Strona 32 z 50 [ Posty: 997 ] Przejdź na stronę Poprzednia 130 31 32 33 3450 Następna
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 05 gru 2016, 10:46

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 12 sie 2011, 21:34
Posty: 55
GG: 0
Samochód: superB

Dokładnie. Średnica węża ogranicza wydajność Juropa 84. Ja popuszczam trochę ciśnienie, jak zbliża się do -0,8. Ogólnie Jurop dobre pompy, wszyscy je od dawna tyrają, a one ciągną.


Post Wysłano: 05 gru 2016, 22:12
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 06 cze 2009, 18:35
Posty: 629
GG: 0

Może i dobre pompy, ale jak czytam te wasze wywody kto ile kropelek na sekundę leje, to śmiać mi się chce troszkę :mrgreen:

Nie wiem ile moje pompy leją, bo mam zamalowane te okienka :mrgreen: Po prostu dolewam do moich Demagów olej, gdy dochodzi do minimum i to wszystko, leję im też co popadnie i zero problemów ;)
Cytuj:
To na koniec, znowu mam parę pytań do starych wyjadaczy :lol:
1. Co myślicie nad zamontowaniem kosza ssawnego no końcu węża? wczoraj miałem niemiłą sytuację, deska zablokowała mi sie w wężu i musiałem ciąć węża, a drugą wessało do baczki i miałem problem z zrzutem ścieków na oczyszczalni, bo mi zablokowało zawór, na szczęście mam z przodu beczki i tym zrzuciłem.
Rób kosz na około 5-7cm. Żaden kamień Cię nie interesuje, deska, nie martwisz się ze się przysyssa do dna. Odpalasz pompkę i do kabinki siedzieć w ciepłym :wink:


Post Wysłano: 05 gru 2016, 22:26

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 12 sie 2011, 21:34
Posty: 55
GG: 0
Samochód: superB

Tia i ci później klient będzie sapał o te 5 cm, bo dla nich to wygląda jak 5 metrów. :twisted: Sam kosz to super sprawa.


Post Wysłano: 06 gru 2016, 21:01
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 06 cze 2009, 18:35
Posty: 629
GG: 0

Cytuj:
Tia i ci później klient będzie sapał o te 5 cm, bo dla nich to wygląda jak 5 metrów. :twisted:


Standard :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Ale nie dajmy się zwariować ;)


Post Wysłano: 06 gru 2016, 21:16

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 01 lis 2016, 7:57
Posty: 57
Samochód: scania

chyba jestem zmuszony do zainstalowania jakiegoś kosza bo mi znowu dzisiaj desek nałapało, masakra z tymi szambami, wszędzie pozostawiane drewniane szalunki, nie mówiąc o foliowych workach po nawozie. :evil: zastanawiam się skąd takie rzeczy biorą się w szambach :?: :shock:


Post Wysłano: 06 gru 2016, 22:12
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 06 cze 2009, 18:35
Posty: 629
GG: 0

Cytuj:
chyba jestem zmuszony do zainstalowania jakiegoś kosza bo mi znowu dzisiaj desek nałapało, masakra z tymi szambami, wszędzie pozostawiane drewniane szalunki, nie mówiąc o foliowych workach po nawozie. :evil: zastanawiam się skąd takie rzeczy biorą się w szambach :?: :shock:

Mówiłem :wink: A co do różnych dziwnych rzeczy które się znajduje... Powodzenia przy zwierzętach, przypomnisz sobie obiad :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


Post Wysłano: 06 gru 2016, 22:26
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 17 lut 2009, 21:52
Posty: 94
Samochód: stare ale jare
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Cytuj:
chyba jestem zmuszony do zainstalowania jakiegoś kosza bo mi znowu dzisiaj desek nałapało, masakra z tymi szambami, wszędzie pozostawiane drewniane szalunki, nie mówiąc o foliowych workach po nawozie. :evil: zastanawiam się skąd takie rzeczy biorą się w szambach :?: :shock:
To musisz mieć jakiegoś pecha z tymi deskami..albo mielisz wężem po szambie i łapie ci wszelkie skarby :D
a tak na poważnie to zrób z 8-ki drutu na krzyż najprostszy kosz..co do oleju to jak kiepski napisał lej zwykły olej silnikowy i nie zamartwiaj się kropelkami tylko myśl o gównach i kasie :lol: a z kulą na przelewomym to dałbym sobie spokój bo w zimie to przerąbane..na kilka beczek mam tylko w jednej i wiem jakie są problemy.. w innej wywaliłem nawet zawór zamykający u góry bo wszelkie sznurki i szmatki po czasie blokowały przelot..im mniej tego tym spokojniej się pracuje.Odnośnie obrotów pomp łopatkowych to przedział 800-1000 jest najlepszy bo przy niskich łopatki tłuczą czego skutkiem są wyżłobienia na korpusie.Acha i jeszcze jadna rada :!: pamiętaj zawsze przy dużych mrozach po skończonej robocie przedmuchać pompe na sucho..co byś rano mógł spokojnie zacząć mielić kase :D . Powodzenia.


Post Wysłano: 07 gru 2016, 22:01
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 06 cze 2009, 18:35
Posty: 629
GG: 0

Cytuj:
wywaliłem nawet zawór zamykający u góry bo wszelkie sznurki i szmatki po czasie blokowały przelot..im mniej tego tym spokojniej się pracuje
Taka mała podpowiedź... A próbowaliście zrobić koszyk z nierdzewki...? :roll: :roll: :roll: :roll:

Nie wiem jak to działa serio, ale ani kula nie przymarza, ani szmat nie ma nic ;)


Post Wysłano: 11 gru 2016, 21:44

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 lis 2011, 14:02
Posty: 64
GG: 0
Samochód: mercedes 2222

Koledzy tak z innej beczki, jaki polecacie program do wystawiania faktur?


Post Wysłano: 11 gru 2016, 22:01

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 12 sie 2011, 21:34
Posty: 55
GG: 0
Samochód: superB

Robisz se szkielet faktury, przygotowujesz sobie różne kwoty np. 80-90-100 itp. i tylko przy kliencie wpisujesz imie nazwisko, miejscowość i ilość wybranego szamba.


Post Wysłano: 12 gru 2016, 18:28

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 01 lis 2016, 7:57
Posty: 57
Samochód: scania

[quote="arturbal"]Koledzy tak z innej beczki, jaki polecacie program do wystawiania faktur?[/quote


kolego polecam program MF Fakturka, darmowy. prosty w obsłudze. Faktury się zapisują i w każdej chwili mozesz zobaczyć kiedy i komu wystawiałeś fakturę i co najważniejsze czy jest zapłacona czy też nie :D


Post Wysłano: 12 gru 2016, 18:41

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 01 lis 2016, 7:57
Posty: 57
Samochód: scania

Panowie orientujecie się może jaka jest kara za wywóz nieczystości z danej gminy jeśli jeszcze nie uzyskałem na nią pozwolenia? chodzi tu o prywatne osoby


Post Wysłano: 12 gru 2016, 21:19

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 12 sie 2011, 21:34
Posty: 55
GG: 0
Samochód: superB

Cytuj:
W dniu 9 października na punkcie kontrolnym w Łomży inspektorzy Podlaskiego Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego zatrzymali do rutynowej kontroli pojazd należący do przewoźnika litewskiego. Pojazdem tym wwożono na teren Polski z Litwy 13200 kg odpadów miedzi. Wwóz na teren Polski wszystkich rodzajów odpadów wymaga zezwolenia Głównego Inspektora Ochrony Środowiska. W czasie kontroli stwierdzono, że przewoźnik ani odbiorca towaru nie posiadali wymaganego zezwolenia. Na przewoźnika nałożono karę w wysokości 6000 złotych za wykonywanie przewozu drogowego towarów innych niż niebezpieczne bez wymaganego zezwolenia. Pojazd skierowano na parking strzeżony oraz poinformowano Główny Inspektorat Ochrony Środowiska w celu podjęcia decyzji o dalszym postępowaniu wobec zakwestionowanego transportu.


Post Wysłano: 12 gru 2016, 22:01
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 17 lut 2009, 21:52
Posty: 94
Samochód: stare ale jare
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Cytuj:
Panowie orientujecie się może jaka jest kara za wywóz nieczystości z danej gminy jeśli jeszcze nie uzyskałem na nią pozwolenia? chodzi tu o prywatne osoby
Nagroda się należy że chcesz im czystą gmine robić a nie kara :wink: a tak na poważnie,to nie chwal się konkurencji że nie masz zezwolenia i oczyszczalni skąd wozisz...ja od kilku lat z 3 gmin wożę bez zezwolenia i jest spokój a nawet zadowolenie jednego burmistrz który sam mnie poleca :lol: to są tylko ścieki a nie odpady więc śpij spokojnie


Post Wysłano: 13 gru 2016, 15:46

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 12 sie 2011, 21:34
Posty: 55
GG: 0
Samochód: superB

Cytuj:
wyrok
Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Szczecinie z 25.11.2009 r., sygn. II SA/ 1091/ 09.
„Przedmiot staje się odpadem, gdy posiadacz nie znajduje dla niego żadnego zastosowania, lub nie
potrafi go wskazać. Nie oznacza to, iż pojęcie odpadu, co do zasady, wyłącza substancje
i przedmioty, które nadają się do dalszego gospodarczego wykorzystania.”

Lub typowy przetarg gminny:
Cytuj:
szambo - 4 x 13 m3 w miesiącu (624 m3/rok) kod odpadu: 20-03-04


Więc lepiej nie podskakiwać, tym bardziej w tym kraju, gdzie prawo nie trzyma się kupy zupełnie, a jedna gmina ma w dupie co się w ogóle dzieje, a inna dopieprzy ci kosmiczną karę. Wywożenie bez zezwolenia to również nieposzanowanie zasad uczciwej konkurencji na wolnym(prawie wolnym, bo są nadal komunistyczne spółki gimnne) rynku, co powinno być OD razu kapowane.


Post Wysłano: 14 gru 2016, 21:53
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 17 lut 2009, 21:52
Posty: 94
Samochód: stare ale jare
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Nie mylić ścieków bytowych z odpadami 20 03 04,bo to szlamy.Na transport ścieków dostajesz zezwolenie w każdej gminie a na transport odpadów np. (20 03 04) o zezwolenie wnioskujesz do Starostwa i po każdym takim transporcie wystawiasz karte przekazaniu odpadu gdzie podajesz firmę która od ciebie to odebrała do utylizacji i podpisała przyjęcię..trochę z tym jest zachodu..
Także Dawid śpij spokojnie i pompuj dalej :lol:


Post Wysłano: 15 gru 2016, 17:47

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 01 lis 2016, 7:57
Posty: 57
Samochód: scania

Pompuje Panie, pompuje. Trochę się ruszyło w biznesie, ale to chyba przez te święta :lol: bo wcześniej kaszana była 1 klient na 2 dni :oops: tylko coś mi się furka sypie faluje na niskich obrotach mam nadzieje ze to nic poważnego bo jak mi się rozleci przed świętami to dopiero będzie kabaret.


Post Wysłano: 15 gru 2016, 21:18
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 06 cze 2009, 18:35
Posty: 629
GG: 0

Koncesja 110zł/10 lat wiec bez tragedii tylko latania i załatwiania niemalże 3 miesiące.. Tam każdy ma czas...

Jestem za tym, żeby jednak mieć te wszystkie papierki, bo bierze Cię raz na 138 lat jakiś majster ze wsi Dupa tylko i wyłącznie dlatego bo goni go strażnik gminny. I cała odpowiedzialność można powiedzieć spada na Ciebie... Mało tego, raz miałem kontrole i Pan misiek do mnie wypis z licencji, a ja nie mam :mrgreen: Pan misiek jednak zrozumiał, że koncesja która mu pokazuje pozwala mi wozić na ternie akurat tej gminy ;)

A co do faktur iBiznes ;) Płatny, lecz niewiele polecam ;)


Post Wysłano: 17 gru 2016, 15:09

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 01 lis 2016, 7:57
Posty: 57
Samochód: scania

Mam pewien problem poniewaz w zbiorniku przelewowym zaczął pojawiac mi sie olej z pompy. Zalalo mi cale szkielko, a po otworzeniu zaworu wycieklo tak okolo 100ml oleju ze zbiornika. Dlaczego olej sie znalazl w zbiorniku? Moze za duza dawke oleju dalem do smarowania pompy?


Post Wysłano: 17 gru 2016, 15:51

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 12 sie 2011, 21:34
Posty: 55
GG: 0
Samochód: superB

Dalej masz ustawione tak, że ci cały zbiornik oleju na 3 beczki schodzi? Ile razy "dmuchałeś" zamiast ciągnąć?


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 32 z 50 [ Posty: 997 ] Przejdź na stronę Poprzednia 130 31 32 33 3450 Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: