Strona 9 z 14 [ Posty: 265 ] Przejdź na stronę Poprzednia 17 8 9 10 1114 Następna
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 25 lip 2011, 21:50
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 21 gru 2010, 3:21
Posty: 39
GG: 0

chodzi mi o CIFE lub putzmaister-a, wdzięczny byłbym za schemat, jeśli chodzi o rurociąg jest ok puszczam drugą piłę mieką tz walec czy czop czy pocisk różnie to nazywają tak czy owak jest ok


Post Wysłano: 07 sie 2011, 13:50
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 21 gru 2010, 3:21
Posty: 39
GG: 0

odświeżam temat o schemacie budowy pompy do betonu , typ obojętny, jest to mi bardzo potrzebne , jeśli ktoś to posiada proszę o podesłanie na forum lub maila mariobrooks@o2.pl


Post Wysłano: 17 sie 2011, 23:16
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 21 gru 2010, 3:21
Posty: 39
GG: 0

pracuje na Cifie z 1998 roku. Mam problem..., gdy podnoszę pierwsze ramię na pełnym wysiegu muszę dodawać gazu prawie do konca żeby się choć troszke ruszyło.... czy to wina rozdzielacza??? czyżby już zaczoł przelewać????


Post Wysłano: 12 wrz 2011, 13:55

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 08 wrz 2011, 22:10
Posty: 1
GG: 0

koledzy ile pilot kablowy do pompy możę kosztować .
Pilot z dwoma dżojami i 8 przycisków


Post Wysłano: 27 wrz 2011, 21:53
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 21 gru 2010, 3:21
Posty: 39
GG: 0

zależy od stanu technicznego pilota i oczywiście marki. Dla przykładu mogę napisać że remont takiego pilota dokładnie do stetchera kosztuje miej więcej około 2 tysięcy złotych. Cały pilot w dobrym stanie podejrzewam że można kupić już za 4 tys. Jeśli chodzi o bezprzewodówkę cena troszeczkę wzrasta. Na jakieś dziadostwo trzeba wydać około 8 tyś.....................


Post Wysłano: 13 sty 2012, 21:40
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 21 gru 2010, 3:21
Posty: 39
GG: 0

Witam. Mam pytanie do użytkowników pompo-gruszek w których jest zamontowany putzmeister, a dokładnie układ pompowania w którym napędówki są z tyłu pompy a zasówa chodzi w koszu i nie ma do niej dostępu jak w zwykłych pompach tj otwierasz kolanko czyścisz zasówę i ok. Tu tej możliwości nie ma!! w koszu jest okular do którego dochodzi kolanko zasówa zagięta w literę C przechodzi przez ścianę kosza. Po drugiej stronie jest połączona rurą dalej kolanko i rury wysięgu.. jak czyścić kolanko zasówę??? przypominam że nie ma do niej dostępu..... sama piłka wystarczy??? przecież jak dojdzie do samego kosza może ją przeciąć zasówa..... proszę o pomoc:)


Post Wysłano: 14 sty 2012, 0:41
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 wrz 2007, 0:35
Posty: 693
GG: 0
Samochód: wrotki
Lokalizacja: NSZ

Ja mam przed koszem rewizjer, gdzie dospawywany przez poprzednika był czop hamujący piłkę. Gdy piłka przejdzie, otwieram rewizjer i przepycham dalej, w kierunku kosza na 4 suwy. Rzadko się zdarza, aby mi piłke pocięło. Najlepiej gdybyś wstawił zdjęcie jak to wygląda i czy w ogóle masz rewizjer przed koszem.


PS. jeżeli go nie ma, to polecam co drugi dzień, na zakończenie pracy podjechać pod hydrant, wepchnąć piłkę, za nią walec, puścić wodę i włączyć pompę na ssanie, żeby gabki łatwiej przeszły.

_________________
NIE-POMPIARZ


Post Wysłano: 15 sty 2012, 11:31
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 21 gru 2010, 3:21
Posty: 39
GG: 0

bolec zatrzymujący piłkę jest (rewizja).... ale za bolcem jest jeszcze 1,5 rury, która przechodzi przez tylną ścianę kosza i jest połączona z zasuwą. Ma ona kształt litery C i dochodzi ona do okulara znajdującego się na dole kosza. Chodzi mi o tą rurę i zasuwę. Skoro piłka nie przechodzi przez nią i niema do niej dostępu to jak to czyścić??????? Przecież przy dłuższych betonowaniach ta zasuwa zalepi się betonem.... nie wiem czy to błąd konstruktorów, pompo-gruszka jest z 89 roku,,, jak to wygląda u Was????????
Obrazek


Post Wysłano: 15 sty 2012, 13:30
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 wrz 2007, 0:35
Posty: 693
GG: 0
Samochód: wrotki
Lokalizacja: NSZ

Dlatego piłki nie wyjmuj, tylko przepchaj ją dalej w kierunku kosza na 4 ruchy zasuwy. Zwyczjanie włóż tam rękę i dociskając piłkę do rury włącz pompę, niech zasuwa przewali 4x, wtedy nie potnie Ci piłki (o ile masz szczelne tłoczyska).

_________________
NIE-POMPIARZ


Post Wysłano: 30 sty 2012, 18:17

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 24 cze 2011, 11:27
Posty: 56
GG: 0

Mam pytanie odnośnie pracy w betoniarni. Oczywiście jako kierowca gruchy. Interesuje mnie to czy jako kierowca muszę mieć jakieś dodatkowe kursy? Coraz częściej widuje się gruchy w raz z pompą, więc pewnie na to będzie potrzeba. Proszę o rzetelne odpowiedzi


Post Wysłano: 30 sty 2012, 19:03
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 gru 2005, 20:01
Posty: 2591
Samochód: Szybki
Lokalizacja: Szczecin

Na samą betoniarkę nie potrzebujesz nic dodatkowego, na pompogruszkę, rzeczywiście potrzeba kursu. Odnośnie jazdy z pompą to myślę, że temat może zbliżyć Ci Mr.X :)

_________________
Przyłożenie zewnętrznego silnego magnesu do czujnika ruchu (impulsatora) zamontowanego przy skrzyni biegów skutkuje wyrównaniem pola elektromagnetycznego w cewce nadajnika, a w rezultacie prowadzi do tego, że tachograf otrzymuje sygnał odpowiedni dla pojazdu nieruchomego.


Post Wysłano: 31 sty 2012, 22:39
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 21 gru 2010, 3:21
Posty: 39
GG: 0

odnośnie pompo-gruszek:
- PL kat C + kurs operatora pomp do mieszanki betonowej i tyle:) a później dużo chęci do pracy :):):)


Post Wysłano: 09 mar 2012, 11:46

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 09 mar 2012, 11:44
Posty: 2
GG: 0

Witam. Podobnie jak „bamil” jestem na studiach i dostałam temat dotyczący betonomieszarek. Na podstawie Waszych wcześniejszych postów narysowałam sobie schemat kinematyczny. Jednak teraz muszę dobrać konkretne elementy mając jako dane zakres prędkości obrotowych mieszalnika, jego pojemność oraz średnicę maksymalną. Niestety nigdzie nie mogę znaleźć informacji na temat jak obliczyć moc na gruszce, bo nie wiem jak wyznacza się moment potrzebny do wprawienia takiej gruszki w ruch. Bardzo proszę o pomoc, to sprawa życia i śmierci.
Pozdrawiam :)


Post Wysłano: 09 mar 2012, 19:47
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 gru 2005, 20:01
Posty: 2591
Samochód: Szybki
Lokalizacja: Szczecin

Tutaj masz trochę danych odnośnie zabudowy Liebherr HTM904 (bardzo popularna) :)

http://www.liebherr.com/MT/en-GB/region ... ure-metric

_________________
Przyłożenie zewnętrznego silnego magnesu do czujnika ruchu (impulsatora) zamontowanego przy skrzyni biegów skutkuje wyrównaniem pola elektromagnetycznego w cewce nadajnika, a w rezultacie prowadzi do tego, że tachograf otrzymuje sygnał odpowiedni dla pojazdu nieruchomego.


Post Wysłano: 11 mar 2012, 10:15

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 09 mar 2012, 11:44
Posty: 2
GG: 0

Dziekuje :) Znalazłam też katalogi Cifa - Tarbi i firmy w Leżajsku.
Mam jeszcze takie pytania : Z jakiej stali wykonywana jest gruszka? Czy to jest zwykłe S235 (St3)? I tak około jakiej grubości są ścianki gruszki?


Post Wysłano: 11 mar 2012, 13:19

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 kwie 2007, 15:06
Posty: 35
Lokalizacja: Łódź

Na mieszalniki oraz spirale mieszające większość producentów stosuje stal 18G2A lub 37MnB5, chociaż niektórzy stosują też stale typu Hardox lub RAEX (http://www.ruukki.pl/gicalla#tab2) zwłaszcza w wersjach bardziej wytrzymałych lub o mniejszej wadze. Co do napędu mieszalnika to zazwyczaj stosuje się produkty firmy rexroth
(http://www.boschrexroth.com/business_un ... /index.jsp) lub sabinov (http://www.ztssabinov.sk/vyrobkyp.htm).
Tutaj jeszcze link do katalogów stettera http://www.schwing.cz/cs/ke-stazeni/ (zakładka autodomichavace)


Post Wysłano: 12 mar 2012, 11:51

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 15 sty 2006, 20:20
Posty: 3
GG: 0
Lokalizacja: Polska

Nowość z 2010roku od LIEBHERRa:

Mixing drum offers the mixing drum shell with a thickness of 3 mm (Specialty Steel LH 37) and mixing coil with thickness of 4 mm (Specialty Steel LH 37), a lightweight copy of the guide rim and wear protection spiral mixers continuous welds.

Kilka zdjęć na forum operatorów(ioperator<kropka>eu), aby zobaczyć całą galerię(jest chyba ze 50 zdjęć) trzeba się zalogować
Obrazek

_________________
Lepiej stracić minutę w życiu, niż życię w jednej minucie!


Post Wysłano: 25 mar 2012, 12:13
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 gru 2005, 20:01
Posty: 2591
Samochód: Szybki
Lokalizacja: Szczecin

Obrazek

Z wczoraj, po całonocnym betonowaniu.

_________________
Przyłożenie zewnętrznego silnego magnesu do czujnika ruchu (impulsatora) zamontowanego przy skrzyni biegów skutkuje wyrównaniem pola elektromagnetycznego w cewce nadajnika, a w rezultacie prowadzi do tego, że tachograf otrzymuje sygnał odpowiedni dla pojazdu nieruchomego.


Post Wysłano: 16 maja 2012, 14:22
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 gru 2005, 20:01
Posty: 2591
Samochód: Szybki
Lokalizacja: Szczecin

Zdjęcie może mylić, bo on nie jest odstawiony w krzakach - jeździ i zarabia:
Obrazek

_________________
Przyłożenie zewnętrznego silnego magnesu do czujnika ruchu (impulsatora) zamontowanego przy skrzyni biegów skutkuje wyrównaniem pola elektromagnetycznego w cewce nadajnika, a w rezultacie prowadzi do tego, że tachograf otrzymuje sygnał odpowiedni dla pojazdu nieruchomego.


Post Wysłano: 22 maja 2012, 7:09
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 lut 2010, 14:39
Posty: 16
Samochód: Audi a6
Lokalizacja: Grudziądz [CG]

Thomas-Beton, Grudziądz:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Kilka zdjęć najbardziej zaprzyjaźnionych ze mną aut :)


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 9 z 14 [ Posty: 265 ] Przejdź na stronę Poprzednia 17 8 9 10 1114 Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: