Strona 1 z 1 [ Posty: 4 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 28 gru 2014, 21:52

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 29 wrz 2014, 11:08
Posty: 8
Samochód: Premium 450 DXI

Witam, mam pytanie do osób znających MAN'a TGX 2010r. Czy ten model miał montowaną seryjnie antenę do CB radia? Nie mogę znaleźć kabla w otworach schowka nad kierowcą.

Jeśli nie miał to zapytam od razu, gdzie w tym modelu zamontować antenę i którędy poprowadzić kabel? Wyczytałem że dach jest plastikowy i kiepsko później z zasięgiem.

Z góry dziękuję za podpowiedzi.


Post Wysłano: 28 gru 2014, 22:13
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 mar 2005, 15:22
Posty: 7202
Samochód: MAN TGA 26.480 5 STAR BOOGIE
Lokalizacja: GDYNIA

W manie nie była fabrycznie montowana antena, jeśli jest to w lewym schowku nad kierownica. Można montować tam antenę maks. z 60 cm inaczej walisz po mostach i gałęziach. W plastyku masz wtopiona siatkę miedziana.
Jeśli masz spojlery na nałażeniu spojlerów koło wlotu powietrza do silnika przykręć sobie płaskownik tak żeby antena była z boku kabiny a nie za nią i kabel sobie wprowadź przez podłogę pod wycieraczką masz plastykowe zaślepki, w zaślepce robisz dziurkę i kabel masz w środku.
Jeśli nie to przykręć sobie kątownik do mocowania wlotu powietrza i do niego zamocuj antenę.

Tu słabo widać ale wiadomo o co chodzi

ObrazekDSC_0302 by korni2611, on Flickr

_________________
MAN TGA 26.480 XXL 5 STAR BOOGIE

Filmy z tras


Post Wysłano: 30 gru 2014, 12:19

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 sty 2012, 19:41
Posty: 120
GG: 31508881
Samochód: Mercedes Sprinter 318CDI
Lokalizacja: Kraków

Nic takiego nie rób...
Zamontuj tą antenę na dachu- metrowa antena będzie pracowała lepiej niż jakakolwiek inna antena zamontowana w połowie wysokości kabiny i to jeszcze na jej boku...


Post Wysłano: 30 gru 2014, 12:57
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 mar 2005, 15:22
Posty: 7202
Samochód: MAN TGA 26.480 5 STAR BOOGIE
Lokalizacja: GDYNIA

Miałem metrową antenę na dachu, nie dość że musi być mocno pochylona to i tak końcówka anteny była pogięta w chińskie es :lol:
Nie wspominając o zasięgu radia na tej antence, w drugim manie mam fabryczną antenę CB i to też jest porażka w porównaniu z tą anteną mocowaną za kabiną a właściwie na jej rogu. Dużo manów jeździ z tak zamontowaną anteną.
Chyba lepiej montować antenę z boku niż między kabinę a naczepę jak w przypadku fabrycznej anteny w Dafie.
W moim przypadku i tak mam dobrze bo naczepa od kabiny jest odsunięta dobre ponad jeden metr.
Jak widać antena jest zamocowana na wysięgniku a nie prosto do samej kabiny
To tak z mojej praktyki mocowania anten w manie.
No chyba że znasz lepszy sposób na zamocowanie anteny w tym konkretnym przypadku, poza fabrycznym miejscem :?:

Co do mocowania fabrycznej anteny CB jest tak samo mocowana jak antena FM od zwykłego radia

_________________
MAN TGA 26.480 XXL 5 STAR BOOGIE

Filmy z tras


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 4 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: