Autor
Wiadomość
Tytuł: Używane CB
Post Wysłano: 16 cze 2014, 14:32
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 cze 2010, 23:09
Posty: 353
Samochód: MAN TGA/Opel Vectra B
Lokalizacja: Góra Kalwaria

Panowie ma ktoś może jakieś fajne dobre i takie w miare cenowe CB radio używane bądź nowe?


Tytuł: Re: Używane CB
Post Wysłano: 23 cze 2014, 22:31

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 06 kwie 2011, 19:12
Posty: 24
GG: 7659272
Samochód: MAN TGA Tandem, MB Sprinter
Lokalizacja: Luboń

Kup nowe, bo cenowo to nieduża różnica.
Ja polecam firmę President. Prosty Teddy do komunikacji wystarcza ok 250zł. Jak chcesz coś lepszego to szukaj presentata z funkcją rf-gain. Na pozostałe bajery nie patrz, bo i tak ich się nie używa
Kup też dobrą antene. Tu polecam firmy lemm, Sirio i president. Nie polecam najtańszych modeli (poniżej 70zł) . Pzodrawiam


Tytuł: Re: Używane CB
Post Wysłano: 23 cze 2014, 23:26

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 22 wrz 2012, 16:37
Posty: 250

Zależy co dla Ciebie znaczy "jakieś fajne dobre i takie w miarę cenowe" ...
Postaraj się określić dokładnie swój budżet, a postaramy się coś konkretniej dopomóc w kwestii wyboru.
Według mnie i mojej opinii jeśli chodzi o producentów to na czołówce znajdują się obecnie President, Midland i ewentualnie jeszcze Yosan - ten ostatni oferuje według mojej opinii najlepszy stosunek ceny do jakości wykonania.
Oczywiście informacje te potraktuj poglądowo bo jak zapewne wiesz lub nie wiele zależy od danego modelu CB radia.
Antenę już masz, czy dopiero przymierzasz się do zakupu ?
Jeśli tak, to na czym i w jaki sposób ma być zamontowana ?
Pamiętaj, że im więcej podasz konkretnych informacji tym więcej dostaniesz takich samych odpowiedzi.
Pozdrawiam ! :)


Tytuł: Re: Używane CB
Post Wysłano: 24 cze 2014, 20:35

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 paź 2012, 19:46
Posty: 19

Czy ja wiem czy kupno nowego CB to lepszy wybór. Wiadomo, że jest gwarancja, że wszystkie pokrętła działają elegancko, ale ja kupowałem 3 razy używane radia CB i ani razu nie miałem z nimi problemów. Wiadomo, że ktoś może mieć pecha i radio się zepsuje po chwili użytkowania.
Ja kupowałem radia raczej z niższych przedziałów cenowych i były to:
TTI 550 - kupione ze względu na małe gabaryty, nie przypadło do gustu, duże szumy, niby był automatyczny squelch, ale za dużo wycinało wtedy kupione bodajże za 120zł
Lafayette Ermes - kupione ze względu na cenę (100zł z przesyłką), służy mi do dziś w osobówce, też ma automatyczny squelch, ale też moim zdaniem wycina za dużo, radio ma fajny wyświetlacz, zbiera zakłócenia ze wzmacniacza, jako typowy antymisiek z przykręconym mocno squelchem sprawdza się dosyć dobrze
Uniden 520XL - kupiony za 180zł, ma rf-gain, dlatego też jest o wiele mniej irytujące niż dwa poprzednie, ogólnie radio na plus


Tytuł: Re: Używane CB
Post Wysłano: 25 cze 2014, 22:47

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 06 kwie 2011, 19:12
Posty: 24
GG: 7659272
Samochód: MAN TGA Tandem, MB Sprinter
Lokalizacja: Luboń

Uniden 520XL tez bardzo dobre radio. Ale nowe kosztuje chyba około 250zł, więc czy ja wiem czy za 180 warto używkę?


Tytuł: Re: Używane CB
Post Wysłano: 27 cze 2014, 20:46

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 gru 2010, 17:24
Posty: 5880
Samochód: Volvo FH

Ja kupiłem (przesyłka jeszcze nie doszła), President Henry po tuningu + Densei ec 2002 również po tuningu. Razem 620zł z przesyłką.

Jak go dostanę pochwalę się jak działa, ale myślę że będzie przyjemnie :D .


Edit:
Aaaaa, temat o używkach jest...
Więc raz w życiu kupiłem używane CB na allegro, było z jakąś usterką bo słaba nadawało, oddałem. Więc używek raczej nie polecam, bo mam kiepskie doświadczenia.

_________________
Naczelny Prywaciarz WC :).

Kania to ch uuu j!!! 8)


Tytuł: Re: Używane CB
Post Wysłano: 28 cze 2014, 17:06
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 11 lip 2007, 8:58
Posty: 1502
Samochód: DAF 105XF 460
Lokalizacja: Dolnośląskie

Cytuj:
Ja kupiłem (przesyłka jeszcze nie doszła), President Henry po tuningu + Densei ec 2002 również po tuningu. Razem 620zł z przesyłką.

Jak go dostanę pochwalę się jak działa, ale myślę że będzie przyjemnie :D .


Edit:
Aaaaa, temat o używkach jest...
Więc raz w życiu kupiłem używane CB na allegro, było z jakąś usterką bo słaba nadawało, oddałem. Więc używek raczej nie polecam, bo mam kiepskie doświadczenia.
ja prywatnie zawsze wybiorę używane i najlepiej z 90tych lat :) (nie kupuje się tego od przypadkowych osób bo potem można mieć taki uraz jak kolega Kierownik)
a nowe to tylko dla kosztów się nabywa bo innych zalet to ja nie dostrzegam

_________________
a nikt ci za darmo nie da!!!


Tytuł: Re: Używane CB
Post Wysłano: 28 cze 2014, 17:20

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 sty 2012, 19:41
Posty: 120
GG: 31508881
Samochód: Mercedes Sprinter 318CDI
Lokalizacja: Kraków

Jak kolega Kierownik dalej będzie kupował "tjuninkowane" nowe radia to też się do nich zrazi. Na początku będzie miał efekt placebo, a później będzie odnajdywał kolejne niedoróbki...

A jak się zrazi i do nowych, i do starych rzeczy, to ja nie wiem co będzie kupował ;)


Tytuł: Re: Używane CB
Post Wysłano: 28 cze 2014, 18:26
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 lis 2009, 18:59
Posty: 4061
GG: 1
Samochód: brak
Lokalizacja: Jawor

Kupi sobie IC-7000 :D

Wysłane z mojego GT-I9300

_________________
1. forowicz Wagi Ciężkiej


Tytuł: Re: Używane CB
Post Wysłano: 28 cze 2014, 18:35

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 sty 2012, 19:41
Posty: 120
GG: 31508881
Samochód: Mercedes Sprinter 318CDI
Lokalizacja: Kraków

Cytuj:
Kupi sobie IC-7000 :D
O ile Panie Kornelu będzie wiedział co to jest i do czego służy :P Bo na razie to marne szanse na to :D


Tytuł: Re: Używane CB
Post Wysłano: 28 cze 2014, 18:35

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 gru 2010, 17:24
Posty: 5880
Samochód: Volvo FH

Cytuj:
Jak kolega Kierownik dalej będzie kupował "tjuninkowane" nowe radia to też się do nich zrazi. Na początku będzie miał efekt placebo, a później będzie odnajdywał kolejne niedoróbki...

A jak się zrazi i do nowych, i do starych rzeczy, to ja nie wiem co będzie kupował ;)
Wtedy zapytam jakie Ty masz radyjko, skąd je wziąłeś i kupie sobie takie samo, od tego samego sprzedawcy, wtedy na pewno się ucieszysz że ktoś dokonał najlepszego możliwego wyboru, i ma najlepsze radio na świecie.

Nie tak?


Dragonhunter, niektórzy nie podniecają się specjalnie radyjkiem. Traktuja je jako część swoje pracy, a że ja kupiłem takie a nie inne, cóż następnym razem się poprawię i zapytam Ciebie, co to Dragonie kupić żebyś się nie czepiał.

_________________
Naczelny Prywaciarz WC :).

Kania to ch uuu j!!! 8)


Ostatnio zmieniony 28 cze 2014, 18:38 przez Kierownik, łącznie zmieniany 1 raz.

Tytuł: Re: Używane CB
Post Wysłano: 28 cze 2014, 18:37

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 sty 2012, 19:41
Posty: 120
GG: 31508881
Samochód: Mercedes Sprinter 318CDI
Lokalizacja: Kraków

Cytuj:
Cytuj:
Jak kolega Kierownik dalej będzie kupował "tjuninkowane" nowe radia to też się do nich zrazi. Na początku będzie miał efekt placebo, a później będzie odnajdywał kolejne niedoróbki...

A jak się zrazi i do nowych, i do starych rzeczy, to ja nie wiem co będzie kupował ;)
Wtedy zapytam jakie Ty masz radyjko, skąd je wziąłeś i kupie sobie takie samo, od tego samego sprzedawcy, wtedy na pewno się ucieszysz że ktoś dokonał najlepszego możliwego wyboru, i ma najlepsze radio na świecie.

Nie tak?
Nie ...

Ale jak chcesz wiedzieć jakie teraz mam radia, to jest to Jackson I, President Grant, Realistic TRC-474 oraz Alan 18 + 3 zestawy w samochodach firmowych składające się z Legend'a III i anten Sirio Performer 800 ;)


Tytuł: Re: Używane CB
Post Wysłano: 28 cze 2014, 18:43

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 gru 2010, 17:24
Posty: 5880
Samochód: Volvo FH

Jak nie, jak tak.

Ps. Naprawdę nie wiem co to IC 7000, nawet w google nie chce mi się wpisać żeby się dowiedzieć :D .


Bardzo fajnie, że masz takie radyjka. Ja teraz mam Johny II, a będę miał Henry. Takie chciałem, takie mam, i jestem prawie pewien że spełni moje oczekiwania.

Jeśli kiedyś zacznie mnie to kręcić tak jak Ciebie, pewnie zainwestuję w coś innego. Na razie wystarcza mi to co mam.

_________________
Naczelny Prywaciarz WC :).

Kania to ch uuu j!!! 8)


Tytuł: Re: Używane CB
Post Wysłano: 01 lip 2014, 23:11
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 cze 2010, 23:09
Posty: 353
Samochód: MAN TGA/Opel Vectra B
Lokalizacja: Góra Kalwaria

Kierownik to jak dojdzie paczka to daj znać jak ono śmiga. I jeśli możesz to co powiesz na temat tego obecnego co masz? Jak się sprawuje?


Tytuł: Re: Używane CB
Post Wysłano: 02 lip 2014, 7:04

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 sty 2012, 19:41
Posty: 120
GG: 31508881
Samochód: Mercedes Sprinter 318CDI
Lokalizacja: Kraków

No nie podniecajcie się ... taki sam szumofon jak Harry II ASC ;) Przy okazji jeszcze droższy przez tuningu :D


Tytuł: Re: Używane CB
Post Wysłano: 12 lip 2014, 10:46

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 gru 2010, 17:24
Posty: 5880
Samochód: Volvo FH

Paczka doszła.

Radyjko poza napisami identyczne jak Johnny II (Henry ma jeszcze FMy). Sprawuje się ok, ASC wycina prawie wszystko co powinno (np szum pod liniami wys napięcia, lub gdy ktoś obok rozmawia 1 kanał niżej), i puszcza nawet słabe ale czytelne sygnały, przy tym zapewnia większy zasięg niż na manualu.
Głośnik mam zewnętrzny więc o jakości fabrycznego sie nie wypowiem.
Wyraźnie lepiej niż poprzednik ściąga sygnał. Często jeździmy w kilku, jeśli ktoś się zbliża to zawsze ja pierwszy go słyszę.

Mikrofon Densei ec 2002, inni słyszą mnie jak księdza na mównicy w kościele, echo mam na minimum, wzmocnienia jeszcze nie regulowałem. Zero szumów, trzasków czy innych dźwięków typowych dla CB, jeśli z kimś się nałożę to mnie słychać, a tamtego nie :) .
Wadą jest waga, dużo za ciężki (sama bateria 9V waży chyba więcej niż cały standardowy mikrofon), trochę za duży, za miękki przez co za bardzo rozciągliwy kabel.

Z zakupu jestem generalnie zadowolony.


Do tej pory miałem Johnny II. Zepsułem go jakiś czas temu, kiedy założyłem bat od magnesówki, SWR było w okololicy 17tu, i coś tam się upaliło w środku.
Wszyscy fachowcy w moim mieście nie dali rady go naprawić (oni to jedynie wkładkę w mikrofonie by zmieniali za 30 zł), dał radę jeden serwis z Łodzi tak znienawidzony przez Dragona. Radyjko po naprawie i tuninngu działa, tylko modulacja jest jakaś dziwna, bardzo bucząca, ściąga szumy z tła, nieczytelna.
Więc kupiłem sobie Henry classic + Densei 2002, i jest git.

_________________
Naczelny Prywaciarz WC :).

Kania to ch uuu j!!! 8)


Tytuł: Re: Używane CB
Post Wysłano: 12 lip 2014, 14:42

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 sty 2012, 19:41
Posty: 120
GG: 31508881
Samochód: Mercedes Sprinter 318CDI
Lokalizacja: Kraków

Piszesz w minusach, że kabel jest miękki i rozciągliwy ... powiedz mi dlaczego to wg ciebie jest minus ?
Jak Ci nie pasuje, to kup sobie prosty kabel mikrofonowy, który w żadnym stopniu nie będzie się rozciągał.

Co do radia: wcale nie jest dobre, skoro odbiera sygnał, który jest nadawany 10kHz niżej ... no bez jaj - tak powinno pracować radio ? Wg mnie nie.

ASC wpuszcza zdecydowanie mniej niż w Johnny/Harry III. Henry to nic innego jak Harry II ASC z lekko zmodyfikowaną płytą.
Cytuj:
Do tej pory miałem Johnny II. Zepsułem go jakiś czas temu, kiedy założyłem bat od magnesówki, SWR było w okololicy 17tu, i coś tam się upaliło w środku.
Wszyscy fachowcy w moim mieście nie dali rady go naprawić (oni to jedynie wkładkę w mikrofonie by zmieniali za 30 zł), dał radę jeden serwis z Łodzi tak znienawidzony przez Dragona. Radyjko po naprawie i tuninngu działa, tylko modulacja jest jakaś dziwna, bardzo bucząca, ściąga szumy z tła, nieczytelna.
Tia ... SWR na poziomie 17 ... już to widzę :D Ale mniejsza o to...

Sam piszesz, że radio (ten Johnny II) pracuje po naprawie dobrze, tak ? To powiedz mi, skoro radio jest sprawne i zostało poprawnie/naprawione, dlaczego modulacja nie jest dobra ? Czyżby jednak nie do końca go naprawili ? Skoro tak, to jakim cudem radio, które dalej jest niesprawne zostało do ciebie odesłane ?

Kuźwa... taką wielką filozofią jest wymiana drivera i końcówki mocy ? Panowie ... zastanówcie się czasami co piszecie i co chwalicie i czy rzeczywiście jest tak dobrze, jak wam się wydaje...

Wiem, że mogę się wydawać upierdliwy i chamski, ale jak można inaczej określić to, że w niektórych momentach da się wami sterować jak lalkami i każdy potrafi wam wmówić, że z czegoś zrobi cudo... Także przepraszam, jeżeli kogoś uraziłem swoimi postami...
Panowie ... jak to się mówi: z gówna bata nie ukręcisz...

A skoro kierownik jest zadowolony z tego co ma, to ja również się cieszę. Szkoda tylko, że zamiast trochę dłużej przemyśleć sprawę i zdecydować się na jakieś lepsze radio, on kupił odgrzewanego kotleta pod zmienioną nazwą ;)

Tyle ode mnie ...

Pozdrawiam
Paweł


Tytuł: Re: Używane CB
Post Wysłano: 12 lip 2014, 17:19

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 gru 2010, 17:24
Posty: 5880
Samochód: Volvo FH

O ja j`bie...

:mrgreen:

_________________
Naczelny Prywaciarz WC :).

Kania to ch uuu j!!! 8)


Tytuł: Re: Używane CB
Post Wysłano: 12 lip 2014, 17:45
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 11 lip 2007, 8:58
Posty: 1502
Samochód: DAF 105XF 460
Lokalizacja: Dolnośląskie

....jest wielu użytkowników,którzy twierdzą że Tedy jest super wiec mnie nic nie zdziwi :lol:
jedno co fakt to z tym SWRem to pojechałeś na maxa :mrgreen:
ale najważniejsze że już jest super i jesteś zadowolony z nowego nabytku (sporo utopiłeś)

_________________
a nikt ci za darmo nie da!!!


Tytuł: Re: Używane CB
Post Wysłano: 12 lip 2014, 18:01

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 gru 2010, 17:24
Posty: 5880
Samochód: Volvo FH

SWR zmierzył serwis CB w Zwoleniu (wg mnie porządny serwis), mówił że było 17, więc wierzę, chyba że coś pokręciłem :) . Ty nie musisz.

Widzę, że Ty też jesteś z tych którzy wszystko to co mają inni krytykują jako najgorsze, a swoje to choćby najgorsze dziadostwo to z automatu najlepsze, bo przecież swoje. Fajnie, ciesz się.

Jeden mądrol z drugim rozpisują się nad tym jakie to stare radyjka były dobre, a że te nowe to beee. Ja z premedytacją kupiłem stary model, i też źle, bo przecież taki Johnny III (mam w innym aucie) wpuszcza więcej sygnałów. Dyskusja jest bez sensu.
A ja mam obydwa te radyjka, odsłuch i nadawanie niczym się nie różnią, obsługa jest prostsza w starym modelu, wygląd nowego bardziej bajerancki, ale stary jest prosty i przejrzysty.

_________________
Naczelny Prywaciarz WC :).

Kania to ch uuu j!!! 8)


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: