Strona 2299 z 3468 [ Posty: 69343 ] Przejdź na stronę Poprzednia 12297 2298 2299 2300 23013468 Następna
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 18 sie 2018, 17:17
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 lip 2007, 22:15
Posty: 2812
GG: 772271
Lokalizacja: Pudzików Woj. Łódzkie

Cytuj:
Wiesz co Korni... Nawet tego nie chce się komentować... DOBRY kierowca jest w stanie zrobić lepszy wynik jak gówniana topografia. 99% przewoźników łyknęło badziewie i robią wielkie oszczędności rzędu 10 litrów ON w skali roku na jedno auto...
Dobry kierowca zrobi lepszy wynik tylko ze sam bedzie sie zachowywal jak topografia.
Po co mam sie skupiac co chwile jak jechać skoro zrobi to za mnie komputer.

A taka gadka ze ten z topografia partoli jazde to raczej slyszana od ludzi ktorzy jada sprzetami bez tego systemu na wyposazeniu bo gdybys go mial to nikt by ci nic nie partolil

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka


_________________
Marianex podjedź no do przodu bo Grzeniu kiprował będzie


Post Wysłano: 18 sie 2018, 17:27

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 sie 2011, 22:06
Posty: 1775
Samochód: XF 105.460
Lokalizacja: STA

Post Wysłano: 18 sie 2018, 17:29

Pierwsze pytanie: Czy topografia widzi ograniczenia prędkości?
Drugie pytanie: Czy topografia widzi światła, teren zabudowany?
Już kilka razy przerabiałem "Ankę" i uwierz mi, niewiele wysiłku intelektualnego kosztuje ekonomiczne wjechanie na szczyt. Wjechanie z pełnym tonażem i przerobienie auta z topografią.
Miałem na testach auto z topografią, oddałem po dwóch tygodniach i usłyszałem, że gdybym korzystał z topografii średnie spalanie MOŻE byłoby NIŻSZE o 0,02 l/100 km. No gratuluję, całe dwie setne litra w skali 100 km. To na 10000 km ile mamy? 2 litry? W skali roku ile? 24 litry? No to faktycznie, jest się o co bić. Nawet na dobrą flaszkę z przepitką i zagrychą nie starczy. Proszę Cię - żyjemy w czasach, gdzie marketingowy bełkot ma większy poklask, jak realne umiejętności.
Nie będę szedł na "wojnę" z większością Forum i zwolennikami automatyzacji - powiem jedno: cała ta automatyzacja wyłącza zdroworozsądkowe myślenie u ludzi, które później prowadzi do tragedii. Dlatego póty żyję, póty mam zdrowie i siły do pracy za kółkiem - nie ma takiej siły sprawczej, która zmusi mnie do korzystania z inteligentnych tempomatów.


Post Wysłano: 18 sie 2018, 17:32
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 mar 2005, 15:22
Posty: 7202
Samochód: MAN TGA 26.480 5 STAR BOOGIE
Lokalizacja: GDYNIA

Idiotów nie brakuje na świecie, ładnie przywalił głową o asfalt, nie prościej było zejść z tego dachu z tyłu po kabinie?

Widzieliście nowy film z adaru
https://youtu.be/hTQQNXEKazo

_________________
MAN TGA 26.480 XXL 5 STAR BOOGIE

Filmy z tras


Post Wysłano: 18 sie 2018, 17:36

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 gru 2010, 17:24
Posty: 5880
Samochód: Volvo FH

Ten system to odpowiedź producentów na potrzeby ich klientów, zdefiniowane przez poziom ich kierowców.
Składa się tak, że miałem w tym roku wątpliwa przyjemność jeździć z sześcioma asami po jednym dniu.
W gadce, ecodriving, on to najlepszy, a klockq to nie udrze, a paliwa to nie upali.
W wykonaniu dramat!
Zamiast plynnej jazdy w korku szarpanki jak osobowką, gaz i hamulec używane losowo - całkowicie nie zależnie od topografii terenu (zdarzy siępod górę jebnąć po hamulcach, lub dać gazu na opórz góry), brak trzymania dystansu, całkowity brak przewidywania sytuacji na drodze, jazda gaz/hamulec na prostej drodze. No dramat. Wyniki na tych samych trasach od +3, do +7l/100km od dobrego kierowcy.

Więc, jeśli ludzie są jacy są, ich braki umiejętności poprawia sprzęt, sprowadzając
Rolę kierowcy do wciskania gazu/uruchomienia tempomatu.

Nawet tu na forum jest as, co przypucował sięjak to wóz spalił 23l/100km, z wlaczonymi wszystkimi systemami. Feler tylko, żeto nie zasługa kierowcy, tylko systemów. Ale pochwalić się, nie zaszkodzi...

I oczywistą oczywistoscia jest, że dobry kierowca manualem na łeb bije automat z topografią.

_________________
Naczelny Prywaciarz WC :).

Kania to ch uuu j!!! 8)


Post Wysłano: 18 sie 2018, 18:24

Cytuj:
Idiotów nie brakuje na świecie, ładnie przywalił głową o asfalt, nie prościej było zejść z tego dachu z tyłu po kabinie?

Widzieliście nowy film z adaru
https://youtu.be/hTQQNXEKazo
jeden tekst wygrał 'zostajesz kierowcą jak nie potrafisz w życiu nic' wypowiedział się jakiś dziadek co wali vipa z biedronki w domu i leje żone :lol:


Post Wysłano: 18 sie 2018, 18:38
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 lis 2009, 18:59
Posty: 4061
GG: 1
Samochód: brak
Lokalizacja: Jawor

Gdzie ja wspomniałem o topografii?

_________________
1. forowicz Wagi Ciężkiej


Post Wysłano: 18 sie 2018, 18:56

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 wrz 2010, 11:55
Posty: 3267
Lokalizacja: eu

Cytuj:
jeden tekst wygrał 'zostajesz kierowcą jak nie potrafisz w życiu nic' wypowiedział się jakiś dziadek co wali vipa z biedronki w domu i leje żone :lol:
Na początku filmu masz wyjaśnienie tych "komentarzy".
To czytają wynajeci "lektorzy", a źródłem są hejtowe komentarze z sieci (ponoć prawdziwe, nie sprawdzałem).


Post Wysłano: 18 sie 2018, 18:58
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 lut 2012, 17:34
Posty: 1893
Samochód: w ETS'ie
Lokalizacja: Sthlm

jestem ciekaw jeszcze z jakich stron brali te komentarze :?:

_________________
Jeździłem na swoim zanim to było modne
Żyj tak żeby na starość powiedzieć: kuurła kiedyś to było


Post Wysłano: 18 sie 2018, 19:16

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 gru 2010, 17:24
Posty: 5880
Samochód: Volvo FH

Ja będąc 38 lat na tym świecie, mając 2 dzieci, i w transporcie funkcjonując od zawsze, pełniąc funkcje od mechanika, podawacza kluczy, odźwiernego, przez kierowcę, logistyka, po pryncypała mogę stwierdzić, że pomijając głodne teksty, film trochę trafia w sedno.

Ta praca to pożeracz czasu, który poprostu przemija. Najbardziej to widać po dzieciach, i ich reakcji na tatusia ktory wychodzi kiedy śpią i wraca kiedy śpią, lub nie wraca w ogóle.
I po czasie człowiek widzi co go minęło, mając świadomość że teraz nie da się tego nadrobić, zastanawia się, czy lepiej było tak gonić, czy lepiej za pół tej kasy być w domu.

_________________
Naczelny Prywaciarz WC :).

Kania to ch uuu j!!! 8)


Post Wysłano: 18 sie 2018, 19:20
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 mar 2005, 15:22
Posty: 7202
Samochód: MAN TGA 26.480 5 STAR BOOGIE
Lokalizacja: GDYNIA

Kierownik widzę że jesteśmy z tego samego rocznika :wink:

_________________
MAN TGA 26.480 XXL 5 STAR BOOGIE

Filmy z tras


Post Wysłano: 18 sie 2018, 19:26

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 gru 2010, 17:24
Posty: 5880
Samochód: Volvo FH

No to gratulacje. :wink:

_________________
Naczelny Prywaciarz WC :).

Kania to ch uuu j!!! 8)


Post Wysłano: 18 sie 2018, 19:50

ale mało to jest zawodów gdzie ludzie siedzą w delegacjach itd. dłużej jak kierowcy i dobrze jest.
Kumpel robił w geofizyce, siedzieli po 2,3 miechy w delegacjach a co tam się wyrabiało to też się nie źle nasłuchałem :D jak nie pasuję robota po 3 tyg w aucie, to szukasz sobie czegoś na miejscu czy to wanna czy jakieś przeżuty i jesteś co dzień w domu. Zarobisz mniej, ale coś za coś.


Post Wysłano: 18 sie 2018, 21:28

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 wrz 2010, 11:55
Posty: 3267
Lokalizacja: eu

Cytuj:
jestem ciekaw jeszcze z jakich stron brali te komentarze :?:
Możesz przepisać ze słuchu do google i dać w cudzysłów. Może Ci coś wynajdzie...
Cytuj:
I po czasie człowiek widzi co go minęło, mając świadomość że teraz nie da się tego nadrobić, zastanawia się, czy lepiej było tak gonić, czy lepiej za pół tej kasy być w domu.
Szefie, człowiek do dobrego przywyka... I potem ciężko żyć skromniej. To raz... A po drugie, ty jako rodzic będziesz się zawsze starał, aby Twoje dzieci miały lepiej...


Post Wysłano: 18 sie 2018, 21:31
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 lip 2007, 22:15
Posty: 2812
GG: 772271
Lokalizacja: Pudzików Woj. Łódzkie

Użytkownik
Topografia nie widzi ograniczen, swiatel,skrzyzowan gdyz nie jest od tego.
Topografia to system jak wiekszosc stworzona dla debili ktorzy nie znaja możliwości sprzetu na ktorym pracuja. Nie rozumieja kiedy jest najlepszy stosunek mocy do momentu itp.

Wierzę ze zrobisz lepszy wynik bez systemow i bez calej tej automatyki bo sam tez tak zrobie tylko takich kierowcow jest kilku a reszta potrafi tylko gaz hamulec gaz.

Sam bylem na wielu szkokeniach z eco sam w obecnej firmie przyuczam do pracy i widze jakie oszczednosci dzieki tym systemom ma moj pryncypal.

Nie tak dawno szkolilem goscia 57l. Juz pierwszego dnia zlapalismy sie za kolnierz bo co go mlody bedzie uczyl jak on 30l po ue lata.
Zaczynal od 46% spalanie 38/100 a chwalil sie ze jezdzil wszystkim i kazdego bossa dojl z wachy az milo bo taki oszczedny.

Po dwoch tygodniach skonczyl ma 82% i 32/100
I wystarczylo tylko ze po ruszeniu zapinal automat i wszystkie systemy i nic nie dotykal przez 4.5h

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka


_________________
Marianex podjedź no do przodu bo Grzeniu kiprował będzie


Post Wysłano: 18 sie 2018, 21:46

Ciucma - zgadzam się tu z Tobą. Podejście "kierowców" do zawodu jest na żenująco niskim poziomie. A do tego idzie w parze najczęściej chęć zarabiania kokosów. Za co tu płacić, kiedy ktoś nie wykazuje choćby odrobiny inicjatywy?
Dlatego też irytuje mnie sytuacja, kiedy ktoś mi narzuca jazdę na systemie, kiedy wiem, że potrafię lepiej. Wiem, bo miałem dostęp do wyników.
Jeżdżąc w Regeście, próbował mnie uczyć ekodrajwingu jeden gość. Próbował. No, ale jeśli nawet nie wie, jak powinno się ustawić spoiler dachowy... O czym my tu mowimy...


Post Wysłano: 18 sie 2018, 21:53
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 lut 2012, 17:34
Posty: 1893
Samochód: w ETS'ie
Lokalizacja: Sthlm

ja jeżdżąc na "uj mać" w zeszłym roku miałem tez coś ponad 40%. Od nowego roku zaczęli coś z tym robić to i ja postanowiłem ze z 90km/h zejdę na 82 (powyżej już zalicza jak "za szybko") samo zejście z prędkości dało wynik coś kolo 70%. Obecnie jak naprawdę sie przyłożę to w tygodniu mam 94% ale to juz musze serio "opiekować" jazdę - spalanie tez zeszło z 50 na 43 z czymś :D

_________________
Jeździłem na swoim zanim to było modne
Żyj tak żeby na starość powiedzieć: kuurła kiedyś to było


Post Wysłano: 18 sie 2018, 22:04
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 lip 2007, 22:15
Posty: 2812
GG: 772271
Lokalizacja: Pudzików Woj. Łódzkie

Widzisz setler jak sie chce to mozna.

Użytkownik o zyczeniach kierowcow a podejsciu do obowiazkow to mozna ksiazki pisac.
Znam gosci z 15letnim doswiadczeniem na silo a do tej pory nie rozumieja jak cofnac produkt i przy zapchaniu instalacji wysypuja go na glebe. Potem jak firma dostaje obciazenie za sprzatanie i utylizacje unosza sie ze innej mozliwosci nie ma oni maja kupe doswiadczenia i szef powinien im 10z psiodu placic

Co do eco jazdy to wiekszosc wykladowcow ma wiedze czysto teoretyczna albo poparta jedynie jazda w warunkach wykutego na blache odcinka.
Bedac w scani w nadarzynie na szkoleniu puszczali film z odcinka testowego tlumaczac jak zrobic najlepszy przejazd. Na trasie bylo rondo ktore to na filmie instruktor jakos tam pokonal juz nie pamietam jak aczkolwiek podczas jazd zaden z uczniow nawet nie zblizyl sie do tego optymalnego przejazdu pokazanego na filmie. Wieczorem podczas prywatnej rozmowy przy rudej instruktor sam sie wygadal ze 5 razy powtarzali ten fragment

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka



_________________
Marianex podjedź no do przodu bo Grzeniu kiprował będzie


Ostatnio zmieniony 18 sie 2018, 22:04 przez ciucma102, łącznie zmieniany 1 raz.

Post Wysłano: 18 sie 2018, 22:07

Ja Cię podziwiam za zapał i cierpliwość do uczenia innych. Ja nie mam ani cierpliwości, ani nerwów, a już tym bardziej umiejętności przekazania wiedzy.


Post Wysłano: 18 sie 2018, 22:44

Cytuj:
Ciucma - zgadzam się tu z Tobą. Podejście "kierowców" do zawodu jest na żenująco niskim poziomie. A do tego idzie w parze najczęściej chęć zarabiania kokosów. Za co tu płacić, kiedy ktoś nie wykazuje choćby odrobiny inicjatywy?
Dlatego też irytuje mnie sytuacja, kiedy ktoś mi narzuca jazdę na systemie, kiedy wiem, że potrafię lepiej. Wiem, bo miałem dostęp do wyników.
Jeżdżąc w Regeście, próbował mnie uczyć ekodrajwingu jeden gość. Próbował. No, ale jeśli nawet nie wie, jak powinno się ustawić spoiler dachowy... O czym my tu mowimy...
Podobnie jak podejście "pracodawców" do pracowników.Na rozmowach kwalifikacyjnych słyszy się takie rzeczy,że można się za głowę złapać.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 2299 z 3468 [ Posty: 69343 ] Przejdź na stronę Poprzednia 12297 2298 2299 2300 23013468 Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: