Strona 37 z 50 [ Posty: 997 ] Przejdź na stronę Poprzednia 135 36 37 38 3950 Następna
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 15 wrz 2017, 14:32
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 17 lut 2009, 21:52
Posty: 94
Samochód: stare ale jare
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Cytuj:
Jeżeli na zimnej pompie pierwszym kursem jakoś idzie a na ciepłej już słabo, płytkie zbiorniki da radę a głębokie nie i do tego np. ma falujący dźwięk przy pracy to masz prawie pewność, prawie bo niestety można to sprawdzić jedynie rozbierając pompę (zużycie płytek można w niektórych pompach sprawdzić przez otwór rewizyjny np. w Demagu, MECII).
Dokładnie tak :arrow:
Albo też spróbuj zalać bezpośrednio na płytki oleju z butelki i zaobserwuj czy będzie zmiana


Post Wysłano: 16 sty 2018, 10:14

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 sty 2018, 9:35
Posty: 18
Samochód: inny

Witam, Panowie mam pytanko. Słyszałem asenizacją powinni jeździć kierowca i pomocnik. To prawda? Jak to wygląda jeśli chodzi o kontrole policji?


Post Wysłano: 16 sty 2018, 10:17
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 lip 2008, 13:12
Posty: 393
Samochód: Volvo FM9 Volvo fl6 11

Jeżeli potrzebujesz pomocnika to tak. Ja jeżdżę sam a policji nic do tego.

_________________
>>> STAR-TREK RULEZ <<<


Post Wysłano: 16 sty 2018, 22:49
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 sie 2012, 14:41
Posty: 2638
Samochód: F90 19.362
Lokalizacja: SY

Cytuj:
Witam, Panowie mam pytanko. Słyszałem asenizacją powinni jeździć kierowca i pomocnik. To prawda? Jak to wygląda jeśli chodzi o kontrole policji?
Jak bedziesz jezdzic z pomocnikiem to potem lewizne trzeba na pół dzielic :D

_________________
"Zawsze choć przez chwile chciałem jeździć TIRem"


Post Wysłano: 17 sty 2018, 11:18

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 01 lis 2016, 7:57
Posty: 57
Samochód: scania

Panowie mam pytanie, ponieważ rozważam kupno nowej beczki i mam na oku pewna Scanie tylko problem polega na tym że przód jest na poduszkach tył również. Zawsze miałem samochody które miały resor z przodu a poduszki z tyłu i było ok. Teraz obawiam się że jak kupie cala furkę na poduszkach to będzie mnie strasznie bujać na boki. Ma ktoś może cały samochód na poduszkach pod beczka? Jak to wygląda? Nie buja go na boki pod ciężarem? Dzięki za odpowiedź


Post Wysłano: 17 sty 2018, 12:26
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 lip 2008, 13:12
Posty: 393
Samochód: Volvo FM9 Volvo fl6 11

Mam scanie 93 i volvo fm9 całe na poduchach i scania jest bardzo sztywna na boki auta nie mają tendencji do bujania. Jak komuś auto się buja i pływa to niech nie januszuje i wymieni padnięte amortyzatory. Odziwo ze wszystkich aut jakie miałem najbardziej się bujało auto na resorze z przodu.

_________________
>>> STAR-TREK RULEZ <<<


Post Wysłano: 18 sty 2018, 12:00

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 sty 2018, 9:35
Posty: 18
Samochód: inny

Witam koledzy, mam kilka pyta nie dawno gdzieś czytałem odpowiedzi na nie ale nie zapisałem strony a teraz nie potrafię tego znaleźć ( trochę tego przerobiłem w ostatnim czasie). Chodzi o te trzy punkty. Pierwszy wydaje mi się ze wiem to jest; jakie auto, zaplecze, miejsce postoju. Ale w tych dwóch następnych nie do końca się orientuje jak to opisać.

1) określenie środków technicznych, jakimi dysponuje ubiegający się o zezwolenie na prowadzenie działalności objętej wnioskiem;
2) informacje o technologiach stosowanych lub przewidzianych do stosowania przy świadczeniu usług w zakresie działalności objętej wnioskiem;
3) proponowane zabiegi z zakresu ochrony środowiska i ochrony sanitarnej planowane po zakończeniu działalności

Z góry dziękuje za pomoc.


Post Wysłano: 18 sty 2018, 23:12

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5081
Samochód: orange i grafitowy

https://www.biznes.gov.pl/poradnik/-/sc ... SCI_CIEKLE

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Post Wysłano: 21 sty 2018, 10:55

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 sty 2018, 9:35
Posty: 18
Samochód: inny

Witam, panowie a co sądzicie o beczce z laminatu? Jest nie waży dużo to na plus, ale jak z trwałością ? Stacjonarnie to wytrzyma ale jak to będzie w praktyce podczas jazdy?


Post Wysłano: 24 sty 2018, 19:26
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 06 cze 2009, 18:35
Posty: 629
GG: 0

Mam całego TGA na poduszkach nic nie buja jeździ się miło i komfortowo, plus poduszki z przodu jeszcze jeden jest taki ze zaspa, nie zaspa, krawężnik nie krawężnik idziesz. Mam gościa gdzie wjazd jest z ekstremalnie wąskiej dróżki z bardzo wysokim krawężnikiem, gdyby nie poduchy z przodu dolnego plastiku z prawej na dole dawno już bym nie miał. No i gdy mrozy dajesz ostatnim kursem przód w górę, dupę na dół i ładnie zlatuje.

Laminat dobry bo nie zardzewieje i leciutki. Jednak problem z malowaniem, mocowaniem, rzeźbieniem dziurek na szkła itd. Jak się uprzesz to da rade wszystko zrobić. Zobacz te stare beczki niemieckie 10m3 za traktorem to ma po 30 lat i nic sie nie dzieje.


Post Wysłano: 27 sty 2018, 5:12

Ja mam parę pytań ale w nieco innej kwestii.

Czy praca w ciągłym smrodzie wpływa jakoś na wasze samopoczucie czy zdrowie? Nie macie bólów czy zawrotów głowy? jak sobie z tym radzicie? Kolejna ważna sprawa-czy człowiek przesiąka w jakiś sposób tym smrodem? Czuć go w samochodzie czy w domu? Jeszcze z czasów szkolnych pamiętam,że wystarczyły 5 godzinne zajęca raz w tygodniu w pracownii chemicznej żeby zeszyt i długopis przesiąkł specyficznym zapachem.Na amen.

Czy podczas wypompowywania szamba istnieje ryzyko zatrucia się siarkowodorem? W telewizji słyszało się czasem o przypadkach utopienia w szambie po tym jak ktoś zatruł się samymi oparami i straciwszy przytomność wpadł do środka.Czy stosujecie jakieś specjalne środki ostrożności? jakieś maski itp?

Czy zdarzyło wam się w pracy mocno ubrudzić nieczystościami? czy wozicie ze sobą jakiś sporych rozmiarów baniak z wodą i zapasowe ciuchy żeby opłukać się na miejscu? Szczerzę wątpię czy można w tej pracy utrzymać w zadowalającej czystości bakteriologicznej szoferkę pojazdu.Czy oprócz samej cysterny dezynfekujecie co jakiś czas całą szoferkę pojazdu?

Czy wśród społeczności wiejskiej "szambelan" jest postacią jakoś...szczególnie ważną czy poważaną? Chyba z takim człowiekiem warto mieć dobre relacje i nie wchodzić mu w drogę bo pełni szalenie istotną funkcję na wsi.


Post Wysłano: 27 sty 2018, 7:19

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 gru 2010, 17:24
Posty: 5880
Samochód: Volvo FH

Unreal przy weekendzie nie zawodnie postanowił zabłysnąć głupotą.

_________________
Naczelny Prywaciarz WC :).

Kania to ch uuu j!!! 8)


Post Wysłano: 27 sty 2018, 9:59
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 paź 2006, 12:38
Posty: 3564
Samochód: Ferrari
Lokalizacja: PKN

Szambo wybiło na zajezdni i się podtruł oparami.

_________________
Czy jadę bezpiecznie? - Zadzwoń gdzie chcesz.


Post Wysłano: 27 sty 2018, 12:15
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 lip 2008, 13:12
Posty: 393
Samochód: Volvo FM9 Volvo fl6 11

Nie ma głupich pytań są tylko debilne odpowiedzi.
Na większość pytań odpowiedź brzmi tak. Śmiertelne zatrucie siarkowodorem będzie trudne ale o podtrucie już nietrudno szczególnie że jesteśmy ciągle wystawieni, do tego szambiarki wytwarzają aerozole i mgłę olejową. Maski z Filtropochłaniaczami ABEK P3 koszt samych pochłaniaczy to około 100zł i nikt tego nie stosuje na co dzień bo trzeba codziennie nowe.
W mojej okolicy większość traktuje nas jako zło konieczne bieda, drożyzna i narzucony z góry wymóg robią swoje, ale większość to nie wszyscy.

_________________
>>> STAR-TREK RULEZ <<<


Post Wysłano: 27 sty 2018, 14:28
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 11 lut 2009, 20:17
Posty: 114
Samochód: Renault Mascott, MB Actros
Lokalizacja: KWI

Szambelani mnej śmierdzą niż niejeden siofer żałujący monety na prysznic.

_________________
Szakal


Post Wysłano: 27 sty 2018, 15:43

Cytuj:
Nie ma głupich pytań są tylko debilne odpowiedzi.
Na większość pytań odpowiedź brzmi tak. Śmiertelne zatrucie siarkowodorem będzie trudne ale o podtrucie już nietrudno szczególnie że jesteśmy ciągle wystawieni, do tego szambiarki wytwarzają aerozole i mgłę olejową. Maski z Filtropochłaniaczami ABEK P3 koszt samych pochłaniaczy to około 100zł i nikt tego nie stosuje na co dzień bo trzeba codziennie nowe.
W mojej okolicy większość traktuje nas jako zło konieczne bieda, drożyzna i narzucony z góry wymóg robią swoje, ale większość to nie wszyscy.
Te maski skutecznie chronią przed odorem?
Jak się objawia podtrucie siarkowodorem?
Czy stosujecie jakieś specjalne preparaty do dezynfekcji szoferki czy węża?

Co najczęściej jest powodem zatkania/uszkodzenia pompy? Jakieś nieczystości stałe? Worki foliowe?

Swego czasu reklamowali jakieś aktywatory do szamb.Podobno wrzucasz saszetkę i nic nie śmierdzi.To prawda czy jakieś bzdury?

Czy to jest generalnie intratny interes,bądź za taki uchodzi? Śmieciarze na ten przykład chwalą swoją pracę ze względu na lewizny.


Post Wysłano: 27 sty 2018, 17:06
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 lip 2008, 13:12
Posty: 393
Samochód: Volvo FM9 Volvo fl6 11

Siarkowodór jest bardzo reaktywny zżera nawet chrom z elementów auta. Tak szczerze to radzę pogooglać bo to obszerny temat. Skutkami długotrwałego narażenia na małe ilości siarkowodoru mogą być: bóle i zawroty głowy, łatwe męczenie się, nudności. Często występują zmiany zapalne układu oddechowego(wikipedia).
Przez pompę nie przepływają ścieki, szambiarka działa jak odkurzacz.
Aktywatory niewiele dają w przypadku szamb.

_________________
>>> STAR-TREK RULEZ <<<


Post Wysłano: 27 sty 2018, 21:30

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 01 lis 2016, 7:57
Posty: 57
Samochód: scania

Pany autko na poduszkach istne cudo:) komfort jazdy super i to co kiepski mówił w mrozy przód do góry pupe na dól i wszystko zlatuje. Co do pracy to jest ok jeśli nie jesteś brudasem i od Ciebie nie śmierdzi, trzeba zakładać codziennie czyste ubrania i kupować dobrej jakości rękawice i jest ok


Post Wysłano: 28 sty 2018, 0:19
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 06 cze 2009, 18:35
Posty: 629
GG: 0

Ubrania na zmianę obowiązkowo w aucie różnie bywa. Plus bańka z wodą i mydłem. Niby się nie oblejesz... Ale raz to z gumofilców to aż wylałem :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

A co do zatrucia to ja raz, woziliśmy gnojowicę od świń. Jako że od świnek na pole było ok 30km to wybudowali sobie szambo na polu i z niego rozwozili na pole, my woziliśmy te 30km. No i chyba się przytrułem delikatnie bo ból głowy, zawroty, i rzygałem jak kot.


Post Wysłano: 28 sty 2018, 14:04
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 17 lut 2009, 21:52
Posty: 94
Samochód: stare ale jare
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Największy smród to ścieki od fryzjera lub piekarni a nie gówniane :lol:
a szambo to i w Warszawie oraz NiuJorku się wozi :lol:


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 37 z 50 [ Posty: 997 ] Przejdź na stronę Poprzednia 135 36 37 38 3950 Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: