Strona 2120 z 3468 [ Posty: 69343 ] Przejdź na stronę Poprzednia 12118 2119 2120 2121 21223468 Następna
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 24 mar 2018, 14:44
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 sty 2008, 21:22
Posty: 1257
GG: 2291240
Samochód: R500, Actros 1844, FH 460
Lokalizacja: Szczecin

Do tego ilość pasów u nas w kraju to tez jakieś nieporozumienie. Nie dość ze jako kierowca musisz uważać jako cały czas, to jako pieszy musisz iść te 100m do pasów żeby mandatu nie dostać. Jakby były rzadziej rozstawione to każdy by przechodził gdzie chce, uważał na samochody a nie chodził jak święta krowa.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Post Wysłano: 24 mar 2018, 14:47

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 sie 2011, 22:06
Posty: 1775
Samochód: XF 105.460
Lokalizacja: STA

Cytuj:
Taką ochotę mi zrobiliście na kebsa z Bielan, że jak młoda wróci z pracy to chyba pojadę na niego :mrgreen:
Ty to idź do Maca Donalda...wczoraj o 23:00 bo było ludzi jak na dworcu :)


Post Wysłano: 24 mar 2018, 14:49
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 sie 2007, 10:29
Posty: 878
GG: 5761457
Samochód: Actros 4141
Lokalizacja: Nysa

W Nysie? Mogłeś dac znać, że jesteś.


Post Wysłano: 24 mar 2018, 15:12
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 lut 2012, 11:06
Posty: 3213

Yarzyna ja się z reguły nie kłócę, ale są jednoznaczne przepisy mówiące o tym, że urządzenie do pomiaru ma mieć możliwość identyfikacji pojazdu a Iskra ich nie spełnia tych wymogów. Są już wyroki sądów mówiące o odrzuceniu wniosku o ukaranie właśnie ze względu na nieprawidłowe urządzenie pomiarowe. Poczytaj sobie informacje. Niezależne testy pokazały, że Iskra potrafi stojącemu pojazdowi wykazać prędkość bo zmierzyła akurat kręcący się wentylator. Skoro prawo jest dla wszystkich to niech będzie respektowane i jednoznaczne. Głupia gadka policjanta, że oni nie mają innych urządzeń albo, że telewizja kłamie mnie nie przekonały. Poza tym stali w takim miejscu że ta iskra mogli trafić w szereg znaków itp. więc linia obrony jest. Przegram to przegram, ale chcę się przekonać. To mierzenie trzeźwości na skrzyżowaniach jeszcze rozumiem, ale zatrzymywanie całego ruchu na środku ruchliwej drogi to już skrajne kretynstwo.

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka


Post Wysłano: 24 mar 2018, 16:08
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 sty 2011, 15:46
Posty: 4159
Samochód: DAF XF105.410
Lokalizacja: Wieluń / Wieruszów

Cytuj:
Nawiązując do pytania Bauera, nie wiem jak Wam ale mi zawsze jak wyskakiwał policjant to odruchowo wciskałem hamulec i ostatnią rzeczą którą wpadła mi do głowy to patrzenie na licznik. Trudno ocenić jaką ma się dokładnie prędkość kontrolując to co się dzieje na drodze. Liczniki w osobówkach mają generalnie tendencję do zawyżania prędkości +/- 10%. Jedyna możliwość aby być pewnym prędkości to jazda na tempomacie w momencie pomiaru i odczyt prędkości z GPS. Jabson, gdzie jeszcze używają tej Iskry?
Czyli jak dobrze Cię zrozumiałem gdybyś nawet jechał w miarę przepisowo to widząc bagietę na drodze walisz po hamulcach tak profilaktycznie dla świętego spokoju? Bez urazy ale nie ma nic bardziej irytuącego jak ktoś kto jest tak obsrany na widok policjanta, że mimo faktu, że jedzie przepisowo czy można jechać szybciej on daje w heble bo chce mieć większą pewność, że go nie złapią. Szczerze to mnie chvj strzela na taki widok. A jeszcze lepsi są ci co walą w heble jak mijają bagiety. Zresztą kiedyś nolibab pokazywał u siebie na kanale fragment filmu, któremu dał osobny komentarz kiedy na lewym pasie autostrady osobówka niemal wyhamowała do zera bo zobaczyła policję. Druga sprawa nie wiem od ilu lat masz plastik ale ja po 9 latach nie mam większego problemu by mniej więcej ocenić z jaką prędkoscią jadę, a nawet jeśli nie wiem to ta sekunda by spojrzeć w zegar i mieć pewność to jest mrugnięcie oka. Nie wiem zatem jak potrafisz operować 3 pedałami jednocześnie używać kierunkowskazów, lusterek i operować skrzynią biegów, jeśli dla ciebie problemem jest ocena prędkości poprzez spojrzenie w zegar na sekundę no może dwie.

Nie twierdzę, że jestem święty w kwestii jazdy bo prawda jest taka, że trudno u nas jechać zgodnie z przepisami, kiedy znaki masz co kilkadziesiąt metrów z zakazem odwołaniem a chwilę ponownym jego wprowadzeniem, pierdyliard wysepek, przejść dla pieszych czy irytujących sygnalizatorów, którr to wstrzymują ruch, kiedy z dróg podporządkowanych nic nie ma zamiaru wyjazdu czy włączenia się do ruchu. Podobnie jak Sergiej mam tolerancję do 20km/h max. I przyznam się, że miałem kilkukrotnie sytuację, gdy policjant we mnie mierzył i mimo, że miałem prędkość nieznacznie przekroczoną więc już nie zwalniałem bo i tak było na to za późno, nie byłem zatrzymywany do kontroli. Mimo, że z polską policją nie miałem jakoś wielokrotnie do czynienia to zazwyczaj kontrola była uzasadniona i nie ukrywam, że raz dzięki wyrozumiałości chłopaków z patrolu, mojej skruchy a przede wszystkim kupy szczęścia uniknąłem natychmiastowego i nieodwracalnego zatrzymania prawa jazdy co skończyłoby się dla mnie ponownym odbywaniem egzaminów. Mimo to jednak otrzymałem srogi mandat i przyjąłem go bez żadnego ale bo się należało nawet więcej. Tak więc nie tacy ci nasi policjanci straszni jak ich malują.

A co do dmuchania? Nigdy z tym problemów nie miałem. Wyrywkowe kontrole mają to do siebie, że potrafią wykryć pijanego kierowcę, liczne nieprawdiłowości czy też złapać co miało swoje wielokrotne potwierdzenie w prasie, groźnego prestępcę.

Sądzę, że jeśli chodzi o poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego w Polsce na pierwszym miejscu należy przystosować infrastrukturę by jak najbardziej upłynnić podróż, kolejno zmienić oznakowanie, uprościć przepisy ruchu drogowego a policję wyposażyć w rzetelne i solidne urządzenia do pomiarów prędkości, które będą mogły być oficjalnie sprawdzone przez obywateli pod kątem homologacji przeprowadzonych testów, które potwierdzają, ich użycie w zakresie od 0-300km/h po to by rozwiać wszelkie wątpliwości co do słuszności z korzystania z tych urządzeń. I dopiero wtedy oczekiwać od społeczeństwa egzekwowania przepisów ruchu drogowego i słusznie karać tych, którzy w rażący sposób łamią prawo a drobne przewinienia powinnny kończyć się pouczeniem.

_________________
09.09.2011r. Sylwek. Pamiętamy. [*]

Naczelny Forumowy Kierowca z Powołania.
#BigosLover


Post Wysłano: 24 mar 2018, 16:16
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 25 lis 2013, 15:13
Posty: 3569
GG: 38530901
Samochód: Iveco
Lokalizacja: Oleśnica

Jabs

Pamiętaj że milicja może więcej! to oni stoją po stronie prawa :lol:

Bracik woził kiedyś masę na odcinku 20 km. Pierwsza warstwa, mało wymagająca, 30*C na dworze, zaprzyjaźniony kierownik budowy :D #jedziemy bez plandeki.

Ściągła go jedna z bardziej rozwiniętych policjantek w DOL, chciała wlepić mandat za materiały sypkie... Piter jej w ostatnim momencie zabrał rękę, bo chciała wsadzić łapsko w 180*C i udowodnić że materiał jest sypki i może uszkodzić inne auta :D

Nawet sama wlazła na balkon w doczepie... umiała :D

_________________
STRALIS
Jeździłem, ja też jeździłem dla Jeronimo, ale Martins lepij płacił i poszedłem tam, to już dawno było, zanim Rohling kupił Suusa.


Post Wysłano: 24 mar 2018, 16:43

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2007, 22:50
Posty: 782
Lokalizacja: Ślesin / Konin

Bauer, hamowanie dotyczyło momentu wyskakiwania policjanta z lizakiem, przekraczając w tym samym momencie dopuszczalną prędkość. Obecność policji i fotoradarów na drodze nie wywołuje we mnie paniki i nie muszę hamować. Co do oceny prędkości to nie mam z tym problemów ale jak będziesz w sytuacji gdzie pan władza wyskakuje Ci z lizakiem to koniecznie zobacz na zegary, żeby zweryfikować jego prędkość. Ciekaw jestem czy wychwycisz ten moment, bo mi niestety nigdy się nie udało.


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 kwie 2014, 20:51
Posty: 1884

Cytuj:
Z tego co pamiętam to niedawno właśnie zatrudniłeś się w obecnej firmie za sprawą kolegi, który tam pracuje. Jeżeli nie tajemnica, to co nie gra?

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka
Jak zwykle chodziło o kasę. Od grudnia dostaliśmy podwyżkę i wszystko grało. Teraz szef zajął się innym tematem i przechodzimy do firmy kuzyna. Miało być na tych samych zasadach, a przy wypłacie wyszło inaczej.
Wczoraj byłem się spotkać z szefem i wszystko wyjaśnione.
Wczoraj byłem na koncercie Dezertera. Spotkałem ludzi, których nie widziałem z 20 lat :)

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka


Post Wysłano: 24 mar 2018, 18:50
Awatar użytkownika

Użytkownik

Online

Online

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 lis 2009, 18:59
Posty: 4061
GG: 1
Samochód: brak
Lokalizacja: Jawor

Dawaj do Rabena ;-)

/mobil

_________________
1. forowicz Wagi Ciężkiej


Post Wysłano: 24 mar 2018, 19:12
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 gru 2005, 20:01
Posty: 2591
Samochód: Szybki
Lokalizacja: Szczecin

Cytuj:
kuźwa! taka wywrotka kosztuje wiaderko kasy, duuuuużo więcej niż ciągnik do międzynarodówki
Czy aby na pewno tak duuuuuuuuuuuuuuuuużo więcej? :)

_________________
Przyłożenie zewnętrznego silnego magnesu do czujnika ruchu (impulsatora) zamontowanego przy skrzyni biegów skutkuje wyrównaniem pola elektromagnetycznego w cewce nadajnika, a w rezultacie prowadzi do tego, że tachograf otrzymuje sygnał odpowiedni dla pojazdu nieruchomego.


Post Wysłano: 24 mar 2018, 19:35

sprawdź sobie ile kosztuje MAN 8x6 z zabudową Meillera, a ile kosztuje zwykły MAN TGX, koń 4x2... Przy rocznym aucie różnica pod 200 tysi, to mało?


Ostatnio zmieniony 24 mar 2018, 19:55 przez Gośc, łącznie zmieniany 1 raz.

Post Wysłano: 24 mar 2018, 19:48
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 mar 2009, 20:52
Posty: 1348
Lokalizacja: BIA

Nowa Scania to naprawdę taki cud techniki? W przeciągu ostatnich 6 dni, 3 osoby podeszły do mnie z pytaniem czy mogą zobaczyć jak wygląda w środku? :)

_________________
Uśmiech Paryża 420dci, Ferrari Stralis 450, Robur MP2 1841, JelczNL 106 460, Kania R 450, Kania NG R 450, Iveco Stralis MY16 480 ...


Post Wysłano: 24 mar 2018, 19:52
Awatar użytkownika

Użytkownik

Online

Online

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 lis 2009, 18:59
Posty: 4061
GG: 1
Samochód: brak
Lokalizacja: Jawor

Nowe. Ja też będąc po gadżety w serwisie zaglądałem do środka takiej Kanii.


/mobil

_________________
1. forowicz Wagi Ciężkiej


Post Wysłano: 24 mar 2018, 19:56
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 25 lis 2013, 15:13
Posty: 3569
GG: 38530901
Samochód: Iveco
Lokalizacja: Oleśnica

A papieroska i piwerko też chcieli? :)

_________________
STRALIS
Jeździłem, ja też jeździłem dla Jeronimo, ale Martins lepij płacił i poszedłem tam, to już dawno było, zanim Rohling kupił Suusa.


Post Wysłano: 24 mar 2018, 20:22

Przymierzaliśmy się też do zakupu tego wynalazku więc zaprosiliśmy wspomnianego już kiedyś emeryta, żeby się przysiadł i stwierdził, czy R-ka wystarczy czy ma być S. Wziął syna, a syn kumpla. Dostaliśmy kluczyki od demówki, zobaczyło to chyba 3 kierowców czekających na serwis i tym sposobem w 8 chłopa oglądaliśmy jednego tira. No i to było jakoś w sierpniu, więc już sporo po premierze.


Post Wysłano: 24 mar 2018, 21:14

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 lut 2006, 16:55
Posty: 1359
Samochód: Duży
Lokalizacja: WLKP

Co jak co,ale dla mnie Scania tą nową generacją wróciła na swoje miejsce i znów zasługuje na miano King of the road... :> Na początku oko musiało się przyzwyczaić,jak to podobnie było z nowym Actrosem,FH,XF-em.Co prawda z cenami to chyba jednak trochę za ostro poszli.Do wszystkiego z czasem oko przywyknie,a ten i przyszły rok będzie obfitował w nowości i oczy będą miały się do czego przyzwyczajać bo 2018 pewnie zobaczymy mocny lift MAN-a,nowego Stralisa,nowego Forda?,i w tym lub przyszłym roku spodziewałbym się liftu Actrosa i FH,bo te auta mają już 6lat od premiery a świat idzie ciągle do przodu... :wink:

P.S:prawie 10lat temu na kebabie na Bielanach to bywałem kilka razy w tygodniu i naprawdę trzymali wtedy poziom.Ale ostatni raz byłem tam z 3-4lata temu i ciekaw jest jak jest faktycznie teraz.

_________________
Fan Transportu

Nowe spodnie - 300zł,
Nowy telefon - 1500zł,
Obecność na WC - bezcenne...


Post Wysłano: 24 mar 2018, 21:40

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 sie 2011, 22:06
Posty: 1775
Samochód: XF 105.460
Lokalizacja: STA

Cytuj:
Nowa Scania to naprawdę taki cud techniki?
Warto w dobrą gaśnicę zainwestować :)
https://40ton.net/tunelu-laba-nowa-scan ... ie-ziemia/


Post Wysłano: 24 mar 2018, 22:28
Awatar użytkownika

Użytkownik

Online

Online

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 lis 2009, 18:59
Posty: 4061
GG: 1
Samochód: brak
Lokalizacja: Jawor

Odnośnie kebsa to porcje są mniejsze niż kiedyś, ale w dobie downsizing'u i tak jest OK.

/mobil

_________________
1. forowicz Wagi Ciężkiej


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 lip 2007, 22:15
Posty: 2812
GG: 772271
Lokalizacja: Pudzików Woj. Łódzkie

Cytuj:
Dawaj do Rabena ;-)

/mobil
Korni kup silo i daj mi ekwiwalent od zalatwionych przezemnie zlecen a ide z pocalowaniem reki.

Nie wiem co sie we francji [wycenzurowano] ale mimo iz jezdze 80 to jeblo mi dzis 4 foty.
Dam sobie reke uciac ze na kazdej mialen mniej niz dopuszczalna. Co lepsze jechalem na radarze w kolumnie aut i tylko mnie walilo

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka

_________________
Marianex podjedź no do przodu bo Grzeniu kiprował będzie


Awatar użytkownika

Użytkownik

Online

Online

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 lis 2009, 18:59
Posty: 4061
GG: 1
Samochód: brak
Lokalizacja: Jawor

Cytuj:
Korni kup silo...
Nawet gdybym mógł, to nie przejdzie w tej chwili...

_________________
1. forowicz Wagi Ciężkiej


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 2120 z 3468 [ Posty: 69343 ] Przejdź na stronę Poprzednia 12118 2119 2120 2121 21223468 Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: