Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 05 gru 2012, 12:20
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 wrz 2007, 10:01
Posty: 1208
Lokalizacja: Janów k.Częstochowy

Niby nowy sprzęt, a takie coś się stało:
http://kontakt24.tvn.pl/temat,wysiegnik ... tegoryId=0

_________________
Pozdrawiam
Leszek


Straż pożarna Częstochowa


Post Wysłano: 05 gru 2012, 17:51
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 gru 2005, 20:01
Posty: 2591
Samochód: Szybki
Lokalizacja: Szczecin

Zabudowa wygląda na CIFĘ starego typu, więc jest szansa, że to przekładka, a nawet jeśli nie, to ten MAN może mieć 10 lat, a to już wystarczająco dużo, jeśli nie dba się odpowiednio o sprzęt, co niestety, w tej branży jest dość często spotykane.

_________________
Przyłożenie zewnętrznego silnego magnesu do czujnika ruchu (impulsatora) zamontowanego przy skrzyni biegów skutkuje wyrównaniem pola elektromagnetycznego w cewce nadajnika, a w rezultacie prowadzi do tego, że tachograf otrzymuje sygnał odpowiedni dla pojazdu nieruchomego.


Post Wysłano: 05 gru 2012, 18:11
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 wrz 2007, 0:35
Posty: 693
GG: 0
Samochód: wrotki
Lokalizacja: NSZ

Chore jest, że pompy nie podlegają pod UDT. Pod wysięgnikiem w czasie zalewania znajduja się często więcej niż 3 osoby, a pod żuraw HDS z zaczepionym ładunkiem nikt o zdrowych zmysłach nie podejdzie.

_________________
NIE-POMPIARZ


Post Wysłano: 04 mar 2013, 22:44

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 04 mar 2013, 22:38
Posty: 3
Samochód: Iveco 80

Skoro temat o betonomieszarkach, to mam parę pytań odnośnie taśmociągu na takiej gruszce. Co sądzicie o takim rozwiązaniu ? Nie chcę wchodzić w porównanie między taśmą a pompą, chcę poznać w miarę obiektywną opinię na ten temat. Na co trzeba zwracać szczególną uwagę eksploatując coś takiego ? Czy taka taśma po czasie na przykład sama może pęknąć jak się nie będzie o nią dbać ? Ewentualnie jak dbać o nią dobrze, poza myciem po wypuszczeniu betonu ? Co trzeba sprawdzać ? Chodzi mi już o techniczne sprawy. Z góry dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam.


Post Wysłano: 04 mar 2013, 22:56
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 21 gru 2010, 3:21
Posty: 39
GG: 0

...mieliśmy taki taśmociąg , totalna porażka, awaria za awarią, najczęściej to zacieranie się silnika hydraulicznego napędzającego płótno. Tylko pompa do betonu!!!, taśmociąg jest czasochłonny, mało funkcjonalny, no ale.... jak już to primo ultimo rolki są ważne, trzeba dbać o to czy się kręcą, dobra chłodnica do oleju, rozdzielacz, samo płótno w sobie ci nie pęknie z czasem może się wytrzeć. jeśli chodzi o praktykę to nadawał się tylko do posadzek na otwartych przestrzeniach, jak stały już częściowo ściany to już był problem, nie wspominając już stropów , szalunków itp.


Post Wysłano: 04 mar 2013, 23:07

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 04 mar 2013, 22:38
Posty: 3
Samochód: Iveco 80

Hmm, pompę do betonu mieliśmy i tu mogę napisać że to był szrot dopiero, może mieliśmy pecha przy zakupie bo wiedzieliśmy że poprzednicy nie dawali sobie z nią rady, niby mała usterka do usunięcia była (jakiś elektrozawór), jak się później okazało ceny napraw wyszły prawie takie co na kupno tego poszło, tragedia. Tak jak napisałeś stropy i ogólnie wysokości to pompa pasuje, chociaż wiem że jak braliśmy taśmę z wynajmu to też ogarniała stropy, tylko pewnie więcej pierdzielenia z rozstawieniem się było.

Nie znam się za bardzo na mechanicznych sprawach, ale jest coś takiego jak pompa jedno czy dwutłokowa ?


Post Wysłano: 04 mar 2013, 23:17
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 21 gru 2010, 3:21
Posty: 39
GG: 0

jeśli chodzi o te urządzenia jako maszyny to wiesz jak dbasz tak masz:) pompa z całą pewnością jest bardziej uniwersalna, wygodniejsza dla ludzi układających beton, zaoszczędza twój czas, każdy jest zadowolony a sam wiesz że szybko i sprawnie ogarnięta robota oznacza zadowoloną ekipę a to jest zarazem rentowne dla ciebie i betoniarni na przyszłość. Jeśli chodzi Ci o te tłoki to zapewne masz na myśli napędówki tzn urządzenie pompujące. Ja osobiście spotkałem się z rodzajem urządzenia pompującego dwutłokowego oraz tzw pralką, gumowa rura po której przesuwają się rolki wyciskając z niej mieszankę betonową jak ciasto:) ps jesteś operatorem???


Post Wysłano: 05 mar 2013, 9:38

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 paź 2012, 14:46
Posty: 6
Samochód: VW Passat B5

Witam Panów

znajomy zaproponował mi pracę na betonomieszarce u naszego zachodniego sąsiada. Jeśli chodzi o mnie, to nigdy nie pracowałem na takim sprzęcie. Proszę napiszcie mi na PW na co zwracać szczególą uwagę, głównie chodzi mi o obsługę samej betoniarki. Nie chciałbym na starcie zniechęcić się to tej roboty. Pozdrawiam


Post Wysłano: 05 mar 2013, 18:14

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 04 mar 2013, 22:38
Posty: 3
Samochód: Iveco 80

Cytuj:
jeśli chodzi o te urządzenia jako maszyny to wiesz jak dbasz tak masz:) pompa z całą pewnością jest bardziej uniwersalna, wygodniejsza dla ludzi układających beton, zaoszczędza twój czas, każdy jest zadowolony a sam wiesz że szybko i sprawnie ogarnięta robota oznacza zadowoloną ekipę a to jest zarazem rentowne dla ciebie i betoniarni na przyszłość. Jeśli chodzi Ci o te tłoki to zapewne masz na myśli napędówki tzn urządzenie pompujące. Ja osobiście spotkałem się z rodzajem urządzenia pompującego dwutłokowego oraz tzw pralką, gumowa rura po której przesuwają się rolki wyciskając z niej mieszankę betonową jak ciasto:) ps jesteś operatorem???
Właśnie o to chodzi, że ta pompa już wcześniej była zaniedbana, nie wiem czy wina leży po stronie naszego operatora bo ona praktycznie cały czas sprawiała problemy jeżeli o samo pompowanie chodzi. Ja operatorem samej pompy nie byłem, ale przed jej sprzedażą zrobiłem kilka kursów z betonem, z tym że z samego leja szło, bez pompy. No i teraz planujemy kolejny zakup, ale w grę wchodzi taśma, no i tym miałbym już ja operować.

Aha, parę dni temu z ciekawości przejrzałem sobie oferty betonomieszarek na allegro, 3/4 na sprzedaż to pompy.


Post Wysłano: 05 mar 2013, 19:09
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 21 gru 2010, 3:21
Posty: 39
GG: 0

Jeśli kupisz wyhuśtaną maszynę to nawet jak najwybitniejszy operator świata będzie ją użytkował, to 70 % czasu pracy spędzi na kanale:)za dobrą pompkę trzeba wyłożyć te 500 tys, sam rozumiesz, a operator sprawiał problemy bo pewnie się wukr...ał że jeździ takim szrotem:) ale wnioskuję że ten człowiek już u was nie pracuje??:)...............szczerze to Ci współczuję tego taśmociągu, ja pracowałem na tym dwa lata miał 16 metrów i dziękuje Bogu że to sprzedano. Obecnie śmigam włoszczyzną 32 metry i jestem zadowolony, wbrew opiniom że włoszczyzna nadaje się do d...y nasza Cifa jest ok. Jeśli chodzi o tą statystykę 3/4 to pompy, to nie wiem co sugerujesz.....???? , że jest ich tak dużo dlatego że to dziadostwo??? jeśli tak to mylne myślenie. Sprzętu budowlanego jest teraz masa pod każdą kategorią, wywrotki, gruszki, pompy itd (kryzys ...ale zostawmy ten temat:) ) Z drugiej strony każdy ma inne spostrzeżenie na rodzaj maszyny itd, jednemu się pracuje dobrze drugi będzie tą robotę przeklinał, ja pracę na taśmociągu przeklinam, nie chodzi już o awarie tylko o to że aby umyć po robocie ten sprzęt trzeba się było zmoczyć od góry do samego dołu, pompy też myjesz ale sam kosz, zasówę a nie cały bat taśmociągu, rolki płótno a woda bryzga na wszystkie strony:) , od strony funkcjonalnej to samo masakra, podajesz przez okna - podjeżdżanie cofanie kombinowanie , czekanie jak przełopatóją beton lub taczkami przewiozą, masakra, to samo na stropach, miejscach ciężko dostępnych itd ale Ty możesz mieć na to inne spostrzeżenie :) w praktyce sam ocenisz:)


Post Wysłano: 06 mar 2013, 20:13
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 21 gru 2010, 3:21
Posty: 39
GG: 0

Cytuj:
Fajny bacik:) sama przyjemność na takim czymś pracować:)


Post Wysłano: 06 mar 2013, 21:21
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 wrz 2007, 0:35
Posty: 693
GG: 0
Samochód: wrotki
Lokalizacja: NSZ

Cytuj:
Cytuj:
Fajny bacik:) sama przyjemność na takim czymś pracować:)


Sarkazm? :D

Obstawiam, że wypoziomowanie i rozłożenie jej do pionu zajmuje 1-1,5h. Operowanie na takiej wysokości z betonem w rurach wg mnie, to mordęga. Najpierw się rozstaw, puść beton, wbiegnij na góre 100m wieżowca, traf w okno/dziure w dachu lub zalej jakiś wieniec czy podciąg. Jeden większy podmuch wiatru i gość trzymający gume ma pełne gacie. Operator też.

_________________
NIE-POMPIARZ


Post Wysłano: 07 kwie 2013, 19:04
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 21 gru 2010, 3:21
Posty: 39
GG: 0

Witam.
Drodzy miłośnicy pomp do mioeszanki betonowej co sądzicie o pompo-gruszce SERMAC???
Jak się spisuje podczas pchania betonu, czy pompy hydrauliczne są wytrzymałe?
Jakie są najczęstsze awarie?
Użytkowników tej marki proszę o wypowiedź.
...a teraz konkretniej.
Została zakupiona zabudowa pompo-gruszki Sermaca z wysięgiem twinstara 28. Założyliśmy to na Mana 8x4 320 KM (czy to wystarczy?). Po założeniu jest problem z reduktorem, mianowicie podczas uruchomienia silnika reduktor wydaje z siebie metaliczny świst, a gdy załącza się pompy hałas się zwiększa. Pytanie, co to jest? : łożyska, sprzęgiełka .....? Dodam ze odkręciliśmy dekielek od spodu i zęby kółek są wszystkie, ale przy spuszczaniu oleju na korku były metaliczne opiłki;/ a i olej strasznie rzadki koloru czerwonego , wlaliśmy przekładniowego i to samo. Rozbierać?

A może ktoś posiada instrukcję obsługi to takiej pompogruszki sermaca?
Ukłonię się jeszcze raz z pytaniem: czy ktoś posiada schemat podłączenia sterowania radiowego elca do sermaca?


Ostatnio zmieniony 12 kwie 2013, 15:49 przez Marecki, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie pisz posta pod postem, tylko używaj opcji 'edytuj'.


Post Wysłano: 21 kwie 2013, 10:29

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 kwie 2013, 18:05
Posty: 3
Samochód: Mercedes Atego 280

Witam.Pompy jak i Pompo gruszki na zabudowie Sermac to badziewie, jak i Pompy Marotta czy tez Druetta.
A czemu??Słabe pompy hydrauliczne,szybko siadają,problem z krańcówkami od zmiany od zasuwy i tłoków roboczych.
Co do objawów jakie opisujesz-sprawdź pompę hydrauliczną(buhereke)od masztów i wał kardana pomiędzy pompą główną a reduktorem-o ile masz takie rozwiązanie.
Ja w moim Pucku miałem wyrąbana buhereke i luzy na wale i niemiłosiernie wyła.Pozdrawiam


Ostatnio zmieniony 24 kwie 2013, 18:20 przez DamLen, łącznie zmieniany 1 raz.
Ortografia.


Post Wysłano: 05 maja 2013, 11:43

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 maja 2013, 11:27
Posty: 1

Witam. Zacznę moze od tego że jestem zielony;p i swoja przygode z pompami dopiero zaczynam. Firma w ktorej pracuje dopiero zaczyna produkowac beton także nie mielismy z tym wczesniej zadnej stycznosci. Węzeł mamy juz przygotowany , gruchy sa no i jedna pompogruszka Sermaca twinstar 4Z28 na actrossie no i tą ze pompą mam jezdzic także mam kilka pytan do doświadczonych juz osob. Głównie chodzi mi o same czyszcze dokładnie jak przebiega..kończymy pompować, część betonu zostaje w rurociągu, ściągamy beton z powrotem do kosza ale czy piłke wrzucamy od razu i ściągamy czy najpierw ściągamy beton a pożniej ciągniemy piłkę, wiem ze moze to banalne pytania dla niektorych ale naprawde ta maszyna jest mi calkowicie obca, czy rurociąg czyścimy rownież w jakiś sposób wodą czy wystarczy sama piłka lub walec, czy czyścimy na rozłożonym maszcie czy złożonym? Czy podczas pompowania wibracja kosza jest caly czas uruchomiona? czy przed rozpoczeciem pompowania przed kosz puszczamy sama wode czy wode z cementem dla lepszego poślizgu? Bardzo proszę o odpowiedz na te pytania i prosze również o jakieś wskazówki które mogą mi się przydac bo powiem szczerze że przeraża mnie troche to wszystko :roll:


Post Wysłano: 05 maja 2013, 14:36

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 kwie 2013, 18:05
Posty: 3
Samochód: Mercedes Atego 280

Moje porady:
1.Przelewasz sie dolewajac wody do betonu by był żadszy
2.Piłke wciągasz wraz z betonem w rurociągu i nie ma po co myć wodą itd.Przed ściągnięciem piłki polecem wypompować cały beton z kosza.
3.Piłke najlepiej wciągac na rozłożonym rurociągu pionowo do góry i na wolnych obrotach.
4.Co do wibratora na kracie w koszu-nie radze używać jej na okrągło...wystarczy raz na jakiś czas urochomić wibrator np.przy myciu,gęstym betonie.

W razie czego:513231103


Post Wysłano: 20 maja 2013, 21:44
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 wrz 2007, 0:35
Posty: 693
GG: 0
Samochód: wrotki
Lokalizacja: NSZ

Mam pytanie do bardziej doświadczonych kolegów. Jak pompogruszki cify z rurociągiem 100mm i z zespołem pompującym PB 607 radzą sobie z betonem na grubym kruszywie i z B7,5?


Mamy do wyboru Cifę MK32L i Sermaca TS 4Z28 2-3 letnie, a pojęcia o nich żadnego. Sermac ma rurociąg 125mm i taki byśmy chcieli, bo nasza obecna pompa ma taki i nie chcemy sie bawić w 2 rodzaje rurociągów. Poza tym 125mm wydaje się mniej problemowy :D

_________________
NIE-POMPIARZ


Post Wysłano: 09 kwie 2014, 17:51
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 21 gru 2010, 3:21
Posty: 39
GG: 0

Witam.
Czy ktoś posiada namiary na części do sermaca? Chodzi mi konkretnie o zakup hydraulicznej pompy uzupełniającej (sterującej) bądź jej regenerację. Bardzo proszę o szybki odzew, sprawa jest priorytetowa.


Post Wysłano: 09 kwie 2014, 21:44
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 wrz 2007, 0:35
Posty: 693
GG: 0
Samochód: wrotki
Lokalizacja: NSZ

Artyści z POL-MIX Gdańsk albo ELEKTROHYD Żukowo. Ci drudzy regularnie jeżdżą do włoch po części, nawet 2x w tygodniu.

http://www.elektrohyd.pl/

_________________
NIE-POMPIARZ


Post Wysłano: 23 kwie 2014, 16:04

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 kwie 2014, 15:46
Posty: 1

Witam wszystkich forumowiczów :)

Próbuje sie zorientować czy warto się przebranżowić na kierowce betonomieszarki +pompa (z czasem), obecnie jestem kierowcą zawodowym ale w osobówce(taxi), niestety grzybiarzy w tym lesie co raz więcej a praca po 14-16h 6-7dni w tygodniu za 3k miesięcznie mnie nie urządza, mam 29lat i pracuje po 300-330h w miesiącu zeby jakoś prosperować...

Panowie pytanie brzmi czy da rade w sezonie zarobić 3.000zł na czysto miesięcznie, tak jak było to opisane wcześniej w tym wątku i czy uprawnienia na pompę to faktycznie koszt 800zł bo na jakieś stronce znalazłem taką informację i aż jestem w szoku że kurs takim sprzętem tyle kosztuje?




Z góry dzięki za odpowiedzi


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: