Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 27 cze 2013, 9:06

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 mar 2013, 14:01
Posty: 8

Jeśli na zewnątrz, to też polecam diesela! LPG co prawda wychodzi taniej w eksploatacji, ale to tak jak z autem, na ropie po prostu jeździ się lepiej. Ja od kilku lat mam Clarka, kupiłem nówkę w Suret i fajnie działa, też spalinówka oczywiście.


Post Wysłano: 16 kwie 2014, 19:35

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 kwie 2014, 19:32
Posty: 1

Jeśli chodzi o wózki widłowe a także cały osprzęt do tych wózków to najlepiej jest zajrzeć na stronę ehak24 pl. Tam znajdziesz nie tylko to czego szukasz w naprawdę niskich cenach co w dodatku jeszcze będzie ci udzielona fachowa porada techniczna jesli tylko będziesz mieć jakieś pytania odnośnie sprzętu.


Post Wysłano: 30 sty 2016, 11:35

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 29 paź 2013, 16:14
Posty: 1

LPG póki co taniej wychodzi, ale Diesel to też nie ma taka zła opcja. A w jaki sposób chcesz kupić wózek? Jak się jeszcze zastanawiasz to polecam poczytać nieco artykułów jak ten http://www.techfuga.com/wozek-widlowy-f ... y-leasing/


Post Wysłano: 30 sty 2016, 14:18
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 26 lut 2006, 19:03
Posty: 1152
GG: 13363123
Samochód: DAF
Lokalizacja: Żywiec

Dzięki za zainteresowanie tematem, wózek już kupiony, Toyota z 2009r. diesel, udźwig 3T. Fajny bo bez elektroniki.

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=JaABO0GSHvg

http://www.youtube.com/watch?v=eAfp3mZD ... ature=plcp


Post Wysłano: 24 lut 2016, 16:13

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 24 lut 2016, 14:50
Posty: 2
Samochód: Opel

Fajnie, dobry wybór. A dlaczego cieszysz się, że bez elektroniki? moim zdaniem niektóre gadżety są całkiem przydatne.


Post Wysłano: 24 lut 2016, 17:17
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 26 lut 2006, 19:03
Posty: 1152
GG: 13363123
Samochód: DAF
Lokalizacja: Żywiec

Post Wysłano: 07 lip 2016, 11:16

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 maja 2015, 15:25
Posty: 3

W najblizszym czasie mam zamiar kupic uzywany wozek widlowy diesel. Orientujecie sie w jaka firmie uderzyc aby najlepiej wyjsc w stosunku ceny do jakosci? Przegladalem kilka ofert tutaj http://www.mascus.pl/magazynowanie/uzyw ... ki-widlowe i maja ciekawe oferty Manitou. Udzwig jaki mnie interesuje to do dwoch ton. Jakies sugestie?


Post Wysłano: 14 lip 2016, 19:57
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 27 gru 2010, 12:47
Posty: 148
GG: 2982986
Samochód: Veicolo Italiano
Lokalizacja: EP

Podaj kolego jeszcze przedział cenowy jakim dysponujesz :]
To na pewno pomoże dobrać konkretny model.

jeździłem kilkoma dieselami i powiem tylko tyle, że jak silnik zdrowy to większość wózków z jakimi się spotkałem spełnia wymagania.

Typowe dobre diesela w konfiguracjach "terenowych" to na pewno Manitou i AUSA.
Bardzo fajnie sprawdzają się 2 tonowe TOYOTY np. 7FDF(20).
Jeżeli potrzebujesz bardziej "cywilizowanego" 2 tonowca to na pewno każdy poleci Ci jakiś model LINDE, z tym, że musisz liczyć się raczej w tym przypadku z mniejszymi kołami no a co za tym idzie mniejszym prześwitem.

Myślę, że z TOYOTĄ i LINDE powinieneś zmieścić się przedziale 30-40 tys. zł
Jeżeli chodzi o Manitke to dużo zależy od wyposażenia i konkretnego modelu ale raczej wydasz więcej.

AUSA to marka nastawiona typowo na wózki terenowe, przeznaczone do najcięższej pracy do której można dopuścić widlaka więc i swoje kosztują aczkolwiek ich liczba w PL nie należy do największych.


Podrzuć więcej konkretnych informacji np. na jak wysokim składowaniu Ci zależy, gdzie wózek ma pracować i w jakich warunkach oraz co będzie woził.

PS Rozmawiałem kiedyś z gościem, który jeździł 3 tonowym KOMATSU i też nie miał na co narzekać.
Pamiętaj, że LINDE mają specyficzny układ sterowania... mnie troche zajęło zanim się przyzwyczaiłem

_________________
Kat. B - 2012
Wózki kat. II WJO - 2013
Kat. C, C+E, KW - 2023
Szeroko pojęty TRANSPORT - to część mojego życia


Post Wysłano: 03 sie 2016, 21:55

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 12 sie 2011, 21:34
Posty: 55
GG: 0
Samochód: superB

8 lat chiński goodsense 3.5 tony diesel, kupiony jako nowy za bardzo dobre pieniądze, tyrany dzień w dzień przy blachach na zewnątrz, odpalany po 60x dziennie. Sprawuje się zaskakująco dobrze, tylko lakier kabiny jest gówniany, ale nikogo to nie obchodzi raczej. Przez ten czas 8 tonowa Linde zesrała się ze wszystkich stron jakie ma.


Post Wysłano: 05 sie 2016, 3:43

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 29 mar 2012, 21:26
Posty: 312
GG: 0
Samochód: VOLVO

Ja od 10 lat pracuje w firmie gdzie chodza tylko Linde , na trzy zmiany , bez wozkowych , kazdy wsiada i dzida. Zlego slowa o tych sprzetach nie powiem bo sa mega twarde.
Cytuj:
8 lat chiński goodsense 3.5 tony diesel, kupiony jako nowy za bardzo dobre pieniądze, tyrany dzień w dzień przy blachach na zewnątrz, odpalany po 60x dziennie. Sprawuje się zaskakująco dobrze, tylko lakier kabiny jest gówniany, ale nikogo to nie obchodzi raczej. Przez ten czas 8 tonowa Linde zesrała się ze wszystkich stron jakie ma.
Musieliscie cholernie zmeczona ta Linde kupic. Mamy 7 tonowke od 5 lat i jeszcze ani razu nie zawiodla a kupiona byla jako 8 letnia uzywka.


Post Wysłano: 05 sie 2016, 6:31
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 sie 2009, 13:17
Posty: 587
Samochód: VW Passat b5
Lokalizacja: KMY

U nas również 8 tonowa Linde działa bez zarzutu już z 6 lat - kupiona nowa. W zimie pojawił się problem z jakimiś czujnikami ale po serwisie wszystko wróciło do normy ;)

_________________
Mówią na mnie niepoprawny,za arcyzabawny
Nie mam czasu na bycie sławnym.....


Czemu mamy nierówne szanse, kiedy mamy wspólny cel?

______________


Post Wysłano: 24 sie 2016, 18:48

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 18 sie 2016, 8:07
Posty: 2

Drodzy forumowicze proszę o pomoc w wyborze wózka w teren .
Do dyspozycji max 50 tys brutto.
Teren lekko piaszczysty w dodatku pod górkę.
Udźwig jaki mnie interesuje to min 2 t.
Myślałem o np czymś takim tylko żeby miało napęd 4x4 http://allegro.pl/show_item.php?item=64 ... 9cf21a9c09
Ogólnie co myślicie o tych francuzach, są na prawdę takie dobre czy to przereklamowany temat?
pozdrawiam


Post Wysłano: 29 sie 2016, 12:17
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 27 gru 2010, 12:47
Posty: 148
GG: 2982986
Samochód: Veicolo Italiano
Lokalizacja: EP

Kolego poczytaj sobie to co kilka postów wyżej. Kolega ArnoldPL szukał podobnego sprzętu.

Manitka jak najbardziej. Sprawdzone sprzęty i popularne w cięższych pracach.
Ewentualnie mógłbyś się rozglądać w kierunku JCB chociaż nie mam pewności co do budżetu.
Do 50 tys. to raczej <2006 roku wózki JCB.

Pamiętaj, że JCB to JCB a Manitou to obecnie składak, bynajmniej tak jest w przypadku I kat. WJO.

_________________
Kat. B - 2012
Wózki kat. II WJO - 2013
Kat. C, C+E, KW - 2023
Szeroko pojęty TRANSPORT - to część mojego życia


Post Wysłano: 27 wrz 2016, 6:56

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 paź 2015, 22:09
Posty: 22

Jak już kupować, to znane marki takie jak Still, Linda, Toyota, Nissan. Są one trwałe, niezawodne, precyzyjnie się nimi kieruje, bezpieczne. A wbrew pozorom bezpieczeństwo też jest ważne, bo wywrotka takim wózekiem, to nie jest coś co nie może się przytrafić. Może jak najbardziej - dlatego tak istotna jest klatka ochronna. Kolejne rzeczy to przesów boczny, skrzynia biegów, przebieg jeżeli ma to być wózek uzywany lub dobry serwis jeżeli wózek nowy.

_________________
sssss


Post Wysłano: 30 wrz 2016, 8:22

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 paź 2015, 22:09
Posty: 22

Tak... zgadza się.

_________________
sssss


Post Wysłano: 26 sty 2021, 23:20

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 26 sty 2021, 22:13
Posty: 3

kupic wózek to trzeba wiedzieć czego sie chce nie tylko kupić bo kupić ważny jest maszt , wysokość podnoszenia czy z wolnym skokiem czy ma mieć przesuw boczny , jakie koła jaki udzwig natomiast dizel czy benzyna gaz czy sam gaz czy z kabina i ogrzewaniem.

BROŃ BOŻE wózek STHILL jak najdalej od tego wózka. Jaki on by nie był.
Wiem o wózku widłowym marki TOYOTA praktycznie prawie bez Elektroniki w elektronice tylko system SAS i pozycjoner wideł natomiast 3t udzwigu maszt tryplex boczny przesuw suwanie i rozsuwanie wideł hydraulicznie wolny skok kabina przeszklona ogrzewana koła pełne rok bodajże 2005 cena 38800 netto na Fakturę + Vat pełna dokumentacja do UDT. Zasilanie benzyna - gaz Fabrycznie. Zda egzamin w ciężkich warunkach.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: