Assistance na drogach Europy Zachodniej

40TON.netKonektor5000.pl anteny cb radiaRegeneracja wtryskiwaczy Common Rail MAN

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 24 ]  Przejd┼║ na stron─Ö 1, 2  Nast─Öpna
Autor Wiadomo┼Ť─ç
 Tytu┼é: Szumy w CB
PostWys┼éano: 15 wrz 2009, 22:37 
U┼╝ytkownik
Awatar u┼╝ytkownika

Samoch├│d: Mercedes Benz 814 Vario
Na poczatek moj zestaw: alan 109 i antena sirio as 100 na magnesie. od cb oczekuje infomarcji co dzieje sie na drodze, a nie prowadzic dlugie dialogi :)
Samochod: Mercedes 814 Vario - 2000r.
Moj problem polega na tym ze mam straszne szumy, zeby bylo smieszniej te szumy pojawiaja sie jak samochod zaczyna jechac. Na postoju przy zgaszonym silniku jest super, na zapalonym motorze tez super, ale jak tylko kola zaczynaja sie toczyc od razu sa szumy i wskaznik mi szaleje prawie na czerwone pole. Jak ktos jest blisko to podczas gdy ktos mowi jest ok, ale jak przestaje i w takim przypadku powinna byc cisza, to u mnie jest cholerny szum, dodam tez ze tak jest na kazdym kanale. Przymierzalem nowa antene presidenta missouri i probelem nadal wystepuje. CB mam podlaczone pod zasilanie 12v od radia i nawet jak pociagnalem prosto z akumulatora to nadal byla kicha! Jeden magik powiedzial mi, ze wina moze lezec po stronie tacho... Jakies pomysly? bede wdzieczny, Bo chyba istnieje jakis sposob, zeby uzytkowac CB w moim samochodzie...

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytu┼é: Re: Szumy w CB
PostWys┼éano: 16 wrz 2009, 6:21 
U┼╝ytkownik
Awatar u┼╝ytkownika

GG: 0
Samoch├│d: xt660
Witam!
Kolego dysponujesz bardzo s┼éabym radyjkiem, kt├│re poprostu nie radzi sobie z instalacj─ů elektryczn─ů w Twoim aucie oraz szumami wynikaj─ůcymi z pracy silnika. Zmiana anteny nic Ci tu nie da (chyba, ┼╝e z podstawy magnesowej na monta┼╝ w dziurce), choc wymagane jest aby by┼éa zestrojona.
Polecam wymiane radia z dw├│ch wzgl─Öd├│w: pierwszy wcze┼Ťniej wymieniony (Twoje radio jest poprostu za s┼éabe) oraz drugi, ┼╝e ja nie jestem przekonany co do jako┼Ťci wykonania oraz parametr├│w ma┼éych, czarnych Alank├│w serii 100. Dla mnie te radia powstaj─ů z odpad├│w prawdziwego Alana. Przy ewentualnym zakupie radia wybieraj takie z filtrem ANL i RF-Gainem. Filtr ANL jest stworzony z my┼Ťl─ů w┼éa┼Ťnie o usuwaniu szum├│w, trzask├│w i przebic z instalacji elektrycznej, a RF-Gain skraca odbi├│r w zestawie, wiec je┼Ťli ANL nie nad─ů┼╝y, by pozbyc si─Ö szum├│w b─Ödziesz m├│g┼é si─Ö ich pozbyc kosztem zasi─Ögu Twojego odbioru. Przy ewentualcjym zakupie radia mo┼╝esz bezp┼éatnie popsosic o zestrojenie Twojej antenki, co da Ci wi─Ökszy komfort ods┼éuchu, mniejsze straty w odbiorze i nadawaniu, oraz bezpiecze┼ästwo ko┼äca mocy w Twoim radiu.
pozdrawiam 73

Kanał 25 AM (27,240 MHz)

Wszytkiego dobrego!

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostWys┼éano: 16 wrz 2009, 8:37 
U┼╝ytkownik
Awatar u┼╝ytkownika

Samoch├│d: fabia
Ka┼╝de radio oferowane na naszym rynku jest wyposa┼╝one w filtr ANL - nie w ka┼╝dym da si─Ö go wy┼é─ůczy─ç.

Inna sprawa, ┼╝e r├│┼╝nej jako┼Ťci radia posiadaj─ů te┼╝ r├│┼╝nej jako┼Ťci filtry i lepsze radio mo┼╝e pom├│c, ale nie musi.

Nale┼╝a┼éoby raczej znale┼║─ç i zlikwidowa─ç przyczyn─Ö powstawania zak┼é├│ce┼ä - czyli w pierwszej kolejno┼Ťci zastanowi─ç si─Ö jakie urz─ůdzenia elektryczne/elektroniczne zaczynaj─ů pracowa─ç dopiero w momencie kiedy samoch├│d rusza. Strza┼é twojego "magika" wydaje si─Ö by─ç ca┼ékiem sensowny.

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostWys┼éano: 16 wrz 2009, 8:41 
U┼╝ytkownik
Awatar u┼╝ytkownika

Kolego Tyson te┼╝ mam ten sam problem w Alanie 109 ale wystarczy pokr─Öci─ç troch─Ö RF-Gainem i szumy znikaj─ů, oczywi┼Ťcie drobnym kosztem zasi─Ögu, ale co┼Ť za co┼Ť :)

matheo pisze:
Zmiana anteny nic Ci tu nie da (chyba, że z podstawy magnesowej na montaż w dziurce), choc wymagane jest aby była zestrojona.

te┼╝ mam antenk─Ö na magnesie i da to co┼Ť jakbym przerobi┼é na monta┼╝ w dziurce ?

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostWys┼éano: 16 wrz 2009, 15:17 
U┼╝ytkownik
Awatar u┼╝ytkownika

Samoch├│d: xt660
eMCe pisze:
te┼╝ mam antenk─Ö na magnesie i da to co┼Ť jakbym przerobi┼é na monta┼╝ w dziurce ?

Oczywi┼Ťcie, znacznie polepszy Ci si─Ö jako┼Ťc odbioru (lepsza masa) i ┼éatwiej b─Ödzie zestroic anten─Ö z podwoziem. Pozatym antena b─Ödzie "czytac" karoserie Twojego auta jako swoj─ů przeciwwage, dlatego monta┼╝ na ┼Ťrodku dachu daje r├│wnomierne promieniowanie w ka┼╝dym kierunku.

Harry_man pisze:
Ka┼╝de radio oferowane na naszym rynku jest wyposa┼╝one w filtr ANL - nie w ka┼╝dym da si─Ö go wy┼é─ůczy─ç.

Tak zgadzam si─Ö, ale nie w ka┼╝dym radiu da si─Ö odczuc jego obecno┼Ťc (przyk┼éad Alan 109 wy┼╝ej wymieniony oraz President Johnny i s┼éynne AUTOMATIC ANL i jeszcze kilka innych), dlatego lepiej kupic radio w kt├│rym ten filtr jest na osobnym prze┼é─ůczniku (mo┼╝na poczuc r├│┼╝nic─Ö z w┼é─ůczonym filterm i bez).

Oczywi┼Ťcie r├│wnie┼╝ jestem za zlikwidowaniem przyczyny zak┼é├│ce┼ä. Byc mo┼╝e zak┼é├│cenia s─ů tak silne ┼╝e nie pomog─ů ┼╝adne filtry.

Tyson pisze:
i nawet jak pociagnalem prosto z akumulatora to nadal byla kicha!

Wi─Öc jedynie alternator lub urz─ůdzenie wewn─ůtrz kabiny, kt├│re wp┼éywa przez ┼║le ekranowany przew├│d b─ůd┼║ anten─Ö.
73

Kanał 25 AM (27,240 MHz)

Wszytkiego dobrego!

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostWys┼éano: 16 wrz 2009, 17:15 
U┼╝ytkownik
Awatar u┼╝ytkownika

matheo pisze:
i łatwiej będzie zestroic antenę z podwoziem.

czyli o co chodzi ? bo jeszcze nie za dobrze si─Ö znam na cb radiach :)

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostWys┼éano: 17 wrz 2009, 21:13 
U┼╝ytkownik
Awatar u┼╝ytkownika

matheo pisze:
eMCe pisze:
Tak zgadzam si─Ö, ale nie w ka┼╝dym radiu da si─Ö odczuc jego obecno┼Ťc (przyk┼éad Alan 109 wy┼╝ej wymieniony oraz President Johnny i s┼éynne AUTOMATIC ANL i jeszcze kilka innych), dlatego lepiej kupic radio w kt├│rym ten filtr jest na osobnym prze┼é─ůczniku (mo┼╝na poczuc r├│┼╝nic─Ö z w┼é─ůczonym filterm i bez).

Oczywi┼Ťcie r├│wnie┼╝ jestem za zlikwidowaniem przyczyny zak┼é├│ce┼ä. Byc mo┼╝e zak┼é├│cenia s─ů tak silne ┼╝e nie pomog─ů ┼╝adne filtry.

Tyson pisze:
i nawet jak pociagnalem prosto z akumulatora to nadal byla kicha!

Wi─Öc jedynie alternator lub urz─ůdzenie wewn─ůtrz kabiny, kt├│re wp┼éywa przez ┼║le ekranowany przew├│d b─ůd┼║ anten─Ö.
73

A chcialem przelozyc z osobowki johnnego II i sprawdzic jak dziala, moze sie skusze na taki test jak znajde chwile czasu. Alternator na pewno odpada, bo alternator zaczyna dzialac po odpaleniu silnika, a u mnie problem zaczyna sie od momentu kiedy kola zaczynaja sie ruszac, a dokladniej jak przekrocze predkosc 5-10km/h i pewnie wtedy zaczyna dzialac tacho... cos w tym moze byc, tylko jak to naprawic?

eMCe pisze:
Kolego Tyson te┼╝ mam ten sam problem w Alanie 109 ale wystarczy pokr─Öci─ç troch─Ö RF-Gainem i szumy znikaj─ů, oczywi┼Ťcie drobnym kosztem zasi─Ögu, ale co┼Ť za co┼Ť :)

zgadza sie, znikaja, ale znika tez wszystko co dzieje sie dalej niz kilkaset metrow w eterze... Wydaje mi sie ze krec─ůc rf-gainem zmniejszamy czulosc odbioru, zatem nie powinno byc czegos takiego, ze ostro skr─Öce rf i nie bedzie szumow, ale dlaczego wskaznik mocy odbioru szaleje mi prawie na czerwone i tak jest na kazdym kanale bez wyjatku.

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostWys┼éano: 18 wrz 2009, 22:43 
U┼╝ytkownik
Awatar u┼╝ytkownika

Samoch├│d: wrotki
Podepn─Ö si─Ö do tematu. M├│j problem wygl─ůda podobnie, ale jak silnik pracuje na postoju i w czasie jazdy to s┼éycha─ç zak┼é├│cenia. Dodatkowo w czasie jazdy, gdy zdejm─Ö nog─Ö z gazu, jestem w stanie co┼Ť us┼éysze─ç, bo zak┼é├│cenia prawie znikaj─ů, wcisn─Ö gaz, zak┼é├│cenia wracaj─ů. Na postoju, przy w┼é─ůczonym silniku r├│wnie┼╝ daje si─Ö s┼éysze─ç zak┼é├│cenia (rytm pracy silnika/alternatora). Radyjka montowane by┼éy trzy: alan 109, uniden 520xl, president johnny 2 i na ka┼╝dym jest to samo. Poprowadzi┼éem bezpo┼Ťrednie zasilanie z akumulatora omij─ůjac tak─ů dziwn─ů p┼éytk─Ö przy akumulatorze, kt├│ra odcina zasilanie, pod┼é─ůcza┼éem filtr przeciwzak┼é├│ceniowy, stroi┼éem anten─Ö i niestety, problem pozosta┼é. Z ciekawostek dodam, ┼╝e gdy kto┼Ť nadaj─ůcy znajduje si─Ö blisko mnie, to tych zak┼é├│ce┼ä czasami nie s┼éycha─ç, ale minimalnie b─Ödzie dalej, lub b─Ödzie mia┼é ┼║le zestrojone radio, to ja ju┼╝ tego pana nie pos┼éucham jak nie zdejm─Ö nogi z gazu :/ Kto┼Ť jest w stanie co┼Ť na to poradzi─ç? Samoch├│d to IVECO Daily 50C18 2008r. Mo┼╝e poradzicie model dobrego radia, kt├│re b─Ödzie w stanie poradzi─ç sobie z takimi zak┼é├│ceniami?

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostWys┼éano: 18 wrz 2009, 23:02 
U┼╝ytkownik
Awatar u┼╝ytkownika

GG: 772271
http://www.allegro.pl/item735619766_rad ... is_pl.html

Wydaje sie ze szumofon a jako jedyny poradzil sobie z zakluceniami od kia ceed gdzie odpadla nawet cobra 29.

Osobiscie Yosana w ciemno bym nie kupil ale moze pozwola ci sprawdzic w sklepie.

A jesli nie to pozostaje chyba tylko Herbert I radia z lepszymi filtrami nie znam

Z nowszych wspomniana juz Cobra 29 lub mniejsza wersja 25 albo uniden pc78 lub pc68

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostWys┼éano: 19 wrz 2009, 8:47 
U┼╝ytkownik
Awatar u┼╝ytkownika

Mr.X - sieje Ci co┼Ť co odpowiada za wtrysk paliwa (najpewniej elektronika odpowiadaj─ůca za otwieranie wtryskiwaczy). Kiedy hamujesz silnikiem wtryskiwanie paliwa jest ca┼ékowicie wy┼é─ůczane i dlatego przestaje sia─ç.

Zrobi┼ée┼Ť w zasadzie wszystko co przeci─Ötny u┼╝ytkownik radia mo┼╝e zrobi─ç. :/

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostWys┼éano: 22 wrz 2009, 13:52 
U┼╝ytkownik
Awatar u┼╝ytkownika

Samoch├│d: 4141
Nie chce zakładać nowego tematu także napisze tutaj.
Tak na szybko: Kupi┼éem radio midlanda+ antena president antena na dach radio pocz─ůtkowo na siedzenie i pojecha┼éem na zestrojenie wszystkiego, dos┼éownie 2 minuty strojenia i na pocz─ůtku wszystko ok. Okazuje sie teraz ┼╝e max zasi─Ög odbioru to 5km mia┼éo by┼Ť oko┼éo 15.
Czy może być to wina złego zestrojenia? jak już było pisane radio alan 109 jest słabe ale w innym samochodzie mam zestaw alan 109 + antena midland na magnesie 1,5metra i wszystko jest ok nic nie szumi nie trzeszczy.
Jecha─ç jeszcze raz na strojenie? antena jest w tym samym miejscu a radio teraz mam przykr─Öcone (nie wiem czy to ma jakie┼Ť znaczenie) mo┼╝e to wina anteny?mia┼éa by─ç bardzo dobra, president ok 50cm zasi─Ög oko┼éo 15 km.
Takie same radio + inna antena i wszystko jest super...

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostWys┼éano: 22 wrz 2009, 14:13 
U┼╝ytkownik
Awatar u┼╝ytkownika

bielik pisze:
Okazuje sie teraz ┼╝e max zasi─Ög odbioru to 5km mia┼éo by┼Ť oko┼éo 15
bielik pisze:
miała być bardzo dobra, president ok 50cm zasięg około 15 km

Tak na przysz┼éo┼Ť─ç - jak b─Ödziesz s┼éucha┼é tych bzdur kt├│re opowiadaj─ů sprzedawcy, to w zim─ů b─Ödziesz chodzi┼é w sanda┼éach.

90% sukcesu w zasi─Ögu nadawania to w┼éa┼Ťnie antena. Dobra 1,5-metrowa antena poza terenem miejskim powinna osi─ůga─ç do 10km i to jest wynik bardzo dobry. 15km to tylko w opowie┼Ťciach ludzi z wybuja┼é─ů fantazj─ů albo kiepsk─ů zdolno┼Ťci─ů oceny odleg┼éo┼Ťci. Takie ┼é─ůczno┼Ťci mo┼╝na osi─ůgn─ů─ç przy bardzo sprzyjaj─ůcych warunkach, a one nie zdarzaj─ů si─Ö cz─Östo.

5km na 50cm antenie to wynik wzorowy :)

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostWys┼éano: 22 wrz 2009, 16:15 
U┼╝ytkownik

GG: 4436071
Harry_man pisze:
bielik pisze:
Okazuje sie teraz ┼╝e max zasi─Ög odbioru to 5km mia┼éo by┼Ť oko┼éo 15
bielik pisze:
miała być bardzo dobra, president ok 50cm zasięg około 15 km

5km na 50cm antenie to wynik wzorowy :)

Wzorowy to jest bardzo mało powiedziane jeżeli o 50cm większy hustler ma w centrum zatłoczonego miasta (mówię wa/wa poznań) daje radę na 3-4 km max ;) . Chciałbym jeszcze dodać ,że mam to samo radyjko tylko w wersji midlanda 1001z ;)

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostWys┼éano: 22 wrz 2009, 19:14 
U┼╝ytkownik
Awatar u┼╝ytkownika

Samoch├│d: 4141
W┼éa┼Ťnie wiem ┼╝e dobrze wkr─Öcaj─ů bo za radio przep┼éaci┼éem 50z┼é :evil: ale za anten─Ö na szcz─Ö┼Ťcie nie przep┼éaci┼éem.
A jeszcze jedno pytanie je┼╝eli do samochodu kupie inne radio i pod┼é─ůcze je do tej anteny kt├│r─ů mam teraz to czy b─Öd─Ö musia┼é jeszcze raz j─ů zestroi─ç? Bo w ko┼äcu anten─Ö stroi si─Ö do auta czy do radia? Bo zajecha─ç do ustawiaczy to mo┼╝na si─Ö nas┼éucha─ç wielu bzdur tak┼╝e wol─Ö zapyta─ç tutaj.

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostWys┼éano: 22 wrz 2009, 19:33 
U┼╝ytkownik
Awatar u┼╝ytkownika

Nie, po zmianie radia nie musisz stroi─ç anteny.

leonid pakas pisze:
Wzorowy to jest bardzo mało powiedziane jeżeli o 50cm większy hustler ma w centrum zatłoczonego miasta (mówię wa/wa poznań) daje radę na 3-4 km max ;)

W centrum du┼╝ego miasta jak na 19 uda si─Ö zalecie─ç dalej ni┼╝ 500m to ju┼╝ sukces ;)

3-4 kilometry robi─Ö na wolnym kanale z ponad 1,5-metrow─ů anten─ů. Ale to te┼╝ zale┼╝y w jakim akurat otoczeniu si─Ö stoi.

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostWys┼éano: 22 wrz 2009, 19:38 
U┼╝ytkownik
Awatar u┼╝ytkownika

GG: 772271
Anten─Ö stroi si─Ö do miejsca monta┼╝u a nie do radia

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostWys┼éano: 22 wrz 2009, 23:43 
U┼╝ytkownik
Awatar u┼╝ytkownika

przewalilem w zyciu juz kilka zestawow cb i doszedlem do wniosku, ze jezeli radio midland to i antena midland. W transicie mam alana 109 (wiem kiepskie), ale antene mam alana 9 plus na uchwycie rynienkowym i musze przyznac ze bardzo ladnie to odbiera. w osobowce mam presidenta johnny II i antena michigan presidenta i tez jestem bardzo zadowolony, tylko w mercedesie mam problem, ktorego jeszcze nie rozwiazalem... :(

Moze to jakie┼Ť moje urojenie z laczeniem firm, ale jak na razie nie zawiodlem sie na tym :)

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostWys┼éano: 23 wrz 2009, 7:52 
U┼╝ytkownik

GG: 4436071
Je┼╝eli chodzi o strojenie anten to jednak polecam we w┼éasnym zakresie kupi─ç najprostsz─ů SWR miark─Ö i nawet mo┼╝na za kas─Ö znajomym stroi─ç :roll: Wi─Öc inwestycja raczej szybko si─Ö zwr├│ci .

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostWys┼éano: 23 wrz 2009, 8:32 
U┼╝ytkownik
Awatar u┼╝ytkownika

Tyson pisze:
jezeli radio midland to i antena midland

To nie ma ┼╝adnego zwi─ůzku ;) Mo┼╝esz co najwy┼╝ej odczuwa─ç komfort psychiczny z tego powodu :)

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostWys┼éano: 23 wrz 2009, 23:13 
U┼╝ytkownik
Awatar u┼╝ytkownika

Harry_man pisze:
To nie ma ┼╝adnego zwi─ůzku ;) Mo┼╝esz co najwy┼╝ej odczuwa─ç komfort psychiczny z tego powodu :)

Moze i dobrze gadasz, ale komfort psychiczny tez sie liczy w dobrym uzytkowaniu CB :) pozdrawiam.

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wy┼Ťwietl posty nie starsze ni┼╝:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 24 ]  Przejd┼║ na stron─Ö 1, 2  Nast─Öpna