Strona 38 z 50 [ Posty: 997 ] Przejdź na stronę Poprzednia 136 37 38 39 4050 Następna
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 28 sty 2018, 14:46

Cytuj:
Ubrania na zmianę obowiązkowo w aucie różnie bywa. Plus bańka z wodą i mydłem. Niby się nie oblejesz... Ale raz to z gumofilców to aż wylałem :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

A co do zatrucia to ja raz, woziliśmy gnojowicę od świń. Jako że od świnek na pole było ok 30km to wybudowali sobie szambo na polu i z niego rozwozili na pole, my woziliśmy te 30km. No i chyba się przytrułem delikatnie bo ból głowy, zawroty, i rzygałem jak kot.
Czyli jednak coś jest na rzeczy.

Jak czesto trzeba płukać taką cysternę w środku? czy są do tego jakieś specjalne preparaty?

Dlaczego ścieki od fryzjera i z piekarni najbardziej śmierdzą? Czy są jakieś rodzaje nieczystości szczególnie toksycznych, których nie wolno wam wypompowywać?


Post Wysłano: 28 sty 2018, 15:19

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5924

Jak wozicie odpady niebezpieczne, np z myjek, czy separatorów, zanieczyszczone olejami wieszacie tablice ADR?


Post Wysłano: 28 sty 2018, 15:29
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 06 cze 2009, 18:35
Posty: 629
GG: 0

Cytuj:
Jak wozicie odpady niebezpieczne, np z myjek, czy separatorów, zanieczyszczone olejami wieszacie tablice ADR?
Ta, ta, ta i jeszcze opcje OUT w tacho wyłączam. Lepiej nie zwracać na siebie uwagi 8)


Post Wysłano: 28 sty 2018, 18:03
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 17 lut 2009, 21:52
Posty: 94
Samochód: stare ale jare
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Cytuj:
Jak wozicie odpady niebezpieczne, np z myjek, czy separatorów, zanieczyszczone olejami wieszacie tablice ADR?
do 0,5 tony nie ma obowiązku jakichkolwiek zgłoszeń.


Post Wysłano: 28 sty 2018, 18:43

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5924

Pół tony oleju w ściekach, czy ścieków w kilkumetrowej beczce?


Post Wysłano: 28 sty 2018, 19:21

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 01 lis 2016, 7:57
Posty: 57
Samochód: scania

Pany wysyłacie sprawozdanie z całego roku do gus-u czy olewacie temat?


Post Wysłano: 28 sty 2018, 19:29
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 lip 2008, 13:12
Posty: 393
Samochód: Volvo FM9 Volvo fl6 11

Ja wysyłam ale chętnie bym ich olał jak można.

_________________
>>> STAR-TREK RULEZ <<<


Post Wysłano: 28 sty 2018, 20:07
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 17 lut 2009, 21:52
Posty: 94
Samochód: stare ale jare
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Cytuj:
Pół tony oleju w ściekach, czy ścieków w kilkumetrowej beczce?
..odpadu spod *13


Post Wysłano: 28 sty 2018, 20:46

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5924

Czyli musiałbyś jeździć pustą beczką, żeby cię to nie obejmowało. Skąd w ogóle granica 0,5t?

Nie pytam złośliwie, tylko chce trochę się dowiedzieć, bo mam sporadycznie zlecenia na transport takich odpadów, np. podkładów kolejowych, które też są niestety zaliczane do niebezpiecznych.


Post Wysłano: 29 sty 2018, 0:38
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 06 cze 2009, 18:35
Posty: 629
GG: 0

A idźcie wpiździe....c z tym statystycznym... Co chwila chcą... :roll: Ale trzeba


Post Wysłano: 30 sty 2018, 22:27

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 sty 2018, 9:35
Posty: 18
Samochód: inny

Witam Panowie,
czy mieliście kontrole z gminy waszej bazy transportowej lub auta? I czy znacie wytyczne co do odleglości miejsca parkingowego beczki np. od okien , budynków mieszkalnych, sąsiada? Byłem w zeszłym tygodniu w gminie i nawet tam mi nie umiał "pan za biurkiem" tego przedstawić. Mówił że kiedyś to czytał ale nie wie teraz gdzie i jak znajdzie to mi na meila wyśle ale już kilka dni mineło i cisza.


Post Wysłano: 31 sty 2018, 19:06

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 lis 2011, 17:15
Posty: 143
GG: 0
Samochód: man

Witam.U mnie byli w zeszłym roku ale najbardziej to ich interesowało oznakowanie z danymi firmy i czy auto stoi na betonowym podłożu.Zrobili parę fotek,przyczepili się że na rachunkach piszę jako jednostkę miary sztuki(sztuka sztuce nie równa) :lol: a nie metry sześcienne i pojechali w pi... Akurat byli z innej gminy niż ja stacjonuję i odległości od okien nie mierzyli,może dlatego że trzymam auto w tzw.dzielnicy przemysłowej na parkingu strzeżonym i parkuje tam z 10 beczek.Po jakimś czasie miały przyjść zalecenia pokontrolne ale rok mija i chyba o mnie zapomnieli :D.Nic nie przyszło.Pozdrawiam.


Post Wysłano: 31 sty 2018, 23:13
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 06 cze 2009, 18:35
Posty: 629
GG: 0

No jeszcze ich na bazie nie było... :roll:

Mało mandatów mi wystawili? Jeszcze bazę mają mi kontrolować?


Post Wysłano: 01 lut 2018, 8:34

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 sty 2018, 9:35
Posty: 18
Samochód: inny

Niby mają takie prawo skontrolować auto pod kontem osprzętu zworów bezpieczenstwa itp. Ale jeżeli chodzi o baze transportową to wiem tylko że teren ma być szczelnie utwardzony z odprowadzeniem wody deszczowej do zbiornika ale odleglości od okien i granicy działki nie znalazłem. Dlatego wolę dmuchać na zimne i pytałem wyżej kolegów czy ktos wie jak to wygląda.


Post Wysłano: 01 lut 2018, 12:22
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 06 cze 2009, 18:35
Posty: 629
GG: 0

Ale to kto ma kontrolować straż gminna? Lepiej niech się za dużo nie interesują...

Koledzy, a co to za zmiana przepisów weszła że teraz smieciarki, hakowce i niektóre inne tego typu wynalazki maja tablice "ODPADY" nas też to obowiązuje?


Post Wysłano: 01 lut 2018, 12:25
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 kwie 2006, 15:36
Posty: 3135
GG: 997
Samochód: 1948
Lokalizacja: CG

http://niebezpiecznalogistyka.pl/przewo ... -przepisy/

_________________
Wodociągi Kieleckie w sposób wzorcowy usuwają awarie, w sposób błyskawiczny. Jesteśmy w czołówce krajowej, a nawet światowej. Liczba awarii z roku na rok maleje.


Post Wysłano: 01 lut 2018, 12:36
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 06 cze 2009, 18:35
Posty: 629
GG: 0

Czyli dzwoni klient, jadę do gościa, nikogo nie ma w domu, biorę i spadam. Zatrzymuje mnie itede i dostaje siedemnaście milionów kolumbijskich pesos kary za to że nikt mi nie podpisał że od niego wioze ścieki?


Post Wysłano: 01 lut 2018, 13:31
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 lip 2008, 13:12
Posty: 393
Samochód: Volvo FM9 Volvo fl6 11

Ścieki ze zbiorników bezodpływowych były traktowane osobno w ustawach i nie dotyczyły ich zapisy dotyczące odpadów. Jak jest teraz nie wiem i nie będę tego nawet sprawdzał. Zeszłoroczna kontrola rozbiła się o moją firmę ponieważ opierali się o przepisy dotyczące odpadów chcieli żebyśmy wykonali im szczegółowe sprawozdania z całej działalności (pełne dane osobowe Klientów i wykonane im usługi z ilością i terminami odebranych nieczystości itp) A te pisma co on nowego roku rozsyłali mieszkańcom to miała być nasza nowa robota, comiesięczne dokładne spowiadanie się z każdej wykonanej usługi.

_________________
>>> STAR-TREK RULEZ <<<


Post Wysłano: 01 lut 2018, 15:12
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 06 cze 2009, 18:35
Posty: 629
GG: 0

Dobra panowie właśnie dzwoniłem na inspekcje transportu drogowego i pan majster inspektor powiedział mi że jeśli nasza koncecja na daną gminę jest wydana na podstawie ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach to NIE MUSIMY mieć ani tablicy, ani prowadzić ewidencji, a jeśli koncecja jest wydana na postawie czegoś innego to OBOWIĄZKOWO MUSIMY MIEĆ tablice i prowadzić ewidencję.

Więc sprawdźcie sobie wasze koncesje / zezwolenia


Post Wysłano: 01 lut 2018, 17:02
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 lip 2008, 13:12
Posty: 393
Samochód: Volvo FM9 Volvo fl6 11

Czyli jest po staremu i nic się dla nas nie zmieniło.

_________________
>>> STAR-TREK RULEZ <<<


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 38 z 50 [ Posty: 997 ] Przejdź na stronę Poprzednia 136 37 38 39 4050 Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: