Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 19 mar 2009, 21:27

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 04 mar 2009, 22:10
Posty: 14
GG: 0
Samochód: stary
Lokalizacja: prawie Kraków

witam,
chce sobie zakupic radyjko tylko nie wiem jakie, czy lepiej kupic w miare tanie radyjko, a nadgonic antenką czy inaczej?

W gre wchodzi tanie radyjko do <200zł bo nie zależy mi zbytnio żeby było drogie, oraz na zasięgu z 15km :? noi antenka na magnesie bo radyjko będzie "przekładane" :/. Patrze po allegro i tak sie waham między czymś z Alan/Midland'a lub TTI . (najlepiej jeszcze żeby było w miare małe ;) ) Czy może polecacie coś innego? noi ja sprawa sie ma z antenami bo na tym sie nie znam. i chyba te krótkie antenki opadają (?)

w sumie to chyba z jakieś 250-300 bym chciał na to przeznaczyc, chyba że mi odradzice
pozdrawiam.


Ostatnio zmieniony 19 mar 2009, 22:19 przez bajtek, łącznie zmieniany 2 razy.

Post Wysłano: 19 mar 2009, 21:31
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 25 lip 2008, 20:23
Posty: 98
Samochód: na sprzedaż
Lokalizacja: Inwałd/Wadowice

Ja mam Intek M-120Plus(~200zł) i Antenę President Florida (130~160zł)
Powiem ci, że nie narzekam zasięg jest wystarczający i jakość odbioru też.

_________________
Są przed nami, za nami i wokoło nas...TERAZ NAM NIE UCIEKNĄ!

B - 17.12.2010r

A jak będą chcieli iść do muzeum lotnictwa, to zabierzesz ich do muzeum lotnictwa, kur*a jego mać!


Post Wysłano: 19 mar 2009, 21:41
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 27 sie 2008, 9:47
Posty: 117
GG: 0
Samochód: xt660
Lokalizacja: Cieszyn

A ja polecam ONWE MK3. Bardzo, bardzo dobre radyjko za te pieniądze, nawet jak będziesz musiał poprawic fabryke (zdarzają się zimne luty).
Z anten coś z Sirio, Midlanda, Lemma, napisz jeszcze jaką długośc potrzebujesz a coś się wybierze :)

_________________
W wolnych chwilach poprowadzę po Cieszynie i okolicach.

Kanał 25 AM (27,240 MHz)

Wszytkiego dobrego!


Post Wysłano: 19 mar 2009, 21:55

Cytuj:
A ja polecam ONWE MK3. Bardzo, bardzo dobre radyjko za te pieniądze, nawet jak będziesz musiał poprawic fabryke (zdarzają się zimne luty).
Również polecam to radyjko. U mnie w połączeniu z anteną President Alaska mam świetny zestaw, za dobre pieniądze. Co do TTI to nie polecam modelu 770 ponieważ jest to szumofon, a nie CB-radio.


Post Wysłano: 19 mar 2009, 22:04

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 04 mar 2009, 22:10
Posty: 14
GG: 0
Samochód: stary
Lokalizacja: prawie Kraków

Cytuj:
A ja polecam ONWE MK3. Bardzo, bardzo dobre radyjko za te pieniądze, nawet jak będziesz musiał poprawic fabryke (zdarzają się zimne luty).
Z anten coś z Sirio, Midlanda, Lemma, napisz jeszcze jaką długośc potrzebujesz a coś się wybierze :)
nie wiem jaką długośc, tak żeby dobrze było na dostawczaku i osobówce, nie wiem czy jest jakaś zależnośc do "słabego" radyjka długie czy krótkie lepsze

Cytuj:
.... Co do TTI to nie polecam modelu 770 ponieważ jest to szumofon, a nie CB-radio.
mimo że fajnie wygląda ;)


Ostatnio zmieniony 19 mar 2009, 22:15 przez bajtek, łącznie zmieniany 1 raz.

Post Wysłano: 19 mar 2009, 22:10
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 lut 2007, 20:39
Posty: 2088
GG: 1
Samochód: R420
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Mam radio TTI 880 + antena sirio metrowa razem 400 zł.

Generalnie zasięg lekko 50-10 km.

Robiłem ostatnio taki test, wjechałem na biały krzyż autem (przełęcz salmopol, droga pomiedzy szczyrkiem a wisłą wysoko w górach.

była mgła i śniezyca, co podobno nawet sprzyja..


zapytałem na radiu gdzie mnie slychac bo robie taki test.

i odezwał sie koles że stoi w cieszynie pod biedronką i był lekko zszokowany......


mozecie sobie zobaczyc na mape, ale nawet w linii prostej to w zasadzie lekko 25 km!!


Robiłem podobny test, na tak zwanej "górce" w centrum szczyrku, gdzie znajduje sie hotel orle gniazdo, równiez dosc wysoko mozna autem wjechac i byłem słyszany w tresnej, czyli okolo 15 km w linii prostej


;-)


Post Wysłano: 19 mar 2009, 22:17

Cytuj:
Cytuj:
.... Co do TTI to nie polecam modelu 770 ponieważ jest to szumofon, a nie CB-radio.
mimo że fajnie wygląda ;)
To jest chyba jedyna zaleta tego radia. Nawet "gałkologia" jest w nim fatalna ponieważ pokrętła niejako nachodzą na siebie, co skutecznie potrafi wkurzyć...


Post Wysłano: 19 mar 2009, 22:20
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 wrz 2006, 23:43
Posty: 555
GG: 71830
Samochód: saicento z kratką
Lokalizacja: Bjalistoko

hmm..za cenę 200-250zl można kupić unidena 520xl, więc nie kumam skąd te mteki i jakieś onwy...

_________________
DAS IS DER UBERFALL!!!!
Jestem w kółku różańcowym WC, dbam o ojczysty język polski.


Post Wysłano: 20 mar 2009, 7:13
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 27 sie 2008, 9:47
Posty: 117
GG: 0
Samochód: xt660
Lokalizacja: Cieszyn

Cytuj:
hmm..za cenę 200-250zl można kupić unidena 520xl, więc nie kumam skąd te mteki i jakieś onwy...
A co to Uniden jakaś rewelacja???? Ja, powtarzam JA od Unidena 520 dużo bardziej wole ONWE MK3, uważam że więcej zbiera przy tej samej długości anteny w porównaniu do Unidenka. Byc może ma szerszy odbiornik, co w tym przypadku jest jego dużą zaletą, bo dla każdego kierowcy liczą się informacje.
Jakośc odbioru ONWY jest bardzo zadowalająca, dla mnie najlepsza w tej klasie cenowej, nawet nie razi brak RF-G. Dopuki nie pojawiły się w nich zimne luty i wady fabryczne w mikrofonach (cięcie kosztów przez fabryke zapewne) było to najlepsze radyjko w tej cenie. JESZCZE RAZ POLECAM ONWE. Bez bajerów i wodotrysków, bardzo dobry odbiornik, mała, same superlatrywy, choc do Unidenka tez większych zastrzeżeń nie mam. Wybór należy do Ciebie. Najlepiej podjedź do sklepu czy serwisu i popróbuj, najpierw jedno potem drugie i sam osądzisz. Pamiętaj że należy zestroic antene.

Cytuj:
długie czy krótkie lepsze
Od długości i jakości anteny zależy zasięg i jakośc Twoich rozmów.
1m - SIRIO AS100

1,2m - Lemm AT 1200 + podstawa magnetyczna (magnes neodymowy fi 160mm, gwarant że nie spadnie i im większa śred. magnesu tym łatwije będzie Ci zestroic antenke)

1,5m - ML145 Midland.

Anten powyżej 1,5m nie polecam w Twoim wypadku, będziesz przenosił zestaw, a 2m bat będzie nieporęczny, pozatym w mieście czasem trzeba chowac antenke to tylko utrudnia sprawę. Pozatym na antenkach typu 1,5m można uzyskac łącznąci do 15km czyli do informacji drogowych wystarcza :)
pozdrawiam 73

_________________
W wolnych chwilach poprowadzę po Cieszynie i okolicach.

Kanał 25 AM (27,240 MHz)

Wszytkiego dobrego!


Post Wysłano: 21 mar 2009, 0:24
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 gru 2008, 18:24
Posty: 54
GG: 1774640
Samochód: Opel Calibra
Lokalizacja: Bukowno

Cytuj:
Mam radio TTI 880 + antena sirio metrowa razem 400 zł.

Generalnie zasięg lekko 50-10 km.

Robiłem ostatnio taki test, wjechałem na biały krzyż autem (przełęcz salmopol, droga pomiedzy szczyrkiem a wisłą wysoko w górach.

była mgła i śniezyca, co podobno nawet sprzyja..


zapytałem na radiu gdzie mnie slychac bo robie taki test.

i odezwał sie koles że stoi w cieszynie pod biedronką i był lekko zszokowany......


mozecie sobie zobaczyc na mape, ale nawet w linii prostej to w zasadzie lekko 25 km!!


Robiłem podobny test, na tak zwanej "górce" w centrum szczyrku, gdzie znajduje sie hotel orle gniazdo, równiez dosc wysoko mozna autem wjechac i byłem słyszany w tresnej, czyli okolo 15 km w linii prostej


;-)
tylko??Bytom,jak jedziesz obwodnica na wroclaw 94 kolo dwupasa halda,tam kiedys za tate strozowalem.Radio Alan 100plus i antena Bond (stara jak swiat) rozmowa na AMie z Kopernikiem z Wielkiej puszczy z Gory Zar,po lini prostej ok 100km

Druga raza tez z Kopernikiem nawiazana lacznosc na Cobrze 19Plus (tej pierwszej) na tej samej antenie z Małobadza kolo Olkusza z wawozu.Modulacja na 4+ Santiago 0.Rozmawialem z mojego malucha lata 2000.Stacjonarke z Dabrowy Gorniczej przebilem i sie dowolalem

2 lata temu okolice Trzebinia Psary z ciezarowki Alan 100Plus takze z nim rozmowa potwierdzona,antena Lemm.

25 km to malo jak jeszcze z gorki nadawales.Takze wyzej masz przyklady lacznosci jakie mozna uzyskac.


Post Wysłano: 21 mar 2009, 14:14
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 27 sie 2008, 9:47
Posty: 117
GG: 0
Samochód: xt660
Lokalizacja: Cieszyn

Przy silnej propagacji można uzyskac łącznośc z całym światem...

_________________
W wolnych chwilach poprowadzę po Cieszynie i okolicach.

Kanał 25 AM (27,240 MHz)

Wszytkiego dobrego!


Post Wysłano: 21 mar 2009, 22:36

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 21 mar 2009, 21:26
Posty: 4
GG: 12699223
Samochód: iveco 35c15
Lokalizacja: Bydgoszcz

Szukam taniego dobrego radyjka z anteną max 50cm
możecie coś polecić??
a co sądzicie o tym radyjku??
http://www.eoferty.com.pl/id75996_popra ... uning.html
http://www.eoferty.com.pl/id91876_cb_radia.html


Post Wysłano: 21 mar 2009, 22:58
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 lip 2007, 22:15
Posty: 2812
GG: 772271
Lokalizacja: Pudzików Woj. Łódzkie

Nie wiem czy umiesz czytac czy masz zamiar sie nauczyc ale podales link do poprawiania ASC w Johnym i Herbercie zabieg ten kosztuje 30 zeta drugi link tez jest to nie wiadomo czego.

Radia CB ktore tam sa wymienione sa w przedziale cenowym powyżej 500 zeta.

Antena o dlugosci 50cm to mozesz sobie radia fm sluchac bo CB to troche za malo

Tanie radio to tez pojecie wzgledne moze bardziej okresl przedzial cenowy

_________________
Marianex podjedź no do przodu bo Grzeniu kiprował będzie


Post Wysłano: 22 mar 2009, 9:16
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 25 lip 2008, 20:23
Posty: 98
Samochód: na sprzedaż
Lokalizacja: Inwałd/Wadowice

Słuchaj do 50cm to mogę ci jedynie doradzić President Florida bo sam taką używam. Zasięg zwykle 7-10km, a rekord to 17. Jeżeli uda ci się ją dobrze zestroić to myślę, że nie będziesz narzekał.

_________________
Są przed nami, za nami i wokoło nas...TERAZ NAM NIE UCIEKNĄ!

B - 17.12.2010r

A jak będą chcieli iść do muzeum lotnictwa, to zabierzesz ich do muzeum lotnictwa, kur*a jego mać!


Post Wysłano: 22 mar 2009, 11:17

Cytuj:
Słuchaj do 50cm to mogę ci jedynie doradzić President Florida bo sam taką używam. Zasięg zwykle 7-10km, a rekord to 17. Jeżeli uda ci się ją dobrze zestroić to myślę, że nie będziesz narzekał.
Znajomy takiej używa i nie narzeka. Jest to chyba najlepsza antena tej długości. Ja spory kawałek czasu używałem anteny HUSTLER. Ma 1m długości i przy dobrym zestrojeniu te 10 km spokojnie wyciągniesz. Poza tym dosyć łatwo ją schować do bagażnika.


Post Wysłano: 03 sty 2010, 18:03

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 04 mar 2009, 22:10
Posty: 14
GG: 0
Samochód: stary
Lokalizacja: prawie Kraków

więc tak, odświeże sobie temat.

Stwierdziłem iż nie będe zbytnio kąbinował, i przystane przy Unidenie 520xl (jak trafie ;) ) Zastanawiałem sie także nad onwą, lecz stwierdziłem że wygodniejszy będzie ubocik.

Pozostaje tylko kwestia anteny, patrząc orientacyjnie wybrałem trzy, które jak widze proponuje matheo ;) Biore pod uwage że długośc=zasięg ale raczej skłaniam sie co do Sirio AS-100. Myślicie że dobre będzie takie połączenie?

i o ile coś o firmie sirio słyszałem, to lemm staje mi sie bardziej obcy, możecie coś powiedziec o tych firmach. midlanda ml-145 raczej nie wezme ze względu na długośc


//w sumie AS-100 można cenowo prównac do President Florida, co prawda ona ma 45cm. Ale też znalazłem dośc ciekawą SIRIO TURBO 1000, ma chyba 120cm i jest łamana.


Ostatnio zmieniony 03 sty 2010, 18:45 przez bajtek, łącznie zmieniany 1 raz.

Post Wysłano: 03 sty 2010, 18:27
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 wrz 2007, 10:01
Posty: 1208
Lokalizacja: Janów k.Częstochowy

Weź Sirio AS-100. Ogólnie Lemm chyba bardziej znany na świecie, ale jakościowo jednak Sirio wygrywa. Minusem AS-100 jest to, że zapomnij o przedłużkach do kabla - wtedy jej nie zestroisz.

_________________
Pozdrawiam
Leszek


Straż pożarna Częstochowa


Post Wysłano: 03 sty 2010, 20:31
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 maja 2008, 22:32
Posty: 1482
GG: 6330420
Samochód: CLK Black Series
Lokalizacja: Warszawa

Sam zakupiłem teraz Omega Sirio 27 na magnesie. Antena oczywiście łamana przy podstawie. Wrażenia? Super! Nosi bardzo ładnie (7-8km bez strojenia). Do tego Unidenik 520XL. Wszystko gra jak należy. Po 2 trasach jestem z niej zadowolony. Koszty to 165 za antenę z podstawą i 250 za radyjko.

_________________
Cichanos und Gibon Internationale Spedition u. Logistik GmbH & Co. KG, Hamburg (D) member.


Post Wysłano: 04 sty 2010, 17:13

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 mar 2008, 17:24
Posty: 104
GG: 4436071
Lokalizacja: Poznań>>Gądki>>Eu

A ja wyjdę na przeciw i polecę Sirio T3-27 . Bardzo ładny helikal który bardzo dobrze działa z magnesami :) (najlepiej tymi największymi) . Antenka testowana przeze mnie ze znajomymi stacjami bazowymi i zasięgiem dorównuje Ml145 (ofc z mobilami na trasie i praktycznie nie odczułem różnicy między ml145 a T3-27) a w Ssb latam na te 80-90km :).


Post Wysłano: 04 sty 2010, 17:18
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 kwie 2008, 18:39
Posty: 65
Lokalizacja: Poznań

Ja ostatnio zakupiłem ONWE MK3 i w połączeniu z anteną hustler 1 m śmiga rewelacyjnie... polecam Onwe, ostatnio też miałem starszy model Onwy i również byłem zadowolony :)
pozdro

_________________
Dziki Dżon :)


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: