Autor
Wiadomość
Tytuł: Re: Volvo
Post Wysłano: 17 lis 2011, 17:34
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 26 kwie 2009, 1:47
Posty: 232
Samochód: 2004 volvo vnl64t300
Lokalizacja: Bychawa

A po co? Chcesz tę ogólną populację namawiać na zmianę sposobu pracy? Nie ma szans ;-)
Wystarczy pomyslec do kogo trafiaja dyskusje na tym forum, napewno nie do kierowcow amerykanskich tylko do polskich. W praktyce sie przekonalem ze kierowcy ktorzy zachwycali sie amerykanskimi ciezarowkami kiedy w praktyce sprobowali jak sie tym jezdzi zweryfikowali swoja opinie i o to mi wlasnie chodzi poruszajac ta kwestie.


Tytuł: Re: Volvo
Post Wysłano: 17 lis 2011, 19:05

Wiesz, to chyba jest trochę inaczej. Czytałem dużo wypowiedzi Polaków, którzy tam jeżdżą, z jednym mam nawet świetny kontakt, praktycznie codziennie gadamy i mi zawsze tłumaczy pokrętność i odmienność systemu jazdy w stanach.

Są dwa rodzaje ludzi - jedni preferują Volva, które rzeczywiście są bardziej komfortowe, ergonomiczne. Oni też najczęściej mieli do czynienia z Europą i dlatego przyjeżdżając tam, chcą najlepszy samochód - dlatego wybierają właśnie Volvo.

Inni, to ludzie już urodzeni w Stanach, albo nigdy nie jeżdżący w Europie - oni raczej wolą Amerykańskie ciężarówki ze względu na ich prostotę (mniej się może zepsuć).

Oczywiście są też odstępstwa od reguły, ale odnoszę wrażenie, że istnieje właśnie taki podział.

Mój kumpel jeździł w firmach na Volvach, ale swojego wybrał Peterbilta (387) i nigdy by na nic innego nie zamienił, ze względu na to, że jest dużo prostszy, ma mniej nowoczesnych rozwiązań, które z reguły się psują i może skupić się na zarabianiu pieniędzy, a nie martwieniu się o samochód.

Więc to chyba wcale nie jest tak, że Volvo w jakiś sposób góruje nad rozwiązaniami z USA, po prostu ile ludzi, tyle opinii. (a gdzie 2 Polaków, tam nawet 3).


Tytuł: Re: Volvo
Post Wysłano: 17 lis 2011, 20:01
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 26 kwie 2009, 1:47
Posty: 232
Samochód: 2004 volvo vnl64t300
Lokalizacja: Bychawa

Ja mialem na mysli kierowcow polskich w Polsce i Europie ktorzy w praktyce maja znikomy praktyczny kontakt ze sprzetem z USA.


Tytuł: Re: Volvo
Post Wysłano: 19 sty 2012, 11:10

Jak zapewne część z was wie, Volvo szczyci się dużym bezpieczeństwem swoich produktów oraz prowadzi mnóstwo działań, testów, programów, aby uczynić jazdę bardziej bezpieczną.

Inżynierowie dali tego duży popis, prezentując oto ten system, mając na celu zahamowanie przed przeszkodą. Jak widać system sprawdza się świetnie i z całą pewnością uratuje czyjeś życie :

http://www.youtube.com/watch?v=aNi17YLnZpg

Jak się okazuje, Ci sami inżynierowie zabrali się za system kontroli trakcji, który ma na celu, zwiększenie naszego bezpieczeństwa na drogach. Jak zwykle niestety, nie wzięli pod uwagę faktu, że samochód pracuje i działa w różnych warunkach, więc nie długo potem się okazało, że genialny szwedzki produkt, pod wpływem zimna potrafi od tak sobie, zapiąć hamulec :lol:

http://www.thetruckersreport.com/trucki ... udden.html

Jak dowiadujemy się, problemem są objęte modele z lat 2011-2012, jednak Volvo nie ma na razie pomysłu, jak to naprawić :lol:

No cóż, nie pozostaje nic innego, jak śmiać się z genialnego rozwiązania inżynierów Volvo, którzy po raz kolejny przyczynili się (jak znacząco!) do podniesienia bezpieczeństwa na drogach i pokazali, że nie ma co się bać postępu i nowoczesne systemy kontroli trakcji są przyszłością, gdyż w transporcie nie ma już miejsca dla kierowcy, ma on jedynie trzymać kierownicę. To samochód będzie się sam kierował, a także jak udowodniło Volvo, także on będzie decydował on możliwości wystąpienia wypadku.

Czekam, aż za 20 lat ktoś powie, że samochód rzeczywiście ma możliwość spowodowania wypadku przez samego siebie, bo jest to normalne, znając obecną tendencję, w przyjmowaniu pewnych założeń za pewnik, jest to tylko i wyłącznie, kwestia czasu.

Jestem także ciekaw, czy podobny objaw nie występuje w oferowanych na nasz rynek Volvach FH.


Tytuł: Re: Volvo
Post Wysłano: 21 lis 2015, 14:49

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 21 lis 2015, 14:09
Posty: 0
Samochód: syrena105

Witam!!!,na codzien mam doczynienia z ciezarowkami volvo w USA.Volvo gnije na potege,psuje sie jeszcze lepiej(nowe modele z D13-najwiecej ich spotkasz,kiedy sa ciagniete za dupe do dealera),a naprawic go i dealer nieumie.Jezdzilem tez troche vn po USA,ale mialem isx pod maska i 13 skrzynie-jakos to sie zbieralo,bo te konie z volvo motoru to jakies zabawkowe sa.Ogulnie do plusow to dosc cichy,ladna ergonomia i nie wieje po nogach w zime jak bylo u freightlinera.Moim skromnym zdaniem w USA nigdy nie powinno sie produkowac zbyt zaawansowanych ciezarowek,bo nikt tego nieumie naprawic,i jestes w niezlych tarapatach kiedy padnie ci nowy sprzet gdzies i musisz go holowac kilkaset mil do dealera.Dlatego firmy po wielu kombinacjach z kasowaniem scr/egr(pieknie i spektakularnie sie silniki rozpadaja po takich kombinacjach),przesiadaja sie na gliders(skladak) i smigaja zadowoleni.Co ciekawe skladak kosztuje tyle samo o ile nie wiecej od fabrycznie nowej ciezarowki.Na koniec ciekawostka,kilka czesci do volvo,ktore zakladalem jest produkowana w Polsce-taki mily akcent.Pozdrawiam.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: