Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 16 lis 2012, 13:55
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 maja 2007, 11:42
Posty: 394
Samochód: cokolwiek dadza

Witam,

Potrzebuję porade jesli chodzi o CB. Do tej pory uzywałem Alana 102 z antena na magnes, jakiegos presidenta 40 cm (niestety nie wiem jaki to model). Ogolnie z tego zestawu srednio bylem zadowolony, maly zasieg i straszne szumy.

Interesuje mnie jakis zestaw z gornej polki do kombiaka. Budzet ok. 1000 zl. Nie chcialbym niepotrzebnie przeplacac, ale tez jesli trzeba to moge cos dorzucic. Nie ukrywam ze jestem kompletnym laikiem jesli chodzi o CB radia.

I teraz kilka pytan;

1. Jakie polecacie radio? O presidencie czytalem ostatnio negatywne opinie, o Unidenie pozytywne, ale moze polecacie jeszcze jakas inna firme?

2. Jaka Antena i jakiej dlugosci? Na magnes czy na uchwyt? Wujek brata, ciotki od strony babci mowil mi ze lepsze sa te na uchwyt. (?)

3. Jak ją poprawnie zamontowac? Mam kombi z relingami, ale czytalem gdzies (moze nawet tu na forum) ze nie jest dobrze jak antena jest zamontowa na relingu a pod nia jest przestrzen, ze lepszy bylby uchwyt z tylu na klape.

Zalezy mi na wiekszym zasiegu, ale tez zeby nie bylo ciagle takich szumow.

Z gory dziekuje za pomoc.


Post Wysłano: 16 lis 2012, 14:30

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 sty 2012, 19:41
Posty: 120
GG: 31508881
Samochód: Mercedes Sprinter 318CDI
Lokalizacja: Kraków

Najpierw napisz jaki masz samochód, czy potrzebujesz radio tylko na podstawę (głównie kanał 19AM) czy będziesz rozmawiał na wstęgach.
I odpowiadając na twoje pytania:
1. Zależy od Uniden'a 68/78 do KPO DX-5000/Intek HR-5500 lub Używane President Herbert / Jack / Jackson / Grant, Uniden PC-122
2. Sirio ML-145, Sirio Turbo 2000/3000 / Sirio Megawatt 4000 na magnesie 16cm od Sirio.
3. Najlepiej zamontować w otworze w dachu, ale wg mnie lepiej montować na magnes niż uchwyt. Nie ma problemów z masą, kierunkowym działaniem anteny
Aaa i szumy nie zależą od anteny, ale głównie od warunków w eterze i od radia.

Jak chcesz się więcej dowiedzieć to mogę podać Ci link do dobrego forum o CB i namiar na dobry sklep i serwis to pisz do mnie na PW :wink:


Post Wysłano: 16 lis 2012, 14:48
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 maja 2007, 11:42
Posty: 394
Samochód: cokolwiek dadza

Auto to Audi A4 kombi (98') z relingami jak juz pisalem.
Z tego co czytalem to SSB to do rozmow na bardzo duze odleglosci, wiec to mi raczej nie jest potrzebne. Glownie chodzi mi o kanal 19 AM, informacje o drodze, korkach itp....
Aha bron Boze nie chcialbym zadnych dziur w aucie wiercic :mrgreen:
Budzet podałem orientacyjnie, wiadomo ze najchetniej wydałbym jak najmniej. Nie chce tez kupowac bardzo drogiego zestawu ktorego mozliwosci tak naprawde nie bede wykorzystywal.

Link poprosze, chetnie sie dowiem czegos wiecej. Co do jakiegos sklepu/serwisu to z braku czasu tylko Łódź/okolice wchodzi w gre.


Post Wysłano: 16 lis 2012, 14:54

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 sty 2012, 19:41
Posty: 120
GG: 31508881
Samochód: Mercedes Sprinter 318CDI
Lokalizacja: Kraków

No akurat ten sklep jest w Łodzi na ul. Inflanckiej. Możesz tam podjechać - tam Ci doradzą i zamontują zestaw.
Zaraz Ci podeślę linki na PW


Post Wysłano: 17 lis 2012, 14:07

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 paź 2012, 19:46
Posty: 19

Co do montażu anten to najlepiej z tych co wymieniłeś:
1.Magnes dach
2.Uchwyt klapa
3.Uchwyt reling

Przede wszystkim weź długą antenę (jak najdłuższa jaką możesz). Ta o której pisałeś wyżej to pewnie Florida z zyskiem 1dB, więc trudno nazwać to skuteczną anteną.

Kolega wyżej napisał parę godnych propozycji z zakresu cenowego +-700zł.
Ja osobiście z radyjkami w tych cenach nie miałem do czynienia, ale mogę polecić coś za +-400zł. Używałem Yosana Turbo i nie mogę o tym radiu nic złego powiedzieć.
Na Twoim miejscu nie brałbym radia bez RF Gaina, bo czasami sam ASQ nie wyrabia i przepuszcza śmieci, nawet już w tych poprawionych modelach.


Post Wysłano: 25 lis 2012, 18:54
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 11 lip 2007, 8:58
Posty: 1502
Samochód: DAF 105XF 460
Lokalizacja: Dolnośląskie

Cytuj:
No akurat ten sklep jest w Łodzi na ul. Inflanckiej. Możesz tam podjechać - tam Ci doradzą i zamontują zestaw.
Zaraz Ci podeślę linki na PW
potwierdzam i możesz im zaufać w każdej kwestii :D

_________________
a nikt ci za darmo nie da!!!


Post Wysłano: 26 sty 2013, 19:49

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2012, 11:58
Posty: 103
GG: 2164700
Samochód: W202
Lokalizacja: Włodawa

Piszecie o pierdołach!! nikt nie pisze o najważniejszym czyli ''długość fali anteny'' a mianowicie najlepsza długość to 5/8 gdyż owa antena wysyła sygnał ledwo nad horyzontem, są jeszcze anteny z parametrem 1/2 fali ona z kolei wysyła sygnał pod kątem mniej więcej 20stopni czyli do przyjęcia nie kupuj anteny 1/4 ona wysyła sygnał w kosmos!

Super ważna spraw po kupnie zestawu nie odpalaj go bez uprzedniego zestrojenia bo możesz spalić końcówkę w radiu!


Post Wysłano: 27 sty 2013, 12:13

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 sty 2012, 19:41
Posty: 120
GG: 31508881
Samochód: Mercedes Sprinter 318CDI
Lokalizacja: Kraków

Cytuj:
Piszecie o pierdołach!! nikt nie pisze o najważniejszym czyli ''długość fali anteny'' a mianowicie najlepsza długość to 5/8 gdyż owa antena wysyła sygnał ledwo nad horyzontem, są jeszcze anteny z parametrem 1/2 fali ona z kolei wysyła sygnał pod kątem mniej więcej 20stopni czyli do przyjęcia nie kupuj anteny 1/4 ona wysyła sygnał w kosmos!

Super ważna spraw po kupnie zestawu nie odpalaj go bez uprzedniego zestrojenia bo możesz spalić końcówkę w radiu!
Naoglądałeś się filmików gościa z Saxon'a i zaczynasz pleść głupoty

Tak naprawdę każda antena samochodowa to 1/4 fali, są one tylko skrócone cewką dopasowującą na 5/8 fali. Część producentów (np. President) deklaruje w niektórych antenach lambda 6/8 czy 7/8 - nie ma to jednak znaczenia i nie powinno to decydować o wyborze anteny.
Ten parametr jest ważniejszy tylko przy antenach bazowych - jeżeli zależy nam na łącznościach międzynarodowych, to kupuje się antenę 1/2 lub 1/4 fali, jeżeli do łączności lokalnych to 1/2 lub 5/8 fali.


Post Wysłano: 27 sty 2013, 12:57

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 27 gru 2012, 17:20
Posty: 56
Samochód: Iveco
Lokalizacja: SCI

Kolego ja w osobówce mam Stabo 3003 (jest to praktycznie president II) jestem z radia bardzo zadowolony, tylko teraz na śmierć zapomniałem jaka antena. Za radio dałem 400zł i w sumie z anteną wyszło mnie 550 zł


Post Wysłano: 27 sty 2013, 14:09

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2012, 11:58
Posty: 103
GG: 2164700
Samochód: W202
Lokalizacja: Włodawa

Cytuj:
Cytuj:
Piszecie o pierdołach!! nikt nie pisze o najważniejszym czyli ''długość fali anteny'' a mianowicie najlepsza długość to 5/8 gdyż owa antena wysyła sygnał ledwo nad horyzontem, są jeszcze anteny z parametrem 1/2 fali ona z kolei wysyła sygnał pod kątem mniej więcej 20stopni czyli do przyjęcia nie kupuj anteny 1/4 ona wysyła sygnał w kosmos!

Super ważna spraw po kupnie zestawu nie odpalaj go bez uprzedniego zestrojenia bo możesz spalić końcówkę w radiu!
Naoglądałeś się filmików gościa z Saxon'a i zaczynasz pleść głupoty

Tak naprawdę każda antena samochodowa to 1/4 fali, są one tylko skrócone cewką dopasowującą na 5/8 fali. Część producentów (np. President) deklaruje w niektórych antenach lambda 6/8 czy 7/8 - nie ma to jednak znaczenia i nie powinno to decydować o wyborze anteny.
Ten parametr jest ważniejszy tylko przy antenach bazowych - jeżeli zależy nam na łącznościach międzynarodowych, to kupuje się antenę 1/2 lub 1/4 fali, jeżeli do łączności lokalnych to 1/2 lub 5/8 fali.


Masło maślane, powtarzasz to co ja napisałem a krytykujesz :lol:

Uważasz że to nie powinno decydować o wyborze anteny a więc co??? skoro antena właśnie do tego służy! Ten parametr jest najważniejszy i decyduje o zasięgu a chyba na tym nam zależy. No chyba że ktoś lubi nadawać gdzieś w niebo, powodzenia.


Post Wysłano: 27 sty 2013, 16:19

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 sty 2012, 19:41
Posty: 120
GG: 31508881
Samochód: Mercedes Sprinter 318CDI
Lokalizacja: Kraków

Nie - ty mówisz, że są różne długości fal, a ja napisałem, że wszystkie anteny mobilowe to 1/4 fali, ale skrócona cewką. Ty napisałeś, że najlepiej brać 5/8 fali, a tak nie jest, bo nie zauważysz różnicy w nadawaniu i odbiorze między np. 1.5 metrową anteną 5/8 i 1/4 fali.
Wy wyborze anteny powinno decydować wykonanie i jej długość, a nie czy ma ona 5/8 fali, czy 1/4 fali.
Poczytaj sobie i sam zrozumiesz to co piszę:
http://anteny-cb-radia.pl/lodz/anteny-c ... -anteny-cb


Post Wysłano: 27 sty 2013, 17:52
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 10 lut 2010, 13:36
Posty: 871
Samochód: jakiś tam Tyr...
Lokalizacja: GPS signal not found...

Co do anteny to polecam sirio T5000 montowane w dziurkę lub tak jak mam u siebie na uchwyt na klapę do sedana. SWR 1)1.2, 19)1.1, 40)1.2
http://images.kangoo.pl/78845688/4829/l ... _u_100.jpg

Radio to President JFK II i mikrofon Densei ec-2002. Kabel silikonowy więc nie jest twardy i sztywny co jest plusem w zimę. :) Całość ponad 1000 zeta ale po prawie roku użytkowania mogę śmiało polecić.

_________________
"...a niepodzielnie królującą elitę stanowią świętokrzyscy patelniarze..."


Post Wysłano: 12 lut 2013, 18:37

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 12 lut 2013, 18:20
Posty: 1

Szukam dobrego CB - możecie coś polecić. Nie chcę żeby było za drogie, tak do 300 zł jak by dało radę.


Post Wysłano: 12 lut 2013, 21:37

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 sty 2012, 19:41
Posty: 120
GG: 31508881
Samochód: Mercedes Sprinter 318CDI
Lokalizacja: Kraków

@domarant7

Napisz do mnie na PW - coś na pewno Ci doradzę :wink:


Post Wysłano: 27 cze 2013, 18:30
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 cze 2013, 9:47
Posty: 31
GG: 7220051
Samochód: Hatchback
Lokalizacja: Pow.Wieluński

Jakie byście polecili radio do osobowego Volkswagen Polo, 1991r? Cena do 300zł.
Od poniedziałku w Biedronce można będzie kupić Midland Alan 102 [189zł].
Od dziś można kupić w Neonet Radyjko President Teddy ASC [229.99ZŁ]
Doradźcie czy warto wybrać model któryś z tych promocyjnych czy coś innego? Nie mam dużych wymagań.
Jaka antena byłaby dobra?

_________________
A Rh+ ZHDK
~Kat. B 14.02.2011~


Post Wysłano: 27 cze 2013, 18:58

Daj sobie spokój z Biedronką. Jak już kupić to raz a dobrze, porządnie zestroić antenę i ma hulać.
Polecam President-a i do tego antena Sirio. Pewnie będziesz chciała montować na podstawie magnetycznej więc:
1. Sirio ML-145 MAG
2. Sirio AS-100 MAG


Post Wysłano: 27 cze 2013, 21:22
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 cze 2013, 9:47
Posty: 31
GG: 7220051
Samochód: Hatchback
Lokalizacja: Pow.Wieluński

Chciałabym uniknąć anteny na magnes, ale z drugiej strony, zawsze można ją szybko schować, gdy się zostawi autko w obcym miejscu.

_________________
A Rh+ ZHDK
~Kat. B 14.02.2011~


Post Wysłano: 27 cze 2013, 23:16

To w takim razie proponuję Ci zamontować do uchwytu rynienkowego którąś z podanych anten:
1. Sirio Performer 1000
2. Sirio Performer 800

Wiem, że do najtańszych te anteny nie należą, ale masz pewność, że raz zestrojona do miejsca montażu antena przez długi okres czasu będzie pracowała bezawaryjnie. A jakość korespondencji (siła nadawanego sygnału jak i odbieranego) zależy przede wszystkim od anteny (miejsca montażu, uziemienia i zestrojenia) a nie tylko od radia. A sam demontaż tych anten jest stosunkowo szybki i łatwy, bo wystarczy wykręcić śrubę i antenę masz w ręku. W śruby antykradzieżowe bym się nie bawił, bo to na niewiele się zda.

Ja u siebie do osobówki będę montował zestaw:
1. President Walker
2. Lemm Turbo 2001
3. Uchwyt rynienkowy


Post Wysłano: 28 cze 2013, 6:00
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 10 lut 2010, 13:36
Posty: 871
Samochód: jakiś tam Tyr...
Lokalizacja: GPS signal not found...

Cytuj:
To w takim razie proponuję Ci zamontować do uchwytu rynienkowego którąś z podanych anten:
1. Sirio Performer 1000
2. Sirio Performer 800

Wiem, że do najtańszych te anteny nie należą, ale masz pewność, że raz zestrojona do miejsca montażu antena przez długi okres czasu będzie pracowała bezawaryjnie. A jakość korespondencji (siła nadawanego sygnału jak i odbieranego) zależy przede wszystkim od anteny (miejsca montażu, uziemienia i zestrojenia) a nie tylko od radia. A sam demontaż tych anten jest stosunkowo szybki i łatwy, bo wystarczy wykręcić śrubę i antenę masz w ręku. W śruby antykradzieżowe bym się nie bawił, bo to na niewiele się zda.

Ja u siebie do osobówki będę montował zestaw:
1. President Walker
2. Lemm Turbo 2001
3. Uchwyt rynienkowy
Zdecydowanie odraczam lemma. Miałem wcześniej sirio turbo 5000/performer na uchwcie klapowym i wsadziłem ją do scanii a do astry kupiłem lemma 2001. Przy tych samych ustawieniach o wiele gorsze osiągi i jest brzydsza. :) Tyle z mojej strony. :) A i po roku użytkowania sirio nadal piękne a lemm już zardzewiały w kilku miejscach...

_________________
"...a niepodzielnie królującą elitę stanowią świętokrzyscy patelniarze..."


Post Wysłano: 28 cze 2013, 11:25

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 22 lis 2012, 10:09
Posty: 36
Samochód: Mercedes Sprinter 519
Lokalizacja: Kraków

Ja polecam radyjko YOSAN.
Mam używam w osobówce z małą anteną na magnesie president floryda i działa super.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: