Autor
Wiadomość
Tytuł:
Post Wysłano: 29 sie 2007, 18:58

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 gru 2006, 12:05
Posty: 35

TGX coraz bardziej przypada mi do gustu. Chromowane akcenty na atrapie dodają mu uroku. W ciemno można stawiać "Truck Of The Year 2008" dla nowego TGX no chyba że przebije go Stralis II :wink:


Tytuł:
Post Wysłano: 02 wrz 2007, 14:55
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 sie 2007, 20:53
Posty: 25
GG: 9181028
Lokalizacja: Okolice Kielc

Beda prezentowac w TGX EURO 5 bez Adblu i tym chca zdobyc tytul tak mi mowil diler Manika

_________________
kat. B 2001
kat. C 2008
kat. C+E 2008


Tytuł:
Post Wysłano: 05 wrz 2007, 11:20
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 17 lip 2005, 16:35
Posty: 1122
Lokalizacja: Parczew

Tutaj są dwa filmiki prezentujące nowe Many:
KLIK!
KLIK!

TGX V8 wygląda imponująco.

_________________
umarła we mnie wiara, nadzieja
EEV 460
Volvo at night


Tytuł:
Post Wysłano: 05 wrz 2007, 11:34
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 paź 2006, 0:29
Posty: 212
GG: 12409274
Samochód: Audi 80 2.0E
Lokalizacja: Jasło/Podkarpackie

Co tu dużo mówić, TGX bardzo mi się podoba co do wyglądu zewnętrznego to trudno powiedzieć czy jest lepszy, czy gorszy od TGA, po prostu inny, a zarazem ładny. Wnętrze wygląda przede wszystkim ogromnie, do tego poprawiono kilka elementów co jeszcze bardziej wpłyneło na korzyść TGX. Ogólnie nie chce nic konkretnego mówić o tej ciężarówce dopóki nie zobacze jej na żywo, ale po oglądnięciu zdjęć i filmów zaryzykuje stwierdzenie że to chyba bedzie najlepsza ciężarówka z "wielkiej siódemki". 8)
A mam takie pytanie do znawców, czy MAN nie ma coś wspólnego z koncernem Volkswagena, bo widze pewne podobieństwa we wnętrzu...

_________________
Życie jest zbyt krótkie by jeździć innymi samochodami niż Scania...


Tytuł:
Post Wysłano: 05 wrz 2007, 15:43
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 lis 2006, 18:57
Posty: 1697
Samochód: Opel Insignia ST
Lokalizacja: Spręcowo, ok. Olsztyna

Cytuj:
czy MAN nie ma coś wspólnego z koncernem Volkswagena, bo widze pewne podobieństwa we wnętrzu...
Pamiętam poprzednika MANa L2000 (jeszcze z srebrną obwódką wokół grilla, czyli przed liftingiem), miał znaczek zarówno MANa jak i Volkswagena, więc prawdopodobnie MAN kooperował z Volkswagenem, ale nie jestem tego w 100% pewny. Poczekajmy na odpowiedź Cyryla lub kogoś, kto się na tym lepiej zna ode mnie.

_________________
Solaris Urbino 18 '17


Tytuł:
Post Wysłano: 07 wrz 2007, 14:57

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 01 cze 2007, 20:34
Posty: 152

Osobiście nie podoba mi się TGX, ładniej wygląda TGA (jest jakby masywniejszy). We wnętrzu też jest "gorszy" od poprzednika. Podoba mi się (w tym starszym modelu) prostokątny grill. Może i jestem staroświecki, ale taka jest moja opinia.

_________________
SERDECZNIE ZAPRASZAM


Tytuł:
Post Wysłano: 07 wrz 2007, 18:46
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 wrz 2005, 20:24
Posty: 76

MAN TGX V8 680 :wink: :arrow:
Obrazek

Dino™ :!:

[ Dodano: Pią, 07.09.2007, 19:04 ]
TGS :arrow:

Obrazek

Obrazek

Dino™ :!:

_________________
Wenn du dein Leben so liebst, wie ich meinen LKW
..., dann laß die Finger von diesem LKW


Tytuł:
Post Wysłano: 07 wrz 2007, 19:10

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 lip 2006, 22:26
Posty: 25

Volswagen AG jest jednym z głównych udziałowców MAN-a, ma również udziały w SCANI-i.


Tytuł:
Post Wysłano: 10 wrz 2007, 13:22

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 gru 2006, 12:05
Posty: 35

Budowlany w zasadzie mało się różni wizualnie od poprzedniego. Ciekawe jak będzie się prezentował TGX 8x4 do gabarytów :D


Tytuł:
Post Wysłano: 10 wrz 2007, 15:48

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 03 sie 2007, 17:09
Posty: 86
Lokalizacja: WLKP.

Najbardziej mi się podobają podwójne końcówki wydechu w najmocniejszej wersji.Dają MAN'owi lekką nutę tuningu :lol: .


Tytuł:
Post Wysłano: 11 wrz 2007, 8:33

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 lip 2006, 10:56
Posty: 84
Lokalizacja: Koszalin

Wiem że pod koniec lutego 2008 roku do firmy gdzie pracuje tata przychodzą 2 TGX moc 440 D20 cena ok 300,000zł.Ma być to co w zamówieniu TGA ale dużo sie zmieni.

_________________
Warstat:
Iveco TurboStar II- 5%
Tank Trailer-0%
Scania 14G 580 V8 8x4 "Finn Hansen"-1%


Tytuł:
Post Wysłano: 22 wrz 2007, 19:52

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 lut 2006, 16:55
Posty: 1359
Samochód: Duży
Lokalizacja: WLKP

Koledzy powiem Wam,że kupiłem ostatnio jak wracałem z trasy gazetę ''Fernfahrer'' i jest tam obszerny artykuł o nowych MAN-ach...Z tego co zrozumiałem z mojej znikomej znajomości niemieckiego to sporo popracowano przy budowie tej rodziny pojazdów.Jakoś wykończenia i użytych w środku materiałów może się równać z takimi autami jak BMW 7 czy AUDI A8 i moim zdaniem potwierdzają to zdjęcia dzięki którym już ''na oko'' widać dużą poprawę względem dzisiejszych konstrukcji...Do wykończenia wnętrza zastosowano elementy ze aluminuim i polerowanej stali,drewna(ale chyba nie prawdziwego) czy stosowane tylko w największej kabinie XXL dostepne wykończenie z karbonu...!Z tego co zrozumiałem po przeczytaniu tekstu to silnik D28 680 common rail będzie dostępny tylko z kabiną XXL(zapewne z racji swoich rozmiarów...).Jednostka ta wyprzedza najmocniejsze dotychczas w czołówce VOLVO FH16 660 nie tylko swą mocą-680km!,ale także normą emisji spalin gdyż jest dostępna w wersji Euro-5 :> .Całkowicie nowe są wszystkie przełączniki,nowe są kolory tapicerek-czarne,nowa jest grafika wyswietlacza komputera pokładowego(moim zdaniem wygląda to rewelacyjnie).Standardem jest jedna wysuwana z kokpitu szuflada(dwie dostępne gratis tylko w 680...),jest dostępny dobry system audio z dobrym ''basikiem'',nawigacja wbudowana w radio(praktycznie identyczne jak w VW)...Ogólnie jak na mnie auto wywarło lepiej niż pozytywne wrażenie i mogę chyba smiało stwierdzić że to będzie ostry cios(motywujący do działania...) dla konkurencji...Ale o tym za kilka miesiecy :mrgreen:

_________________
Fan Transportu

Nowe spodnie - 300zł,
Nowy telefon - 1500zł,
Obecność na WC - bezcenne...


Tytuł:
Post Wysłano: 23 wrz 2007, 11:14
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 26 kwie 2006, 12:28
Posty: 106
GG: 12479927
Samochód: MAN TGL 12.240 LX
Lokalizacja: Trzcianka

Łukasz a mógłbyś dać skany zdjęć z tej gazety? Myślę że inni też chcieliby to zobaczyć... :) Z góry dzięki :)


Tytuł:
Post Wysłano: 23 wrz 2007, 17:45

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 lut 2006, 16:55
Posty: 1359
Samochód: Duży
Lokalizacja: WLKP

Przykro mi ale moje auto dziś pojechało w trasę,a ja zostałem na urlop a gazetki zapomniałem wyjąć... :/

Dam więc dla Was kilka fotek znalezionych w necie...:

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

http://www.man-mn.de

_________________
Fan Transportu

Nowe spodnie - 300zł,
Nowy telefon - 1500zł,
Obecność na WC - bezcenne...


Ostatnio zmieniony 23 wrz 2007, 23:55 przez łukasz, łącznie zmieniany 1 raz.

Tytuł:
Post Wysłano: 23 wrz 2007, 21:51
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 wrz 2005, 20:24
Posty: 76

Man TGX & TGS :arrow:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Greetings from Slovenia :!:

_________________
Wenn du dein Leben so liebst, wie ich meinen LKW
..., dann laß die Finger von diesem LKW


Tytuł:
Post Wysłano: 24 wrz 2007, 11:27

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 sie 2007, 11:29
Posty: 11
Lokalizacja: Żywiec

Dino nice photos!! Greetings from Poland!! We are invite to our Country :)

A co do Mana TGX mi się bardzo podoba projektanci przeszli samych siebie TGA miało już troszkę przestarzały wygląd. Podoba mi się także wnętrze zawsze ceniłem TGA za to że ma płaską deske rozdzielczą bez żadnych wystających trójkątów jak w Stralisie co jest bardzo nie wygodne moim zdaniem.

_________________
Nie mam ambicji aby być najbogatszym nie mam potrzeby by ktoś z zazdrością patrzył!


Tytuł:
Post Wysłano: 25 wrz 2007, 20:01

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 lut 2006, 16:55
Posty: 1359
Samochód: Duży
Lokalizacja: WLKP

Zapraszam wszystkich do dokładnego obejrzenia nowych produktów MAN-a na stronę http://www.man-mn.de. Tam jest relacja z targów pojazdów użytkowych i jest bardzo pokazna kolekcja zdjęć.I jak ktoś ma chwilę to mógłby powklejać trochę tych ciekawych zdjęć...

_________________
Fan Transportu

Nowe spodnie - 300zł,
Nowy telefon - 1500zł,
Obecność na WC - bezcenne...


Tytuł:
Post Wysłano: 26 wrz 2007, 8:35
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 17 lip 2005, 16:35
Posty: 1122
Lokalizacja: Parczew

Cytuj:
I jak ktoś ma chwilę to mógłby powklejać trochę tych ciekawych zdjęć...
Proszę dardzo :D
Wnętrze:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Silniki:
D20 będzie oferowany w następujących wersjach:
D20 320km(1600Nm)
D20 360km(1800Nm)
D20 400km(1900Nm)
D20 440km(2100Nm)
Obrazek
D26 pojawi się w takich wariantach:
D26 480km(2300Nm)
D26 540km(2500Nm)
Obrazek
Wszystkie silniki spełniają normy Euro 4 i 5(pominąłem V8 bo ten silnik już znamy)
Obrazek
Wszystkich chętnych zapraszam na stronkę prezentującą nową rodzinę bardzo dokładnie
http://www.man-mn.com/tgx-tgs/_index/de ... anguage=de
źródło Man.de
Jak dla mnie nowym Man jest wypasiony, konstrukcja ta sprawi, że następne pokolenia trucków będą jeszcze lepiej wykonane itp.Jak dla mnie nowy TGX stoi u mnie na piedestale :D

_________________
umarła we mnie wiara, nadzieja
EEV 460
Volvo at night


Tytuł:
Post Wysłano: 26 wrz 2007, 14:48

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 lut 2006, 16:55
Posty: 1359
Samochód: Duży
Lokalizacja: WLKP

Dzięki Ci Levuss za wklejenie tych zdjęć.Teraz kazdy moim zdaniem dość szczegółowo zna nowe produkty MAN-a.Jako ciekawostki dodam jeszcze,że jest możliwość elektrycznej regulacji kierownicy! ,i swiatła postojowe są wykonane w technice LED (czyli diodowej,oferującej znacznie przedłużoną żywotność...).Widziałem już wystawione pierwsze egzemplarze na http://www.mobile.de. Także produkcja pewnie bedzie miała pełne ręce roboty...Jestem teraz bardzo ciekaw co na to konkurencja z grona ''wielkiej siódemki''... :> :twisted: :mrgreen:

_________________
Fan Transportu

Nowe spodnie - 300zł,
Nowy telefon - 1500zł,
Obecność na WC - bezcenne...


Tytuł:
Post Wysłano: 26 wrz 2007, 16:06
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 17 lip 2005, 16:35
Posty: 1122
Lokalizacja: Parczew

Cytuj:
Dzięki Ci Levuss za wklejenie tych zdjęć.Teraz kazdy moim zdaniem dość szczegółowo zna nowe produkty MAN-a.Jako ciekawostki dodam jeszcze,że jest możliwość elektrycznej regulacji kierownicy! ,i swiatła postojowe są wykonane w technice LED (czyli diodowej,oferującej znacznie przedłużoną żywotność...)
Nie ma za co.... :D zrobiłem to z czystej przyjemności
Także i obrysówki są wykonane z Led'ów.Na filmie który można ściągnąć z prezentacji MAN'a można zauważyć, że TGX został wyposażony w układ doświetlania zakrętów!!!???na filmie widać, jak podczas gaszenia Xenonu światła się opuszczają co może sugerować właśnie zastosowanie takiego rozwiązania.Jeśli to prawda to Man nowinkami technicznymi "zbombardował" europejski przemysł ciężarowy, tak samo jak to czyni światowy potentat BMW podczas premiery swoich nowym modeli.
Dla mnie nowy TGX jest po prostu jak na razie the best bardzo podoba mi się to autko.Zauważyłem, że konsola przy kierownicy ma prawie identyczny wygląd jak konsola stosowana w Audi!!!chodzi mi o ten element:
Obrazek
Obrazek

_________________
umarła we mnie wiara, nadzieja
EEV 460
Volvo at night


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: