Autor
Wiadomość
Tytuł: Re: HDS
Post Wysłano: 20 maja 2009, 16:59

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 maja 2009, 21:04
Posty: 28
GG: 0
Samochód: man 19.272

Cytuj:
Szybkość żurawia głównie zależy od wydajności pompy. Żuraw możemy też przyspieszyć regulując obroty silnika ręcznym gazem, jeśli takowy posiadamy. Orientujesz się może kolego jaką ma wydajność Twoja pompa?
w książce od hdsu pisze że wydajność pompy 40l na min.

sprawdziłem go na większych obrotach i działa o wiele szybciej ale dwóch ruchów na raz też nie idzie robić.

pompa chyba słabiutka u mnie ?
jeszcze mam pytanie czy pompy te na 4 śruby to będą pasowały do każdego samochodu.?
bo mam jeszcze starego manika i on ma pompe też na 4 śruby ale jest zamocowana na ramie i idzie wał do niej , a w tym nowym to jest bezpośrednio na skrzyni . Może by je zamienić ??


Tytuł: Re: HDS
Post Wysłano: 04 lip 2009, 8:29
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 20 sty 2009, 19:17
Posty: 21
GG: 0
Samochód: XCMG, Hydros

Cytuj:
Cytuj:
Cześć, może mi ktoś powiedzieć jak to jest z kursem na HDS, jak to wygląda, czy te uprawnienia są jakoś podzielone tonażowo, jak długo taki kurs trwa, ile kosztuje i co to jest np. : palfinger, atlas i te inne... Z góry dzięki.
Co do kursu to :
1. Kurs nie jest podzielony na żadne kryteria tonażu , po prostu idziesz zapisujesz się , zdajesz kurs , a oni jak zdasz dają Ci taki papierek na którym jest napisane , że zdałeś.
2. Wygląda to tak , że jest teoria i praktyka.
3. Co do długości kursu to zależy. Ja dokładnie nie wiem jak to jest , ale kierowca co zdawał ten kurs zdał go w dwa tygodnie. Z tego co wiem to można wybrać sobie dłuższy lub krótszy czas zdawania(W takim przypadku cena może być wyższa).
4. Cena kursu tak jak wyżej napisałem może się wahać w zależności od czasu jego wykonywania. Za dwa tygodnie kursu zapłacił 500zł.
5.Palfinger , atlas i te inne (jak to nazwałeś) to nic innego jak marki HDSów. Jest jeszcze Hiab , HMF , Fassi i jeszcze wiele innych. Te co wymieniłem i te co Ty wymieniłeś to najlepsze marki. W firmie użytkujemy dwa Atlasy (niedługo dojdzie trzeci) i nie narzekamy. Bardzo dobrze się sprawują. Jeśli chcesz dodam ich zdjęcia.

Myślę , że trochę rozwiałem twoje wątpliwości , Pozdrawiam :wink:
nie chcę poprawiać ale to inaczej wygląda zapisujesz sie na kurs uczysz się teorii i praktyki zależy od firmy póżniej przyjeżdża inspektor z Urzędu Dozoru Technicznego i to on przeprowadza egzamin w firmie bo zwykle UDT nie zajmuje sie kursami albo rzadko.za jakiś czas dostajesz właśnie pozwolenie jak zdałeś. Nie zawsze jest egzamin praktyczny a jeśli jest to chodzi głównie o bezpieczeństwo ludziom z dozoru. jak teorie się zdaje to masz pytania np . jakie są rodzaje zawiesi jakie są czynności przed pracą na żurawiu i np rodzaje pomp itp...


a powracając do tematu jakbyś chciał te pompe zamontować ?? przystawka do skrzyni biegów czy jaki inny może pomysł.w większości żurawi montuje się pompy tłoczkowe . może jest troche droższa niż zębata ale koszt serwisowania pompy tłoczkowej a zębatej jest niższy. Jeśli w zębatej coś się stanie np filtr przepuści zanieczyszczenie co spowoduje wyrwanie zębów to musisz kołow wymieniać lub obydwa.w tłoczkowej jeśli dojdzie do uszkodzenia to będzie to w większości wypadków wymiana oringów na tłoczkach. Nie trzeba kupować nowej pompy można w zakładzie dźwigowym albo tym podobnym poszukać u nas w firmie leżą takie pompy zdjęcte z żurawi i to różne pompy w dobrym stanie można tanio kupić.


Tytuł: Re: HDS
Post Wysłano: 08 lip 2009, 20:15

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 wrz 2006, 16:50
Posty: 1136

Scania 124L 420 CP14 6x2/4 Twinsteer z HDS-em Palfinger PE14000A z 1995 roku. Udźwig max. 5800 kg, w najdalszym punkcie 1420 kg.

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek


Tytuł: Re: HDS
Post Wysłano: 11 lip 2009, 14:13
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 20 sty 2009, 19:17
Posty: 21
GG: 0
Samochód: XCMG, Hydros

ale wlepki UDT coś nie widać :D


Tytuł: Re: HDS
Post Wysłano: 03 lis 2009, 18:03

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 02 lis 2009, 22:35
Posty: 9
GG: 0
Samochód: man

Witam
Nie zakładaj pompy zembatej bo pochodzi pół roku albo krócej i padnie
Lepiej zainwestuj w pompę tłokową poniewarz żurawie leśne pracują cały czas i ona jest do tego stwożona
A wydajność to tak jak ci pisali im większa tym szybciej będzie pracował, ale bym z tym nie przesadzał


Tytuł: Re: HDS
Post Wysłano: 03 lis 2009, 21:27
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 27 mar 2008, 21:05
Posty: 390
GG: 5236488
Samochód: ŁOPEL
Lokalizacja: GRUDZIADZ

Cytuj:
ale wlepki UDT coś nie widać :D
na dziko robią... :mrgreen:


Tytuł: Re: HDS
Post Wysłano: 17 sty 2010, 17:36

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 wrz 2006, 16:50
Posty: 1136

Obrazek

Obrazek


Tytuł: Re: HDS
Post Wysłano: 13 lut 2010, 18:57

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 lut 2010, 18:36
Posty: 1
GG: 0
Samochód: man

koledzy kupiłem moj pierwszy samochód z dzwigiem volvo fl 10 + hiab 260 prosze o rady i opinie z góry dziekuje


Tytuł: Re: HDS
Post Wysłano: 19 lut 2010, 22:50
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 sty 2010, 15:25
Posty: 271
GG: 5598522
Samochód: M.A.N.
Lokalizacja: Gryfino

Drodzy panowie, moj tata posiada jeden z wiekszych HDS'ow w Szczecinie. Jest to PALFINGER 300, ktory jest zamacowany na podwoziu MANA F2000. Auto bardzo dobrze sie spisuje. Na 2m podnosi 7,5T a na max czyli 15 1,2500 kg. Fotki dostarcze jutro. Trzpilu zapewne wie o jakiego Mana chodzi.


Tytuł: Re: HDS
Post Wysłano: 20 lut 2010, 4:09

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 24 lip 2006, 23:05
Posty: 170
GG: 7828199
Lokalizacja: Szczecin

Cytuj:
Drodzy panowie, moj tata posiada jeden z wiekszych HDS'ow w Szczecinie. Trzpilu zapewne wie o jakiego Mana chodzi.
Niestety Przemek, ale muszę Cie rozczarować. Z tego co się orientuję to w Szczecinie jest sporo takich aut jak Wasze, nie wiem, może z 8. A największe, które znam z okolic to niewątpliwie 4-osiowy MAN z firmy P.B.U. "Dom-Bud" z maksymalnym udźwigiem 12,5 tony i maksymalnym wysięgiem 24,5 metra.

Obrazek

Oraz Scania od Jasiorski Transport. Wysięgu dokładnego nie znam, ale coś około 23 metrów. Udźwigu nie znam.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Zaznaczam że to są samochody o których wiem. Innych podobnych z okolic Szczecina nie znam.

W niedalekiej przyszłości w Szczecinie ma pojawić się trzeci samochód porównywalny to tych dwóch. Jak coś będę wiedział to dam znać. Pozdrawiam :wink:


Tytuł: Re: HDS
Post Wysłano: 20 lut 2010, 7:43
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 sty 2010, 15:25
Posty: 271
GG: 5598522
Samochód: M.A.N.
Lokalizacja: Gryfino

Powiem tak o Manie z Dombudu wiedzialem. Ale o tej Scani 4 osiowej to nie wiedziblem. Dombud posiada dwa tego typu Many. W Szn jest tez firma Wieczorek. Ale nie wiem czy posiadaja taki sprzet jak ja mam. Jak bys mógł się dowiedzieć jaki tonarz podnosi ta Scania 4 osiowa to byłbym szczęśliwy.


Ostatnio zmieniony 05 maja 2010, 7:21 przez regan, łącznie zmieniany 1 raz.
tonaż


Tytuł: Re: HDS
Post Wysłano: 20 lut 2010, 15:37
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 31 sty 2008, 18:49
Posty: 270
GG: 1
Samochód: Liebherr LTM1100
Lokalizacja: Bydgoszcz

to chyba chodzi o Palfinger PK 30000 ?? bo nie spotkalem sie z Palfinger 300 .. chyba ze to jakis zabytek albo jeszcze ciekwasza historia

_________________
usługi dźwigowe do 350t, transport niskopodwoziowy.


Tytuł: Re: HDS
Post Wysłano: 20 lut 2010, 21:01
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 sty 2010, 15:25
Posty: 271
GG: 5598522
Samochód: M.A.N.
Lokalizacja: Gryfino

Cytuj:
to chyba chodzi o Palfinger PK 30000 ?? bo nie spotkalem sie z Palfinger 300 .. chyba ze to jakis zabytek albo jeszcze ciekwasza historia
Palfinger 30000 to tak jak napisałeś. Tylko, że nie którzy używają skrótów. A teraz dodam zdjęcia Hds`a:
Obrazek
Obrazek


Tytuł: Re: HDS
Post Wysłano: 20 lut 2010, 21:43

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 24 lip 2006, 23:05
Posty: 170
GG: 7828199
Lokalizacja: Szczecin

Cytuj:
Dombud posiada dwa tego typu Many.
P.B.U. "Dom-Bud" posiada tylko jednego Mana tego typu, jest też inny, podejrzewam że o nim mówisz, 3-osiowy, coś pokroju Waszego, tylko nowszy.
Cytuj:
W Szn jest tez firma Wieczorek. Ale nie wiem czy posiadaja taki sprzet jak ja mam.
A Witolda Wieczorka samochody z HDSami kojarzę tylko 4 i to nie jakieś typu nasza Scania, tylko coś podobnego do Waszego Mana.
Cytuj:
Jak bys mogl sie dowiedziec jaki tonarz podnosi ta Scania 4 osiowa to bym byl szesliwy.
Dokładnego udźwigu nie znam, ale pamiętam akcje jak wkładaliśmy szambo do wykopu. Na 5 metrach Scania podniosła 4,5 tonową studnie. Jak się dowiem to napisze

Pozdrawiam :wink:


Tytuł: Re: HDS
Post Wysłano: 21 lut 2010, 12:08
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 sty 2010, 15:25
Posty: 271
GG: 5598522
Samochód: M.A.N.
Lokalizacja: Gryfino

Cytuj:

Dokładnego udźwigu nie znam, ale pamiętam akcje jak wkładaliśmy szambo do wykopu. Na 5 metrach Scania podniosła 4,5 tonową studnie. Jak się dowiem to napisze

Pozdrawiam :wink:
A widzisz. Ostatnio mój tata wsadził by Hds do wykopu. Znaczy podnosił kontener w Stargardzie i chciał go wsadzić do wykopu i nagle Huk. Kontener spadł z wysokości 0,7 M do wykopu. Ludzie po wychodzili z okien i domów, żeby zobaczyć co się stało. Ale Hds szczęśliwie z całym autem pozostał na drodze ufffffffff. Ale przechodząc do Hds to na 2M podnosi 7,5 T, a na maksymalnym wysięgu czyli 15M 1,25 T na 12M podnosi 2,5 T, czyli kontener.
Pozdrawiam ;)


Tytuł: Re: HDS
Post Wysłano: 21 mar 2010, 13:26

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 wrz 2009, 12:30
Posty: 3
GG: 0

Witam. Mam takie pytanko jestem z Malborka, orientuje się ktoś gdzie najbliżej zrobie kurs HDS? i ile on trwa?


Tytuł: Re: HDS
Post Wysłano: 04 kwie 2010, 18:13
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 paź 2009, 15:23
Posty: 64
GG: 0
Lokalizacja: KraKÓW

Witam rys techniczny Plfingera (oile się nie myle ) ;)
http://www.brielmann.com/krane/ladekran/

_________________
Obiektyw Amera. Zapraszam !
http://amero.picturepush.com/album/92609/p-Zestawy.html#
http://www.flickr.com/photos/49505608@N07/?saved=1
Częste aktualizacje.


Tytuł: Re: HDS
Post Wysłano: 04 maja 2010, 7:33

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 04 maja 2010, 7:30
Posty: 3
GG: 4029186

witam

jak ktoś potrzebuje kursy na hds to prosze o kontakt

Konserwacja przeglądy oraz przygotowanie dokumentacji do odbioru z udziałem UDT

żurawii, suwnic, urządzeń dźwignicowych (hakowce , bramowce), wózki widłowe oraz podnośników teleskopowych hydraulicznych i nożycowych a także wind załadowczych

M.in takich firm jak PALFINGER, MEILLER, LIEBHERR, KOMATSU, GROVE, JLG
A TAKŻE WIND FIRM BAR ITD.

KONTAKT 604235965


Tytuł: Re: HDS
Post Wysłano: 12 maja 2010, 14:10

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 21 maja 2008, 17:55
Posty: 8
GG: 0

Witam wszystkich forumowiczów i mam do was takie pytanko szukam firmy, która wozi szkło na stojakach ciężarówkami wyposażonymi w HDSy może ktoś z was widział takie auta podaje ich wygląd są to MAN lub Mercedesy z niebieskimi kabinami szare aluminiowe niskie burty, czarne HDSy HIAB XF oraz przyczepa również z aluminiowymi szarymi burtami często widziałem ich wyjeżdżających z Łodzi w kierunku na Katowice. Kilka razy próbowałem ich wołać na radiu i nic nie odpowiadali a nazwa firmy i adres jest napisany na drzwiach bardzo małymi literkami a nie byłem w stanie za nimi jechać, bo zawsze jechali z naprzeciwka.
Prosiłbym informacje, jeśli ktoś wie, co to za firma z góry dzięki.
POZDRO SOBJESKI
:D :D :D :D


Tytuł: Re: HDS
Post Wysłano: 22 maja 2010, 11:31
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 kwie 2007, 22:16
Posty: 31
GG: 2936858
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

To jest potężny HDS jeszcze nigdy czegoś takiego nie widziałem. Sami oceńcie.

http://www.youtube.com/watch?v=4_WsxWVc9eo

_________________
krzyszek


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: