Strona 2202 z 3468 [ Posty: 69343 ] Przejdź na stronę Poprzednia 12200 2201 2202 2203 22043468 Następna
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 20 maja 2018, 14:10

Rozbiła mnie wczoraj kobieta w punkcie obsługi klienta ViaToll. Poszedłem (po wcześniejszej rozmowie telefonicznej z konsultantem) do punktu, aby wymienić urządzenie.
Pierwszy zgrzyt: mam wszystkie dokumenty (jak się dziś okazało - niepotrzebnie) ze sobą, ale nie mogę nic zrobić. Dlaczego? Bo nie mam upoważnienia. Jakiego upoważnienia? Po co? Z jakiej racji? Kilkukrotnie wymieniałem urządzenie i nigdy wcześniej tego nie potrzebowałem. No nic, ta z uporem maniaka twierdzi, że muszę mieć. Po pięciu minutach przepychanek przyszła druga osoba. O.K. Nie muszę posiadać upoważnienia, ponieważ wymieniam urządzenie. Kamień z serca.
Jak się okazało - trafił w moją stopę. Bo muszę mieć gotówkę/kartę, żeby zapłacić za nowe OBU. No szlag mnie trafił. Zawinąłem się na pięcie i wyszedłem.
Dziś, jak puściły mi nerwy, poszedłem drugi raz. Przychodzę, od razu przy kasie mówię, że chcę wymienić urządzenie, że jestem kierowcą i takie tam. Kładę urządzenie na ladzie, pytam jakie dokumenty jeszcze potrzeba przedłożyć, ile gotówki mam przygotować.
A tu zaskoczenie. Nic ode mnie nie chcą, żadnych pieniędzy, żadnego innego "ustrojstwa". Kobieta poinformowała, że umowa jest z odroczonym terminem płatności, że ja nic nie muszę dopłacać, bo wszystko jest pobierane z karty flotowej. Cały zabieg (wraz z zawieszającym się systemem) trwał 10, może 15 minut. Można było spokojnie i bez nerwów? Można. Ale po co, lepiej być niekompetentnym, iść w zaparte.
Mina kobiety, która wczoraj próbowała mnie obsłużyć (dziś zajmowała się tą kwestią druga kasjerka) - bezcenna.

Pozostało jeszcze tylko zgłosić reklamację na niedziałające urządzenie i można ze spokojem dalej jeździć.


Post Wysłano: 20 maja 2018, 14:54

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 maja 2007, 19:31
Posty: 891
GG: 1

Ja wymieniałem dwa lata temu na Orlenie (okazało się, że niepotrzebnie, bo nie pikło mi pod bramką, która akurat miała awarię). Wszystko odbyło się od ręki i wjazd/wymiana/wyjazd 5 minut.


Post Wysłano: 20 maja 2018, 14:59
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 sty 2011, 15:46
Posty: 4159
Samochód: DAF XF105.410
Lokalizacja: Wieluń / Wieruszów

Rok temu tacie padł ViaToll na A1. Zjechaliśmy na MOPa z Orlenem na Wieszowej. Oczywiście nie obsługują ViaTolla. Musieliśmy jechać specjalnie do Piekar Śląskich po zakazach bo tam obsługują urządzenia. Śmiech, kpina i hipokryzja wśród wiecznego biadolenia, że tiry to zło i próby pozbycia się ich z zatłoczonych ulic.

_________________
09.09.2011r. Sylwek. Pamiętamy. [*]

Naczelny Forumowy Kierowca z Powołania.
#BigosLover


Post Wysłano: 20 maja 2018, 15:01

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 wrz 2010, 11:55
Posty: 3267
Lokalizacja: eu

Cytuj:
Swoją drogą patrze używane tiry na allegro i jest bardzo dużo aut po Dann Transie, coś im się stało?
Coś gdzieś ćwierkało, że na fiaty przechodzą bo klient włoski i powiązany z iveco... ale to tylko pogłoski


Post Wysłano: 20 maja 2018, 15:05

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 maja 2007, 19:31
Posty: 891
GG: 1

Cytuj:
Coś gdzieś ćwierkało, że na fiaty przechodzą bo klient włoski i powiązany z iveco... ale to tylko pogłoski
https://40ton.net/iveco-stralis-hi-way- ... -nadwozia/
Komentarz pod artykułem wiele mówi.


Post Wysłano: 20 maja 2018, 15:38

Co się tyczy samej obsługi na infolinii Via-Toll'a: zgłoszenie przyjmowała kobieta, bardzo rzeczowo i konkretnie podchodziła do sprawy. W Jej głosie dało się wyraźnie wyczuć wschodni akcent. Nie wiem - Ukrainka, Białorusinka? Niemniej jednak wszystko fachowo, sprawnie i co najważniejsze w miłej atmosferze.
Dlaczego o tym wspominam? Kiedyś była wojna o pracowników zza granicy. Wniosek jest prosty - nie można wszystkich wrzucać do jednego worka.


Post Wysłano: 20 maja 2018, 15:56
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 sie 2005, 22:54
Posty: 706
Samochód: Stralis II 6x2
Lokalizacja: PSE

Ja tam do Ukrainek nic nie mam, nawet w pewnym stopniu je lubię. Ogólnie jeśli obcokrajowiec zachowuje się 'normalnie' to mi tam w żadnym stopniu nie przeszkadza. Ostatnio nawet jednemu takiemu pomogłem auto osobowe pod marketem odpalić na kable.

_________________
:twisted: Latam Iveco - i to całkiem daleko...


Post Wysłano: 20 maja 2018, 16:09

Właśnie do tego zmierzam - jeśli zachowuje się normalnie, pracuje uczciwie i rzetelnie niech jednemu z drugim będzie jak najlepiej.
Za czasu jazdy na kontenerach podszedł do mnie (jak się później okazało) Białorusin, czy nie mógłbym pomóc mu przy aucie. Bardzo sympatyczny, mówił nieźle po polsku. Widać było, że podchodził ze sporą rezerwą, ale widząc podejście pewnej grupy osób - wcale się temu facetowi nie dziwię.


Post Wysłano: 20 maja 2018, 16:14
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 paź 2006, 12:38
Posty: 3564
Samochód: Ferrari
Lokalizacja: PKN

Ja się wcale nie dziwię, że tam Ukrainki pracują, bo przez nasz kraj idzie prawie cały tranzyt wschód-zachód i siłą rzeczy będą dzwonić kierowcy z sajuza to ktoś ich musi obsługiwać, a teraz takie czasy, że szybciej (i taniej) o pracownika z Ukrainy, który mówi po polsku, jak Polaka z rosyjskim.

_________________
Czy jadę bezpiecznie? - Zadzwoń gdzie chcesz.


Post Wysłano: 20 maja 2018, 16:26
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 sie 2005, 22:54
Posty: 706
Samochód: Stralis II 6x2
Lokalizacja: PSE

Żeby nie robić bajzlu w temacie Rafała zacytuję i odpowiem tutaj.
Cytuj:
Od czasu odebrania praktycznie w ogóle nie jeżdżą, bo naczepa przyszła niekompletna i czekają na jakieś tam podzespoły
Coś tam jednak jeżdżą, bo jeżeli daty teraz nie mylę to 27kwietnia jechali na pusto AOW w kierunku Warszawa/Poznań, mijałem ich w porannych godzinach goniąc w stronę A4.

_________________
:twisted: Latam Iveco - i to całkiem daleko...


Post Wysłano: 20 maja 2018, 16:32

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 sie 2011, 22:06
Posty: 1775
Samochód: XF 105.460
Lokalizacja: STA

Cytuj:
Zjechaliśmy na MOPa z Orlenem na Wieszowej. Oczywiście nie obsługują ViaTolla
Jakbyś zadzwonił do znajomego z T.G to byś się dowiedział, że obsługują na Orlenie przy Rabenie w Gliwicach. Ale to już za pewne wiesz...:)


Post Wysłano: 20 maja 2018, 18:37
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 19 mar 2014, 18:40
Posty: 579
Samochód: Januszowa Magnolia
Lokalizacja: TOS

A propos Viatolla, kiedyś mi zaczął coraz słabiej pikać, bateria pierwsze co. Zajechałem na Kąty aby wymienić Box-a, Pani oczywiście odmówiła bo wg mniej to pika dobrze, a na pytanie kiedy mam wymienić skoro bateria się kończy, stwierdziła, że jak przestanie, no nic pojechałem dalej, jak mnie pamięć nie myli zjechałem na Legnicę. I bez żadnego gadania, gdybania dostałem nowego.

_________________
Kto nie skacze ten z ITD!
Naczelny forumowy kierowca Magnumek.


Post Wysłano: 20 maja 2018, 18:48
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 06 kwie 2006, 14:55
Posty: 1587
Lokalizacja: Brzesko

Cytuj:
https://40ton.net/iveco-stralis-hi-way- ... -nadwozia/
Komentarz pod artykułem wiele mówi.
Gdzieś kiedyś doczytałem że upadają i stąd wyprzedaż aut (Iveca też sprzedają) - teraz sprawdzając na etransporcie komentarze o upadku też się pojawiają więc pewnie coś jest na rzeczy.

_________________
www.Truck-Spotters.eu


Post Wysłano: 20 maja 2018, 18:50
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 25 lis 2013, 15:13
Posty: 3569
GG: 38530901
Samochód: Iveco
Lokalizacja: Oleśnica

To zależy od obsługi, jak ktoś stoi za kasą, który ma tyle zwojów mózgowych co koń, nie zmieni... Jak ktoś ma parę zwojów więcej problemów nie robi....

Mnie też na Halembie odesłali z kwitkiem, a pod DOL zrobili mi wymienę bez problemów....
To samo z rzepami do szyby, powinni dawać zestaw rzepów bez problemu, a też na jednej ze stacji odesłali mnie z kwitkiem...

_________________
STRALIS
Jeździłem, ja też jeździłem dla Jeronimo, ale Martins lepij płacił i poszedłem tam, to już dawno było, zanim Rohling kupił Suusa.


Post Wysłano: 20 maja 2018, 19:02

Domyślam się, że gdyby musieli za to płacić z własnej kieszeni to jeszcze rozumiem. Ale jeśli oni są tylko pośrednikiem i żadnego wkładu finansowego ze strony punktu dystrybucyjnego nie ma, więc dlaczego robią problemy?


Post Wysłano: 20 maja 2018, 19:05
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 lis 2009, 18:59
Posty: 4061
GG: 1
Samochód: brak
Lokalizacja: Jawor

Z wyścigu na wyścig co raz lepsze akcje :mrgreen:
https://scontent.fwaw3-1.fna.fbcdn.net/ ... e=5B9A09AC

_________________
1. forowicz Wagi Ciężkiej


Post Wysłano: 20 maja 2018, 19:11

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 gru 2010, 17:24
Posty: 5880
Samochód: Volvo FH

Bo tu w tym kraju poprostu są takie ludzie. Nie żeby jeden drugiemu ułatwiać, tylko żeby sobie utrudniać.

Co najlepsze, piczka która zarabia 1500zł i z raz w życiu wyjechała poza swój powiat, w ten sposób okazuje swoją niby wyższość.

Kiedyś mnie to wkurzało, teraz śmiać mi się z nich chce.

Jakiś tydzień temu byłem w punkcie obsługi w Kielcach. Brałem nowe urządzenie. Miło, przyjemnie, bezproblemowo. Miałem certyfikat euro, dziewczyna nawet go nie chciała.
Było poprostu normalnie. Aż dziwne, bo to przecież Polska.

_________________
Naczelny Prywaciarz WC :).

Kania to ch uuu j!!! 8)


Post Wysłano: 20 maja 2018, 19:16

Cytuj:
Bo tu w tym kraju poprostu są takie ludzie. Nie żeby jeden drugiemu ułatwiać, tylko żeby sobie utrudniać.

Co najlepsze, piczka która zarabia 1500zł i z raz w życiu wyjechała poza swój powiat, w ten sposób okazuje swoją niby wyższość(...)
Chciałaby zarabiać drugie tyle nie dając nic od siebie w zamian - cytując slogan z czasów (słusznie bądź nie - pozostawiam to bez komentarza) minionych: Czy się stoi, czy się leży to trzy-dwieście się należy...


Post Wysłano: 20 maja 2018, 19:20

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 sty 2012, 18:47
Posty: 354
GG: 10157934
Samochód: Fiat Ducato / DAF XF
Lokalizacja: Kobylin [PKR]

Cytuj:
Dostał...i nawet zapłacił 8) (chyba 25 EUR). Wcześniej "waliło" tam powyżej 90 km/h, bo tam jest delikatnie z górki :)
Ile miales na te 25€? Ja 93 wiec nie wiem ile szykowac :D


Post Wysłano: 20 maja 2018, 19:29

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 24 wrz 2009, 10:09
Posty: 1137
GG: 0
Samochód: brak
Lokalizacja: KWI

Jeśli chodzi o tzw. 'amerykańce" to większość firm kupuje je jako maskotki lub reklamę (co było już widać na początku lat 2000). Zresztą bazują jak zwykle na zachodzie, gdzie wiele firm na imprezy dla kierowców ściągało ciągniki amerykańskie jako wabika na młodych jeleni łączników obiecując złote góry. Były też firmy które ściągały te samochody do normalnej pracy, ale jak szybko się pojawiały tak szybko znikały ze względu na koszty utrzymania i brak odpowiedniego serwisu. Miałem okazję przejechać się typową amerykańska wywrotką Mack CH jako pasażer (kolega w tym okresie śmigał na jednej z betoniarni gdzie mieli kilka takich wynalazków) to według mnie komfort jazdy był żaden hałas nie miłosierny, czuć było każdą dziurę, opary spalin w kabinie do tego wnętrze się wręcz rozpadało (samochód miał w tym okresie blisko 20 lat) kolejnym problemem było ogumienie które w tym czasie było nie dostępne (ze względu na czas ściągnięcia za wielkie wody i ceny więc jeździli tam zawsze do czasu wystrzału zapytacie jak to możliwe to były czasy złotego polskiego transportu bez czegoś takiego jak ITD).
Co do sukcesów to wybrałem się na Motor Show w Krakowie było na czym oko zawiesić, oczywiście jak chodzi o samochody i piękne samice 8) . Co do nowych samochodów osobowych wystawionych przez dilerów to 90% z nich miało skrzynie automatyczne tak że jest to prawdą że coraz mnie ludzi lubi ruszać lewarkiem :wink: .

_________________
Bo życie człowieka to ciągła droga. Wilk 09 8) .


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 2202 z 3468 [ Posty: 69343 ] Przejdź na stronę Poprzednia 12200 2201 2202 2203 22043468 Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: