Strona 1 z 1 [ Posty: 4 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 21 mar 2015, 11:16

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 21 mar 2015, 10:57
Posty: 3
Samochód: DAF 55.210 FA pomoc drogowa
Lokalizacja: Włocławek

Witam,

To mój pierwszy post, także witam i z góry dzięki za pomoc.

Razem z bratem zajmujemy się handlem maszynami rolniczymi. Chcemy się rozwijać, ale jesteśmy ograniczeni z zakupami do pewnej odległości bo koszta transportu są wysokie i myślimy nad tym, żeby kupić swoją "Pomoc drogową".

Chcielibyśmy pojazd o ładowności powyżej 7 ton, najazd przydałby się około 8 metrów albo więcej . Najlepiej na poduszkach (chociaż tył) wciągarka ani podjazd hydrauliczny nie potrzebny. Budżet mamy bardzo skromny, bo około 40.000 złotych.

Zastanawiamy się nad zakupem auta bez zabudowy (albo zdjęcia tej którą będzie miała) i zrobienia jej we własnym zakresie.

W związku z tym pytania:
1. Czy można dokonać takiej modyfikacji we własnym zakresie? (czy są jakieś opłaty za "zalegalizowanie" takiego czegoś)?
2. Czy można taką przeróbkę zarejestrować jako pojazd specjalny?

Wypada spytać także o wasze zdanie na temat opłacalności, przy czym liczcie w swoich wyliczeniach tylko koszt materiału i ew. pozwoleń/dopuszczeń bo pracować będziemy sami.


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 mar 2011, 20:10
Posty: 654
Lokalizacja: Poznan

Przeróbkę musi Ci zrobić warsztat, który zajmuję się takimi rzeczami i wystawia Ci jakiś tam kwitek, że pojazd spełnia wymogi pomocy drogowej itp. Możesz zrobić sobie sam zabudowę, ale ktoś musi się pod tym podpisać, jak znajdziesz zakład, który przyłoży pieczątkę to nie będzie problemu.

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=7ryGYWs ... r_embedded


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 22 sty 2010, 11:59
Posty: 395
GG: 2244591
Samochód: MB Atego
Lokalizacja: Kluczbork OKL

Przeróbkę musi zrobić firma która posiada odpowiedni regon do zmiany przeznaczenia pojazdu, oczywiście jako samochód specjalny rodzaj pomoc drogowa musi spełniać odpowienie wytyczne np. Żółty kolor, później przegląd i tu nawiedzony diagnosta może chcieć jeszcze papiery od rzeczoznawcy że wszystkie przeróbki są zgodne z przepisami a później zostaje samo przerejestrowanie.

_________________
http://www.lechmot.pl
1.Twój problem nasze pieniądze.
2.Zawsze PIERWSI przy Tobie!.
3.Marudź ile chcesz a płać ile się należy!.


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 21 mar 2015, 10:57
Posty: 3
Samochód: DAF 55.210 FA pomoc drogowa
Lokalizacja: Włocławek

Witam,

Kupiłem gotową lawetę, trochę mam przy niej pracy ale w moim budżecie ciężko znaleźć było coś.
Ale temat jak najbardziej aktualny bo jeszcze mi się marzy taka mniejsza do 3,5 DMC.

Pozdrawiam i dziękuję za pomoc.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 4 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Semrush [Bot] i 5 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: