Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 06 cze 2014, 23:46

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 26 cze 2008, 10:53
Posty: 512
GG: 12345722

Moze rzeczywiscie troche niejasno to napisalem. Nie kupilem jeszcze ani radia ani anteny, z Thomasem napisalem to w ten sposob, gdyz mam mozliwosc zakupu tego urzadzenia jakies 100-150 zl taniej. W takim razie co moge wyrwac w podobnym przedziale cenowym? Czy konieczna jest antena wielkosci doroslego czlowieka? Nie zalezy mi na milionie km zasiegu, 6-8 w zupelnosci mi wystarczy.


Wysłane z mojego iPhone 5s za pomocą Tapatalk 2


Post Wysłano: 06 cze 2014, 23:51
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 maja 2008, 22:32
Posty: 1482
GG: 6330420
Samochód: CLK Black Series
Lokalizacja: Warszawa

Bierz ML'ke 145 i pozamiatane. Co do szumofonow to od dawien dawana używam unidena 520xl. Jest dobrze.

Wysłane z mojego HaTeCeka

_________________
Cichanos und Gibon Internationale Spedition u. Logistik GmbH & Co. KG, Hamburg (D) member.


Post Wysłano: 07 cze 2014, 5:28

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 sty 2012, 19:41
Posty: 120
GG: 31508881
Samochód: Mercedes Sprinter 318CDI
Lokalizacja: Kraków

Cytuj:
Czy konieczna jest antena wielkosci doroslego czlowieka? Nie zalezy mi na milionie km zasiegu, 6-8 w zupelnosci mi wystarczy.
Taki zasięg akurat gwarantuje antena 130-150cm. W mieście to nawet nie wiem czy taki uzyskasz ;) Poza tym jeżeli chcesz używać ASC/ASQ czy innych tego typu automatów, to musisz wiedzieć, że pracują one najlepiej właśnie na długich antenach.

Co do radia - ja bym na twoim miejscu kupił Legend'a III i wysłał na malutkie poprawki do Sinad'u Częstochowa (serwis nr 2 - p. Mariusz). W sumie za to radio zapłacisz pewnie max 350zł z przesyłkami, a będzie pracowało zdecydowanie lepiej niż Thomas.


Post Wysłano: 07 cze 2014, 9:03
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 lut 2012, 11:06
Posty: 3213

Ja używałem anteny 70 cm i wystarczała. Nie miałem problemów z wyjazdami na parkingi podziemne i ze schowaniem do bagażnika. Uważam osobiście, że bat 150 cm to już trolejbus


Post Wysłano: 07 cze 2014, 9:22

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 sty 2012, 19:41
Posty: 120
GG: 31508881
Samochód: Mercedes Sprinter 318CDI
Lokalizacja: Kraków

Cytuj:
Ja używałem anteny 70 cm i wystarczała. Nie miałem problemów z wyjazdami na parkingi podziemne i ze schowaniem do bagażnika. Uważam osobiście, że bat 150 cm to już trolejbus
Trolejbusem można nazwać samochód z pełną "ćwiartką" na dachu, czyli anteną około 275cm ;)

Jeżeli już chcecie używać krótkich anten i mieć w miarę przyzwoity zasięg to jedynym wyjściem są krótsze anteny Top Loaded - Firestik FS-2 czy Solarcon Prowler 202. Takie anteny pozwalają na osiągi takie jak zwykłe anteny prętowe o długości około 100cm (czyli jakieś 5-6km w trasie i około 2-3km w mieście) - oczywiście zasięg zależy od wielu czynników i te odległości są średnimi uzyskiwanymi na tych antenach. Można uzyskać łączność na np. 50km, albo mieć problemy z łącznością przy odległości 2km ;)


Post Wysłano: 23 cze 2014, 23:39

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 22 wrz 2012, 16:37
Posty: 250

Jeśli ktoś potrzebuje CB radio do komunikowania się w trasie i nie ma za wielkich wymagań można by polecić antenę, której stosunek ceny zakupu do jakości jest na jako takim poziomie.
Mam tu na myśli antenę o długości ok. 1 m, a mianowicie Wilson Little Wil.
Użytkowałem taką jakiś czas i nie miałem większych zastrzeżeń, tania w zakupie i w miarę mobilna co w przypadku anten z podstawą magnesową jest chyba najważniejszym czynnikiem.
Z dłuższych (ok. 1,5 m) bezkompromisowa pozostaje tak jak koledzy wcześniej wspominali Sirio ML-145, trzeba tylko uważać przy zakupie, gdyż łatwo kupić podróbkę.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: