Strona 11 z 13 [ Posty: 258 ] Przejdź na stronę Poprzednia 19 10 11 12 13 Następna
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 16 mar 2013, 19:58

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 06 lut 2012, 0:09
Posty: 27
GG: 28710804
Samochód: volvo fh

Ja bym jednak nie chciał tak odpoczywać a przy tej robocie to jest moment i siedzisz w rowie. Dobrze że chociaż te rowy nie były głębokie i myśle że chłopaków szybko wyciągneli :)


Post Wysłano: 26 mar 2013, 0:39

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 26 mar 2013, 0:24
Posty: 5
Samochód: Man18.232

Mój ojciec już jakieś 15 lat jeżdzi na odśnieżaniu zaczynal od Stara 1142 potem byl Jelcz następnie Scania 113m a teraz Man 18.232
Gulin postaw sie na miejscu kierowcy tego mana z plugiem kazdy mysli ze odsniezanie takimi wozami to latwa sprawa ale niestety tak nie jest sa nie raz sytuacje ze trzeba jezdzic kilkanascie godzin w czasie ostrej zimy zeby ludzie mogli dotrzec do pracy a dzieci do szkol. Siedzenie w rowie czyms takim do przyjemnych nie nalezy sam sie przekonalem.


Post Wysłano: 26 mar 2013, 11:11
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 gru 2005, 20:01
Posty: 2591
Samochód: Szybki
Lokalizacja: Szczecin

Takim miałem ostatnio przyjemność:

Obrazek

_________________
Przyłożenie zewnętrznego silnego magnesu do czujnika ruchu (impulsatora) zamontowanego przy skrzyni biegów skutkuje wyrównaniem pola elektromagnetycznego w cewce nadajnika, a w rezultacie prowadzi do tego, że tachograf otrzymuje sygnał odpowiedni dla pojazdu nieruchomego.


Post Wysłano: 26 mar 2013, 17:21

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 26 gru 2012, 13:55
Posty: 17
Samochód: Man f2000

Cytuj:
Cytuj:
Jak zadzwonisz, żeby w końcu odśnieżyli wskazaną ulicę, to jadą,
tzn. telefonicznie mieszkańcy twojego miasta sterują utrzymaniem zimowym czy jak? :shock:

przecież to jest jasno napisane jaka jest kolejność w każdym mieście...nawet w necie jest to ogólnodostępne-dla każdej nawet wiochy...prędzej uwierzę w to,że auto już jechało-niż w to,że ktokolwiek telefonicznie "załatwił " sobie odgarnięcie śniegu z ulicy,z której i tak powinien być usunięty....prosta tego przyczyna-wszyscy by dzwonili....
kolego,ludziom nie wytłumaczysz ze taki jest standard utrzymania.Ja utrzymuje gmine na której ludzie są wporządku,nie wydzwaniaja jak widzą że warunki są cięzkie,ale kolega utrzymuje inną gmine.Jezdziłem za niego tam pare dni,to że dzonią non stop to jeszcze nic,wpadli na doskonały pomysł.Wiedzą że piaskarka w pierwszej kolejności jedzie tam gdzie autobus zabiera dzieci do szkół.Gmina ma też busa przystosowanego do przewozu dzieci niepełnosprawnych i poprosili nas zebysmy w miare mozliwosci te drogi dosc szybko odsniezali.Skutek tego jest taki,że teraz na każdej drodze ślepej mieszka dziecko niepełnosprawne i co ciekawe zawsze w ostatnim domu:)


Post Wysłano: 26 mar 2013, 19:34

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 26 mar 2013, 0:24
Posty: 5
Samochód: Man18.232

Masta masz racje nie kazdemu sie da wytlumaczyc. Ja jezdzac z ojcem wiele razy wyciagalismy samochody z rowu i to bylo tak ze jeden podziekuje a drugi bedzie mial pretensje ze tak pozno wyjechane. Pewnej zimy posypywalismy droge wojewodzka i wyprzedzilo nas BMW ale kolo 100 mial i jak juz zjezdzal na swoj pas poslizg i zaczal dachowac to kierowca tej bm-ki wysiadl na szczescie nic mu sie nie stalo ale wielkie ''ALE'' mial do ojca ze o tej porze co jechalismy juz powinno byc posypane a to jak sam wiesz godzina wyjazdu nie zalezy od ciebie tylko od zarzadu drog


Post Wysłano: 26 mar 2013, 20:04
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 27 mar 2008, 21:05
Posty: 390
GG: 5236488
Samochód: ŁOPEL
Lokalizacja: GRUDZIADZ

Cytuj:
Gulin postaw sie na miejscu kierowcy tego mana z plugiem kazdy mysli ze odsniezanie takimi wozami to latwa sprawa ale niestety tak nie jest sa nie raz sytuacje ze trzeba jezdzic kilkanascie godzin w czasie ostrej zimy
kilkanaście godzin mówisz...a myślisz,że ja mam zmiennika co mnie zmienia co 15minut,czy jak?


Post Wysłano: 27 mar 2013, 18:51

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 26 gru 2012, 13:55
Posty: 17
Samochód: Man f2000

Jeszcze jak jest czym jechać,a w tych kochanych Jelonkach-temp.taka sama jak na zewnatrz,komfort jazdy,niekończące się awarie wszystkiego co możliwe,w kabinie huk jakby odrzutowiec startowal noi najwazniejsze MOC!!!!!!.Każda góra 2:)


Post Wysłano: 28 mar 2013, 12:16
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 gru 2005, 20:01
Posty: 2591
Samochód: Szybki
Lokalizacja: Szczecin

Cytuj:
Jeszcze jak jest czym jechać,a w tych kochanych Jelonkach-temp.taka sama jak na zewnatrz,komfort jazdy,niekończące się awarie wszystkiego co możliwe,w kabinie huk jakby odrzutowiec startowal noi najwazniejsze MOC!!!!!!.Każda góra 2:)
W naszych firma założyła webasto, także pod tym względem w porządku. Ale tradycyjnie dwójeczka zanim w ogóle zauważę górkę :D

_________________
Przyłożenie zewnętrznego silnego magnesu do czujnika ruchu (impulsatora) zamontowanego przy skrzyni biegów skutkuje wyrównaniem pola elektromagnetycznego w cewce nadajnika, a w rezultacie prowadzi do tego, że tachograf otrzymuje sygnał odpowiedni dla pojazdu nieruchomego.


Post Wysłano: 28 mar 2013, 19:09

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 26 gru 2012, 13:55
Posty: 17
Samochód: Man f2000

U nas pokupowaliśmy na szrotach nagrzewnice od golf3+pokretęłko od przyciemniania zegarów ''od kamaza'' żeby regulować obrotami wiatraka,kibel-rura w podszybiu i przynajmniej szyba czysta i wycieraczki nie zamarzają:)Za siedzeniem kierowcy też coś tam dmucha ale nie ma rewelki-zbyt duże nieszczelności karoserii:)


Post Wysłano: 28 mar 2013, 19:35
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 27 mar 2008, 21:05
Posty: 390
GG: 5236488
Samochód: ŁOPEL
Lokalizacja: GRUDZIADZ

Co te wasze autka robią poza sezonem?
bo tak się zastanawiam jaki sens jest trzymać te wszystkie klamoty jeszcze...


Post Wysłano: 28 mar 2013, 20:06

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 26 mar 2013, 0:24
Posty: 5
Samochód: Man18.232

Man mojego ojca po za sezonem pracuje jako wywrotka i jezdzi na kopalni żwiru


Post Wysłano: 28 mar 2013, 20:08
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 gru 2005, 20:01
Posty: 2591
Samochód: Szybki
Lokalizacja: Szczecin

Cytuj:
Co te wasze autka robią poza sezonem?
bo tak się zastanawiam jaki sens jest trzymać te wszystkie klamoty jeszcze...
Nasze czekają na zimę przez cały sezon letni :)

_________________
Przyłożenie zewnętrznego silnego magnesu do czujnika ruchu (impulsatora) zamontowanego przy skrzyni biegów skutkuje wyrównaniem pola elektromagnetycznego w cewce nadajnika, a w rezultacie prowadzi do tego, że tachograf otrzymuje sygnał odpowiedni dla pojazdu nieruchomego.


Post Wysłano: 28 mar 2013, 20:16

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 26 gru 2012, 13:55
Posty: 17
Samochód: Man f2000

Jelonki tylko w zime pracuja,zarejestrowane sa jako specjalistyczne,cale lato stoja pod halą:)nowe auta chodzą tylko jak jelonki nie dają rady,zakładamy im same pługi.Tylko jeden man ma piaskarke ale on utrzymuje droge wojewódzką,na gminne i powiatowe poprostu szkoda tych aut.


Post Wysłano: 28 mar 2013, 20:20
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 27 mar 2008, 21:05
Posty: 390
GG: 5236488
Samochód: ŁOPEL
Lokalizacja: GRUDZIADZ

że waszym szefom was nie szkoda...
śmigałem dawniej ifą...tam chociaż ogrzewanko było super...poza tym warunki jak w jeleniu :mrgreen:
silnik 4 cyl. szybciej górkę widział niż ja :/


Post Wysłano: 28 mar 2013, 20:32

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 26 gru 2012, 13:55
Posty: 17
Samochód: Man f2000

Cytuj:
że waszym szefom was nie szkoda...
śmigałem dawniej ifą...tam chociaż ogrzewanko było super...poza tym warunki jak w jeleniu :mrgreen:
silnik 4 cyl. szybciej górkę widział niż ja :/
heh... dobre:)któremu pracodawcy teraz szkoda kierowcy??bo nasz zawsze mówi nie narzekajcie,nie takie zimy były jak chłopaki jezdzili starami bez ogrzewania,wspomagania,itd......i zawsze jeszcze mowi...wygode macie,pługi na powietrze,elektryczne,sterowanie.....wczesniej na korbe były:)


Post Wysłano: 28 mar 2013, 20:57
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 27 mar 2008, 21:05
Posty: 390
GG: 5236488
Samochód: ŁOPEL
Lokalizacja: GRUDZIADZ

no racja...a prawda jest taka,że czym byś nie jeżdził efekt jest podobny :mrgreen:


Post Wysłano: 28 mar 2013, 22:32

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 06 lut 2012, 0:09
Posty: 27
GG: 28710804
Samochód: volvo fh

Ja też zaczynałem jelonkiem, później dostałem nowego kamaza i trzy zimy nim się bujałem z pługiem i piaskarką (latem budowa dróg). Od 12 lat jeżdżę na własny rachunek i powrót na jelcza którego mam do dziś i śmiga i zima i latem, a oprócz tego mam dwa ciągniki siodłowe VOLVO FH12 z patelniami które na zime otrzymują pługi i piaskarki i robota cały rok się kręci :)


Post Wysłano: 29 mar 2013, 16:05

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 26 mar 2013, 0:24
Posty: 5
Samochód: Man18.232

Moja miejscowosc lezy pod śniegiem juz sie nie moge doczekać kiedy zadzwonia z RDW(Rejon Dróg Wojewódzkich) i powiedzą że trzeba posypywać do Lubartowa :)


Post Wysłano: 29 mar 2013, 19:25

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 26 gru 2012, 13:55
Posty: 17
Samochód: Man f2000

Heh...w małopolsce tez ostro:)Sześć lat na odsniezaniu i pierwszy raz ustalalismy dyżury na święta wielkanocne :shock:


Post Wysłano: 29 mar 2013, 20:22
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 27 mar 2008, 21:05
Posty: 390
GG: 5236488
Samochód: ŁOPEL
Lokalizacja: GRUDZIADZ

http://youtu.be/xkc9cvsM-Do?t=7m25s

w naszym pięknym kraju ludzie by się zapluli.... :mrgreen: :mrgreen:


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 11 z 13 [ Posty: 258 ] Przejdź na stronę Poprzednia 19 10 11 12 13 Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: