Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 25 wrz 2012, 11:41

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 24 wrz 2012, 13:37
Posty: 3

Hmm a co sądzicie o kupnie własnej pompy takiej nie na podwoziu ciężarówki i pracy na własny rachunek. A w nawiazaniu do poprzedniego postu to czy takie firmy zajmujące sie wytwarzaniem betonu posiadaja własna flotę pomp czy raczej maja umowy z firmami wyspecjalizowanymi wyłącznie w przepompowywaniu betonu. Może szukając pracy mozna sie zgłosić do nich jako kierowca z uprawnieniami na pompę.


Post Wysłano: 25 wrz 2012, 18:36
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 26 lut 2006, 19:03
Posty: 1152
GG: 13363123
Samochód: DAF
Lokalizacja: Żywiec

Chyba nie zdajesz sobie sprawy na co chcesz się porwać, wiesz ile taki sprzęt kosztuje?

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=JaABO0GSHvg

http://www.youtube.com/watch?v=eAfp3mZD ... ature=plcp


Post Wysłano: 25 wrz 2012, 21:41
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 wrz 2007, 0:35
Posty: 693
GG: 0
Samochód: wrotki
Lokalizacja: NSZ

W dużych betoniarniach i w małych jest swojska flota. Często betoniarnie się wspomagają i pożyczaja sobie pompy lub gruszki na duże/bardziej skomplikowane pompowanie. Nasza współpracuje z trzema innymi w obrębie 70km.


Kupno pompy i jazda na własny rachunek? Naprawdę dobrze Ci radzę, zatrudnij się najpierw w betoniarni i zobacz, jak wygląda ta praca, bo nie masz o niej zielonego pojęcia. Koszt używanej pompy, to 500-900tys. zł.

_________________
NIE-POMPIARZ


Post Wysłano: 25 wrz 2012, 23:40
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 08 mar 2009, 15:10
Posty: 540
GG: 0

Tak jak kolega pisze, zatrudnij sie najpierw jako kierowca i popatrz sobie czy na 100% bedziesz chciał pracowac na pompach. Ja 3 lata jeżdze na gruszkach i mimo że kasa lepsza to nie chciałbym pracowac jako "pompiarz". według mnie to jest robota dla pasjonatów i dodatkowo bardzo duża odpowiedzialnosć kolego Mr.X moze ci cos o tym powiedziec. im wieksza pompa tym wiekszych strat mozesz narobic.


Post Wysłano: 26 wrz 2012, 8:32

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 24 wrz 2012, 13:37
Posty: 3

Nie no ja się nie znam przyznaje. Badam tylko sprawę bo chce zmienić fach i interesują mnie maszyny budowlane. Nie mam doświadczenia i zastanawiam się nad zrobieniem kursu na sprzęt budowlany i tu pytanie które mnie dręczy na jaki? ostatnio zainteresowały mnie pompy i temu tu pisze.


Post Wysłano: 08 paź 2012, 15:06

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 15 gru 2007, 21:50
Posty: 317
GG: 4628636
Lokalizacja: Warszowice

juz mnie już nic nie zaskoczy...:
http://www.youtube.com/watch?v=tfKYGk9O ... re=related

_________________
Powyższy post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podania przyczyny.


Ostatnio zmieniony 09 paź 2012, 14:03 przez karakan, łącznie zmieniany 1 raz.

Post Wysłano: 08 paź 2012, 20:50
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 lut 2006, 19:31
Posty: 764
Samochód: Volvo FH 440
Lokalizacja: Meszna

To jest włoski patent.


Post Wysłano: 24 paź 2012, 9:53
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 08 mar 2009, 15:10
Posty: 540
GG: 0

Panowie jak tam u was z robotą w ostatnich tygodniach? U mnie bryndza, dużo gorzej niż w zeszłym roku. Sporo miałem takich dni ze przychodziłem do pracy zrobic tylko jednego kursa lub jechac na serwic. A tu dopiero październik


Post Wysłano: 24 paź 2012, 17:36

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 18 sty 2009, 21:15
Posty: 134
GG: 1
Samochód: FH 12 460

Cytuj:
Panowie jak tam u was z robotą w ostatnich tygodniach? U mnie bryndza, dużo gorzej niż w zeszłym roku. Sporo miałem takich dni ze przychodziłem do pracy zrobic tylko jednego kursa lub jechac na serwic. A tu dopiero październik
U mnie troszke lepiej, maks jeden dzien w tygodniu wolny, a tak to po 9/10 h

_________________
:)


Post Wysłano: 24 paź 2012, 20:55
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 08 mar 2009, 15:10
Posty: 540
GG: 0

no to gitara, mam nadzieje ze do grudnia jakos sie jeszcze przepękam a może w przyszłym roku cos sie ruszy


Post Wysłano: 25 paź 2012, 17:57
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 wrz 2007, 0:35
Posty: 693
GG: 0
Samochód: wrotki
Lokalizacja: NSZ

U nas roboty opór, tak jak rok temu. Nie wyrabiamy się :/

_________________
NIE-POMPIARZ


Post Wysłano: 25 paź 2012, 21:18
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 08 mar 2009, 15:10
Posty: 540
GG: 0

ale tylko na pompach czy ogólnie z betonem? jesli z betonem to super. u nas do konca wrzesnia było tak ze sie nie wyrabialismy a od początku października jak ręką uciął i nie ma widoków na przyszłosc. dopiero na wiosne


Post Wysłano: 26 paź 2012, 14:41
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 gru 2005, 20:01
Posty: 2591
Samochód: Szybki
Lokalizacja: Szczecin

U nas 3 dni klękły na betoniarni, ale jakoś się porozrzucaliśmy po różnych węzłach i przeczekaliśmy, a tak ogólnie jest ogień w tłokach codziennie jest co robić i to konkretnie :)

_________________
Przyłożenie zewnętrznego silnego magnesu do czujnika ruchu (impulsatora) zamontowanego przy skrzyni biegów skutkuje wyrównaniem pola elektromagnetycznego w cewce nadajnika, a w rezultacie prowadzi do tego, że tachograf otrzymuje sygnał odpowiedni dla pojazdu nieruchomego.


Post Wysłano: 26 paź 2012, 18:16
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 wrz 2007, 0:35
Posty: 693
GG: 0
Samochód: wrotki
Lokalizacja: NSZ

Cytuj:
ale tylko na pompach czy ogólnie z betonem? jesli z betonem to super. u nas do konca wrzesnia było tak ze sie nie wyrabialismy a od początku października jak ręką uciął i nie ma widoków na przyszłosc. dopiero na wiosne


U nas 80% betonu idzie przez pompę. Ludzie zrobili sie bardzo wygodni i nie chce się im łopatować:D

_________________
NIE-POMPIARZ


Post Wysłano: 28 paź 2012, 18:17

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 paź 2012, 20:09
Posty: 11
Samochód: iveco

U nas juz prawie nikt nie łopatuje. Nawet 2 kubików nie przegarna tylko pompa i pompa i to poj...ne mycie :/ Pozdro


Post Wysłano: 28 paź 2012, 21:35

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 18 sty 2009, 21:15
Posty: 134
GG: 1
Samochód: FH 12 460

Cytuj:
U nas juz prawie nikt nie łopatuje. Nawet 2 kubików nie przegarna tylko pompa i pompa i to poj...ne mycie :/ Pozdro
Co się dziwisz, ludzie się do luksusu przyzwyczaili.

Miałem jeden kurs do gościa, 2,5 lub 3 kubiki (już nie pamiętam dokładnie) bez pompy, do zalania stropu (jakaś dobudówka do domku) na wysokości na oko 4 może 5 metrów.

Lanie odbywało sie na podest (prowizorka mieszcząca może ze 3 taczki) skąd łopatą gość przerzucał na nastepny, znowu następny i jeszcze jeden aż do miejsca docelowego.

Bite 4 godziny zeszły, ale pełen podziw dla klienta za samozaparcie

_________________
:)


Post Wysłano: 28 paź 2012, 21:50

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 15 gru 2007, 21:50
Posty: 317
GG: 4628636
Lokalizacja: Warszowice

Mr.X tak w ramach OT, to pamiętam jak u dziadka zalewaliśmy piętro w stodole,z gruchy do przyczepy, a potem łopatami w czrteech czy pięciu na zmianę na szałunek do tych co rozgarniają,a teraz przyjedziesz na budowe sie rozłożysz i gitara...

_________________
Powyższy post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podania przyczyny.


Post Wysłano: 12 lis 2012, 19:34
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 21 gru 2010, 3:21
Posty: 39
GG: 0

No to ja wszystkich chyba przebije- zamożny inwestor zamówił pompę 32 metry i gruszkę z 1m3 betonu tylko po to żeby zabetonować dwa schodki do stawu które zaprojektowała mu 24 letnia Pani Kasia......(dodam że jak przy niej stał to mało się nie zesr.....ał). Jeśli chodzi o te schodki to weszło na nie max 3 taczki betonu, reszta różnicy była wzięta na zapas ze względu na zamknięcie obiegu w pompie, a pompa po to żeby nie naruszyć chodnika ułożonego z włoskiego marmuru. Za to wszystko zapłacił 1590 zł brutto..... Jeśli chodzi o "robotę" u nas..., jest ok. Zima zapowiada się ciepła ale niestety (dla ludzi) mokra, a do tej pory jest co robić 12 h dziennie non stop jednym słowem pracy nie brakuje pomimo tego zasra..... go kryzysu, który jest napompowaną bańką medialną....., szeroki temat...... Z drugiej strony okres kryzysu jest idealnym momentem na budowę ponieważ wszystko jest dużo tańsze. Kupę ludzi zdaje se z tego sprawę i ma w nosie tą recesje:) "...w każdym kryzysie ukryta jest szansa...”
- Eckhart Tolle


Post Wysłano: 12 lis 2012, 23:25
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 gru 2005, 20:01
Posty: 2591
Samochód: Szybki
Lokalizacja: Szczecin

A co powiecie na 9 metrów B37 przez rurę? ;)

_________________
Przyłożenie zewnętrznego silnego magnesu do czujnika ruchu (impulsatora) zamontowanego przy skrzyni biegów skutkuje wyrównaniem pola elektromagnetycznego w cewce nadajnika, a w rezultacie prowadzi do tego, że tachograf otrzymuje sygnał odpowiedni dla pojazdu nieruchomego.


Post Wysłano: 14 lis 2012, 13:22
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 maja 2008, 21:25
Posty: 388
GG: 4287442
Samochód: Volvo V40
Lokalizacja: Wiązownica

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: