Strona 1 z 18 [ Posty: 347 ] Przejdź na stronę 1 2 3 4 518 Następna
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 05 wrz 2007, 14:25
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 wrz 2005, 20:24
Posty: 76

Hello 8) These are spy photos of 3rd generation Mercedes-Benz Actros :wink:
Obrazek

Obrazek

Dino™ :!: :!: :!:

_________________
Wenn du dein Leben so liebst, wie ich meinen LKW
..., dann laß die Finger von diesem LKW


Tytuł:
Post Wysłano: 05 wrz 2007, 18:55
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 wrz 2005, 20:24
Posty: 76

See your selfe that these is Actros 3rd generation :arrow: http://www.verkehrsrundschau.de/sixcms/ ... ?id=565324

Dino™ :!: :!: :!:


[ Dodano: Nie, 16.09.2007, 13:51 ]
Actros from Fernfahrer magazin -> http://www.fernfahrer.de

Obrazek

Dino™ :!:

[ Dodano: Nie, 16.09.2007, 21:45 ]
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Greetings :!:

_________________
Wenn du dein Leben so liebst, wie ich meinen LKW
..., dann laß die Finger von diesem LKW


Ostatnio zmieniony 05 sty 2008, 17:54 przez Dino, łącznie zmieniany 1 raz.

Tytuł:
Post Wysłano: 03 paź 2007, 23:19

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 lut 2006, 16:55
Posty: 1359
Samochód: Duży
Lokalizacja: WLKP

W sumie za wiele nie zostało zmienione...Nowe lusterka,atrapa przednia,troche zmieniony zderzak dolny,nowe deflektory powietrzne koło głównej atrapy i lotka przeciwsłoneczna u góry.Podejrzewam,że ten ACTROS musi ''posłużyć'' jeszcze minimum z rok,dwa lata-bo następny będzie już miał nowe silniki z rodziny rzędowych o których wymianie była mowa już jakiś czas temu(te silniki są własnie wprowadzane w Ameryce),bo obecny model został stworzony pod kątem silników widlastych(''V'') i stąd bedzie wymuszona zarówno zmiana modelu,jaki jednostek napędowych.Nie wiem czy pamiętacie ale tak było przy wprowadzaniu ACTROS-a I generacji i skończyło się to dość dużymi problemami z ''chorobami wieku dziecięcego''-czego nie życzę kolejnemu ACTROS-owi,bo to w sumie pożądne autko... :>

_________________
Fan Transportu

Nowe spodnie - 300zł,
Nowy telefon - 1500zł,
Obecność na WC - bezcenne...


Tytuł:
Post Wysłano: 04 paź 2007, 9:02
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 17 lip 2005, 16:35
Posty: 1122
Lokalizacja: Parczew

Fajnie, fajnie.Nowa MPIII jak dla mnie jest ładny bo po co zmieniać coś co wzbudza podziw na drodze??MPII jest dal mnie piękna i dobrze, że w kwestii stylistyki niewiele się zmieniło.Najbardziej irytuje mnie blenda, wygląda jak jakieś oczy ważki i jak dla mnie psuje harmonijną linie kabiny.Odnoszę wrażenie, że nowy Actros ma ciupkę wyższą kabinę(to jakiś chyba trend ostatnio).Ogólnie jestem ZA.Ciekawe jak będzie wyglądał całkowicie nowy Actros??może będzie miał coś z wielkiej kabiny MegaSpace?

Czekać teraz tylko na nową Magnumkę(nową kabinę oficjalnie potwierdzone jest to, że Renault projektuje dużo większą lokomotywę)a także na powiększenie leciwego już Globetrottera.

W liku, który zamieścił Dino można przeczytać, że silnik V8 600ps jest już w stanie oferować poziom Euro6!!!!.Pojawiła się także informacje dotycząca wprowadzenia całkowicie nowego modelu Actrosa na przełomie 2011-2012 roku.

_________________
umarła we mnie wiara, nadzieja
EEV 460
Volvo at night


Tytuł:
Post Wysłano: 04 paź 2007, 14:34

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 lut 2006, 16:55
Posty: 1359
Samochód: Duży
Lokalizacja: WLKP

Levuss nie wiem jak ten silnik może oferować Euro-6 jak nie znamy bliżej narazie technicznych szczegółów tej normy... :> A ja sądzę że całkowicie nowa ciężarówka Mercedesa pojawi się za góra 2 lata,bo patrząc jak teraz się rozwija rynek motoryzacyjny to trzeba ostro pracować by nie zostać w tyle...Narazie ACTROS oferuje silniki spełnijące normy do 2012r,więc pewnie teraz zostaje dokończyć dzieła z całą resztą prócz jednostek napędowych-bo te już są praktycznie w 100% gotowe i jako pierwsze wprowadzane na rynek USA.Mogę jeszcze dodać,że na rynek Europejski nowa rodzina silników o kryptonimie HDEP (Heavy Duty Engine Platform) o 4 pojemnościach:10,6l,12,8l,14,8l i 15,6l będzie produkowana w Mannheim.Jako ciekawostkę dodam że te silniki spełnią normę Euro-4 i 5(chyba też) poprzez EGR a nie tak powszechny obecnie SCR(wtrysk mocznika),czyli bez instalacji Ad-Blue... :mrgreen:

_________________
Fan Transportu

Nowe spodnie - 300zł,
Nowy telefon - 1500zł,
Obecność na WC - bezcenne...


Tytuł:
Post Wysłano: 04 paź 2007, 14:38
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 20 maja 2007, 12:45
Posty: 408
Lokalizacja: (Z)Dolny śląsk

łukasz co do normy euro 6 to się mylisz
gdzieś, kiedyś (chyba) Cyryl przedstawiał tabelę z jakiejś strony inernetowej i tam były wypisane normy (chyba) do euro 7

P.S. Czemu mi się wydaje że Dino to jakiś szpieg konkurencji (oczywiście żartuje :wink: )

_________________
Semper Fidelis


Tytuł:
Post Wysłano: 04 paź 2007, 15:46

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 lut 2006, 16:55
Posty: 1359
Samochód: Duży
Lokalizacja: WLKP

Ja napisałem że bliżej narazie nie znamy(nie do końca...).Cytuję tutaj kawałek artykułu z którego zaczerpnąłem informacji na ten temat:''Zapewne przejście do HDEP bedzie powiązane z nową generacją ciężarówek.Wprowadzenie HDEP w Europie wiąże się także ze standardami emisji spalin.Jak wiadomo obecne silniki BlueTec spełniają normy obowiązujące do 2012r.Musimy wcześniej przygotować Euro-6,ale nie ma jeszcze szczegółów technicznych tej normy''-zródło PT nr.9/2007.Także to mówili ludzie z Mercedesa,więc oni chyba lepiej wiedzą od nas... :?: :> :mrgreen:

_________________
Fan Transportu

Nowe spodnie - 300zł,
Nowy telefon - 1500zł,
Obecność na WC - bezcenne...


Tytuł:
Post Wysłano: 05 paź 2007, 8:59
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 17 lip 2005, 16:35
Posty: 1122
Lokalizacja: Parczew

Cytuj:
Levuss nie wiem jak ten silnik może oferować Euro-6 jak nie znamy bliżej na razie technicznych szczegółów tej normy... :>
Ja też nie wiem taką informację znalazłem na niemieckiej stronie.Co do specyfikacji normy przecież Merc jest z tego znany, że w wyprzedzaniu innych pod względem "norm" jest na czele.Pamiętam jakoś rok 99 albo 2000 pokazano silnik Mercedesa który będzie spełniał już Euro4.My nie koniecznie musimy to wszystko znać, jednak należy pamiętać, że w koncernach pracują ludzie którzy mają dużo większą bazę informacji niż my.Ne chcę się kłócić, na ostateczne sądy poczekamy do premiery MPIII.

_________________
umarła we mnie wiara, nadzieja
EEV 460
Volvo at night


Tytuł:
Post Wysłano: 05 paź 2007, 9:18
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 06 kwie 2006, 14:55
Posty: 1587
Lokalizacja: Brzesko

Cytuj:
Już na targach IAA 2008 firma Mercedes-Benz zaprezentuje nową wersję swojego flagowego produktu - Actrosa!

Mercedes będzie kolejną firmą która w najbliższym czasie wprowadzi do sprzedaży nowy pojazd (po Iveco Stralis Cube i MANie TGX/TGS). Projektanci producenta ze Stuttgartu nie mieli zbyt dużej ilości prac, ale zmiany w nadwoziu są widoczne. Zmieniona została maska, dolna część zderzaka, lusterka (podobne do tych z limitowanej edycji Black Edition) oraz blenda przeciwsłoneczna. Zmiany te wpłyną na opory powietrza, a co za tym idzie - spalanie.

We wnętrzu również zmieniono kilka detali. Zmienione są materiały z których wykonane jest wnętrze na bardziej przyjazne. Nowe łóżka zbudowane są z poprzecznych szczebli na których leży materac co sprawia że wypoczynek jest bardziej komfortowy niż dotychczas. Bardziej przyjazne kierowcy są nowe podłokietniki, dzięki którym kierowcy nie będą narzekać na ból rąk w okolicach łokci.

Pod kabiną również nastąpiło kilka zmian. Najważniejszą z nich na pewno jest nowy, 600 konny, widlasty silnik spełniający normy Euro6. Normy te zaczną obowiązywać na przełomie 2011 i 2012 roku, więc po raz kolejny samochód z gwiazdą na masce będzie prekursorem super ekologicznych silników.

Obrazek Obrazek

Tekst i zdjęcia: http://www.verkehrsrundschau.de/
Tłumaczenie: Igor Samson
Ja jestem jak najbardziej za dla nowego Actrosa, widać że światła i maska pochodzą z modelu Black Editon.


Tytuł:
Post Wysłano: 05 paź 2007, 10:32
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 17 lip 2005, 16:35
Posty: 1122
Lokalizacja: Parczew

Cytuj:
Cytuj:
Już na targach IAA 2008 firma Mercedes-Benz zaprezentuje nową wersję swojego flagowego produktu - Actrosa!

Mercedes będzie kolejną firmą która w najbliższym czasie wprowadzi do sprzedaży nowy pojazd (po Iveco Stralis Cube i MANie TGX/TGS). Projektanci producenta ze Stuttgartu nie mieli zbyt dużej ilości prac, ale zmiany w nadwoziu są widoczne. Zmieniona została maska, dolna część zderzaka, lusterka (podobne do tych z limitowanej edycji Black Edition) oraz blenda przeciwsłoneczna. Zmiany te wpłyną na opory powietrza, a co za tym idzie - spalanie.

We wnętrzu również zmieniono kilka detali. Zmienione są materiały z których wykonane jest wnętrze na bardziej przyjazne. Nowe łóżka zbudowane są z poprzecznych szczebli na których leży materac co sprawia że wypoczynek jest bardziej komfortowy niż dotychczas. Bardziej przyjazne kierowcy są nowe podłokietniki, dzięki którym kierowcy nie będą narzekać na ból rąk w okolicach łokci.

Pod kabiną również nastąpiło kilka zmian. Najważniejszą z nich na pewno jest nowy, 600 konny, widlasty silnik spełniający normy Euro6. Normy te zaczną obowiązywać na przełomie 2011 i 2012 roku, więc po raz kolejny samochód z gwiazdą na masce będzie prekursorem super ekologicznych silników.

Obrazek Obrazek

Tekst i zdjęcia: http://www.verkehrsrundschau.de/
Tłumaczenie: Igor Samson
Ja jestem jak najbardziej za dla nowego Actrosa, widać że światła i maska pochodzą z modelu Black Editon.
Hehe czyli dobrze mówiłem odnoście silnika MPIII i jego normy.Czyli mój niemiecki nie jest aż taki kulawy.
Dzięki Igor za przetłumaczenie całości.

_________________
umarła we mnie wiara, nadzieja
EEV 460
Volvo at night


Tytuł:
Post Wysłano: 05 paź 2007, 13:53
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 paź 2006, 11:54
Posty: 209
Lokalizacja: zgierz / k.Łodzi

e no dla mnie gitara zobaczymy za pare lat jak bedzie wygladac calkiem odnowiona wersja actrosa mysle ze jest to cisza przed burza tak samo jak z blue teckiem mysle ze volvo tez juz niedlugo zaprezentuje nowa calkiem inna wersje kabiny niz jest w tej chwili troche czasu panowie :mrgreen:

_________________
.....::::Wchodzę Po Schodkach I Wytaczam Na Drogę Moje 40 Ton::::.....
B:15-01-2010r.
C:12-04-2010r.
C+E:09.09.2010r.


Tytuł:
Post Wysłano: 05 paź 2007, 14:53

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 lut 2006, 16:55
Posty: 1359
Samochód: Duży
Lokalizacja: WLKP

Poczekamy,zobaczymy... :mrgreen: Szczerze mówiąc to nawet bym się cieszył gdyby MB oferował już normę Euro-6,bo zmotywowałoby to do działania resztę konkurencji... :> A może i faktycznie dla silników z rodziny OM przygotowano już E-6,a dla najnowszych HDEP jeszcze nie...(trochę dziwne by to było...) :roll:

_________________
Fan Transportu

Nowe spodnie - 300zł,
Nowy telefon - 1500zł,
Obecność na WC - bezcenne...


Tytuł:
Post Wysłano: 18 lis 2007, 19:34

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 04 paź 2007, 19:14
Posty: 73

A EURO 6 jak osiągnął SCR czy EGR?


Tytuł:
Post Wysłano: 21 lis 2007, 22:43
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 wrz 2005, 20:24
Posty: 76

I think that new Actros will be truck of the year 2009 :wink:

P.S. I have to delitet a feuve photos from others forum.

Greetings from Ljubljana :!:

_________________
Wenn du dein Leben so liebst, wie ich meinen LKW
..., dann laß die Finger von diesem LKW


Ostatnio zmieniony 05 sty 2008, 17:56 przez Dino, łącznie zmieniany 1 raz.

Tytuł:
Post Wysłano: 21 lis 2007, 23:09
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 06 kwie 2006, 22:58
Posty: 527
Lokalizacja: mlp

A ta mała czarna kostka pod rejestracją to chyba jakiś czujnik, może od czegoś w stylu inteligentnego tempomatu, utrzymującego bezpieczną odległość od pojazdu poprzedzającego (to tylko moje domysły) :wink:


Tytuł:
Post Wysłano: 22 lis 2007, 14:49
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 wrz 2005, 20:24
Posty: 76

The new Actros ¨mp3¨ wont have much changes than the mp2

Greetings from Ljubljana :!:

_________________
Wenn du dein Leben so liebst, wie ich meinen LKW
..., dann laß die Finger von diesem LKW


Ostatnio zmieniony 05 sty 2008, 18:00 przez Dino, łącznie zmieniany 1 raz.

Tytuł:
Post Wysłano: 23 lis 2007, 21:16
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 17 lip 2005, 16:35
Posty: 1122
Lokalizacja: Parczew

Cytuj:
A ta mała czarna kostka pod rejestracją to chyba jakiś czujnik, może od czegoś w stylu inteligentnego tempomatu, utrzymującego bezpieczną odległość od pojazdu poprzedzającego (to tylko moje domysły) :wink:
Być może, z tego co pamiętam to w Actrosach testowane już takie urządzenie wraz z pojawieniem się MPI!

_________________
umarła we mnie wiara, nadzieja
EEV 460
Volvo at night


Tytuł:
Post Wysłano: 23 lis 2007, 23:54
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 gru 2006, 19:44
Posty: 168
GG: 7571940
Samochód: Mercedes Atego, Renault Premium
Lokalizacja: Bydgoszcz

Ogolnie ladny ale zastanwia mnie po co ta "nakladka" na atrape? Bo moim ZDANIEM TROCHE OSZPECA

_________________
-Renault Premium 440DXi Zdjęcia
Pomykam tandemem :P
GG:7571940


Tytuł:
Post Wysłano: 23 lis 2007, 23:57
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 20 maja 2007, 12:45
Posty: 408
Lokalizacja: (Z)Dolny śląsk

Cytuj:
Ogolnie ladny ale zastanwia mnie po co ta "nakladka" na atrape? Bo moim ZDANIEM TROCHE OSZPECA
normalnie pewnie jej nie będzie, a teraz jest bo to pojazd testowy, żeby tam nikt nic ciekawego nie wypatrzył...

_________________
Semper Fidelis


Tytuł:
Post Wysłano: 24 lis 2007, 0:41
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 gru 2006, 19:44
Posty: 168
GG: 7571940
Samochód: Mercedes Atego, Renault Premium
Lokalizacja: Bydgoszcz

AA, tak wlasnie poderjrzewalem ;) No nic dzieki za odpowiedz, ;)

_________________
-Renault Premium 440DXi Zdjęcia
Pomykam tandemem :P
GG:7571940


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 18 [ Posty: 347 ] Przejdź na stronę 1 2 3 4 518 Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: