Strona 1 z 1 [ Posty: 15 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 19 sie 2017, 16:42
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 20 lip 2008, 12:06
Posty: 19
GG: 10079729
Samochód: scania 94d 300 6x2
Lokalizacja: Irlandia Sligo

witam.moze ktos sie wypowie na temat spalania 2544 solo? pytam poniewaz zastanawiam sie nad zakupem takiego pojazdu.Trasa jaka bedzie robil to Katowice - Liberec CZ czyli autostrada i troche gorek . zaladowany max 4t w 1 strone a w druga 600kg.czasami bedzie podpieta mniejsza przyczepa 10t dmc. z gory dzieki za odpowiedzi poparte uzytkowaniem takiego pojazdu. Nadmienię ze chodzi o model mp3 euro 5.

_________________
skakanka the best?...to sie okaże:)


Post Wysłano: 19 sie 2017, 21:47
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 lut 2006, 12:29
Posty: 1365
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.

a po co 3 osiowe auto do takich lekkich ładunków?


Post Wysłano: 20 sie 2017, 6:42

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5081
Samochód: orange i grafitowy

też Mercedes MP 3 tylko 1841 -
jazda pusto solo autostradą 16,4 (niemcy) 16,8 (polska) z klimatyzacją 17,8 (polska).
jazda z przyczepą - dookoła komina miasto + przeloty trasą po 100 km ładunki 16 ton , powrót 3-5 ton trasą 100 km średnie spalanie na razie w/g wskaźnika 29,2.

z obserwacji wynika że mocno na spalanie wpływa przyczepa, ale może muszę się nauczyć jeździć.

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Post Wysłano: 20 sie 2017, 12:20
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 20 lip 2008, 12:06
Posty: 19
GG: 10079729
Samochód: scania 94d 300 6x2
Lokalizacja: Irlandia Sligo

3 osiowe bo akurat takie sie trafilo a 3 os podnoszona tak wiec przy 4t raczej sie nie opusci.zastanawia mnie to zuzycie na poziomie 16-17l na pusto.to mniej niz atego 1224 na pusto!! i nie sadze ze przy tym silniku 410km klima podniosla zuzycie o 1L - raczej ten litr zrobil wiatr

_________________
skakanka the best?...to sie okaże:)


Post Wysłano: 20 sie 2017, 13:43

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 24 lip 2017, 20:10
Posty: 26

Kup sobie Iveco Daily 7,2 DMC będzie miało koło 4T ładowności a o wiele tańsza exploatacja


Post Wysłano: 20 sie 2017, 13:47
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 20 lip 2008, 12:06
Posty: 19
GG: 10079729
Samochód: scania 94d 300 6x2
Lokalizacja: Irlandia Sligo

raz juz mielismy i podziekuje to po pierwsze.po drugie towar jest w miare przestrzenny i musi byc wysokosc rampowa.chcemy zastapic mercedesy atego poniewaz na dzien dzisiejszy w 30% samochody zaczely ciagnac przyczepy rowniez ladowane po 4t i atego wymieka na gorkach a troche ich maja nz kółku

_________________
skakanka the best?...to sie okaże:)


Post Wysłano: 20 sie 2017, 14:14

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5081
Samochód: orange i grafitowy

Cytuj:
3 osiowe bo akurat takie sie trafilo a 3 os podnoszona tak wiec przy 4t raczej sie nie opusci.zastanawia mnie to zuzycie na poziomie 16-17l na pusto.to mniej niz atego 1224 na pusto!! i nie sadze ze przy tym silniku 410km klima podniosla zuzycie o 1L - raczej ten litr zrobil wiatr
tak pokazywał komputer na wyświetlaczu - jazda na tempomacie.
to chyba nie wiatr bardziej jazda na odcinku łódź - warszawa - mniejsza płynność

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Post Wysłano: 20 sie 2017, 16:03
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 lut 2006, 12:29
Posty: 1365
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.

Cytuj:
3 osiowe bo akurat takie sie trafilo a 3 os podnoszona tak wiec przy 4t raczej sie nie opusci
jak dla mnie słaby argument, to nie te czasy że bierze się co jest, aut jest w opór, ale "wolność tomku w swoim domku"


Post Wysłano: 20 sie 2017, 16:53

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5081
Samochód: orange i grafitowy

masz racje aut jest do oporu ale jak chcesz kupić coś konkretnego to po prostu niema, albo kasa z kosmosu i kula ziemska 150 razy objechana dokoła w ciągu roku - ja szukałem 3 osiowego z przyczepą przejazdową (do swojej roboty) owszem były ale .......

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Post Wysłano: 21 sie 2017, 21:52
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 20 lip 2008, 12:06
Posty: 19
GG: 10079729
Samochód: scania 94d 300 6x2
Lokalizacja: Irlandia Sligo

Opór????? chyba wyplakowanych cofnietych padlin ktore czekaja na naiwnego co je kupi i potem bedzie wtykal ich rownowartosc a w zaglebiu o ktorym wspominasz(bo jest najwiecej ofert-chyba nie musze mowic jaki region) raz mialem bardzo nikłą przyjemnosc ogladac pare i nie zamierzam wydac 1zł na paliwo by jechac cokolwiek ogladac nie mowiac juz o kulturze sprzedajacych ...

_________________
skakanka the best?...to sie okaże:)


Post Wysłano: 22 sie 2017, 17:27
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 10 sie 2007, 23:29
Posty: 1596
GG: 0
Lokalizacja: wielkopolska

Cytuj:
nie mowiac juz o kulturze sprzedajacych ...
Kultura sprzedających ?? Jakbyś się troli na przyjmował na placu po paru dziennie to po pewnym czasie kulturę byś między książki włożył ... Jaki klient ...

_________________
---------------------------------------
7xMAN 2xIVECO 1xVOLVO
---------------------------------------


Post Wysłano: 22 sie 2017, 19:16

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 gru 2010, 17:24
Posty: 5880
Samochód: Volvo FH

Mój znajomy handlarz poprostu daje kluczyki i pokazuje palcem który to jest.

Jak klient chce kupić, wtedy z nim gada :) .

A trole, którzy w niedzielę zamiast do kościoła jadą oglądać wozy (oglądać nie kupować) są zmorą. I 10letnia premiumka, albo Tg za 40tys, ma byc jak nowy!

_________________
Naczelny Prywaciarz WC :).

Kania to ch uuu j!!! 8)


Post Wysłano: 22 sie 2017, 19:41

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2007, 22:50
Posty: 782
Lokalizacja: Ślesin / Konin

Webasto włączy, pogazuje na włączonej pompie i pojedzie do domu, bo on ma same Scanie i MAN'a to on nie chce... :lol:

Jak się chce, to się kupi. Jak jeszcze nie mus to się przesmradza!


Post Wysłano: 25 sie 2017, 15:45

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 kwie 2011, 18:39
Posty: 360
GG: 1
Samochód: Coś tam zawsze jest
Lokalizacja: Konin, Wielkopolska i reszta świata

Cytuj:
Cytuj:
nie mowiac juz o kulturze sprzedajacych ...
Kultura sprzedających ?? Jakbyś się troli na przyjmował na placu po paru dziennie to po pewnym czasie kulturę byś między książki włożył ... Jaki klient ...
To jest ich robota i to nie klient ma wchodzić w doopę sprzedającemu.Swego czasu szukałem ciężarówki dla siebie.Pojechałem z ogłoszenia do Radomska.Plac znalazłem i owszem.Biuro ze 200m2, przerobione ze starego baru GS-owskiego, w środku siedzą 4 wygolone karki i tera ujj wie,ograbią, ojebioo z kasy, czy będą próbowali wcisnąć jakiegoś klamota. Wszyscy z nosami w lapkach, niewiele zainteresowani potencjalnym kupcem.Jeden znudzony rzucił kluczyki- "to ten w rogu" usłyszałem. Auto zupełnie inne, niż w ogłoszeniu z którego jechałem.Pojechałem kawał drogi, posiedziałem chwilę i do dom.Radom i Radomsko to moje dwa pewne miejsca, w których moja noga nie postanie podczas szukania auta, bodajże byłyby za darmo.

_________________
Ganiam hulajnogą,bo lubię świat bez pedałów.


Post Wysłano: 25 sie 2017, 21:07
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 10 sie 2007, 23:29
Posty: 1596
GG: 0
Lokalizacja: wielkopolska

Cytuj:
To jest ich robota i to nie klient ma wchodzić w doopę sprzedającemu.
No własnie, w doopach się poprzewracało kupującym - nie chcesz kupić nie kupuj, nie Ty to kto inny. Najlepiej jak ktoś mi gada przez tel (mam pare ogłoszeń prawie zawsze wystawionych) "panie, bo tam gdzieś jest tańszy(tańsza itd ) " bez kitu ,ale paru osobom już powiedziałem dosłownie " to po .uj dzwonisz do mnie ?? ". Albo propozycje cenowe o 1/3 lub 1/2 mniejsze niż wystawione ceny w ogłoszeniu ... Przyjedzie, obejrzy, 5h Ci zmarnuje, ropy wypali i na końcu powie, że gdyby był czerwony to by kupił (a wiedział ,że jedzie oglącać białego) - no kur&a tacy też są ! No nóż się otwiera ...

_________________
---------------------------------------
7xMAN 2xIVECO 1xVOLVO
---------------------------------------


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 15 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: