Strona 1591 z 3468 [ Posty: 69343 ] Przejdź na stronę Poprzednia 11589 1590 1591 1592 15933468 Następna
Autor
Wiadomość

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 kwie 2014, 20:51
Posty: 1884

Cytuj:
Porażka roku 2017, kontrola itd w byłej już firmie i kieszeń chudsza o 1800 zł.
To za co tak podliczyli?


Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka


Post Wysłano: 23 mar 2017, 23:46
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 lut 2012, 11:06
Posty: 3213

Podstawa dla szwagra!Najeździł się za Niego a piniędzy nie zobaczył to wyegzekwowali :P


Post Wysłano: 24 mar 2017, 0:13
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 25 paź 2006, 19:02
Posty: 1468
GG: 1

Pogrzebali w całym zeszłym roku i powynajdywali przekroczenia jazdy i przerwania pauzy. Wydruki niby były ale nie wszystkie. Cześć uznali a część nie. Zresztą mnie to nie dziwi bo część była tak ponaciagana, że sam nie wierzyłem w to co pisze ale się pisało bo lepiej mieć jak nie mieć na drodze wydruku. Taka robota była. Nie mam od tej strony pretensji do pracodawcy bo nie zmuszał do niczego a samemu żeśmy gnali i jeździli do oporu żeby na piątek w domu być a nie na sobotę po 10-12 dniach w trasie. A zwykle najwięcej przegiec u Niemca było bo każdy wie jak tam jest jak się do oporu wszystko wyjeżdża. Zresztą każdy ma coś na sumieniu. Pocieszające jest to. że ja akurat mam jeden z najmniejszych kar ;-) Niby można by się odwoływać żeby te wydruki niektóre uznać ale to i tak nie jest pewne a zapłacić będzie trzeba ;-) Mam tylko pretensje to tej mendy która nie potrafiła się w zgodzie rozstać i doniosła na firmę. W 5 firmach robiłem i nigdy kontroli nie mieli. Tam mają 3 wjazd na firme w ciągu 5 lat :? Zapłacę i mam to w dupie. Zmieniłem branże na taką gdzie w dwutygodniowym wyjeżdżam 25h i znów można kupić diesla :mrgreen:


Post Wysłano: 24 mar 2017, 0:27

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 wrz 2016, 18:14
Posty: 250
Samochód: mb1844
Lokalizacja: ESI

Ja bylem swiecie przekonany ze nawet podczas kontroli na firmie kierowca odpowiada za ostatni miesiąc.w obecnej firmie byla kontrol w tamtym roku,na kilka przegięć wydruki zaginęły w akcji a płacić nic nie musiałem.


Post Wysłano: 24 mar 2017, 0:40
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 25 paź 2006, 19:02
Posty: 1468
GG: 1

28 dni to przy kontroli drogowej, a firma ma obowiązek dla ITD przez rok mieć papiery i płaci każdy. Z tym że ja mogę np dostac 100 zł za coś tam a firma odrazu dostaje 2000 za to że niedopilnowala mnie + 80% wartości wszystkich mandatów kierowcow. W tym przypadku będzie coś ponad 10 tys. Generalnie to kierowca jest karany według taryfikatora a pracodawcą albo wcale albo odrazu dwa tysiące. Tak to tłumaczyl inspektor.
Wyobraź sobie jak się jeździło ładować niedaleko bazy na innej karcie. ITD do tego doszło i teraz sprawa w sądzie i pytania typu: Co Pan robił wtedy i wtedy o godzinie tej i tej ?(pół roku temu) Ty coś wymyslasz a inspektor jako druga strona w sądzie mówi Ci: A ja Panu mówię że Pan nie robił tego tylko co innego. I wyciąga papier na stół ;-) Sytuacje autentyczne. Chłopaki mówią, że lepiej bylobyc na drodze zlapanym na tej karcie nie swojej bo możliwość obrony równa też 0 a nie trzeba na rozprawę jeździć ;-) Samo życie...
Jeden inspektor był w porządku a drugi sluzbista straszny. Ten pierwszy mówił, że możliwość karania jest bardzo wiele ale dużo zależy od nich samych.
Niby jest tak, że kierowca nie może dostać więcej niż 2tys ale cały myk tkwi w tym, że w ustawie jest użyte stwierdzenie, że kierowca ponosi odpowiedzialności finansowa do 2 tys w trakcie wykonywania przewozu drogowego a nie przewozow. Wiec daje to możliwość liczenia każdej trasy osobno do 2 tys. A, że jest tyle ile jest to tylko ich dobra wola ;-)


Ostatnio zmieniony 24 mar 2017, 0:53 przez jumas, łącznie zmieniany 1 raz.

Post Wysłano: 24 mar 2017, 0:50

Cytuj:
Ja się cieszyłem że jakoś się tesco obrobiło, ale klucze zabrać to zapomniałem 8). Zawsze zostawiam od osobówki i teraz mam za swoje kurna
W eronie był as, który zawsze zostawiał klucze do baków. I raz zostawił w Wellingborough, jorgnął się koło Magdeburga jak miał susze w bakach i się zrobił wtedy kwas. Ale zdolniacha był, jak wypadł napity z Actrosa to się cały potrubował, ale z kielicha nawet grama nie wylał. Obecnie Kudłaty jest przykładnym kierownikiem transportu w pewnej firmie z Gdańska :lol:


Post Wysłano: 24 mar 2017, 0:54
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 sty 2011, 15:46
Posty: 4159
Samochód: DAF XF105.410
Lokalizacja: Wieluń / Wieruszów

Tatę raz po prawie roku albo ponad roku prokuratura wezwała na zeznania odnośnie korupcji w policji. Wypytywali go o wszystko. Nawet o pogodę. Ile tata wiedział to powiedział potem mu prokurator nagranie pokazał i mówi jakby pan wtedy w łapę dał dzisiaj by już nie wyszedł z tego budynku. I od tego momentu ojciec przestał wdawać się w jakiekolwiek dyskusje i próby dania w łapę.

Scorpu mnie to by trzęsło jakby ktoś po mnie wykończył auto.

_________________
09.09.2011r. Sylwek. Pamiętamy. [*]

Naczelny Forumowy Kierowca z Powołania.
#BigosLover


Post Wysłano: 24 mar 2017, 0:57

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 wrz 2016, 18:14
Posty: 250
Samochód: mb1844
Lokalizacja: ESI

Ogólnie cennik to nabiezaca widzę bo w firmie mamy takiego kolesia który prowadzi te wszystkie czasy kierowców no i co miesiąc każdy driver dostaje do wgląda swoje poczynania ładnie opracowane w tabelkach i słupkach a pod spodem przekroczenia z cena ewentualnej kontroli firma i kiero.to musieliście porządnie podpaść bo u nas tez co niektórzy sobie pomagają na różne sposoby co by 100km od bazy weekenda nie kręcić itp a po kontroli żaden kiero nic nie placil ani nigdzie nic nie wyjaśniał.


Post Wysłano: 24 mar 2017, 1:14
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 25 paź 2006, 19:02
Posty: 1468
GG: 1

Generalnie to po 1 kontroli coś tam było ponoć już. Potem dużo przyglopow się przewalilo przez firmę, dużo było niekorzystnych kontroli na drodze to wpadli po raz 2 a teraz jeden osioł donios na piśmie bo nie umiał się dogadać z kasą a oni już z radością wpadli bo widzieli po poprzednich kontrolach że będzie zysk dla budżetu ;-) Dziw że jeszcze tej firmy nie zamknęli ale z drugiej strony Ci normlani co tam jeszcze jeżdżą ratują sytuacje bo czarno na białym jest że pracodawca do niczego nikogo nie zmusza. Mala firma to kierowcy sami sobie nawzajem czasem robotę układali i ulatwiali.


Post Wysłano: 24 mar 2017, 4:09

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 kwie 2014, 20:51
Posty: 1884

Ja kiedyś przewaliłem czas, zrobiłem opis i zaniosłem do firmy wydruk, bo tak robiliśmy w poprzedniej. A tutaj gość mi mówi, że im niepotrzebne :)
Jumas, u nas w firmie też jeden gościu nie potrafi się pogodzić z tym, że go zwolnili i na fb oficjalnie pisze, że u prawnika był i o diety się teraz bedzie szarpał.
Przyjmował sie do pracy, to wiedział na jakich warunkach itp. Zgodził się, a teraz płacze, bo on był tak zwany krajowy, a do Czech i na Slowacje musiał jeździć.


Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka


Post Wysłano: 24 mar 2017, 9:31

Jumas, powiedz mi, napisz, jaka jest różnica spuścić ON ze zbiornika a zaj...bać szefowi portfel? Jak mnie kur...a drażnią tacy ludzie!


Ostatnio zmieniony 24 mar 2017, 10:12 przez Gośc, łącznie zmieniany 1 raz.

Post Wysłano: 24 mar 2017, 9:56

Cytuj:
(...)Mam tylko pretensje to tej mendy która nie potrafiła się w zgodzie rozstać i doniosła na firmę. (...)
Jumas - są tacy, którzy za punkt honoru ustawiają sobie wojnę z pracodawcą przy odejściu z pracy. Kiedyś też chciałem pozwać pracodawcę o zwrot pieniędzy za mandat, o odsetki za opóźnienia w wypłaceniu wynagrodzenia, ale dałem sobie spokój. Bo jak to mawiają - góra z górą się nie zejdzie, człowiek z człowiekiem zawsze.

Jak do tej pory - pierwszy kwartał roku powoli dobiega końca, po 2 tygodniach urlopu nic mi się nie chce, totalne rozleniwienie i apatia. Chyba ta pogoda tak na mnie wpływa?
Cytuj:
Jumas, powiedz mi, napisz, jaka jest różnica spuścić ON ze zbiornika a zaj...bać mu portfel? Jak mnie kur...a drażnią tacy ludzie!
Fulcrum - ostatnio dowiedziałem się, że kolega kolegę z jednej firmy po***lił na policję, w momencie, gdy ten spuszczał ze zbiornika. Wyszedł z dumą i szyderczym uśmiechem, przy tym komentując: "K***a, 3 miesiące na to czekałem!". Policja, szef, kierownictwo oddziału (bo sytuacja miała miejsce na końcówce nocnej linii) i afera. Nie chodzi o to, że bronię tego, który spuszczał. Ale zadaję sobie pytanie: Jaką k***ą trzeba być, żeby samemu mieć przerobioną osobówkę (za oparciem kanapy w A4 zrobiony zbiornik na "lewiznę") i doić paliwo przez ładnych parę lat, a teraz udawać świątobliwego i dzwonić na policję?


Post Wysłano: 24 mar 2017, 9:58
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 25 paź 2006, 19:02
Posty: 1468
GG: 1

A gdzie tu mowa o spuszczaniu czegoś ze zbiornika ?


Post Wysłano: 24 mar 2017, 10:16

Może mylny wniosek, ale gdy czytam, słyszę o kupnie diesla w kontekście zmiany pracy. To chyba rozumiesz


Post Wysłano: 24 mar 2017, 10:20
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 25 paź 2006, 19:02
Posty: 1468
GG: 1

A no tak :D Poprostu możemy sobie tankowac osobowki po cenie netto ze zbiornika firmy ;-) Taki o to przywilej. Nie wiem jak to oni rozwiązują ale mnie się oplaca codziennie dojeżdżać ;-)


Post Wysłano: 24 mar 2017, 10:28

Przepraszam. Źle zrozumiałem...


Post Wysłano: 24 mar 2017, 10:34
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 sty 2008, 21:22
Posty: 1257
GG: 2291240
Samochód: R500, Actros 1844, FH 460
Lokalizacja: Szczecin

Rozwiązują to tak że wychodzą z vatem na zero, bo ta cześć której od ciebie nie wezmą, to nie zapłacą do US. No i mniejszy dochód zawsze parę złotych ;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Post Wysłano: 24 mar 2017, 11:28

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 paź 2006, 19:44
Posty: 1275
GG: 0
Lokalizacja: BL DK61

jumas. Nie wiem jaka masz sytuacje ale u mnie kierowcy tłumaczyli sie dziećmi, brakiem oszczędności czy nie pracująca żona i po odwołaniu zeszli im na pół.


Post Wysłano: 24 mar 2017, 11:37

Szczytem głupoty byłoby pisanie tutaj ze się ciągnie lewizne. ;)


Post Wysłano: 24 mar 2017, 11:41
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 wrz 2007, 0:35
Posty: 693
GG: 0
Samochód: wrotki
Lokalizacja: NSZ

Cytuj:
A no tak :D Poprostu możemy sobie tankowac osobowki po cenie netto ze zbiornika firmy ;-) Taki o to przywilej. Nie wiem jak to oni rozwiązują ale mnie się oplaca codziennie dojeżdżać ;-)

Częsta sytuacja w normalnych firmach i korzystny układ dla kierowców :D Też tak kiedyś miałem

_________________
NIE-POMPIARZ


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1591 z 3468 [ Posty: 69343 ] Przejdź na stronę Poprzednia 11589 1590 1591 1592 15933468 Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: