się wygląd zmieni po założeniu pokrowców i nowych dywaników.

_________________
Oby każdy wyjazd zakończył się szczęśliwym powrotem do rodziny


Post Wysłano: 19 cze 2015, 23:21

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 gru 2013, 17:01
Posty: 25

Daj zdjęcia kabiny I daj zdjęcia tych nowych elementów co je już masz :)


Post Wysłano: 20 cze 2015, 10:40
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 cze 2014, 13:40
Posty: 46
Samochód: DAF XF105
Lokalizacja: Gdynia

Po południu lub jutro wstawię fotki. Teraz mykam na parking na mycie wnętrza i zakładania wypranych zasłon, pokrowców na materace i zakupionych dodatków. Zdjęcia zrobię i wstawię przed i po ;)

_________________
Oby każdy wyjazd zakończył się szczęśliwym powrotem do rodziny


Post Wysłano: 20 cze 2015, 12:19
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 lis 2010, 18:26
Posty: 1921
Samochód: Żółtek
Lokalizacja: Warszawa/Żychlin

A poza kabiną i upiększaniem tejże, masz jakieś inne zainteresowania? :roll:


Post Wysłano: 20 cze 2015, 17:10
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 cze 2014, 13:40
Posty: 46
Samochód: DAF XF105
Lokalizacja: Gdynia

Motoryzacyjne?? Skromne. Za to elektroniczne papierosy, radzieckie zegarki, płyty winylowe i sprzęt do odtwarzania płyt. Na więcej brak czasu. Weekendy są takie krótkie i tak szybko się kończą. Ot, wczoraj do domu a jutro znowu wyjazd i byle do piąteczku, może soboty ;)
Obiecane fotki, nie wiem czy o takie chodziło.

Wejście do auta i taki widok ;)

Obrazek

Na tym siedziałem ;) Pokrowiec z materaca w praniu, już wrócił na swoje miejsce

Obrazek

Przez wiele godzin dziennie taki widok ;)

Obrazek

Hm, zaczyna mi się podobać :)

Obrazek

Nawet nawet. Na pierwszym rozładunku delikatnie jeszcze popoprawiam ułożenie dywaników, wpierw niech się samodzielnie przystosują do nowego miejsca.

Obrazek

Teraz będzie można czekać na rozładunek wiele godzin

Obrazek

Jak widać na zdjęciach, od szarości na razie nie odszedłem, stąd pomysł żeby firanami i podwójną półką ożywić trochę wnętrze.

_________________
Oby każdy wyjazd zakończył się szczęśliwym powrotem do rodziny


Post Wysłano: 20 cze 2015, 20:33

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 kwie 2014, 20:51
Posty: 1884

Ja bym założył zasłony kremowe, żeby trochę to rozjaśnić. Poza tym, jak zmienisz auto, to ten kolor jest uniwersalny i dobrze wygląda bez względu na kolor budy.


Post Wysłano: 20 cze 2015, 20:56
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 cze 2014, 13:40
Posty: 46
Samochód: DAF XF105
Lokalizacja: Gdynia

Ciekawe. Żona też mi podpowiadała kolor kremowy :roll: boję się trochę ujednolicenia kolorystycznego. Nie wiem czemu ale ciągle mi w głowie siedzi żeby kolorystycznie odpić się od wnętrza kabiny. Plus jest ten że mam miesiąc na przemyślenia, pojeżdżę trochę z tym co uzyskałem w dniu dzisiejszym i zobaczę jak to się będzie odbijało na mnie każdego dnia. Z drugiej strony obawiam się że jak kolorystycznie odskoczę od wnętrza Dafa to tylko spitolę sprawę. Wiem, sam to muszę dobrać według własnych upodobań, wątek jest kierowany do osób, które w kabinach coś porobiły, pozmieniały i jak im się to sprawdza.
Miałbym jeszcze pytanie do osób, które zastosowały u siebie półki podwójne. Jak wygląda sprawa z dojściem do bezpieczników? Niby "pokrywa" powinna się otwierać lecz półka będzie ją ograniczać. Jak z nawiewem na szybę?

_________________
Oby każdy wyjazd zakończył się szczęśliwym powrotem do rodziny


Post Wysłano: 20 cze 2015, 21:24
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 06 maja 2007, 17:40
Posty: 2082
GG: 1
Samochód: Jelcz 105 ;P
Lokalizacja: DK94

Ja tam polecam ostrzejszą siekierę niż ma producent... :mrgreen:

_________________
Wysłano z budki telefonicznej...

Za Roburem wszyscy sznurem...


Post Wysłano: 20 cze 2015, 21:29
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 lut 2012, 11:06
Posty: 3213

A jakby tak pójść w brąz z tymi zasłonami? Beżowe z brązowym przeszyciem albo frędzlami czy też lamówką w zależności co Ci bardziej odpowiada? Można zawsze też łączone brązowo beżowe. Pozostanie w ciemniejszej kolorystyce a będzie dość wyraźnym akcentem przełamującym monotonię szarości


Post Wysłano: 21 cze 2015, 12:33
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 21 wrz 2009, 14:36
Posty: 415
GG: 2487564
Lokalizacja: Wilkowice k. Bielska-Białej

Cytuj:
Miałbym jeszcze pytanie do osób, które zastosowały u siebie półki podwójne. Jak wygląda sprawa z dojściem do bezpieczników? Niby "pokrywa" powinna się otwierać lecz półka będzie ją ograniczać. Jak z nawiewem na szybę?
Z polka nie ma problemu, ja w Fh mam dluga polke nawiewy nie sa zakryte bo masz przestrzen miedzy podszybiem a polka. Dostep do bezpiecznikow to masz 2min roboty po prostu podnosisz polke i dajesz ja gdzies na bok, ja u siebie polke zamontowalem na rzepach i nie ma problemu, na dziurach, zakretach sie nie rusza a demontaz to chwila moment.


Post Wysłano: 21 cze 2015, 18:26

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 gru 2013, 17:01
Posty: 25

Jasnoszary, beż jasny, a jako przeciwwaga bordo [akcenty] :)


Post Wysłano: 29 cze 2015, 9:34
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 cze 2014, 13:40
Posty: 46
Samochód: DAF XF105
Lokalizacja: Gdynia

Dziękuję panowie. Zasłonki i półka już zamówione. Awangarda wygrała. Będzie w czerwieni, półka oczywiście pikowana. Jak wszystko w tygodniu dojdzie to w sobotę pozakładam i wrzucę fotki. Sam jestem ciekawy jak to będzie wyglądało. Albo będę :> albo :mrgreen: Zobaczymy 8)

_________________
Oby każdy wyjazd zakończył się szczęśliwym powrotem do rodziny


Post Wysłano: 30 cze 2015, 13:53
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 cze 2015, 15:07
Posty: 20

Też z przyjemnością zobaczę jak twój środeczek teraz wygląda.
Spędzać tyle czasu we własnym zaaranżowanym wnętrzu jest chyba przyjemniej, co ?


Post Wysłano: 02 lip 2015, 10:52
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 cze 2014, 13:40
Posty: 46
Samochód: DAF XF105
Lokalizacja: Gdynia

Czy własna czy też podpatrzona aranżacja nie zmienia faktu że w aucie jak i w podejściu kierowcy do auta dużo zmienia. Nie wyobrażam sobie dzisiaj wejść do kabiny (swojego mieszkanka) w butach czy też nawet w laczkach. One pozostają na schodach. Wcześniej, przed zmianami jakoś kurz mi nie przeszkadzał, widać go było w jakiś zakamarkach itp obecnie to jest nie do pomyślenia. Drażni i od razu na postoju mokra ściereczka i przecieramy. Po prostu jest inne podejście do auta. Nawet pościel z łóżka każdorazowo składam w kostkę i kładę na górnym łóżku bo na dolnym drażniła oczy. 8) Widziałem na alle fajne, kolorowe pokrowce na materac :mrgreen:
Nie ukrywam, trochę to kosztuje wszystko, nie jestem właścicielem auta a kierowcą, ładuję w to wszystko swoje pieniążki nie licząc na rekompensatę szefa ale nie ukrywajmy. To ja tam mieszkam :U Półka już dotarła, zasłonki kupiłem na alle używane i sprzedający nie zauważył że je kupiłem, wczoraj a może dopiero dziś je wysłał tak że do weekendu muszę poczekać.

_________________
Oby każdy wyjazd zakończył się szczęśliwym powrotem do rodziny


Post Wysłano: 02 lip 2015, 12:25
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 lut 2012, 11:06
Posty: 3213

Ja od gumowych dywaników przez welury skończyłem na skaju na podłogę i muszę przyznać Ci rację. Teraz jakby mi ktoś w butach wlazł to bym pogryzł. Dawaj foty jak wszystko złożysz w całość


Post Wysłano: 02 lip 2015, 15:41
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 cze 2014, 13:40
Posty: 46
Samochód: DAF XF105
Lokalizacja: Gdynia

Szefowie zrobili mi niespodziankę i do niedzielnego wieczoru mam weekend :wink: Wiem, wiem, taki to pożyje, oby jeszcze zarobił siedząc w domu.
Półeczka prezentuje się tak. Na razie jeszcze w domu na podłodze, czekam na zasłony.


Obrazek

A teraz coś z serii Polak potraffffiii :wink: Półka była zabezpieczona między innymi takimi dwoma kawałkami skóropodobnymi pikowanymi. Już kombinuję co z nich można zrobić :roll: Czerwony może dotnę i wcisnę na półkę, wnękę "nie wiem jak to nazwać" pod wysuwanym stolikiem

Obrazek

A żonce już marudzę (podlizuję się) jak by super do kompletu wyglądał taki pokrowiec na materac :mrgreen: Cholipka twarda jest ale już mięknie :lol:

http://www.brat-kul.pl/p/140/pokrowiec- ... e%C5%BCowy

Na tym pokrowcu bym zakończył kabinową rewoltę (chyba :oops: )

_________________
Oby każdy wyjazd zakończył się szczęśliwym powrotem do rodziny


Post Wysłano: 04 lip 2015, 21:52
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 sty 2011, 15:46
Posty: 4159
Samochód: DAF XF105.410
Lokalizacja: Wieluń / Wieruszów

Cytuj:
http://www.brat-kul.pl/p/140/pokrowiec- ... e%C5%BCowy

Na tym pokrowcu bym zakończył kabinową rewoltę (chyba :oops: )
Bierz bierz. U siebie mam pełen komplet i robi robotę.

_________________
09.09.2011r. Sylwek. Pamiętamy. [*]

Naczelny Forumowy Kierowca z Powołania.
#BigosLover


Post Wysłano: 05 lip 2015, 12:57
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 cze 2014, 13:40
Posty: 46
Samochód: DAF XF105
Lokalizacja: Gdynia

Niestety, zasłony nie doszły na piątek :( tak że zakończenie upiększania przesunęło się o tydzień. Zakup w Niedzielę zeszłą, w środę żonka do gościa dzwoniła i zdziwienie że się sprzedały, miał je wysłać szybko jeszcze tego samego dnia lub następnego i doooopa. Zamiast kurierem, za co dostał kasę wysłał priorytetem. Są i pozytywy, pokrowiec na materac zamówiony. Tak że w przyszłym tygodniu wkleję zdjęcia i zamkniemy temat.

_________________
Oby każdy wyjazd zakończył się szczęśliwym powrotem do rodziny


Post Wysłano: 09 lip 2015, 11:45
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 cze 2014, 13:40
Posty: 46
Samochód: DAF XF105
Lokalizacja: Gdynia

Coś mi się wydaje źe gostek mi wcisnął zasłony od super space a nie space a wyraźnie miał w opisie że używał w space cab. Właśnie, używał i tu może być allegrowy haczyk.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Jeszcze czekam na pokrowiec na materac i tu znowu problem. Czyżby brat kul był na urlopie nie zamieszczając na stronie sklepu informacji? Zamówione i opłacone w Niedzielę, do dziś wisi w sklepie jako oczekujące.

_________________
Oby każdy wyjazd zakończył się szczęśliwym powrotem do rodziny


Post Wysłano: 09 lip 2015, 18:23
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 sty 2011, 15:46
Posty: 4159
Samochód: DAF XF105.410
Lokalizacja: Wieluń / Wieruszów

Spróbuj napisać maila do gościa. Może twoje zamówienie nie zostało zakończone i nadal zostało w koszyku.

_________________
09.09.2011r. Sylwek. Pamiętamy. [*]

Naczelny Forumowy Kierowca z Powołania.
#BigosLover


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: