Strona 1 z 1 [ Posty: 11 ]
Autor
Wiadomość
Tytuł: CB stacjonarne
Post Wysłano: 28 cze 2013, 20:31
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 10 lut 2010, 13:36
Posty: 871
Samochód: jakiś tam Tyr...
Lokalizacja: GPS signal not found...

Kiedyś nie było lepszych od lemma. Teraz jeśli chodzi o anteny to sirio jest zdecydowanie w czołówce. Dam sobie rękę uciąć że 5000T Cię w 100% usatysfakcjonuje. Sam szukam teraz jakiegoś radyjka by zacząć zabawę ze wstęgami. :) A dokładniej mam na oku Alana 87. Zobaczymy jak to będzie.

_________________
"...a niepodzielnie królującą elitę stanowią świętokrzyscy patelniarze..."


Post Wysłano: 28 cze 2013, 22:57

Odpuść sobie "łosia".
Zdecydowanie polecam President Jackson. Jeszcze tego w wersji 6-cio czterdziestkowej. Sam miałem takiego, jeszcze miał fachowo zrobioną płynną regulację mocy, odetkany na modulacji. Chodził on u mnie pod Lemm AT-92, zwanym Super Lemm.
Dlaczego Jackson? Ano dlatego, że "wąsko" chodził, nie zbierał "syfu" z innych kanałów. Generalnie miał bardzo dobre filtry, ciężko było go "przytkać"


Post Wysłano: 29 cze 2013, 6:14

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 sty 2012, 19:41
Posty: 120
GG: 31508881
Samochód: Mercedes Sprinter 318CDI
Lokalizacja: Kraków

A87 jest średni tylko w AM - w SSB nadrabia i to dużo. Po zmianie filtra na MuRatę w AM już daje radę :wink:
Jak znowu Jakcsona, to tylko z 5 bandami - pracuje lepiej niż nowsze wydanie z 6-cioma. Odbiornik jest zdecydowanie lepszy, modulacja też jest OK.


Post Wysłano: 29 cze 2013, 9:34
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 11 lip 2007, 8:58
Posty: 1502
Samochód: DAF 105XF 460
Lokalizacja: Dolnośląskie

koledzy mało jest osób które na CB przeznaczają czterocyfrową kwotę :shock:
wiec zejdźmy na ziemię :lol:

_________________
a nikt ci za darmo nie da!!!


Post Wysłano: 29 cze 2013, 13:24
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 10 lut 2010, 13:36
Posty: 871
Samochód: jakiś tam Tyr...
Lokalizacja: GPS signal not found...

Myślałem też o Jacksonie I ale jako amator w tym zakresie niewiem czy po prostu wykorzystam jego możliwości. Radio chcę podłączyć pod lemma ( finalnie ma wrócić sirio w uchwycie ). Jackson do kupienia za 550zeta seria a alan za 400zeta z mikrofonem MAAS KM-2020.
No i niewiem którego nabyć.

_________________
"...a niepodzielnie królującą elitę stanowią świętokrzyscy patelniarze..."


Post Wysłano: 29 cze 2013, 15:02

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 sty 2012, 19:41
Posty: 120
GG: 31508881
Samochód: Mercedes Sprinter 318CDI
Lokalizacja: Kraków

Bierz Alan'a, wyślij go do dobrego serwisu, który za tą różnicę zrobi Ci radio lepsze niż standardowy Jackson.
Ewentualnie można iść w KPO DX5000 i jego klony - jak chcesz to podam Ci namiar na takie radio za 400zł z pewnych rąk :wink:
O tym A87 z Maas'em 2020 też mam info (mniejsza cena - koło 350zł) - jak coś to pisz do mnie na PW :wink:


Post Wysłano: 29 cze 2013, 22:23

A jak na stacjonarkę to nie lepiej już zainwestować w porządny mikrofon stacjonarny? Myślę, że dobrym wyborem byłaby tu Sadelta Echo Master Plus Classic i ewentualnie zamiast Super Lemm-a antenę Sirio Super 16
Co do mikrofonu to swego czasu zazdrościłem go koledze, który miał stacjonarkę w oparciu o Galaxy Pluto+Sadelta E-M plus Classic i antenę Ringo Lemm - pięęęęknie to szło...
krzysiekjx1 jeśli chce się mieć przyzwoite wyniki w DX-owaniu to i w sprzęt trzeba zainwestować. Oczywiście, że nie nie wiadomo ile, ale w dzisiejszych czasach, gdy eter aż "kipi" od wszelkich śmieci elektromagnetycznych to radio z porządnymi filtrami jest tego podstawą. I to takimi filtrami, które oprócz wycinania QRM nie wytną Ci właściwego sygnału.
Wiesz, możemy tu mówić nawet i o Kenwood TS-850S, Yesu FT-1000 no ale to już jest naprawdę wysoka półka cenowa. I do tego to już zdałaby się porządna, kierunkowa antena na solidnym kratowym maszcie...

P.S.
Wydzieliłem osobny temat.


Post Wysłano: 30 cze 2013, 9:37
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 10 lut 2010, 13:36
Posty: 871
Samochód: jakiś tam Tyr...
Lokalizacja: GPS signal not found...

Dzięki za wydzielenie. ;)

Wracając do tematu na chwile obecną ugadałem się i nabyłem alana 87 z maasem. Z czasem jak już wdrożę się w temat, to będę już wiedział czego oczekiwać i co zmienić. Się akurat udało i kolega będzie brał ode mnie lemma 2001 więc niedługo nabędę drugie T500. I zobaczymy jak to wszystko będzie szło. Nie szukam nic do domu gdyż po prostu rzadko kiedy w nim jestem.

_________________
"...a niepodzielnie królującą elitę stanowią świętokrzyscy patelniarze..."


Post Wysłano: 04 wrz 2013, 20:46
Awatar użytkownika

Użytkownik

Online

Online

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 lis 2009, 18:59
Posty: 4061
GG: 1
Samochód: brak
Lokalizacja: Jawor

Przyszedł czas i na mnie :P

Już niedługo na dachu wyląduje Sirio New Tornado 27, a na półce K-PO dx5000 v6(miał być Jackson I 5 band, ale pójdzie do tira :wink: )

No to do usłyszenia.

_________________
1. forowicz Wagi Ciężkiej


Post Wysłano: 12 wrz 2013, 11:42
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 28 sie 2013, 15:52
Posty: 1
GG: 875421

Ja używam sirio 2016 ; )


Post Wysłano: 12 wrz 2013, 14:04
Awatar użytkownika

Użytkownik

Online

Online

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 lis 2009, 18:59
Posty: 4061
GG: 1
Samochód: brak
Lokalizacja: Jawor

Trochę się boję o wytrzymałość komina, dlatego wziąłem lekką.
Inaczej byłaby sirio827 albo sigma mantova

_________________
1. forowicz Wagi Ciężkiej


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 11 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: