Strona 1 z 1 [ Posty: 15 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 16 lis 2011, 19:25
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 08 gru 2007, 16:53
Posty: 349
GG: 10729981
Samochód: Bmw
Lokalizacja: Orzesze

Witam.

Kupiłem sobie nowe radio Sirio xm3001e. Antenę już miałem sirio ml 145 na magnes, umieszczana na klapie bagażnika.
Przeżyłem szok, załączając radio i chcąc się pozbyć szumów SQ muszę ustawiać na godzinie 3. Czy to jest normalne? Antena jest zestrojona, w serwisie Cb powiedzieli, że wszystko gra.
Gdy ustawie sobie radio, żeby nie szumiało, to mam drastycznie spada zasięg odbioru (mi osobiście się wydaje ze do 1km :P ,choć może jest więcej.) albo przedostają się trzaski, urywane rozmowy.

Dzisiaj jeden kierowca powiedział mi, że to wina anteny, ponieważ to radyjko nie "przepada" za tą anteną. I polecał Alana 9 plus. Trochę mnie to zdziwiło, bo myślałem, że moja antena jest z dobrej półki i teraz nie wiem czy na serio wymieniać antenę czy to może winna czegoś innego.


Post Wysłano: 16 lis 2011, 21:01

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 lis 2006, 5:54
Posty: 120
Lokalizacja: GDYNIA,Chwaszczyno (GWE)

Cytuj:
Witam.

Kupiłem sobie nowe radio Sirio xm3001e. Antenę już miałem sirio ml 145 na magnes, umieszczana na klapie bagażnika.
Przeżyłem szok, załączając radio i chcąc się pozbyć szumów SQ muszę ustawiać na godzinie 3. Czy to jest normalne? Antena jest zestrojona, w serwisie Cb powiedzieli, że wszystko gra.
Gdy ustawie sobie radio, żeby nie szumiało, to mam drastycznie spada zasięg odbioru (mi osobiście się wydaje ze do 1km :P ,choć może jest więcej.) albo przedostają się trzaski, urywane rozmowy.

Dzisiaj jeden kierowca powiedział mi, że to wina anteny, ponieważ to radyjko nie "przepada" za tą anteną. I polecał Alana 9 plus. Trochę mnie to zdziwiło, bo myślałem, że moja antena jest z dobrej półki i teraz nie wiem czy na serio wymieniać antenę czy to może winna czegoś innego.
Po pierwsze to chyba chodzi o Stabo a nie o Sirio. Jesli masz mozliwosc to sprawdz radio pod inna antena lub na odwrot twoja antene z innym radiem i wtedy moze sie dowiesz czegos wiecej.


Post Wysłano: 16 lis 2011, 23:04
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 kwie 2010, 18:54
Posty: 207
GG: 7700645
Lokalizacja: Warszawa

Sirio nie produkuje radii, ale to na pewno Twoja mała literówka.
Zasadniczo to nie wiem co Ci mogę powiedzieć. Zapewne masz to szczęście że trafiłeś na samochód który generuje masę zakłóceń.
Poskacz po kanałach na zgaszonym i uruchomionym silniku, słuchaj dźwięku jaki się wydobywa z głośnika i patrz na s-meter a dowiesz się czy spod maski "tryska" zakłóceniami.


Post Wysłano: 16 lis 2011, 23:50
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 08 gru 2007, 16:53
Posty: 349
GG: 10729981
Samochód: Bmw
Lokalizacja: Orzesze

Tak przepraszam chodziło o stabo:P
Co do zakłoceń z silnika, to nie ten problem bo na włączonym i wyłączonym jest to samo:P


Post Wysłano: 17 lis 2011, 12:02
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 11 lip 2007, 8:58
Posty: 1502
Samochód: DAF 105XF 460
Lokalizacja: Dolnośląskie

Cytuj:
. Antenę już miałem sirio ml 145 na magnes, umieszczana na klapie bagażnika.


Dzisiaj jeden kierowca powiedział mi, że to wina anteny, ponieważ to radyjko nie "przepada" za tą anteną. I polecał Alana 9 plus. Trochę mnie to zdziwiło, bo myślałem, że moja antena jest z dobrej półki i teraz nie wiem czy na serio wymieniać antenę czy to może winna czegoś innego.
każdy lubi co innego :lol: to a pro po tego kierowcy :wink:
sirio ml 145 to jedna z najlepszych anten jeżeli porównywać stosunek jakości do ceny (fakt stały montaż zawsze przebije magnes)
alan 9plus? też dobra antenka-ale nie odczujesz tej zamiany wiec to strata kasy,poza tym jeżeli musi być magnes to nic lepszego nie szukaj :mrgreen:

_________________
a nikt ci za darmo nie da!!!


Post Wysłano: 28 maja 2012, 20:54
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 26 lis 2006, 13:56
Posty: 1308
GG: 1
Samochód: VOLVO
Lokalizacja: TSK

Odświeżę trochę temat. Mam podobny problem. Przesiadłem się na TGA 2007 rok 440km. Zakłócenia są jak cholera, szczególnie po uruchomieniu silnika, potem trochę słabną ale sqlesh musi być podciągnięty na 3 godzinę, a RF Gain na 12. Bardzo skraca to zasięg. Radio President Harry 2, antena fabryczna chyba.
Ma ktoś podobny problem i jest jakiś sposób aby temu zaradzić?

_________________
Jak trza, to cofnę do przodu.
22.08.2016r. [*] Tomcio - przyjacielu, pamiętam.


Post Wysłano: 28 maja 2012, 22:23

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 sty 2012, 19:41
Posty: 120
GG: 31508881
Samochód: Mercedes Sprinter 318CDI
Lokalizacja: Kraków

Najlepiej zmienić radio - Harry II ma słabe filtry + pewnie sieje Ci nawigacja i/lub zasilacz od kompa i ksenony i dlatego tak skręcasz.
Ew. wycieczka do dobrego serwisu i mody radia - może coś pomoże.


Post Wysłano: 28 maja 2012, 22:42

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 paź 2005, 22:31
Posty: 1147

Zacznij od sprawdzenia,czy zakłócenia są z zasilania,czy z anteny.Odkręć wtyczkę antenową,jak szumy ustąpią,to antena.Sprawdź,czy antena ma masę,podłącz plus do żarówki a do oprawki dotknij obudowę wtyczki antenowej.Żarówka nie świeci,musisz coś wyczyścić,a najlepiej wymienić antenę.

_________________
"CHCĘ UMRZEĆ WE ŚNIE JAK MÓJ DZIADEK, A NIE KRZYCZĄC JAK JEGO PASAŻEROWIE."


Post Wysłano: 01 cze 2012, 19:57
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 26 lis 2006, 13:56
Posty: 1308
GG: 1
Samochód: VOLVO
Lokalizacja: TSK

Dzięki za rady. Na szybko nie podejrzewam zakłóceń od anteny. Kompa nie używam w czasie jazdy, nawigacji sporadycznie i wtedy zakłócenia rosną, ksenonów nie mam. Ktoś mi poradził abym zasilanie pociągnął prosto z akumulatora, bo pewno elektronika zakłóca.

_________________
Jak trza, to cofnę do przodu.
22.08.2016r. [*] Tomcio - przyjacielu, pamiętam.


Post Wysłano: 03 cze 2012, 13:02
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 08 gru 2007, 16:53
Posty: 349
GG: 10729981
Samochód: Bmw
Lokalizacja: Orzesze

http://www.youtube.com/watch?v=S8_ZxHBN ... ture=g-u-u

Ten koleś coś wyczaił na zakłócenia.


Post Wysłano: 04 cze 2012, 14:17

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 sty 2012, 19:41
Posty: 120
GG: 31508881
Samochód: Mercedes Sprinter 318CDI
Lokalizacja: Kraków

Cytuj:
http://www.youtube.com/watch?v=S8_ZxHBN ... ture=g-u-u

Ten koleś coś wyczaił na zakłócenia.
Tego to nawet nie oglądajcie - ten gość jest wysłannikiem President'a. Jak ktoś się chociaż trochę zna i oglądnie jego filmiki to będzie miał o nim to samo zdanie. Ja go nie polecam oglądać bo i tak dobrze na tym nie wyjdziecie.

Podłączenie pod aku powinno dużo pomóc - to już ostatnie wyjście raczej.


Post Wysłano: 04 cze 2012, 19:32
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 mar 2005, 15:22
Posty: 7202
Samochód: MAN TGA 26.480 5 STAR BOOGIE
Lokalizacja: GDYNIA

Jaką masz przetwornice napięcia w tym TGA jeśli nie oryginalna to może być przyczyna zakłóceń. Ja wywaliłem jedną przetwornice bo bardzo siała zakłóceniami na radyjku

_________________
MAN TGA 26.480 XXL 5 STAR BOOGIE

Filmy z tras


Post Wysłano: 05 cze 2012, 21:52
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 26 lis 2006, 13:56
Posty: 1308
GG: 1
Samochód: VOLVO
Lokalizacja: TSK

Raczej jest oryginalna. Szofer, który nim jeździł od nowości nie należy do tych, którzy coś zainwestują w auto. W przyszły weekend autko idzie na warsztat prawdopodobnie, to skorzystam z okazji i przeciągnę zasilanie z akumulatora może będzie lepiej.

_________________
Jak trza, to cofnę do przodu.
22.08.2016r. [*] Tomcio - przyjacielu, pamiętam.


Post Wysłano: 21 cze 2012, 2:36

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 maja 2010, 20:01
Posty: 320
Lokalizacja: Warmińsko=Mazurskie

Panowie "Ten koles" ma dużą wiedzę, tylko wy nie jesteście wstanie go zrozumieć, on do Was przemawia, do laików w tej dziedzinie. Walka z zakłóceniami jest długa i nie równa, często skazana na przegraną. Zacząć trzeba od jakości samego CB-Radia, zestrojenia anteny z radiem, usunięcie zakłóceń pochodzących z samego auta, to może być alternator,silniczek wycieraczek,wszelkiego typu zasilaczy, które są właczone podczas jazdy itp. Można zacząć od podłączenia bezpośrednio do akumulatora, co nie tak do końca da efekt końcowy, a nawet jak już usuniemy zakłócenia pochodzące od auta to na pewno nic nie zrobimy zakłóceniami atmosferycznymi i przemysłowymi oraz innych instalacji elektrycznych. Często na radiu słyszę stwierdzenia na temat jakości użytkowanych radyjek czyli"radio z Biedronki" a to jest wręcz odwrotnie, sposób myślenia pochodzi chyba z Biedronki, nie wiedza i nawet brak wiedzy na temat samego sposobu uzytkowania sprzętu doprowadza do takich stwierdzeń. Bo ktoś kto nawet powtarza takie stwierdzenia nie mając zielonego pojęcia o zasadzie działania i użytkowania CB-radia sam się podpina pod biedronkowego bubla rodzaju ludzkiego! No bo jakże można inaczej porównać? To tak samo jak kierowcę tzw. TIR-a porównać do kierowcy rajdowego z górnej półki!

_________________
A;B;C;C+E+ADR...chciało by się więcej, ale nie mam już sił!
CB 6227 Gustaw; SP4HIE


Post Wysłano: 22 lut 2013, 17:02
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 lut 2013, 16:06
Posty: 3
Samochód: MB208d

Zacząć trzeba od jakości samego CB-Radia, zestrojenia anteny z radiem,
no tak antenę stroi się do samochodu nie do radia


Ostatnio zmieniony 22 lut 2013, 18:36 przez Anonymous, łącznie zmieniany 1 raz.
MEGA-Odkop. Chłopie, masz ode mnie brylantową łopatę.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 15 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: