Strona 1 z 1 [ Posty: 4 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 20 sty 2016, 11:53

Witajcie koledzy.

Niestety nadszedł czas aby zmienić moją Scanie 114 1998r na coś nowszego. Posiadam to auto od 2004 roku, więc sentyment jest :)

Zastanawiam się nad zakupem właśnie w tytule podanym Renault. Kwota jaką planuje przeznaczyć to ok 100k.

Chciałem zapytać jak z awaryjnością tych modeli? Co jest ich głównymi bolączkami? Który model lepiej wybrać, 450, czy 460? (również chodzi o awaryjność).

Oczywiście pomijam tutaj zasadę "jak się da, tak się ma", niektóre rzeczy nie są zależne od nas. Rozumiem też, że można trafić po prostu na pechowy model. Auta naprawiam osobiście, z dużą dbałością. Jedynie większe naprawy w serwisie (głównie te, których nie da się zrobić bez komputera).

Od czytania stron z opiniami już zglupialem. Mam jeszcze jedną Scanie i Volvo, ale Renault można kupić dużo taniej z tego co widziałem.

Auto będzie jeździło pod plandeką, na kraju.

Pozdrawiam i dziękuję z góry za odpowiedzi.


Post Wysłano: 20 sty 2016, 12:57

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5924

Poczytaj przede wszystkim ten temat, ale i cały dział przejrzyj.
viewtopic.php?f=82&t=45063


Post Wysłano: 04 gru 2016, 1:56

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 paź 2011, 20:57
Posty: 366
Samochód: Czerwona Paryżanka 460Dxi
Lokalizacja: Skierniewice

Powiem ci kolego na naszym przykładzie, bo mamy już 3cią renie z kolei.

Tak jak mówisz na kraj rozwiązanie bardzo dobre pod względem ekonomi. Może miejsca mniej niż w volvo czy Scani, ale przy trasach krajowych te 5dni spokojnie da się wytrzymać.

Porównując 450 a 460 czuć tą różnice w mocy, jeździłem i taką i taką, 460 z kw ma 470km tak naprawdę.
Co do awaryjności, jak dbasz tak masz. Oleje na czas, osuszacz, filtry i będzie śmigać. Oczywiście bierz automat:).

460 mamy przeszło rok i od roku miała raz tylko problem z jakimś czujnikiem od skrzyni nic poza tym. Spalanie na kraju również cię rozczaruje, pod warunkiem ze lejesz paliwo a nie glony.

_________________
" Home is where the heart is "


Post Wysłano: 04 gru 2016, 12:07

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 22 wrz 2013, 15:58
Posty: 449
Lokalizacja: OB

Dobra jest opinia kogoś, kto miał do czynienia z w/w samochodami, ale myślę, że po prawie roku czasu chłopak już kupił auto ;)


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 4 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: