Strona 13 z 18 [ Posty: 347 ] Przejdź na stronę Poprzednia 111 12 13 14 1518 Następna
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 19 gru 2010, 23:55

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 wrz 2010, 19:35
Posty: 15
GG: 0
Samochód: BRAK

Panowie, a jak niezależne ogrzewanie działa w najnowszych mietkach? Dalej takie mało wydajne jak w mercach seriI II? Płacę za Mercedesa, a ogrzewanie mam jak .......................................w Jelczu :lol: . Coś tutaj nie gra :idea: .Cena nieadekwatna do......sami powiedzcie czego :?: :?: . Płacę wymagam, niestety w Mercedesach tam maksyma chyba nie obowiązuje :lol: :lol: :lol: :lol:


Post Wysłano: 20 gru 2010, 20:38
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 06 gru 2008, 22:32
Posty: 145
GG: 7751267
Samochód: Mercedes
Lokalizacja: Poznań

Po pierwsze Ty nie płacisz..... A Ty jako fachowiec powinieneś wiedzieć, że tylko w niektórych są montowane te słabsze ogrzewania ;/
A jeszcze jedno.
Ty kupujesz, yyy, tzn jeździsz yyy sorka, wyobrażasz sobie tylko, że ciężarówki są do wyścigów? Myślisz, że je się tylko kupuje by się nimi ścigać? Też powiesz, że Rolls Royce to g**** bo nie jest najszybsze?

Fakt faktem, w moim porównaniu do MANa to Actros się wlecze ale bez przesady.
Co najważniejsze jest tani w częściach.
Tak ostatnio pomyślałem sobie, iż: wg mnie, tak mi się wydaje, że widzę więcej MPIII niż MAN TGX XXL. Mogę się mylić, ale....

_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy.


Post Wysłano: 20 gru 2010, 22:00

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 wrz 2010, 19:35
Posty: 15
GG: 0
Samochód: BRAK

Mamy zimę, więc temat na czasie. Mercedes kosztuje kupę kasy, więcej niż konkurencja i.........kierowca, jeśli chce mieć ciepło w kabinie......musi, we własnym zakresie "kombinować" z ogrzewaniem? Wiercić dziury w podłodze, puszczać przewody inaczej niż oryginalnie? Przecież to kpina :lol: . Śmiech na sali :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:.
Płacę i wymagam. W Mercu płacę i.......nie mogę wymagać. Chociaż nie wiem, może dealer w ramach zadośćuczynienia fufajkę dorzuca na zimę :mrgreen: .
Jeśli chodzi o ogrzewania postojowe to podobnie mają Volvo i Scania. Jeden nawiew i....nierównomiernie nagrzana kabina (np. volvo, strona pasażera zimno, od strony kierowcy ciepło) też trzeba robić przeróbki we własnym zakresie. Daf ma bardzo dobrze rozplanowane nawiewy w ogrzewaniu postojowym. Ale wiadomo Daf to dziadostwo :> . Nie ma jak Mercedes i fufajka w komplecie :lol:.


Post Wysłano: 21 gru 2010, 22:49
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 sie 2010, 11:43
Posty: 181
GG: 24570715

Ale jak masz roburka to nawet jak ci nie dogrzeje to możesz sie motorem podgrzać i masz pewność że nie zamarzniesz, ale u konkurencji to różnie z tym bywa bo co po ogrzewaniu postojowym jak auto nie jedzie :D


Post Wysłano: 22 gru 2010, 0:06

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 22 mar 2006, 2:00
Posty: 198
Samochód: szybki ;)
Lokalizacja: STWua

Cytuj:
Mamy zimę, więc temat na czasie. Mercedes kosztuje kupę kasy, więcej niż konkurencja i.........kierowca, jeśli chce mieć ciepło w kabinie......musi, we własnym zakresie "kombinować" z ogrzewaniem? Wiercić dziury w podłodze, puszczać przewody inaczej niż oryginalnie? Przecież to kpina :lol: . Śmiech na sali :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:.
Płacę i wymagam. W Mercu płacę i.......nie mogę wymagać. Chociaż nie wiem, może dealer w ramach zadośćuczynienia fufajkę dorzuca na zimę :mrgreen: .
Jeśli chodzi o ogrzewania postojowe to podobnie mają Volvo i Scania. Jeden nawiew i....nierównomiernie nagrzana kabina (np. volvo, strona pasażera zimno, od strony kierowcy ciepło) też trzeba robić przeróbki we własnym zakresie. Daf ma bardzo dobrze rozplanowane nawiewy w ogrzewaniu postojowym. Ale wiadomo Daf to dziadostwo :> . Nie ma jak Mercedes i fufajka w komplecie :lol:.
Oj dzieciaku neostrady widać, że jeszcze mleko Ci pod nosem wisi, a o samochodach ciężarowych masz fotograficzne pojęcie oglądają zdjęcie w foto galerii i przez google.
Osobiście jeździłem Actrosem i nie narzekałem w zimie na jego ogrzewanie, owszem zdarzają sie zmarźluchy albo tacy co ogrzewanei włączają jak kabina wystygnie bo szkoda 3l paliwa na ogrzewanie bo kto będzie za przepał płacił, to wtedy nawet i w zajebistym ogrzewaniu Volva czy Mana ciężko nagrzać kabinę. A Daf to holenderski jelcz poza ogromną nierozplanowaną kabiną ma jeszcze jeden zajebisty plus - pekające tuleje silnika po przebiegu 100 000 - 150 000km i remont kapitalny, nie wspominając o ch.... automacie i sporym apetycie na paliwo i AdBlue.

_________________
MB :)


Post Wysłano: 22 gru 2010, 0:18

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 24 lut 2010, 23:13
Posty: 65
GG: 0
Samochód: MIETEK MPIII 18.440
Lokalizacja: Bielsko Biała

Ja nie wiem co się tak doczepiliście tego ogrzewanie w roburkach,może w I i II było za słabe,ale w MPIII jest zajebiste,bynajmniej ja nie narzekam,a wręcz ludziska przychodzące w odwiedziny powiadają,że mam saune w aucie (ja lubie mieć cieplutko).


Post Wysłano: 22 gru 2010, 0:32
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 lut 2006, 12:29
Posty: 1365
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.

Cytuj:
Ja nie wiem co się tak doczepiliście tego ogrzewanie w roburkach,może w I i II było za słabe,ale w MPIII jest zajebiste,bynajmniej ja nie narzekam,a wręcz ludziska przychodzące w odwiedziny powiadają,że mam saune w aucie (ja lubie mieć cieplutko).
W MPI było ok, w MPII te mocniejsze też było ok (ja mam akurat słabsze) w MPIII chłopaki mówią że jest ciepło.
PS MB ma symbol 1844 a 18.440 to jest MAN, nie wiesz co masz?


Post Wysłano: 01 sty 2011, 16:23
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 sie 2010, 11:43
Posty: 181
GG: 24570715

Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek

Roburek troche brudny dlatego dosyć sporo różni sie kolor reklamy z kolorem konia


Post Wysłano: 04 sty 2011, 18:19

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 wrz 2010, 19:35
Posty: 15
GG: 0
Samochód: BRAK

"A Daf to holenderski jelcz poza ogromną nierozplanowaną kabiną ma jeszcze jeden zajebisty plus - pekające tuleje silnika po przebiegu 100 000 - 150 000km i remont kapitalny, nie wspominając o ch.... automacie i sporym apetycie na paliwo i AdBlue."
Skąd masz takie info? "Tata....a Marcin powiedział", czy może jeszcze jakieś inne "wiarygodne" źródło dezinformacji :lol:
Jeżeli sami kierowcy mercedesów mówią, że ogrzewanie jest kiepskie......a Ty twierdzisz inaczej, :idea: :idea: :idea:. Ja nie twierdzę, że mietki to złe ciężarówki....tylko, że niedopracowane. Robienie "przeróbek" we własnym zakresie, żeby grzało jak należy mnie nie "kręci".
Użytkownicy Mietków, zawsze możecie się "podgrzać" w ogromnych nierozplanowanych kabinach dafa, tzn. holenderskiego, a nawet od jakiegoś czasu amerykańskiego jelcza :lol:


Post Wysłano: 04 sty 2011, 19:23

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 22 mar 2006, 2:00
Posty: 198
Samochód: szybki ;)
Lokalizacja: STWua

Cytuj:
"A Daf to holenderski jelcz poza ogromną nierozplanowaną kabiną ma jeszcze jeden zajebisty plus - pekające tuleje silnika po przebiegu 100 000 - 150 000km i remont kapitalny, nie wspominając o ch.... automacie i sporym apetycie na paliwo i AdBlue."
Skąd masz takie info? "Tata....a Marcin powiedział", czy może jeszcze jakieś inne "wiarygodne" źródło dezinformacji :lol:
Jeżeli sami kierowcy mercedesów mówią, że ogrzewanie jest kiepskie......a Ty twierdzisz inaczej, :idea: :idea: :idea:. Ja nie twierdzę, że mietki to złe ciężarówki....tylko, że niedopracowane. Robienie "przeróbek" we własnym zakresie, żeby grzało jak należy mnie nie "kręci".
Użytkownicy Mietków, zawsze możecie się "podgrzać" w ogromnych nierozplanowanych kabinach dafa, tzn. holenderskiego, a nawet od jakiegoś czasu amerykańskiego jelcza :lol:
Wyobraź sobie, że nie Tata a Marcin powiedział tylko dostałem w sierpniu 2007 roku nowek 105.460KM w Pawtransie i po 3 - słownie trzech trasach oddałem go na poczet starszego Volva zeby przeczekac do nowego roku na nowe Volvo. Wszystkie - dosłownie wszystkie 35sztuk w w/w firmie miało po przebiegu 150k - 200k km remont głowicy silnika - i wyobraź sobie, że Amerykanie w kosmos latają, a silnika nie potrafią do ciężarówki spłodzić.
Więc zastanów się zanim coś napiszesz.

_________________
MB :)


Post Wysłano: 04 sty 2011, 20:24
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 paź 2006, 11:54
Posty: 209
Lokalizacja: zgierz / k.Łodzi

Akurat jeżeli chodzi o Dafa 105.460 też mogę się zgodzić ze po 150 tys km pękają głowice i remonty silnika się zdarzają ogólnie dużo oleju piją itd ( jak ja to mówię nie ma idealnej ciężarówki są tylko błędy wieku dziecięcego) pozdrawiam :wink:

_________________
.....::::Wchodzę Po Schodkach I Wytaczam Na Drogę Moje 40 Ton::::.....
B:15-01-2010r.
C:12-04-2010r.
C+E:09.09.2010r.


Ostatnio zmieniony 04 sty 2011, 20:39 przez Szaki, łącznie zmieniany 1 raz.
Przypominam, że temat jest o Mercedesie.


Post Wysłano: 07 maja 2011, 20:47
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 lip 2008, 9:52
Posty: 1612
GG: 1
Samochód: osobowy

Były przeróbki kabin megaspace w MP2, to i jest MP3:
http://www.baumaschinenbilder.de/forum/ ... tid=584981

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=hpiIWMWWVco


Post Wysłano: 07 maja 2011, 20:57
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 lut 2006, 19:31
Posty: 764
Samochód: Volvo FH 440
Lokalizacja: Meszna

Na pierwszy rzut oka przypomina Dafowskiego Super Space Caba z serii 95. A owiewka za kabiną pasuje jak pięść do nosa...


Post Wysłano: 07 maja 2011, 20:58
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 17 lip 2005, 16:35
Posty: 1122
Lokalizacja: Parczew

Cytuj:
Były przeróbki kabin megaspace w MP2, to i jest MP3:
http://www.baumaschinenbilder.de/forum/ ... tid=584981
Nieźle to wygląda. Ciekawe jaką ma wysokość wewnętrzną.

_________________
umarła we mnie wiara, nadzieja
EEV 460
Volvo at night


Post Wysłano: 07 maja 2011, 20:59
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 cze 2007, 14:11
Posty: 639
GG: 2158946
Samochód: Fiat CC 700 31PS
Lokalizacja: DK1 SPS

A mi to trochę Space Maxa przypomina :wink:

_________________
B-8.12.2010
C-6.02.2013
C+E-23.07.2013
KW-11.03.2013


Post Wysłano: 29 maja 2011, 13:47

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 26 sie 2006, 9:55
Posty: 402
GG: 12223752
Lokalizacja: Suwałki (DK8)

"Gwiazda świeci jaśniej" :D
Obrazek

_________________
http://www.flickr.com/photos/dk8/


Post Wysłano: 04 cze 2011, 21:18
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 31 paź 2008, 13:45
Posty: 944
Samochód: MERCEDES ACTROS MPIII 1844
Lokalizacja: Siedlce

Jest w mercu taka opcja w tempomacie, żeby ustawić prędkość np. 85. Później tempomat załóżmy że się rozłączy i żeby nie musieć od nowa go programować. Czyli tak jak np. w dafie wcisnąć jeden przycisk (RES) i żeby on sam sobie wrócił do tej prędkości :?:


Post Wysłano: 04 cze 2011, 21:23

Post Wysłano: 04 cze 2011, 23:29

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 22 mar 2006, 2:00
Posty: 198
Samochód: szybki ;)
Lokalizacja: STWua

Cytuj:
Jest w mercu taka opcja w tempomacie, żeby ustawić prędkość np. 85. Później tempomat załóżmy że się rozłączy i żeby nie musieć od nowa go programować. Czyli tak jak np. w dafie wcisnąć jeden przycisk (RES) i żeby on sam sobie wrócił do tej prędkości :?:
Wystarczy dźwignie tempomatu/zwalniacza przesunąć w przeciwnym kierunku jak zapamiętywanie prędkości czyli w kierunku podłogi i wskoczy wartość z ostatnio zapamietanego ustawienia tempomatu.

_________________
MB :)


Post Wysłano: 05 cze 2011, 9:13
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 31 paź 2008, 13:45
Posty: 944
Samochód: MERCEDES ACTROS MPIII 1844
Lokalizacja: Siedlce

W kierunku podłogi to jest hamulec silnikowy :)


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 13 z 18 [ Posty: 347 ] Przejdź na stronę Poprzednia 111 12 13 14 1518 Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: