Strona 41 z 50 [ Posty: 997 ] Przejdź na stronę Poprzednia 139 40 41 42 4350 Następna
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 08 kwie 2018, 20:02

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 lis 2011, 17:15
Posty: 143
GG: 0
Samochód: man

Nie prowadzę sprzedaży nieudokumentowanej.Wszystko jest na fakturach.Mam znajomych (branża ta sama) nie mają kasy fiskalnej i mają sprzedaż nieudokumentowaną i jakoś żyją i nawet chodzą na wolności.Pani z księgowości zajrzała swego czasu do jakiejś mądrej księgi i stwierdziła że asenizacja jest zwolniona z kasy fiskalnej.Na 20 przewoźników nikt takowej nie ma.Wszyscy nie mogą się mylić.Tak że ja jej ufam(osobiście znam się na wywozie szamba) a papierami zajmuje się ktoś,kto się na tym zna i bierze za to pieniądze.


Post Wysłano: 08 kwie 2018, 20:11

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5081
Samochód: orange i grafitowy

owszem jest zwolnienie jak podciągnęła to pod PKWiU:
37 - Usługi związane z odprowadzaniem i oczyszczaniem ścieków; osady ze ścieków kanalizacyjnych.

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Post Wysłano: 08 kwie 2018, 20:34

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 lis 2011, 17:15
Posty: 143
GG: 0
Samochód: man

I coś w tym musi być. Ja na fakturach wystawiam symbol pkwiu 37.00.12.Dobrej nocki. Pozdrawiam.


Post Wysłano: 08 kwie 2018, 21:44
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 06 cze 2009, 18:35
Posty: 629
GG: 0

Cytuj:
Ale za co niby dorwali tego typa? Jego posesja,jego kanalizacja i jego studzienka i jeżeli zrzuca tam zwyczajne ścieki komunalne a nie zużyte paliwo jądrowe to w czym problem? Za co dostał karę i kto go wykończył? Policja? Straż gminna?
Straż gminna wyczaiła, później poszła za tym policja, a jak dowiedzieli się, ze ochrony środowiska to po gościu. Wytłumaczysz się, ze lejesz szambo, a nie paliwo jądrowe?
Nie, bo dasz kwity ze lałeś szambo to dostaniesz za szambo, dasz kwity ze lałeś paliwo jądrowe dostaniesz za paliwo, tak czy inaczej, biorąc ścieki od klienta stajesz się ich właścicielem i to ty jesteś odpowiedzialny za ich utylizację. Utylizację, a nie lanie w kanalizację.
Cytuj:
Ty masz w tej chwili podpisaną umowę bezpośrednio ze zlewną na odbiór twoich ścieków? to jest umowa na czas określony? Czy każdy szambelan
Kurła nie pisz szambelan, bo to razi
Cytuj:
podczas zbliżającego się terminu zakończenia umowy drży o to czy przedłużą z nim umowę/pozwolą nadal zrzucać ścieki do zlewni?
Jest na czas określony.
To wszystko zależy. Teoretycznie przedłużą a praktycznie to potrafią nie przedłużyć zwłaszcza gdy gmina akurat kupiła sobie nową beczę. Lecz raczej przedłuża, nie ma co dygać ;)
Cytuj:
Podczas zrzucania ścieków,pilnuje cię jakiś pracownik zlewni? obserwuje co zrzucasz,ile i dlaczego? Są jakieś wąty,dlaczego tak dużo,dlaczego tak śmierdzi,dlaczego tyle papieru toaletowego itp?
No i znów zależy jaka zlewnia. Na jednej spokój, na innej majster drze jape czego tyle syfu (bo stara na której wywala śmieci grabiami) a na innej po prostu na koniec miesiąca przyjdzie z fakturą obciążenie bo przekroczyłeś pH (masz tabelkę w umowie jakie ph jest poprawne)
Cytuj:
Powiadasz,że cię gnębią,ślą donosy i uprzykrzają życie.A tych nielegalów nikt nie podpiernicza? Są pod parasolem ochronnym ludzi bo wywożą za pół-darmo?
Wszystko jest ładnie pięknie, cudownie dopóki komuś nie odbije i ktoś na kogoś nie napisze donosu, wtedy gminna leci całą wieś po kolei, każdy dostaje 100zł za brak kwitów a ty masz 2 tyg jazdy tylko z jednej miejscowości :mrgreen:

Ale po co pisać donosy skoro nielegal bierze ok 50zł za 6m, a legal 120? Wieś cała cicho siedzi, bo sołtys ma robotę
Cytuj:
Co powiesz o tych przydomowych,ekologicznych,oczyszczalniach? czy widzisz w tym zagrożenie dla swojej działalności?
Czytałem,że to jest jakaś cudowna sprawa-ścieki same znikają i nic nie trzeba przy tym praktycznie robić.Czy te oczyszczalnie będą coraz popularniejsze,czy koszt założenia jest o wiele wyższy niż szambo i nigdy nie zyska to na popularności?
Mam jednego gościa któremu zakopali ekologiczne w glinę :mrgreen:

I jednego, co 5 lat nawet baterii nie sypał, wiec jedynie pomogła koparka i wywalenie całego szamba :mrgreen:

Poza tym, uważam ze jeśli ktoś regularnie czyści je co pół roku/ co rok to nie ma z tym większych problemów.
Koszt jest wyższy, u nas w kilku miejscowościach gmina dofinansowywała, kto chciał to dopłacał jakieś gorsze i miał ekologiczne. Najważniejsza zasada to zero chusteczek nawilżonych.
I znów sprawa różnych oczyszczalni, większość nie robi problemów, a jedna u mnie liczy sobie to po 27zł/m3 netto.
Cytuj:
Teraz trochę luźniejsze pytanie.Czy zdarzały ci się prośby,żeby wyłowić/odcedzić jakąś...drogocenną rzecz ze ścieków? Np.klientowi wpadła tam sztabka złota,albo jakieś diamenty i błagał,żeby to odszukać? :D
Raz jedna przyszła i szukała łańcuszka, lecz niestety bez efektów...

Cytuj:
I coś w tym musi być. Ja na fakturach wystawiam symbol pkwiu 37.00.12.Dobrej nocki. Pozdrawiam.

A ja 37.00.2.

Jeden kraj, jedna robota a na tyle różnych sposobów.


Post Wysłano: 23 kwie 2018, 10:49
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 06 cze 2009, 18:35
Posty: 629
GG: 0

Postawili mi przed samą zlewnia znak b5 zakaz dla ciężarowych :mrgreen:


Post Wysłano: 23 kwie 2018, 11:11
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 mar 2005, 15:22
Posty: 7202
Samochód: MAN TGA 26.480 5 STAR BOOGIE
Lokalizacja: GDYNIA

To teraz musisz się udać do zarządcy drogi o pozwolenie na dojazd do zlewni :mrgreen:

_________________
MAN TGA 26.480 XXL 5 STAR BOOGIE

Filmy z tras


Post Wysłano: 23 kwie 2018, 12:01

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5081
Samochód: orange i grafitowy

Cytuj:
Postawili mi przed samą zlewnia znak b5 zakaz dla ciężarowych :mrgreen:
wywal całą zawartość pod drzwi pomysłodawcy - zanim skończysz to znaku nie będzie. :twisted:

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Post Wysłano: 24 kwie 2018, 19:43

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 22 wrz 2013, 15:58
Posty: 449
Lokalizacja: OB

Cytuj:
wywal całą zawartość pod drzwi pomysłodawcy
od razu przypomina mi się film "Ślad na ziemi", jak zabetonowali kierownika


Post Wysłano: 17 maja 2018, 20:21
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 06 cze 2009, 18:35
Posty: 629
GG: 0

Też wam diagności na przeglądach tak srają, że beczka nie może być specjalnym, i że masz już teraz zaraz obowiązkowo robić zmianę przeznaczenia pojazdu, i wymieniać dowód, przestrzegać tacho, i płacić drogowe?

:roll:


Post Wysłano: 17 maja 2018, 20:26
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 mar 2005, 15:22
Posty: 7202
Samochód: MAN TGA 26.480 5 STAR BOOGIE
Lokalizacja: GDYNIA

A co to jest beczka jak nie pojazd specjalny?

_________________
MAN TGA 26.480 XXL 5 STAR BOOGIE

Filmy z tras


Post Wysłano: 17 maja 2018, 20:48

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 gru 2010, 17:24
Posty: 5880
Samochód: Volvo FH

W Pl, w TK 2/5 premiumków Dci, i Dafów Truck of The Year 1999, jeździ z naczepami, świadcząc usługę transportu, a w papierach to pomoc drogowa, i ktoś im przeglądy podbija.

Wg mnie, jeśli coś jest pojazdem specjalnym, to właśnie taki g ó w n owóz.

_________________
Naczelny Prywaciarz WC :).

Kania to ch uuu j!!! 8)


Post Wysłano: 17 maja 2018, 21:05
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 06 cze 2009, 18:35
Posty: 629
GG: 0

Jeszcze sie doszukiwał, czy to czasem pod urząd dozoru technicznego nie podlega... :roll:


Post Wysłano: 17 maja 2018, 21:31
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 mar 2005, 15:22
Posty: 7202
Samochód: MAN TGA 26.480 5 STAR BOOGIE
Lokalizacja: GDYNIA

A nie podlega pod UDT?
W końcu to jest jakiś zbiornik ciśnieniowy

_________________
MAN TGA 26.480 XXL 5 STAR BOOGIE

Filmy z tras


Post Wysłano: 19 maja 2018, 22:46

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 lis 2011, 17:15
Posty: 143
GG: 0
Samochód: man

Zbiornik jest ciśnieniowy ale w drugą stronę,czyli jest podciśnieniowy i teoretycznie (podciśnienie) nie powinno być więcej niż 0.5 atmosfery a do tego UDT nie jest potrzebne.A co do specjalnego zwykła szambiarka nie jest pojazdem specjalnym,chyba że zamontujesz aparaturę która zrobi z tego pojazdu pojazd typu Wuko i wtedy jest specjalny(do czyszczenia kanalizacji).Jeden kraj,wiele możliwości...Pozdrawiam.


Post Wysłano: 24 maja 2018, 8:29

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 sty 2018, 9:35
Posty: 18
Samochód: inny

Kiedyś czytałem o tym i znalazłem przepis ze jezli auto jest z przed chyba 2001r zarejestrowane jako specjalne to prawo nie działa do tyłu i nic nie można zmienić, zostaje jako specjalne. Po tej dacie już trzeba takiej zmiany dokonać na Samochód cieżarowy i po rybryką przeznaczenie Asenizacyjny. A z tym sie wiąże jak wiecie podatek drogowy wyzsze OC.


Post Wysłano: 26 cze 2018, 12:10

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 sty 2018, 9:35
Posty: 18
Samochód: inny

Witam, mam pytanie do wyjadaczy. Jestem nowy w branży i o dziwo złapałem większą fuchę ale firma dla której będę świadczył usługi chce kartę przekazania odpadów. I teraz nasuwa się pytanie gdzie mogę to dostać? Na oczyszczalni, sam mam kupić formularze? O czym muszę wiedzieć podczas wypełniania takiego formularza? Dodam ze działam od niepełnego miesiąca wiec proszę o wyrozumiałość.


Post Wysłano: 27 cze 2018, 20:05
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 06 cze 2009, 18:35
Posty: 629
GG: 0

Piszesz ją sam.

Ale Ty NIE MOŻESZ wystawić karty ponieważ jeździsz pod ustawą o zachowaniu porządku i czystości w gminach. To oznacza, ze nie podlegasz pod ustawę o odpadach.

Wiesz dlaczego złapałeś taka robotę?
Bo wystawiając kartę przekazania odpadu - nie podlagasz o ustawę o zachowaniu porządku i czystości gmin, tylko pod ustawę o transporcie czyli podlegasz pod tacho, pod podatek drogowy, oraz nie możesz tego zrzucić na zwykłej zlewni, musisz to zawieść na specjalistyczną zlewnię, która wystawi tobie taką kartę również.
Musisz prowadzić ewidencję przewiezionych odpadów, a auto musi być oznakowane tablicą ODPADY.

A skoro to odpady, a nie ścieki to jeszcze zezwolenie na transport materiałów niebezpiecznych.

Powiem, Ci ze sam chciałem wejść w wywóz odpadów, i wozić np. z separatorów z myjni, ale mam to gdzieś. Za dużo kombinacji.

Aha, nie są to wyssane informacje z palca, dzwoniłem na ITD, i inspektor to tak tłumaczył, masz również potwierdzenie w poprzednich postach.


Post Wysłano: 27 cze 2018, 21:11

Użytkownik

Online

Online

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5924

Cytuj:
A skoro to odpady, a nie ścieki to jeszcze zezwolenie na transport materiałów niebezpiecznych.
Odpady dzielą się na "bezpieczne" i niebezpieczne. To, że wywozi odpady, nie jest jednoznaczne z tym, że są to odpady niebezpieczne. Żeby rozstrzygnąć jakie to są odpady, trzeba znać kod odpadu.


Post Wysłano: 28 cze 2018, 19:17

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 lis 2011, 17:15
Posty: 143
GG: 0
Samochód: man

Witam.Reasumując (bezpieczne czy niebezpieczne) wystawiasz kartę przekazania odpadów dostawcy i takową masz mieć na podkładkę z punktu gdzie to zutylizowałeś.Na zlewni wylejesz normalnie ale skąd dostaniesz kartę przekazania odpadu?!!!!!!!!!Ale jeżeli takową sobie zorganizujesz,to jest ok.Jeden kraj,wiele możliwości :D


Post Wysłano: 28 cze 2018, 20:49
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 06 cze 2009, 18:35
Posty: 629
GG: 0

U mnie najbliższa zlewnia która wystawia karty jest 95km ode mnie więc słabo... Jakie są wogl ceny takich odpadów? (utylizacji)


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 41 z 50 [ Posty: 997 ] Przejdź na stronę Poprzednia 139 40 41 42 4350 Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: