Strona 1 z 1 [ Posty: 4 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 30 cze 2011, 22:11

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 cze 2011, 22:00
Posty: 19
Samochód: mercedes atego 1523
Lokalizacja: lubelskie

witam jestem tu nowy i mam pytanie odnośnie właśnie tego mercedesa :?: z racji tego że od niedawna jeżdżę tym autem mam kilka pytań :?: jest to chłodnia i masa całkowita 19 ton i pali mi prawie 32l na 100 :shock: czy jest to możliwe? ładowności ma 7600 kg i nie wiem czemu tyle pali ? aha chyba ma most wolny bo rozpędzić go do 80 graniczy z cudem :( tzn. silnik bardzo wyje :roll: jaki most można do niego założyć i jaki powinien być?bo widać że ewidentnie był zmieniany (auto kupione we francji) proszę o porady :wink:


Post Wysłano: 30 cze 2011, 23:38

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 22 mar 2006, 2:00
Posty: 198
Samochód: szybki ;)
Lokalizacja: STWua

Zamawiając samochod klient wybiera przełożenie jakie chce mieć niekoniecznie miał most zmieniany ale przy tak malym silniku i 18t dmc auto mogło jeździć po dystrybucji miejskiej, a nie śmigając po trasach. Problem polega na tym iż większośc klientów chce mieć samochody np wywrotkę albo ratownictwo drogowe 8x6 lub 8x8 z dobrym przełożeniem w terenie ale żeby przy 80 - 90km/h miało obroty w zielonym zakresie na poziomie 1300rpm i paliło z pełnym ładunkiem i jeszcze trochę przeładowane na poziomie ciągnika siodłowego, a najlepiej dostawczaka ;)
Druga sprawa, że jest to chłodnia i jeśli jeździsz z agregatem, a jest on napędzany od sprężarki na silniku i towar wozisz na niskich temp to on dodatkowo obciąża silnik swoją pracą. Podsumując 230km z 6,4l pojemności z 18t dmc i agregatem demonem prędkości nie będzie jak również mistrzem oszczędności mając na uwadze wolne przełożenie mostu, agregat i już swój wiek.
Dla przykładu podam iż Atego 11,99t dmc z 218km Euro 4 na Czechy pusto ewentualnie na Śląsk 4-5t i dalej do Pragi pusto, a na powrocie 5t wychodzi z kółka 20l/100km więc spalanie w Twoim pojeździe myślę, że jest na akceptowalnym poziomie.

_________________
MB :)


Post Wysłano: 01 lip 2011, 3:27
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 28 cze 2008, 2:55
Posty: 262
GG: 6263155
Samochód: Citroen Berlingo 2.0 HDI

To oczywiste że im wolniejszy i zarazem silniejszy most, tym samochód głośniejszy i pali jak smok. Jeśli masz jeździć tym wozem w dalsze trasy to lepiej niech szef zainwestuje w wymianę mostu bo po pierwsze naprawdę twój słuch dostanie w kość a po za tym szkoda męczyć silnik i cały samochód. Nie wspominając że zjedzą was koszty paliwa.
Też kiedyś jeździłem samochodem z wymienionym mostem po awarii pierwszego. Aż żal było patrzeć jak wskaźnik paliwa opadał dosłownie w oczach. Na szczęście z tego co wiem teraz z powrotem jest w tym wozie normalny most, ale ja na szczęście tym autem już nie jeżdżę.

_________________
I Was Born To Be A Truck Driver.

B - 24 VIII 2004
C - 29 VIII 2009
Kurs Na Przewóz Rzeczy


Post Wysłano: 01 lip 2011, 18:09

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 cze 2011, 22:00
Posty: 19
Samochód: mercedes atego 1523
Lokalizacja: lubelskie

Cytuj:
Druga sprawa, że jest to chłodnia i jeśli jeździsz z agregatem, a jest on napędzany od sprężarki na silniku i towar wozisz na niskich temp to on dodatkowo obciąża silnik swoją pracą.
właśnie nie :wink: mam osobny silnik do agregatu i jeżdżę raczej blisko w promieniu 300km tzn wyjazd-powrót 300km :wink: dzięki panowie tak chciałem spytać bo aż szkoda tego silnika że tak wyje bo obroty ma ok 2300 i dopiero jest na liczniku 80 :roll: mówiłem to szefowi ale narazie zobaczy ile spali po miesiącu jazdy i zobaczymy 8) raczej nic w tej kwestii nie zrobi bo za duży koszt wydać ok. 4 tys. na most :D aha panowie czy z innego Atego będzie pasował most? bo mam w nim blokadę i nie wiem czy trzeba szukać konkretnie z tego modelu i roku ? czy z innych też będzie pasował? i z tymi przełożeniami to też nie bardzo wiem o co chodzi :? a z tym zamawianiem to napewno nie zamawiali z wolnym mostem bo nie wiedzą o co chodzi z tym bo dopiero ich uświadamiałem na ten temat


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 4 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: