Strona 1 z 1 [ Posty: 12 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 21 sty 2015, 22:35

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 03 lut 2014, 17:48
Posty: 58

Dzień dobry wszystkim forumowiczom :D
Chciałem się zapytać o dodatkowych światłach stopu w naczepie typu wywrotka nad tablicą rejestracyjną :) Chodzi mi o to aby ktoś napisał co gdzie najlepiej połączyć , żeby później nie było zwarć czy jakiś przebić, naczepie intercars 2011r 8) A jeśli ktoś ma o tym pojęcie mógł by napisać również podłączenie szperaczy :)


Post Wysłano: 22 sty 2015, 4:56
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 25 lis 2013, 15:13
Posty: 3571
GG: 38530901
Samochód: Iveco
Lokalizacja: Oleśnica

3-cie światło stopu wyciągam zawsze z lampy, może to podjeżdza druciarstwem, ale to najprostsze rozwiązanie, chyba lepsze, niż otwierać hermetyczną puszkę z kablami..... albo ciąć kable idące do lamp

Małym wiertełkiem nawiercam otwór w lampie, ciągne kabel (cieńki wystraczy) jeśli podłączasz led, to pobiera minimalny prąd.... Otwór uszczelniam silikonem i po sprawie....

Zasilanie i masę biorę z kabli w lampie i po kłopocie :wink:

Miałem tak zrobione w wielu naczepach i nigdy nie miałem z tym problemu :)
Szperacze możesz podłączyć tak samo, wychodząc z lamp....

_________________
STRALIS
Jeździłem, ja też jeździłem dla Jeronimo, ale Martins lepij płacił i poszedłem tam, to już dawno było, zanim Rohling kupił Suusa.


Post Wysłano: 22 sty 2015, 9:55

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 03 lut 2014, 17:48
Posty: 58

Dzięki ociu za szybką odpowiedź :) chciałem się jeszcze zapytać może polecisz jakieś ledy i szperacze aby były trwałe i się nie przepalaly :-P


Post Wysłano: 22 sty 2015, 11:59

Cytuj:
Dzięki ociu za szybką odpowiedź :) chciałem się jeszcze zapytać może polecisz jakieś ledy i szperacze aby były trwałe i się nie przepalaly :-P
Proszę bardzo - sprawdzony, trwały produkt. Wart swojej ceny: http://www.was.eu/index/product/155
W poprzedniej firmie zamontowałem sposobem, który podał ociu. Działała do chwili, do kiedy pracowałem, czyli przeszło 4 lata.
Cytuj:
3-cie światło stopu wyciągam zawsze z lampy, może to podjeżdza druciarstwem(...)
Panie, jakie druciarstwo? Toż to normalny sposób. Odpowiednio podłączone (nie na jakąś-tam skrętkę kabli, ale na konektorki) i w miarę precyzyjnie i estetycznie poprowadzone przewody to normalna robota, którą każdy staranny elektryk tak wykona.


Post Wysłano: 22 sty 2015, 13:33

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5926

Cytuj:
Panie, jakie druciarstwo? Toż to normalny sposób. Odpowiednio podłączone (nie na jakąś-tam skrętkę kabli, ale na konektorki) i w miarę precyzyjnie i estetycznie poprowadzone przewody to normalna robota, którą każdy staranny elektryk tak wykona.
Właśnie nie jestem pewien :)
Też mam tak zrobione, całą instalacje obrysówek, oświetlenia tablicy i gniazdo pod wtyczkę tak robiłem. Jak wszystko było nowe, to było bardzo fajnie. Konektory zaciskałem i zalewałem cyną. Schody zaczęły się po czasie, podczas poprawek i pierwszych wymian. Kable zaczęły "brązowieć" (nie wiem jak to zjawisko się nazywa), kompletnie nie dało się ich w żaden sposób polutować, nie miałem pod ręką zaciskarki, więc zaciskałem szczypcami i ogólnie dość słabo to wyszło.
Rozmawiałem na warsztacie z elektrykami i wytłumaczyli mi, że śniedzieją zawsze przewody z jednego bieguna (bodaj +), z drugiego natomiast "brązowieją". Obydwaj mówili, że oni podłączając obrysówki skręcając kable, bo twierdzili, że jak są dobrze skręcone to nie ma z tym problemów. Więcej problemów jest z uszczelnieniem. Swoją drogą z uszczelnień polecali wazelinę techniczną i na to zwykłą koszulkę termokurczliwą. Lub koszulki z klejem w środku. Z doświadczenia wiem, że te drugie są dobre, ale dość drogie i też nie wszędzie da się je dostać.

A propos nawiercania lamp i wyprowadzania kabla, ktoś zastosował taki patent u mnie i działa już ze 2 lata i nawet nie ma z tym problemów.


Post Wysłano: 22 sty 2015, 17:20

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 03 lut 2014, 17:48
Posty: 58

Dziękuje chłopaki jak założymy to pochwalę się jak to wszystko współgra ze sobą :)


Post Wysłano: 22 sty 2015, 18:48
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 25 lis 2013, 15:13
Posty: 3571
GG: 38530901
Samochód: Iveco
Lokalizacja: Oleśnica

Fajnie że mogłem pomóc :)

Ja dawałem u nas na STOP, tą długą płaską obrysówke z WAS-ia
Mocna i wyraźna :)

W moim temacie na 6 stronie masz fotkę takiego stopu :wink:

_________________
STRALIS
Jeździłem, ja też jeździłem dla Jeronimo, ale Martins lepij płacił i poszedłem tam, to już dawno było, zanim Rohling kupił Suusa.


Post Wysłano: 22 sty 2015, 19:30
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 lis 2013, 20:05
Posty: 136
GG: 42752250
Lokalizacja: Opole

Od siebie dodam, że mamy stop taki jak podał Jester, naprawdę robi robotę, a podłączone jak mówi Ociu. Efekt moim zdaniem jest super.


Post Wysłano: 22 sty 2015, 19:44

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 gru 2010, 17:24
Posty: 5880
Samochód: Volvo FH

A ja dodam, że trzeba kupić kabel dwużyłowy, w okrągłej otulinie, grubości powiedzmy 5mm, takim też wiertełkiem nawiercić lampę, wcisnąć kabel i bez ciapania się w silikonie jest szczelnie. Po 3 latach lampa w środku czysta.
Jeśli zrobi się to dobrze, nic nie wisi, nie śniedzieje, nie przeciera się (nie trzeba trytek żałować).

_________________
Naczelny Prywaciarz WC :).

Kania to ch uuu j!!! 8)


Post Wysłano: 22 sty 2015, 19:47
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 25 lis 2013, 15:13
Posty: 3571
GG: 38530901
Samochód: Iveco
Lokalizacja: Oleśnica

Kierownik

Dokładnie, zapomniałem napisać o okrągłym kablinku :wink:
Ja tam zawsze kapnę troszkę silikonu, zawsze to bezpieczniej :mrgreen:

_________________
STRALIS
Jeździłem, ja też jeździłem dla Jeronimo, ale Martins lepij płacił i poszedłem tam, to już dawno było, zanim Rohling kupił Suusa.


Post Wysłano: 22 sty 2015, 22:08

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 03 lut 2014, 17:48
Posty: 58

Chciałem się jeszcze zapytać bo mam stronkę i dodałem do koszyka http://www.was.eu/lampy-obrysowe-5/p ale tutaj pisze że nie występuję handel detaliczny no a w hurcie nie będę brać :) Druga kwestia lampka tylko na 24v? I trzecia wie ktoś jak zamówić podkładki aluminiowo-gumowo pod mulde do wanny ? Zamówiłem kiedyś na stronie intercarsa i do tej pory się nie doczekałem nw czy coś źle zrobiłem czy co :/ I jeszcze na tej stronie nie ma za jaki hajs te świecidło .


Post Wysłano: 22 sty 2015, 22:26

Wg InterCars-a cena 67,35 brutto: http://e-katalog.intercars.com.pl/#/pro ... -stop.html
A lampa, o której mówimy występuje w wariancie tak na 12 jak i 24V. Różnica (o ile jest to znikoma) jest tylko w cenie. Konstrukcyjnie - wymiary, wyprowadzenie zasilania (przewodów) jest takie samo dla 12V i dla 24V.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 12 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: